Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
522 posty 2179 komentarzy

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Smoleńsk-pięć lat po zamachu-widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Można dostrzec podobieństwa pomiędzy katastrofa w Smoleńsku, a obecną sytuacją na Ukrainie. Tylko że co innego ma na myśli Antoni Macierewicz, a co innego autorka niniejszej notki.

  

Po krótkiej przerwie wracam znowu na Neon24.pl. Nie wiem na jak długo, ale jeśli znowu będą jakieś podejrzane ruchy, wychwycone przez innych blogerów, to odejdę na zawsze, jak zrobiłam to z salonem 24.pl.

Sytuacja na świecie jest bardzo dynamiczna i każdy dzień przynosi jakieś nowe rewelacje. Zanim przejdę do omawiania bieżącej sytuacji, chciałabym nawiązać do niejakiego Mind Service, który umieścił mnie na 10 miejscu, jako ważną agentkę Putina. Napisał o mnie tak: Slepa Manka agentka Rosji, która się otwarcie do tego przyznaje. Jeśli coś pominęłam, lub pominął autor tych rewelacji, to uzupełniam, że jestem płatną agentką i osobiście zadarniowana przez Wladimira Wladimirowicza. Putin jest na tyle gościówa, że pozwolił mi się ujawnić, natomiast zabronił mi podawać kwoty, za jakie pracuje dla niego. Gdybym podała do publicznej wiadomości, ile zarabiam za każdą notkę, siejąca zamieszanie w głowach nieco myślących sympatyków PiS, prawdopodobnie  Polski, chciałoby pracować dla Wladimira Wladimirowicza. Więc w trosce o swoje osobiste interesy nie będę ujawniała, za ile pracuje.

Jeszcze tylko wspomnę, jak to Jarosław Majdaniarz, strateg nad strategami, palił się do wysłania wojska polskiego na Ukrainę. Ponieważ tak jak pisałam od samego początku tzw. majdaniarskiej rewolucji, jest to walka wewnętrzna oligarchów, głownie żydowskiego pochodzenia, kto kogo pierwszy wykończy, jak Al Capone ze swoimi konkurentami, na razie pojedynkują się dwaj żydowscy gangsterzy: Kolomojski i Poroszenko. Kolomojski to przecież ważna szycha żydowskiego półświatka, który zbudował gigantyczne centrum żydowskie na swoich włościach w Dniepropietrowsku, oraz prezes jakiegoś Europejskiego Związku Żydowskiego, dysponujący własną, prywatna armia. Natomiast Poroszenko jest oficjalnie nominatem ukraińskim, zależnym całkowicie od Amerykanów, którzy pozwolili, by opolczenie dwukrotnie obiło mu porządnie ryja, a trzeciego obicia ryja może nie przeżyć.

Kogo nasz geniusz strategiczny chce poprzeć, bo przecież nie Ukrainę, gdyż olbrzymia większość Ukraińców, są juz gołodupcami, całkowicie zależnymi od kaprysów swoich oligarchów. Więc w czyim interesie chce walczyć Jarosław, wysyłając wojsko polskie: Kolomojskiego czy Poroszenki?

 

Podczas gdy nasz skarb narodowy, strateg nad strategami, ma niezłą zagwozdkę, inny wielki myśliciel pisowski, ale już dużo mniejszego formatu, niż nasz strategos, Antoni Macierewicz ogłosił, że winny katastrofy jest rząd rosyjski, na którego czele stał Wladimir Putin, który wtedy był premierem. Więc jeśli nie będzie żadnego odzewu na to dictum Pana Antoniego, to można je traktować na równi ze stwierdzeniami naszego mędrca Europy, Kukunka.  Kiedy rok temu Antoni był w Chicago, twierdził, że były dwa wybuchy, pokazując symulacje. Dzisiaj twierdzi że były trzy wybuchy. Pomijając rodzaj ładunku wybuchowego jaki według Antoniego został użyty, oskarżenie prezydenta Rosji o sprawstwo jest bardzo poważne i Antoni Macierewicz musi dysponować niezbitymi dowodami, wskazującymi na sprawstwo osobiste prezydenta Putina. Jeśli nie ma tych dowodów, to powinien zostać wysłany w trybie natychmiastowym do Tworek.

