Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
522 posty 2179 komentarzy

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Dowody zamachu-katastrofy sa w Polsce!!!-widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Myslalam ze do pobrania probek gruntu ze "Smolenska", potrzebna bedzie wylacznie ekshumacja ofiar katastrofy, dopoki nie przeczytalam tekstu Coryllusa na salonie24.

 Wczoraj, korzystajac z chwili wolnego czasu, otworzylam sobie na salonie24 blog Coryllusa, gdyz mnie zaintrygowal sam tytul notki “Fatima, Jasna Gora i zablocone buty ministra Skrzypka”. Zwlaszcza zaintrygowaly mnie zablocone buty ministra Skrzypka. Zaczelam czytac tekst z wypiekami na twarzy, poniewaz uwazam, ze ziemia znajdujaca sie gdziekolwiek badz to na cialach ofiar, badz to na rzeczach do nich bezposrednio nalezacych w chwili katastrofy smolenskiej, wedlug mnie bylaby koronnym dowodem na to, czy katastrofa-zamach miala miejsce w Smolensku czy tez w innym nieznanym i niezidentyfikowanym miejscu.

Z tekstu Coryllusa mozna sie tez dowiedziec, ze w bastionie sw. Rocha znajduje sie wiecej eksponatow, ktore mozna traktowac jako dowody w sprawie, a sa to cytujac Coryllusa: “obok zabloconych butow ministra Skrzypka sa rowniez plaszcze gen. Blasika, mundury z poszarpanymi rekawami, ublocone portfele i powalane ziemia pieniadze”. Teraz sa to eksponaty podarowane przez rodziny ofiar katastrofy.
Jak sie okazuje mamy dowody bezposrednie w Polsce na wyciagniecie reki. Porownujac probki gruntu z miejsca katastrofy oraz probki z eksponatow znajdujace sie w Czestochowie, mozemy latwo sprawdzic, gdzie miala miejsce katastrofa. Czy opodal smolenskiego lotniska, czy w zupelnie innym nieznanym nam miejscu. Jesli Rosjanie wymienili ziemie w miejscu katastrofy, jak sie o tym wielokrotnie slyszalo i nie bedzie sie zgadzac z probkami ziemii pobranymi z Czestochowy, to jest to ich problem i niech sobie teraz pluja w brode.
Jesli tego typu badan nie zrobil zespol parlamentarny Antoniego Macierewicza, bedzie to swiadczylo o jego beznadziejnej amatorszczyznie i nie nalezy sie przejmowac wiecej jego kolejnymi rewelacjami o wybuchach i o Bog wie czym jeszcze. Nie zajecie sie przez ten ZP takimi waznymi dowodami, bedzie tylko swiadczylo o zupelnie niezrozumialej grze tego gremium, majacego chyba tylko wypromowac szczegolnie osobe przewodniczacego na przywodce opozycji.
Od chwili powolania ZP z przewodniczacym Macierewiczem, trwa pomiedzy wladzami a nim samym przekomarzanie, ktore ma duraczyc ludzi przychylnych PiS. Pisalam kiedys o tych ludziach nazywajac ich pisowczykami, ktorzy nigdy nie beda dochodzic prawdy, gdyz im wystarczy tylko to, co Jaroslaw i Antoni podaja im do wierzenia.  A przekomarzanie dalej trwa w najlepsze i na razie nie widac konca.
Na pewno rzetelne zbadanie probek ziemii ze wszystkich eksponatow, dostarczyloby niezbitych dowodow na to, czy katastrofa miala miejsce opodal smolenskiego lotniska, czy tez byl to zamach w innym niezmnanym nam miejscu. Nie wiem, gdyz z braku czasu nie czytam wszystkiego w internecie na temat katastrofy-zamachu, ale nigdzie nie znalazlam miejsca poswieconego probkom ziemii. Do tej pory myslalam, ze potrzebna bedzie ekshumacja zwlok ofiar, by pobrac z nich jakiekolwiek probki ziemii, chociazby pare ziarenek. Ale jak sie okazuje, dowodow w Polsce mamy az nadto, ktorymi mozemy udowodnic miejsce katastrofy, badz tez zamachu. Nie musi tego robic zadna panstwowa instytucja, moga to rowniez zrobic opsoby prywatne. Mysle ze w Polsce sa labolatoria, ktore by w sposob nie podlegajacy dyskusji potwierdzily badz wykluczyly zamach w innym miejsce.
Ja sama jestemm zwolenniczka tezy o zamachu w innym miejscu. Dla mnie powazna poszlaka, jest mataczenie przez Rosjan i naszych  sprawa cial ofiar, czemu niejednokrotnie dawalam wyraz w swoich notkach i komentarzach.

KOMENTARZE

 • Droga, bardzo droga, bardzo drogo szanowna
  Szanowna ślepa mańka, prosimy - zamontuj polską czczionkę - takie mądre zdania i przemyślenia zamontujcie polską czcionkę:) http://polish.typeit.org/ tutaj hiperłącze do nauki jak używać polską pisownię:) zdrówka!
 • Temat
  "Jesli tego typu badan nie zrobil zespol parlamentarny Antoniego Macierewicza, bedzie to swiadczylo o jego beznadziejnej amatorszczyznie i nie nalezy sie przejmowac wiecej jego kolejnymi rewelacjami o wybuchach i o Bog wie czym jeszcze. Nie zajecie sie przez ten ZP takimi waznymi dowodami, bedzie tylko swiadczylo o zupelnie niezrozumialej grze tego gremium, majacego chyba tylko wypromowac szczegolnie osobe przewodniczacego na przywodce opozycji. "

  Już Ci Ślepa Mańko szybko i zwięźle odpowiadam:

  - Takie badanie zostało wykonane na zlecenie gościa z fajką nazwanego przez rodziców antkiem.