 

Pisałam wielokrotnie o tragedii smoleńskiej, oraz moich osobistych przypuszczeniach na temat przyczyn. Podjęłam się nawet prywatnego śledztwa poświęcając mój czas, który szczególnie w Ameryce jest pieniądzem. Po pierwsze rozmawiałam z zawodowcami, a nie z amatorami-historykami, jakim jest Antoni Macierewicz. Przede wszystkim chce zwrócić po raz któryś uwagę, że Antoni Macierewicz w kilka dni po tragedii, na spontaniczna inicjatywę prof. Jacka Trznadla o powołanie międzynarodowej komisji do zbadania przyczyn katastrofy, był jej przeciwny. Nie powiedział tego wprost, ale że jest wstrzemięźliwy. Po dwóch latach od katastrofy, do tej pory jest jej najgorętszym zwolennikiem. Czy to nie jest ciekawe?

Jak wspomniałam, poświęciłam wiele czasu na rozmowach z zawodowcami. Spotkałam się w związku z tym z emerytowanym inżynierem-konstruktorem firmy Boening i pokazałam mu zdjęcia wraku z pierwszego dnia katastrofy. Pisałam już o tym, więc przypominam jego wnioski. Trzy główne części kadłuba są częściami innych samolotów. Wymienił dwie widoczne różnice: rożnego rodzaju nity, oraz inny kształt okien trzech głównych części. To dlatego zdumieni widzieliśmy, jak rozbijano następnego dnia właśnie w widowiskowy sposób okna wraku. Co do nitów łączących części samolotu, to w jego opinii każdy typ samolotu ma inne nity i to jest bardzo charakterystyczna cecha.

Ponadto chyba jako pierwsza podniosłam problem przebadania próbek ziemi z ciał ofiar, oraz przedmiotów osobistych, które są w Muzeum Jasnogórskim, celem przebadania i porównania ich z próbkami ziemi z miejsca katastrofy smoleńskiej, by mieć pewność, czy katastrofa-zamach miała miejsce w Smoleńsku, czy zamach wykonano w innym miejscu, robiąc pod Smoleńskiem maskirowke.

Oddając śledztwo smoleńskie w ręce kompletnego amatora z przypadku, Antoniemu Macierewiczowi, przez naszego strategosa, należy zastanowić się, czy w samym PiS nie powstała idea, by zrzucić się na zawodowych ekspertów, zapłacić im i zażądać rzetelnych wyników? Przecież Jarosław gdyby tylko chciał mógłby od swoich posłów i senatorów taka kwotę uzbierać. Nie przypominam też sobie, by Antoni Macierewicz, zamiast duraczyć Polonie Amerykańską, poprosił o zbiórkę funduszy na profesjonalnych ekspertów w celu zbadania przyczyn katastrofy. Wołał sam błyszczeć i duraczyć Polonie, jaka to Rosja jest bandyckim krajem pod rządami Putina. Mogę powiedzieć z całą pewnością, że Polonia chętnie by się zrzuciła na taka inicjatywę i w całości pokryłaby koszty takiej inicjatywy PiS.

Tylko że w tym przypadku, kompletny amator, jakim jest Macierewicz, nie chodziłby w glorii chwały, tylko by musiał siedzieć cicho i czekać na wyniki śledztwa ekspertów chociażby amerykańskich. Powtarzam jeszcze raz: badanie próbek ziemi z miejsca katastrofy i porównanie ich z próbkami ziemi z ciał ofiar oraz ich odzieży, są w zasięgu ekspertów pisowskich. Dlaczego tylko mnie to obchodzi?

 

Wracając do kontekstu politycznego katastrofy-zamachu, Antoni Macierewicz wczoraj, poza stwierdzeniem, ze za katastrofę odpowiedzialny jest cały rosyjski rząd i prezydent Putin osobiście, stwierdził również: “…to co się zdarzyło pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku nie było wypadkiem, nie było też spowodowane błędami bądź złą wolą pilotów. Była to akcja przygotowana przez długi czas. Można by rzec, że była to pierwsza salwa w wojnie, która trwa dzisiaj na wschodzie Europy i która coraz bardziej zbliża się do granic Unii Europejskiej i NATO…”

Aby odpowiedzieć Panu Macierewiczowi, trzeba się zastanowić, komu zależało na śmierci polskiego prezydenta, oraz pozostałych członków delegacji. Trzymajmy sie wiec twardo faktów. Po pierwsze prezydent Kaczyński tak naprawdę nikomu nie zagrażał, mało tego - w świetle swoich uprawnień niewiele mógł zdziałać, premier rządu ma o wiele większe uprawnienia od prezydenta. Prezydent Kaczyński również nie zagrażał w żaden sposób układowi z Magdalenki, którego sam był współuczestnikiem. Chronił patologiczny układ magdalenkowy, poprzez zablokowanie lustracji. Kiedy ówczesny prezes IPN, Janusz Kurtyka ogłosił publicznie że przedstawił premierowi Kaczyńskiemu listę 500 najważniejszych agentów Kiszczaka, od razu rozpoczął się cyrk związany w obronie czci agentów, któremu przewodził ś.p. senator Romaszewski. Warto również wspomnieć, że PO prawie w całości poparła lustracje, ale nie dlatego, że była zainteresowana naprawą państwa, tylko wiedziała na sto procent, że prezydent Kaczyński zrobi wszystko, by lustracje zablokować. Więc Kiszczak, ani jego chłopcy z Magdalenki, sprawujący rzeczywistą władze w Polsce, nie mieli żadnego specjalnego powodu, by likwidować polskiego prezydenta, który na dodatek był uczestnikiem wszystkich spotkań w Magdalence.

Również Rosjanie  nie mieli specjalnego powodu, by likwidować prezydenta Kaczyńskiego. Mogli to z powodzeniem zrobić w Gruzji, gdzie prezydent Kaczyński pojechał na własną odpowiedzialność niczym błędny rycerz. Można go było ubić jakimś przypadkowym pociskiem, w trakcie walk i było by to bardziej usprawiedliwione, niż zabijanie wszystkich członków delegacji wraz z prezydentem, podczas jego symbolicznej wizyty w Katyniu.

 

Ze względu na swoje  strategiczne położenie, jesteśmy tak samo atrakcyjni zarówno dla Rosji, Niemiec, czy USA. Warto wspomnieć, że politycznie zrzekliśmy sie niepodległości na rzecz Niemiec, przyjmując prawodawstwo europejskie. Wiec po co Rosja mialaby robic zamach, dodatkowo w tak symbolicznym dla Polski miejscu. Jedynym sensownym tłumaczeniem jest twierdzenie, że prezydent Kaczyński realizował tzw. politykę jagiellońską, polegającą na jednoczeniu sie przeciwko Rosji narodów zamieszkujących dawna Rzeczpospolita. Więc morderstwo polskiego prezydenta było obliczone przez Rosjan na zastraszeniu pozostałych przywódców narodów przed podobnymi inicjatywami. Trudno się nie zgodzić z taką teza.

Jednak moim zdaniem polityka jagiellońska była bardziej niebezpieczna dla Niemiec niż dla Rosji. W dniu katastrofy należeliśmy już politycznie do Niemiec pod płaszczykiem UE. Pod tym względem prowadzenie jakiejś niezależnej polityki, na którą się Niemcy nie zgadzali, było kwestionowaniem ich supremacji w Europie. Ponadto Niemcy prowadzą wobec Rosji swoją własną politykę, więc jakikolwiek sojusz Polski z Ukrainą był bardziej przeciwko Niemcom niż Rosji. Trzeba sobie uświadomić prawdę, że niemiecka zgoda na budowę sojuszu polsko-ukraińskiego, byłaby początkiem końca ich supremacji w Europie, do której to koniecznie potrzebują Rosji, jako głównego dostarczyciela surowców.

 

Polska na sojuszu polsko-ukraińskim, jak widzimy dzisiaj tylko na nim traci pod każdym względem: politycznym, gospodarczym, militarnym. Dlaczego traci i trwa przy nim pomimo samych strat? Niech na to pytanie odpowie nam nasz geniusz strategii. Na robieniu Amerykanom laski za darmo, jak to dosadnie ujął były minister spraw zagranicznych, niczego nie ugraliśmy. USA od czasów Reagana realizuje izraelską racje stanu, zaś polska magdalenkowa niczego nie uzyskała, poza 15-oma milionami dolarów w pudelku po butach dla bliżej niezidentyfikowanej grupy osób. Ta prawda wyszła nie na wskutek jakiegoś genialnego pociągnięcia naszego stratega, tylko dzięki wewnętrznym dintojrom w amerykańskich elitach.