  - Wynik tego badania został podany do publicznej wiadomości jeśli dobrze pamiętam na zwołanej konferencji - to ich jedyna forma "przekazu mantry"

  - Niestety wyniki choć podane do publicznej wiadomości są pomijane gdyż nie tylko nie pasują do wersji zamachowej ale DEFINITYWNIE ją WYKLUCZAJĄ !!!
  (jeśli nie wiesz o co chodzi dopiszę pod kolejnym komentarzem)
 • Temat
  "Na pewno rzetelne zbadanie probek ziemii ze wszystkich eksponatow, dostarczyloby niezbitych dowodow na to, czy katastrofa miala miejsce opodal smolenskiego lotniska, czy tez byl to zamach w innym niezmnanym nam miejscu. Nie wiem, gdyz z braku czasu nie czytam wszystkiego w internecie na temat katastrofy-zamachu, ale nigdzie nie znalazlam miejsca poswieconego probkom ziemii. "

  - Otóż na wspólne zlecenie antka oraz rodziny jednej z ofiar zostały zbadane skrawki ubrania wraz z wtopionymi w nie szczątkami pasa bezpieczeństwa.

  - Na szczątku pasa bezpieczeństwa odnaleziono "ślady" po materiale wybuchowym.

  - Natomiast na szczątku ubrania w które ów badany skrawek pasa był wtopiony "śladów" jakichkolwiek materiałów wybuchowych NIE STWIERDZONO !!!

  Co to oznacza?
  Jeśli pas miał "ślady" po materiale wybuchowym a ubranie nie to znaczy że "detonacji" materiałów wybuchowych NIE BYŁO !!!

  Skąd ślady po takim materiale na pasie?
  Ano po przewożeniu żołnierzy mających z tym styczność.

  Ale aby dodać temu wątkowi smaczku antek nie zlecił zbadania pochodzenia śladu materiału wybuchowego znalezionego na pasie.
  Bo po co?
  Ano żeby PISuary niechcący wyników nie usłyszeli - wszak ma być Ruska bomba i basta :D

  Dalej szkoda się rozpisywać bo sekciarskie oszołomstwo i tak zaraz zbydłuje Twój temat.
  Pzdr.
 • Nowe ważne ustalenia ws. obecności materiałów wybuchowych na wraku i próbkach
  http://tiny.pl/qmrgd

  Jan Bokszczanin, producent detektorów: Podejrzewam, że polskie społeczeństwo jest manipulowane i to bardzo umiejętnie

  http://tiny.pl/qmrgj
 • @ALIK 20:43:45
  Prosilabym podac date, kiedy sie owa konferencja odbyla i czy rzeczywiscie dotyczyla probek ziemii. Pierwszy raz o tym slysze.
 • @ALIK 20:53:03
  jak Pan sam podaje, sprawdzano tylko na okolicznosci wybuchu, a ja pytam tylko i wylacznie o badania probek ziemii, by wykluczyc mozliwosc zamachu.
 • @Talbot 21:12:28
  J wspomnialam powyzej chodzi tylko i wylacznie o badania probek ziemi z miejsca katastrofi i porownania ich z ziemia na cialach ofiar badz ubraniach. Jak sie okazuje w Czestochowie jest sporo materialow do badania.
 • @mms 17:04:45
  Prosze mi wybaczyc, ale nie moge.
 • @slepa manka 21:21:20
  Nic takiego nie było, on łże. Ja śledzę ZP, no i jej, Antkowi nie wierzę, jak i ty. Pzdr!
 • Wszyscy.
  Prof. Chris Cieszewski: smoleńska brzoza była złamana już 5 kwietnia! Przełomowa analiza zdjęć satelitarnych ze Smoleńska http://wpolityce.pl/wydarzenia/65203-chris-cieszewski-smolenska-brzoza-byla-zlamana-juz-5-kwietnia-przelomowa-analiza-zdjec-satelitarnych-ze-smolenska http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/88/ef/88efb07c1bac6c35360625d8a8490671.jpg Szanowni Państwo. Kto nie widział rewelacyjnej wielowątkowej prezentacji Chrisa Cieszewskiego ten wiele stracił( ale do nadrobienia bo ten materiał jest już w internecie). Fachowiec rozniósł brzozową bujdę MAK na strzępy. Jego prezentacja była bardzo dokładna tropił i pokazał to, krok po kroku. Przygwoździł ich żelaznymi argumentami. Nie sposób tego streścić. To trzeba zobaczyć bo to znakomite jest.Uprzedzając atak na kompetencje Prof. Cieszewskiego - pracownik badawczy  Warnell School of Forestry and Natural Resources, Univ. of Georgia (Ateny, Georgia), naczelny redaktor dwóch  komitetów redakcyjnych międzynarodowych czasopism naukowych, recenzent dla 23 innych międzynarodowych magazynów branżowych. Jest fundatorem międzynarodowego pisma 'Mathematical and Computational Forestry and Natural Resource Sciences', organizacji zawodowej Southern Mensurationists zrzeszającej specjalistów od biometrii, współfundatorem międzynarodowego pisma 'Biometry, Modelling and Information Sciences”. Publikacje: ponad 120 artykułów naukowych, cytowania: ponad 750 razy.