 

 Naszemu niezlustrowanemu, magdalenkowemu eliciarstwu, można wydawać wyłącznie rozkazy, oraz płacić tak jak zrobili to Amerykanie, a nie zapraszać ich do udziału w jakichkolwiek negocjacjach. Oburzenie pisowskiego eliciarza Szczerskiego, na to że Polska nie została zaproszona do Mińska na rozbiór Ukrainy, nawet by sobie mogła popatrzeć przez okno, traktuje tylko i wyłącznie jako propagandę. Nie wierze, by człowiek dla którego Ukraina, a nie Polska, jest sercem Europy, nie wiedział o tych uwarunkowaniach traktujących nas naprawdę jak brudna ścierkę, przez USA, Niemcy i Rosje, oraz pozostałe kraje. Skoro już wiemy, że za 15 milionów USD, można sobie kupić każdą usługę, sprzeczna z polska racja stanu, to oprócz USA każdy kraj może robić to samo, plącąc i wymagając działań sprzecznych z polska racją stanu. Nie wierze, by Krzysztof Szczerski i pozostali pisowscy eliciarze z genialnym Majdaniarzem, nie zdawali sobie z tego sprawy.

Wracając do słów Antoniego Macierewicza, które zacytowałam, stwierdzam podobnie jak on, że jest ciągłość zdarzeń pomiędzy katastrofa-zamachem smoleńskim, a obecnymi wydarzeniami na Ukrainie. Należy sobie w związku z tym odpowiedzieć na pytanie, komu i dlaczego zależało na wywołaniu reakcji antyrosyjskiej wśród Polaków na wskutek katastrofy smoleńskiej? Bo niewątpliwie zamachowcy na to liczyli. Komu tak naprawdę przeszkadzała polityka jagiellońska prezydenta Kaczyńskiego? Rosji czy tez Niemcom, a może komuś innemu. Kto na tym najwięcej zyskał?

Rosja nie uzyskała niczego, poza wzbudzeniem w polskim społeczeństwie wyraźnej reakcji antyrosyjskiej. Ktoś może nawet powiedzieć, że Pawlak podpisując wyraźnie niekorzystna dla Polski Umowę gazowa z Rosja, mógł być pod presja że będzie następny, jeśli nie podpisze umowy z Gazpromem. Ale od czego był polski rząd, że zgodził sie z tak niekorzystnymi warunkami umowy. Pawlak podpisywał te umowę za zgoda polskiego rządu.

Trzeba tez zwrócić uwagę, że seryjny samobójca działał po obu stronach, samobójstwa popełniali również Rosjanie, w ciągu kilku miesięcy po katastrofie.  I wreszcie podstawowe pytanie: Dlaczego w chwili obecnej Amerykanie nie udzielają pomocy Jarosławowi w znalezieniu dowodów winy wskazujących bezpośrednie sprawstwo Rosjan w zamachu smoleńskim. Czy Jarosław prosił Amerykanów o pomoc w śledztwie smoleńskim, czy w całości polega na profesjonalnej wiedzy Antoniego Macierewicza?

Nie jest żądną tajemnicą że Amerykanie idą za ciosem od 1989 roku, by całkowicie podporządkować sobie Rosje, by uczynić z niej kraj wyłącznie jako dostarczyciel surowców, rządzonym przez ekipę całkowicie od nich zależna. Niemalże im sie to udało pod rządami wiecznie pijanego Jelcyna. Ale karta sie odwróciła, kiedy do władzy doszedł Putin, który realizuje twardo politykę, zgodna z rosyjska racja stanu. Skoro nie udało sie rozbić I opanować Rosji od wewnatrz, należało osłabić ja innymi działaniami.

 

Przede wszystkim doprowadzić do sojuszu polsko-ukraińskiego, skierowanego wyłącznie przeciw Rosji. Tak się dziwnie składa, że taka polityka jest zarówno wygodna dla USA, a jeszcze bardziej korzystna dla Niemiec. Opowiadało mi wiele osób, które jeździły do Rosji, w latach 90-tych ubiegłego wieku, że wtedy z towarów importowanych, najwięcej było produktów z Polski w rosyjskich sklepach. Dzisiaj pytając o to maja przyjaciółkę z Petersburga, polskich produktów w rosyjskich sklepach nie ma. Za to jest bardzo dużo niemieckich. Widzimy, sojusz polsko-ukraiński z banderowcami jest wyłącznie szkodliwy dla Polski.

Wracając do słów Antoniego Macierewicza, wskazującymi na ciągłość wydarzeń pomiędzy katastrofa-zamachem smoleńskim, a obecnym kryzysem na Ukrainie, który obecnie jest wojną oligarchów o zezwlok Ukrainy, podstawowym pytaniem jest, kto wywołał kryzys na Ukrainie i kto z niego najwięcej skorzystał.

Victoria Nuland stwierdziła że USA zainwestowało około 5 miliardów USD w rozwój ukraińskiej demokracji. Sama tez wskazała w podsłuchanej rozmowie, przyszłego premiera Ukrainy i jej słowo stało sie ciałem. Musimy mieć też ciągle na uwadze, ze USA od czasów Reagana, realizuje izraelska racje stanu.  Dla Izraela wrogiem nr 1 jest Iran ze swoimi planami budowy broni atomowej, która pozbawiłaby Izrael monopolu, nie mogącemu bezkarnie atakować Izraelowi, kogo mu sie tylko spodoba. Z tego względu dla USA najważniejsze było zdobycie Krymu, oraz natychmiastowe wypowiedzenie przez rząd ukraiński dzierżawy baz Rosjanom w Sewastopolu. Zdobycie Krymu byłoby ukoronowaniem marzeń Izraela o zbudowaniu przez USA bazy dla bombowców dalekiego zabiegu, niedostępnej dla irańskich rakiet. Dlatego po stracie możliwości zdobycia Krymu, Amerykanie nie bardzo wiedzą co mają robić, by wyjść z twarzą hegemona, którego to każdy sie boi. Stad dalsze podsycanie konfliktu na Ukrainie, oraz judzenie przeciwko Rosji Polski i Pribaltiki. Starają sie teraz coś z tego ugrać dla siebie oligarchowie ukraińscy-stąd konflikt Poroszenki i Kolomojskiego.

Czy Amerykanie mogli spowodować katastrofę smoleńską w świetle zdania Macierewicza o ciągłości zamachu smoleńskiego i obecnych wydarzeń na Ukrainie? Wydaje mi sie mocno naciągane i mające słabe odzwierciedlenie w faktach.

 

Przypatrzmy się trzeciemu uważnemu graczowi w wojnie o Ukrainę, a mianowicie Niemcom kierującymi Unią Europejską. Od tysiąclecia elity niemieckie chcą ze Słowian uczynić niewolników, jak sie wyraził ich wielki przywódca Adolf Hitler, mającymi umieć tylko liczyć do dziesięciu, oraz rozpoznawać znaki drogowe, by nie powodowali wypadków przez jeżdżącymi niemieckimi autostradami Niemców, przez dawne terytoria słowiańskie. Identyczne poglądy mieli Bismarck i pułkownik von Stauffenberg, oraz obecne elity niemieckie na temat Słowian. Skoro przez ponad tysiąc lat nie udało sie podbić terenów słowiańskich poprzez podbój militarny, to teraz próbują to zrobić poprzez podbój gospodarczy,  wciągając poszczególne państwa do UE na warunkach niemieckich. Z tego też względu katastrofa smoleńska była dla Niemiec wymarzona, ponieważ odwracała całkowicie uwagę Polaków od stopniowego ich uzależniania od Niemców.

 Katastrofę na terenie Rosji mogli spowodować tylko Rosjanie, przecież prezydent Polski zdecydowanie sie sprzeciwiał Rosji, więc to Rosjanie mieli istotny powód do zabicia polskiego prezydenta. Takim sposobem rozumowania idzie propaganda pisowska patriotów inaczej. W swoim zacietrzewieniu nie widzą, jak nas Niemcy poprzez Unie pozbywają stopniowo niepodległości, rugując dodatkowo nasze towary z rosyjskiego, bardzo chłonnego rynku zbytu, na którym nasze produkty miały wzięcie.

 

 

  Katastrofę na terenie Rosji mogli spowodować tylko Rosjanie, przecież prezydent Polski zdecydowanie sie sprzeciwiał Rosji, więc to Rosjanie mieli istotny powód do zabicia polskiego prezydenta. Takim sposobem rozumowania idzie propaganda pisowska patriotów inaczej. W swoim zacietrzewieniu nie widzą, jak nas Niemcy poprzez Unie pozbywają stopniowo niepodległości, rugując dodatkowo nasze towary z rosyjskiego, bardzo chłonnego rynku zbytu, na którym nasze produkty miały wzięcie.