  CHRIS CIESZEWSKI wykorzystał do zbadania złamanej wcześniej brzozy przyrządy takie same przy pomocy których analizuje się zdjęcia z kosmosu,można wtedy stwierdzić rodzaj gazów ,i innych pierwiastków tam występujących ...zajął się zbadaniem soków organicznych które wypływają z każdego drzewa po złamaniu i stwierdził przy pomocy chromatografii i spektroskopii iż stan soków na złamanej części wygląda tak jak zwykle jest 5 dni po złamaniu a wiadomo zdjęcie pochodzi z 10 kwietnia.. a dodatkowo przeprowadził analizę komputerową ze zdjęcia czasu dokonania przełomu tejże brzozy i wyszło mu że tego złamania na pewno nie dokonał przedmiot poruszający się z prędkością 170?(z raportu MAK) 270? km/godz..

  Analiza fotografii satelitarnych poprzedzających katastrofę. "Białe "łaty" widoczne na zdjęciach satelitarnych z 5 kwietnia 2010 r. Na terenie katastrofy to nie jest naturalny śnieg - wynika z ustaleń prof. Cieszewskiego, który wraz ze swoim zespołem przeanalizował szereg zdjęć obszaru Smoleńska z kilku lat. Te tajemnicze powierzchnie to, zdaniem prof. Cieszewskiego, coś innego, coś, co musiało zostać stworzone przez człowieka. Trudno jednak na podstawie tej jakości zdjęć określić, co to za przedmioty lub materiał. Śnieg powinien na kolejnych zdjęciach pozostawić ciemne plamy. Najprawdopodobniej było to coś ukrytego pod odblaskowymi płachtami wyglądającymi jak śnieg - konkluduje prof. Cieszewski. Warto sprawdzić, co takiego mogło być pod tymi maskownicami - twierdzi naukowiec." Ma rację mgr inż Cierpisz, to były szczątki innej Tutki przykryte , czyli maskirowka . Boeing 707 utracił podobny kawałek powierzchni skrzydła jak Tu-154 w Smoleńsku. Został trafiony sowiecką rakietą, stracił 6 m skrzydła, wylądował po godzinie lotu na zamarzniętym jeziorze http://clubs.ya.ru/4611686018427433389/replies.xml?item_no=3498&parent_id=3512 - specjalista laskowy potrafiłby na pewno udowodnić i wyliczyć ,że ten samolot nie miał prawa lecieć i wylądować gdyż wpadłby w szybka beczkę autorotacyjną. Airbus 320-111 ląduje w roku 1988 w lesie. Na pokładzie było 136 osób. Zginęły trzy osoby. http://www.savetubevideo.com/?v=akmH-J-tZbY Katastrofa airbusa w Miluzie to książkowy przykład, który za każdym razem powinien być przypominany Laskowi i jego "ekspertom". Lądujący samolot skosił 300 metrów lasu, nastąpił wybuch paliwa. linka, którego ja podaję otworzyło prawie 6 milionów osób http://www.savetubevideo.com/?v=bzD4tIvPHwE Boeingi uderzające w wieże WTC w NY przebiły kilkadziesiąt stalowych kolumn konstrukcyjnych a Tupolewa w Smoleńsku załatwiło 1 JEDNO drzewko? - http://911review.com/errors/wtc/fires.html Gdyby samolot przeleciał 5-7m nad ziemią, to sąsiadująca z brzozą budka, rozpadłaby się na kawałki, a zalegające obok śmiecie zostały by zdmuchnięte. Na dostępnych zdjęciach budka stoi, a śmiecie leżą obok. Dlatego Rosjanie w try-miga wycieli wszystkie drzewa, zasypali PObojowisko ziemią. No masz, ta brzoza była złamana wcześniej ?! No to nie ma wyjścia, dr Lasek musi poszukać innego zabójczego dla samolotu krzaka. Przykład z naszego "podwórka". Katastrofa w lesie Kabackim w 1987 roku. Las Kabacki po tej katastrofie, wyglądał jak tajga syberyjska po upadku Meteoru Tunguskiego. Samolot ściął skrzydłami z hektar lasu, zanim rozbił się w zderzeniu z ziemią i doszło do eksplozji paliwa dlatego właśnie trzeba było powołać do istnienia zespół Laska - katastrofa smoleńska to przypadek jeden na pierdyliard i taki fachura jak Lasek od zapasów w kisielu musiał się z nim zmierzyć - nikt inny nie da rady (poza red. Kublik i red. Czuchnowskim). katastrofa sprzed kilku lat w Dolomitach, gdy to amerykański samolot wojskowy zerwał statecznikiem ogonowym linę kolejki górskiej. Oto taki samolot EA-6B Prowler http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/69/EA-6B_Prowlers_supporting_Northern_Watch.jpg Kolejka runęła na ziemię, zginęło 20 osób, w tym dwie Polki. Wiecie jak wygląda lina kolejki? Gruba jak wąż 50 mm/5 cm!, do tego skręcona, ma wytrzymać udźwig kilkudziesięciu ton. Samolot zerwał ją a pilot się tłumaczył, że niczego nie zauważył. http://www.savetubevideo.com/?v=AkrHnbWoNn0 Samolot który wylądował w lesie, tym razem pod Moskwą (Tu 204 dnia 22 marca 2010) Zobaczcie co stało się z lasem, w którym wylądował: http://www.savetubevideo.com/?v=AkrHnbWoNn0 Awaryjne lądowanie TU-154 w Republice Komi, pasażerowie poszli na grzyby oczekując na podstawienie następnego samolotu - http://www.savetubevideo.com/?v=fqAA0BMZbOQ Ps. Musieli zginąć, to był jedyny sposób by zdobyć raport WSI dla Bronka. Numer z dziennikarzem mu nie wyszedł. Bronek był przed zamachem w Rosji. A tak wyśmiewano Jarosława Kaczyńskiego gdy powiedział, że Tu154 to konstrukcja bombowca Boeinga 727, no i na jego i nasze, moje wyszło!!!!! - Jan Błaszczyk emerytowany ekspert z WAT zaprezentował wykład dot. próby odtworzenia geometrii elementów siłowych skrzydła Tu-154M.