 Katastrofę na terenie Rosji mogli spowodować tylko Rosjanie, przecież prezydent Polski zdecydowanie sie sprzeciwiał Rosji, więc to Rosjanie mieli istotny powód do zabicia polskiego prezydenta. Takim sposobem rozumowania idzie propaganda pisowska patriotów inaczej. W swoim zacietrzewieniu nie widzą, jak nas Niemcy poprzez Unie pozbywają stopniowo niepodległości, rugując dodatkowo nasze towary z rosyjskiego, bardzo chłonnego rynku zbytu, na którym nasze produkty miały wzięcie.

 

 Katastrofę na terenie Rosji mogli spowodować tylko Rosjanie, przecież prezydent Polski zdecydowanie sie sprzeciwiał Rosji, więc to Rosjanie mieli istotny powód do zabicia polskiego prezydenta. Takim sposobem rozumowania idzie propaganda pisowska patriotów inaczej. W swoim zacietrzewieniu nie widzą, jak nas Niemcy poprzez Unie pozbywają stopniowo niepodległości, rugując dodatkowo nasze towary z rosyjskiego, bardzo chłonnego rynku zbytu, na którym nasze produkty miały wzięcie.

Dzisiaj w czasach kryzysu ukraińskiego, Niemcy stały się jednym z głównych graczy o Ukrainę. Jest faktem,  że nie dopuszczono do stołu rokowań naszych eliciarzy, a nawet nie pozwolono im popatrzeć przez okno jak Niemcy i Rosja dzielą się Ukrainą. Twierdzenie Krzysztofa Szczerskiego, że za prezydenta Kaczyńskiego liczono się z Polską, dla każdego kto myśli trzeźwo, wywołuje tylko śmiech politowania i pukaniem się w czoło.

 Kryzys na Ukrainie jest wymarzonym przez Niemców do wyrugowania dalszych państw z Unii z rosyjskich rynków zbytu, poprzez utrzymywanie sankcji gospodarczych na Rosję jak najdłużej. W końcu Niemcy, jako kierujący i główny decydent w Unii Europejskiej, dogadają się z Rosją, a reszta Europy straci na tym gospodarczo, będąc w większym stopniu podporządkowanej Niemcom.  Dziwnym zbiegiem okoliczności, taka wymarzona dla Niemiec sytuacja, zaczęła się na podsmoleńskim lotnisku.  