  Zaczął od analizy danych technicznych samolotu i omówił źródło wiedzy o tupolewie. Zaznaczył, że potrzebna jest dobra klasyfikacja samolotu oraz poznanie wiadomości technicznych.

  Trzeba również znać prędkości. Gdy mamy te dane, powinniśmy sobie poradzić

  - tłumaczył Błaszczyk.

  Zaznaczył, że w tupolewie mamy skrzydło doczepne, wzmacniane dźwigarami.

  Wskazuje, że należy ustalić odpowiednie obciążenia występujące w konstrukcji samolotu. Wskazał, że zebrany materiał będzie materiałem poglądowym.

  Omawiając klasyfikację tupolewa Błaszczyk wskazał, że jest to bombowiec!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! o charakterystyce samolotu pasażerskiego. Ma bowiem odpowiednią obwiednię. Prelegent wskazuje, jakie siły występujące w skrzydle są ważne dla rozumowania ws. Smoleńska.

  Następnie Błaszczyk zwraca uwagę na prace konstrukcji i możliwość pochłaniania przez nią naprężeń. Wskazuje, jakie elementy konstrukcji skrzydła są najważniejsze dla pochłaniania napięć. Jan Błaszczyk wskazał, w jaki sposób przenoszone są siły i naprężenia, jakie występuje w skrzydle.

  Pokrycie górne wraz z podłużnicami przenosi 55 proc., a dźwigary pozostałą część momentu zginającego

  - wskazywał ekspert.

  Zaprezentował również rysunek skrzydła tupolewa, które składa się z trzech kesonów. Na rysunku zaznaczono grubość pokrywy. Na kolejnym rysunku zaprezentował z kolei stan naprężeń, jakie występowały w skrzydle tupolewa przed rzekomym uderzeniem w brzozę.

  W ramach podsumowanie Jan Błaszczyk wskazał, że są dostępne dane dotyczące tupolewa i geometrii jego struktury. Wystarczą wiadomości dostępne w internecie.

  Na koniec powiem, że do tego, co zaprezentowałem, potrzebne jest ołówek, PCet i głowa specjalisty

  - tłumaczy Jan Błaszczyk.
 • Wszyscy.
  Prof. Gieras: "W skrzydłach tupolewa znajdują się baki. Jeśli w Smoleńsku doszłoby do zderzenia z brzozą na ziemi musiałyby być ślady paliwa"
  http://wpolityce.pl/wydarzenia/65228-prof-gieras-w-skrzydlach-tupolewa-znajduja-sie-baki-jesli-w-smolensku-doszloby-do-zderzenia-z-brzoza-na-ziemi-musialyby-byc-slady-paliwa http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/40/19/401997c87047b401ee3380a69a4e49b5.jpg
  fot. KBWLLP

  Ciekawe wystąpienie przedstawił Jacek Gieras zaprezentował analizę wypadków lotniczych z udziałem Tu-154M w latach 1973-2011.

  Zaznaczył, że w tym okresie miało miejsce 71 katastrof ze zniszczeniem kadłuba. W nich z kolei zginęło 3009 ofiar. Pierwszy wypadek miał miejsce w Pradze - w 1973 roku, ostatni w Sugrucie - wtedy miał miejsce pożar na skutek błędnej synchronizacji generatorów. W tych latach miało również miejsce 43 katastrof bez zniszczenia kadłuba. http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/46/02/460284197061b32036bda0d7b541fb5f.jpg

  Gieras przedstawił zestawienie różnych wypadków Tu.

  Przeżywalność dla Tu-154M jest bardzo duża, co oznacza, że szansa na śmierć w wyniku katastrofy jest relatywnie niska

  - mówił.

  Zaprezentował również statystyki dotyczące Tu, zaznaczając, że wyprodukowano ich ponad 900. Następnie zestawił liczbę wypadków lotniczych Tu-154 z Boeinga 727, Boeinga 767 i Airbusa 300. Co ciekawe, to właśnie Tupolew ma najlepsze wyniki przeżywalności.

  Stąd wynika, że tupolew jest bardzo wytrzymałym samolotem, ale jest bardzo awaryjny

  - wskazuje Gieras.

  Dodaje, że w latach 1973-2011 były trzy katastrofy, do których doszło w wyniku wybuchu. Pierwszą omawianą katastrofą było wysadzenie w 1973 roku samolotu. Porwany tupolew został wtedy wysadzony na ziemi przez porywaczy. Samolot uległ doszczętnemu zniszczeniu. Kolejną tragedią w wyniku wybuchu była eksplozja bomby w 2004 roku.

  Niewielki wybuch bomby w toalecie spowodował dekompresję maszyny i całkowity jej rozpad

  - mówił Gieras.

  Wskazał, że trzecią katastrofą w wyniki wybuchu była tragedia smoleńska. Wskazał, że świadczą o tym doskonale zdjęcia, które zostały zrobione tuż po tragedii.

  Jacek Gieras zaznacza, że należałoby przebadać wrakowisko, ubrania ofiar, szczątki samolotu, by sprawdzić, czy w Smoleńsku doszło do wybuchu.

  Dodaje, że kadłub samolotu to obiekt cylindryczny, który podlega odkształceniom. Dodaje, że w czasie eksplozji następuje rozerwanie wzdłuż kadłuba i wychylenie boków.

  Gieras zaznacza, że eksplozja zawsze pozostawia na częściach metalowych charakterystyczne znaki.

  Wymiar próbki, która poddawana jest analizie, nie ma znaczenia. Znaczenie ma obecność śladów typowych dla eksplozji

  - tłumaczy prelegent. Wśród charakterystycznych wyznaczników wybuchu wymienił m.in. duże rozczłonkowanie części samolotu, charakterystyczne kwiatowe zniszczenia, wygięte boki kadłuba.

  Gieras zaprezentował również zdjęcie dot. zamachu nad Lockerbie, wskazując na znaki szczególne typowe dla eksplozji.

  Dodaje, że również na tkaninach, które były w pobliżu eksplozji można zobaczyć charakterystyczne dla wybuchu ślady. Dochodzi m.in. do mieszania się tkanin.

  Na koniec swojej prezentacji Jacek Gieras zaprezentował film ostatniego incydentu z udziałem Tu-154M. W Turcji doszło do zderzenia samolotu z pojazdem bagażowym. Na filmie widać, że skrzydło zostało uszkodzone, a z baku umieszczonego w nim lecą ogromne ilości paliwa.

  To jest olbrzymia ilość paliwa. W skrzydłach tupolewa znajdują się baki. Jeśli w Smoleńsku doszłoby do zderzenia z brzozą na ziemi musiałyby być ślady paliwa. Dopiero gdy samolot leci na poziomie ponad 1000 m. paliwo lotnicze nie dolatuje do ziemi. Czy zatem wokół brzozy są jakieś ślady paliwa? Czy ktoś to w ogóle badał?

  - pytał Gieras.

  Dodał, że do weryfikacji tez dot. katastrofy smoleńskiej, trzeba przebadać wrak tupolewa. Bowiem bez tego prace są obarczone dużym ryzykiem błędów.  ZOBACZ ROZMIESZCZENIE ZBIORNIKÓW PALIWA W SKRZYDLE TU-154M: http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/b6/bc/b6bc5e257a12c6c6753490bac5f702ac.jpg

  Fot. Orbiter.ucoz.ru

  Od godziny 9:00 trwa II Konferencja Smoleńska - międzynarodowe spotkanie naukowców i ekspertów z całego świata, którzy pochylają się nad problemem przyczyn katastrofy smoleńskiej. Portal wPolityce.pl prowadzi specjalną relację z tego wydarzenia, na bieżąco aktualizowaną. Ps.
  Musieli zginąć, to był jedyny sposób by zdobyć raport WSI dla Bronka. Numer z dziennikarzem mu nie wyszedł. Bronek był przed zamachem w Rosji.
 • @ALIK 20:43:45
  Katastrofa smoleńska jest wielkim wyzwaniem dla budowniczych nowych dwóch wieżowców w USA po tym jak tamte zostały znacznie uszkodzone gdy samoloty wbiły się całą szerokością w betonowe konstrukcje więzarów przecinając je niemal do połowy co doprowadziło do ich zawalenia.Tylko zastosowanie desek ze stalowej smoleńskiej sosny da 100% gwarancję na nienaruszalność tej nowej konstrukcji w przypadku możliwego nowego lotniczego ataku terrorystycznego. Od czasów Smoleńska wszyscy konstruktorzy wielkich budynków powinni przerzucić się na konstrukcje z pancernego drzewa brzozowego made in MAK/Miller A oto radzieccy uczeni (w tym pp. Anodina i Lasek) mają swoją fizykę, niezależną od ogólnoświatowej. Ps. Jest oficjalna odpowiedź eksperta od Laska: "to niepoważne opierać się o nieostre fotografie satelitarne skoro można spytać właściciela działki na której stoi brzoza. Powie kiedy się złamała". Dzisiaj w programie "Tak jest" na pytanie posła Błaszczaka,czy red.Morozowskiego nie dziwi ,że po 3 latach śledczy jadą badać wrak na obecność trotylu, elokwentny redaktor odpowiedział, że nie bo jeżeli tam był trotyl to czy po 3 ,czy po 5 latach to i tak niczego nie znajdą... Ciekawe.
 • Wszyscy.
  II Konferencja Smoleńska. Wykłady, analizy, prezentacje. "Będziemy nasze badania prowadzić, aż do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej katastrofy." TRWA NASZA RELACJA http://wpolityce.pl/wydarzenia/65187-ii-konferencja-smolenska-wyklady-analizy-prezentacje-bedziemy-nasze-badania-prowadzic-az-do-wyjasnienia-wszystkich-okolicznosci-tej-katastrofy-nasza-relacja
 • Wszyscy.
  Potwierdzenie manipulacji przy czarnych skrzynkach? Prof. Gruszczyńska: "Na nagraniach nie ma uderzenia w brzozę, nie ma odgłosu przypominającego stuknięcie"
  ttp://wpolityce.pl/site_media/media/cache/6d/1e/6d1e8fa4b326e4201d677ed30056ffcd.jpg

  Anna Gruszczyńska-Ziółkowska zakończyła wykłady pierwszego dnia Konferencji Smoleńskiej wystąpieniem pt: jak brzmi uderzenie samolotu w brzozę?