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Czy wojna jest juz zaklepana??
  Moim zdaniem-tak.Państwa bałtyckie,Polska,Ukraina,Bułgaria....w sumie USA naliczyło 8 państw.Wszystko państwa z byłego bloku wschodniego.To na tych terenach będzie smiertelna konfrontacja NATO-Rosja.To widać gołym okiem,wojna wisi w powietrzu.
  http://litera.fr/category/news/
 • b.ciekawy art.
  Mnie w tym też dziwi ,że taki Macierewicz ,który wsypał tylu agentów ,a łba mu nikt nie odstrzelił .
  Do tego gdzie są zdjęcia z rzekomego "wylotu" z lotniska Okęcie ? Dziwnym trafem -najbliżsi współpracownicy Prezydenta mają "amnezję" -np. Sasin ?
  PIS i PO ,PO i PIS...
 • Nie zabija się prezydenta, który i tak oddawał stanowisko.
  PiS nigdy nie był za rzetelnym wyjaśnieniem katastrofy, gdyż ich znacząca wina w tej katastrofie jest bezsporna.Wyzwanie pilotów od tchórzy (zgodnie z definicją Macierewicza zaprzańcem ten, co nie szanuje polskiego oficera), wylot z opóźnieniem, co nie dawało możliwości zastosowania innych rozwiązań, oni musieli tam lądować, inaczej Kaczyński nie byłby na uroczystości. przejęcie dowodzenia w samolocie, list Gosiewskiego z dn. 23.09.2008. Rozmowa Protasiuk - Kazana wyjaśnia, kto dowodził w tym locie. Skandaliczna lista pasażerów, przepisy NATO mówią, jeden dowódca wojsk w jednym samolocie, tu Kaczyński zaprosił ich 8 nie licząc innych ważnych dyrektorów.
  Stąd rolą Macierewicza nie było wyjaśnienie sprawy, bo rzetelne wyjaśnienie sprawy postawiło by PiS w bardzo niekorzystnej sytuacji a po prostu zagmatwanie sprawy tak, by nikt nie pomyślał o tym, co tak napawdę do tej katastrofy doprowadziło. Dobór "ekspertów" był z klucza, w co wierzy dany "ekspert" a nie jaką miał wiedzę.
 • @prese 19:18:55
  Obawiam się ze w tej wojnie (oby jej nie było) ofiarami będą nie tylko
  Rosja i NATO (Europa) lecz także USA i terytorium. Strach pomyśleć
  ale epoka kamienia łupanego może powrócić.
 • @Stara Baba 19:59:43
  Nie ulega wątpliwości ze wojna dosięgnie USA.Chodzi o działania mające upunktowić konflikt.USA nie wyciągnęlo wnioskow z historii , nie wyciąga wniosków z tego co mówi Putin.Piszę o terenach Europy wschodniej, bo one mają stanowić pas ochronny Zachodu w wypadku konfliktu konwencjonalnego.Jak pisze autor-to co było przedtem, a wiec Tupolew z Kaczyńskim,za chwile Majdan w czasie Olimpiady Zimowej,następnie Malezyjski samolot-wszystko były to prowokacje przeciw Rosji.Nastawienie świata ze wszelkie zło płynie z Rosji.Układanka nie wyszła w całości więc nalezy spodziewać sie ich powtórek.Mamy przeciez zamach na Niemcowa.Pytanie.Co dalej?.Kiedy, kto i gdzie zostanie przekroczona cienka linia bezpieczenstwa?
 • @Stara Baba 19:59:43
  Wracając do epoki kamienia łupanego.Juz wielokrotnie o tym pisałem.Całkowite wyginięcie białej rasy.Po tej wojnie ani Europa, ani USA juz nigdy się nie podniosą.Inne kontynenty?.Wszystkie ucierpią,w duzym lub wielkim stopniu.
  http://litera.fr/category/news/
 • @
  Osobiście jestem zdania iż w Smoleńsku zdarzenie zostało spowodowane
  nieumyślnym działaniem strony rosyjskiej i ich błędnych kalkulacjach.
  (Ten samolot może i miał być niedopuszczony do lądowania poprzez małą intrygę lecz absolutnie nie wchodziła w grę katastrofa)
  Przyznam jednak iż Prezydent Kaczyński nie był w samolocie aż tak ważnym pasażerem gdy zmuszamy się do abstrahowania w stronę
  zamachu. Ważniejszy był chociażby człowiek mający wielkie szanse objęcia funkcji szefa NATO. Przenieśmy się jednak w przeszłość.
  W ostatnich dziesięcioleciach polskie wojska uczestniczyły we wszystkich większych burdach na świecie gdzie przeważnie dowodzili kontyngentami międzynarodowymi jak w Iraku. Dzięki tym doświadczeniom rozeszła się oficjalna fama iż polskie dowództwo i cala kadra oprócz armii z USA jest najlepiej wyszkolona pod względem dowodzenia jednostkami formacji wielonarodowych.
  Przejdźmy do czasów dzisiejszych. Wiadomo iż wszystkie ostatnie wydarzenia związane z Rosją były wcześniej planowane. W czasach tak newralgicznych i niebezpiecznych dla Europy Środkowej wzrosło wielkie prawdopodobieństwo na samoistne i niekontrolowane wskrzeszenie Rzeczypospolitej rozszerzonej na kilka innych państw.
  Taka Rzeczpospolita jednak nie musiała by być wroga Rosji lecz jej neutralna. Dla Niemców byłby to cios gospodarczo polityczny rujnujący ich hegemonie i sprowadzający to państwo do roli drugorzędnej. Także dla USA stabilizacja w centrum Europy jest pogrzebaniem planów "konfrontacji" Rosji z kierunku zachodniego.
  Głównym filarem tak stworzonego państwa byłaby armia której trzonem byłby sztab oparty na polskich oficerach i generalicji oraz ich wielkim bojowym i organizacyjnym doświadczeniu zdobytym w terenie.
  Tak wiec mając ogólnie zarysowaną przeszłość i teraźniejszość postarajmy się prześledzić losy z ostatnich 20 lat naszych głównodowodzących Armią Polską, czyli tych którzy mogli stanowić mózg Armii Rzeczypospolitej!
  Robiąc to mogli byśmy skojarzyć wiele ciekawych rzeczy.
 • @Zawisza Niebieski 19:52:16
  Mam dla Pana rewelację !! znalazłam książkę napisaną przez niezwykłego człowieka -NIEZWYKŁA KSIĄŻKA !!