  CZYTAJ TAKŻE: II Konferencja Smoleńska. Wykłady, analizy, prezentacje. "Będziemy nasze badania prowadzić, aż do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej katastrofy." TRWA NASZA RELACJA

  Zaczęła od tego, że w materiałach komisji Millera znalazł się opis jednej fali dźwiękowej, świadczącej właśnie o uderzeniu w brzozę. Ekspert wskazała, że opiera swoje rozważania na materiałach MAK i komisji Millera.

  Zdarzenia, które omówię, są opisane w materiałach i transkrypcji Instytutu Ekspertyz Sądowych

  - mówiła prelegent.

  Wskazała, że teoria dot. brzozy opiera się na odczycie z kokpitu tupolewa.

  Pojawia się więc pytanie, który dźwięk jest interpretowany, jako odgłos uderzenia samolotu w brzozę

  - wskazała Gruszczyńska-Ziółkowska.

  Dodała, że w oficjalnych materiałach sprawa uderzenia w brzozę jest odczytywana na podstawie zapisów z kokpitu. Prelegent wskazuje na nieścisłości w materiałach komisji Millera oraz zapisach rejestratorów.

  Wskazuje, że w raporcie komisji Millera używa się sformułowań, które mają sugerować dynamiczność wydarzeń i gwałtowność. Jednak - jak wskazuje Gruszczyńska-Ziółkowska - te sugestie nie są prawdziwe. Dźwięki nie są gwałtowne, ale ewolucyjnie narastają.

  Jednak w załączniku do raportu znajduje się materiał, który pokazuje, że zmieniono narrację - już nie ma mowy o dźwięku w brzozę, ale o dźwięku, które brzmi jak stuknięcie.

  Nie ma jednak czegoś takiego, jak odgłos przypominający stuknięcie. Stuk to dźwięk. Albo dźwięk jest, albo go nie ma. Stuknięcie jest dźwiękiem

  - tłumaczy.

  Zaznacza, że w dźwięku nagrania z kokpitu słychać kilka uderzeń i podobnych stuków.

  Które z trzech uderzeń jest wskazywany przez komisję?

  - pytała prelegent, zaznaczając, że ustalenia komisji nie są jasne.

  Prezentuje również zestawienia dźwięków, które pojawiają się na nagraniu. Dodaje, że jest wiele zaburzeń i powtarzających się odgłosów.

  Na nagraniach nie ma uderzenia w brzozę, nie ma odgłosu przypominającego stuknięcie, o czym mówi raport Millera i załącznik 2. Mamy z kolei głosy, które nie zostały opisane

  - tłumaczyła ekspert.

  Wskazuje, że słychać wiele zakłóceń i zaburzeń. Pod koniec nagrania słychać "hurgot".

  Na koniec wskazała na konieczność pogłębienia badań akustycznych.

  Puściła również fragment nagrania, który wskazuje, że materiały były manipulowane. Słychać bowiem, że ktoś mówiący kończy zdanie na dwa zupełnie inne sposoby. Dźwięki są na siebie nałożone.

  Sprawa zdaje się nie budzić wątpliwości.

  To zjawisko pokazuje, że zapis nie jest integralny

  - zakończyła swoje wystąpienie.

  Kwestia referatu dot. czarnych skrzynek wróciła również w podsumowującej pierwszy dzień konferencji dyskusji.

  Dr Gajewski:

  Jeśli udowodnimy, że doszło do manipulacji, to wszystkie nagrania dostarczone przez śledczych nie mają sensu. Jedno fałszerstwo eliminuje cały materiał dowodowy.

  Prof. Gruszczyńska-Ziółkowska:

  Mamy bardzo poważny problem, bo materiał, z którego korzystamy, to materiał dźwiękowy w filmie MAK. On mógł do produkcji filmowej być manipulowany.

  lw, znp http://wpolityce.pl/wydarzenia/65234-potwierdzenie-manipulacji-przy-czarnych-skrzynkach-prof-gruszcznska-na-nagraniach-nie-ma-uderzenia-w-brzoze-nie-ma-odglosu-przypominajacego-stukniecie
 • bajdurzenie
  czy wątpisz, że ciało śp. LK było w Smoleńsku ?

  Jeśli nie, to dlaczego owe dowody nie miałyby być ubabrane smoleńską ziemią, nawet w przypadku, gdy zamach odbył się w Polsce ?
 • @slepa manka 21:21:20
  "@ALIK 20:43:45
  Prosilabym podac date, kiedy sie owa konferencja odbyla i czy rzeczywiscie dotyczyla probek ziemii. Pierwszy raz o tym slysze"

  Nie mam czasu na dokładne szukanie ale proszę Sobie poszukać nazwiskami:

  - materiał dowodowy dostarczył bodajże Pan. Zagrodzki a pochodził z ciała jednej z ofiar bodajże Św. Pam. Pani Bąkowskiej

  Mogłem pomylić się w nazwiskach ale wujek google z pewnością to wyprostuje.
  Będzie gdzieś bodajże konferencja gdzie będą odczytywane wyniki ekspertyz i będzie tam podane:

  - ślady na pasie są
  - śladów na ubraniu nie ma
  - pochodzenia śladów na pasie nie szukano bo nie zlecono

  Watek ten był opisywany tu na NE ale jeszcze chyba za czasów ŁŁ.
  Proszę poszukać bo z jednej strony było tam dokładnie opisane i przetłumaczone lecz jako że nie pasuje do zamachu skrzętnie pomijane.
  Pozdrawiam
 • @Kula Lis 62 21:27:00
  "Nic takiego nie było, on łże. Ja śledzę ZP"

  A było było koleżko bananowy.

  Lecz nie pasuje do historyjki antka więc jest pomijane.
  Dwa badania robione jednocześnie lecz jedno się przemilcza bo zaprzecza drugiemu a dokładnie zamachowi.
 • @Kula Lis 62 21:31:01
  "nowych dwóch wieżowców w USA po tym jak tamte zostały znacznie uszkodzone gdy samoloty wbiły się całą szerokością w betonowe konstrukcje więzarów przecinając je niemal do połowy co doprowadziło do ich zawalenia."

  Tutaj mamy chyba ten sam pogląd.
  Dla mnie to była mega ściema i ciężko mi uwierzyć jak tylu ludzi mogło ją łyknąć.
 • @Kula Lis 62 21:46:05
  Komentarz bardzo ciekawy:
  gość (83.23.25.***) dzisiaj, 21:07 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  Jestem producentem filmowym. W mojej firmie często przemontowywaliśmy( przy pomocy profesjonalnych programów) ścieżkę dźwiękową tak aby z kilku identycznych wypowiedzi uzyskać jedną idealną. To typowa procedura, która jeśli wykonana dobrze jest dla przeciętnego człowieka niezauważalna. To co zrobiono z taśmą "smoleńską" to ordynarna manipulacja jeśli nie prowokacja!!! Anna Gruszczyńska świetnie to wychwyciła! Ale powtarzam! Włosy stanęły mi dęba kiedy te dźwięki usłyszałem i zobaczyłem na graficznym wykresie! To amatorskie bezczelne oszustwo!!! Inny tembr, inny akcent dodanego słowa...Do tego nie zachowana odległość między zespołami dźwięków. Naiwne, nieprofesjonalne działanie oszustów lub...specjalne, obliczone na to aby skłóceni Polacy skoczyli sobie do gardła.Szok. Właśnie o tym rozmawiamy z żoną. Oboje jesteśmy wstrząśnięci. Wiem co piszę bo z tego żyję...
 • @Kula Lis 62 21:30:13
  Nie jest to moja specjalnosc, wiec sie nie bede wypowiadala. Interesuje mnie tylko porownanie probek ziemii ze Smolenska z probkami ziemi na ubraniach badz cialach.
 • @slepa manka 22:18:42
  NIkt tego nie będzie badał bo wszystkie te dowody są nic nie warte wobec braku jakiegokolwiek dowodu na wylot z Okęcia.
  Corylus to krętacz.
 • co zrobili Rosjanie?
  Wymienili ziemię?
  No pięknie... widzę, że ten chłop od maskirowki (ostatnio jakby na terapii) ma następców!
  Może mi ktoś wyjaśnić, po co rozbijać samolot w miejscu X, żeby potem go przenosić w miejsce Y? I jak to zrobić po cichu?
  To jakaś zabawa typu "mind-games"?
 • @Kula Lis 62 21:55:32
  Witam....!

  Dzieki lisie...za.wielkie info!!
  Uwaga,rozwaga,fakty,opinie,myślenie,logika...no tr,techniki!!!
  Nic sie nie zgubi......!!
  Jesli śrubkę kto ukradnie.....szukać trzeba...!!
  A tu...TU.....całej maszyny......brakuje.....zbuje....!!
  Pozdrawiam...lisa w pocie czoła ...dzieki za..wnioski,kumanie
  I fachowe ....WYkładanie..pozdr.
 • @Muni 01:18:09
  Zebrano 2m warstwę ziemi z tego miejsca i wywieziono nie wiadomo dokąd. Pytam się po co? gdy ma być to zwykła katastrofa? No i miejsce wybrania zalano warstwą betonu. Znowu pytanie po co te koszta? jak myślisz? Pzdr!
 • @fan-wolności 21:51:04
  "Czyli mit obalony.."

  Ojjjjjj "stary"...........
  Nie znasz Ty konserwatystki.
  Dla niej po wsze czasy lotu nie będzie, a wszystkie rodziny to kłamcy bądź przekupione łapowniki.
  :D
 • @fan-wolności 21:51:04
  Nikt dokladnie nie przedstawil zadnego dowodu na rozmowe obu braci. TO ze Jaroslaw tak twierdzi, to jest inna sprawa. Konserwatyska ma racje, nie przedstawiono zadnych zdjec i dokumentacji odnosnie wylotu samolotu z Warszawy.
 • @konserwatystka 22:25:56
  Dlaczego Coryllus jest kretaczem? Opisal tylko jakie eksponaty znmajduja sie w muzeum na Jasnej Gorze. Nie sadze by w tym przypadku krecil.Masz racje co do tego, ze najpierw trzeba ustalic czy samolot wylecial z Okecia.
 • @Czartoryski 23:25:23
  Skoro przyjmujemy ze katastrofa-zamach mial miejsce w Smolensku, bedz w innym miejscu, to badanie probek ziemii na pewno by pozwolilo ustalic czy to jak twierdzi Tusk, Rosjanie i Maciarewicz mialo miejsce w Smolensku czy ich zamordowano w innym miejscu. Ja napisalam tylko i wylacznie o tym aspekcie sprawy. O wylocie z Warszawy nie napisalam nic
 • Wszyscy.
  Prokurator Seremet twierdzi, że polskie śledztwo będzie można zakończyć nawet bez oryginałów czarnych skrzynek i wraku Tupolewa http://wpolityce.pl/wydarzenia/65338-prokurator-seremet-twierdzi-ze-polskie-sledztwo-bedzie-mozna-zakonczyc-nawet-bez-oryginalow-czarnych-skrzynek-i-wraku-tupolewa http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/a3/cc/a3cc4838c1ed2a501cf693e48dcd10c8.jpg - Oj Seremet, Seremet ty się nawet już nie kompromitujesz. Żałosny z ciebie człowiek, konsultowałeś to już z Grasiem, Tuskiem? Toż to co ty pierdolisz to ewenement na skalę światową i to mówi prokurator naczelny. Jak oni teraz będą uczyć studentów, że bez badania dowodów rzeczowych, które są ale nie odzyskane można zakończyć śledztwo, to paranoja, rozdwojenie jaźni, a może zwykłe tchórzostwo? serwilizm? POddaństwo panie Seremet. To już kraje afrykańskie mają myślenie poprawniejsze od naszych śledczych. Gdzie my żyjemy, że trzeci świat nas wyprzedził. Wstyd i hańba. Kłamstwo smoleńskie bardzo przyPOmina kłamstwo Katyńskie ! Wtedy też nie wolno było oficjalnie POdważać sowieckiej wersji zdarzeń ! A kto się ośmielił to zrobić trafiał do więzienia albo był szykanowany ! Dzisiaj jest POdobnie, z tym, że już nie wsadzają do więzień(na razie nie wsadzają ale sytuacja jest rozwojowa pożyjemy zobaczymy) lecz próbują wyśmiać i i ośmieszyć !
 • Wszyscy.
  Prof. Chris Cieszewski jest pracownikiem badawczym w Warnell School of Forestry and Natural Resources, University of Georgia (Ateny, Georgia) w Stanach Zjednoczonych. Jest naczelnym redaktorem dwóch międzynarodowych czasopism naukowych, członkiem komitetów redakcyjnych trzech innych międzynarodowych czasopism naukowych i pracuje jako recenzent dla 23 międzynarodowych czasopism naukowych. Jest fundatorem międzynarodowego pisma naukowego "Mathematical and Computational Forestry and Natural Resource Sciences", organizacji zawodowej Southern Mensurationists zrzeszajacej specjalistów od biometrii leśnej z 13 południowo-wschodnich stanów USA, i współfundatorem międzynarodowego pisma naukowego "Biometry, Modelling and Information Sciences". Prof. Cieszewski opublikował ponad 120 artykułów naukowych, które są cytowane ponad 780 razy w międzynarodowej literaturze badawczej.

  W swojej analizie Amerykanin wykorzystał złożone metody poprawiające jakość zdjęć satelitarnych. Należy podkreślić, że w przygotowaniu prezentacji brali udział także inni naukowcy z USA: Arun Kumar, Roger Lowe, Pete Bettinger, Daniel Markewitz i Deepak Mishra z University of Georgia.
 • @slepa manka 22:44:11
  "Nikt dokladnie nie przedstawil zadnego dowodu na rozmowe obu braci. TO ze Jaroslaw tak twierdzi, to jest inna sprawa. Konserwatyska ma racje, nie przedstawiono zadnych zdjec i dokumentacji odnosnie wylotu samolotu z Warszawy"

  Ale tutaj są główne sprzeczności:

  - z jednej strony mówisz że nie można wierzyć jarkowi że rozmawiał w czasie lotu z lechem który mu powiedział że właśnie dolatują

  - z drugiej strony nie wierzysz w zwykłą katastrofę lotniczą a główną osobą to twierdzącą jest właśnie jarek (choć jak zwykłe pyskami swoich wasali)

  To jest właśnie typowe wybiórcze traktowanie "faktów" i świadków - jeśli pasują do z góry założonej tezy to są wiarygodne / wiarygodni, a jeśli nie to nie.
 • Jakość badań
  Jakiś czas temu tu na nE była fotokopia wyników badań paliwa lotniczego znalezionego bodajże na ubraniach ofiar wykonane przez Wojskowy Instytut Chemii i Radiometrii w Warszawie.
  Wyniki te były g. warte, bo tak jak tu piszecie powinny być zbadane próbki paliwa tankowanego wtedy na Okęciu do TU-154M, próbki pobrane z ubrań i dodatkowo zrobione badania jak zmienia się skład węglowodorów paliwa podczas trzymania ich na wolnym powietrzu. Tego nie zrobiono, więc nie można ani potwierdzić, ani wykluczyć, że próbki paliwa były tożsame.

  W przypadku gleby badania są prostsze, bo gleba w tak krótkim horyzoncie czasowym nie ulega żadnym zmianom. Porównanie składu chemicznego próbek ze Smoleńska i z butów, a także zbadanie składu granulometrycznego, klasyfikacja gleby pod względem agrotechnicznym. Istotny byłby ogląd pod mikroskopem. Tu również istotna byłaby tożsamość pyłków roślin.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31