  http://www.pbi.edu.pl/book_reader.php?p=50732
 • @Stara Baba 20:43:13
  ---BEZ ZAPOZNANIA się z treścią tego FILMU Panowie !! NIE RUSZYCIE !! się ani o krok !! w swoich domniemaniach !
  -----MUSICIE go obejrzeć ---- wojna ŻYDOSKO ,żydoska z Polakami w tle

  https://www.youtube.com/watch?v=eOnP3JvJhAk
 • @ninanonimowa 20:50:51
  Za dużo Pani poświęca czasu temu problemowi. Co więcej, ludzie na samym szczycie układanki NWO którzy faktycznie mogli by być żydami
  już od dawna nimi nie są ani się nimi nie czują!
  Zawężając temat tylko do Polski, jeżeli tak jest iż nieliczni robią co chcą
  z narodem tak przez życie doświadczonym oraz wielkim, to w jakim świetle
  stawia to nas Polaków? Dla mnie nie ma problemu "żydowskiego" a tylko
  problem "bylejakości" i "nie chciejstwa" samych Polaków.
 • @ninanonimowa 20:46:05
  Dziękuję, już zapisałem sobie link, postaram się przeczytać :)
 • @prese 19:18:55
  Nikomu tak naprawde nie zalezy na wyjasnianiu przyczyn katastrofy-zamachu, a juz najmniej PiS-owi. A tak to mozna duraczyc pisowski elektorat w nieskonczonosc.
 • @kfakfa 19:21:38
  Macierewicz ujawnil polskich agentow, ale zadnego Polaka, zydowskeigo pochodzenia, ajko agenta PRL.
 • @Zawisza Niebieski 19:52:16
  Jednak bede sie upierac przy przebadaniu probek ziemii ze Smolenska oraz z ubran z jasnogorskiego muzeum. Dziwnym trafem jakos nikt nie chce siegnac po te dowody znajdujace sie w polskich rekach.
  Zgoda ze Macierewiczowi zalezalo na wlasnych eksprertach, dlatego wszelkie proby wyjasniania przez niezaleznych ekspertow, byly z miejsca wysmiewane przez wszystkie partie.
 • @prese 20:16:25
  SWiadomosc ze przeciwnik dysponuje rowniez arsenalem niszczacym, pozwala na zachowanie pokoju. Jesli Iran wejdzie w posiadanie bronii atomowej, na Bliskim Wschodzie zapanuje pokoj. Najlepszym przykladem rownowagi krajow ktore sie nienawidza, a posiadaja bron atomowa, sa Indie i Pakistan.
 • @prese 20:21:34
  Mysle ze nie ma takiego szalenca w przywodcach, ktory by nacisnal pierwszy guzik atomowy. Raczej bedzie wojna regionalna z uzyciem tradycyjnej bronii konwencjonalnej.
 • @Stara Baba 20:43:13
  Jakby nie patrzec, to Niemcy mieli najwiekszy interes w katastrofe smolenskiej.
 • @Marx 8888 21:23:12
  Dziekuje za ocene, ale wrocilam pod pewnym warunkiem. Zobaczymy co bedzie dalej.
 • @mecenas 23:05:16
  Tak sie sklada, ze najwiekszy interes w katastrofie smolenskiej mieli jednak Niemcy.
 • ???!!!
  Wiele słusznych stwierdzeń, ale ta ślepa nienawiść do PIS-u....
 • Pytanie
  Bardzo ważne, superważne pytanie. Czy lepiej by rządził PIS, czy banda niemieckich i rosyjskich agentów z PO?
  Czy odpowie mi Pani Maniu?
 • Pytanie
  Pytał pakajus@gmail.com
 • @Casey 00:00:34
  Nie bardzo Pana rozumiem, dlaczego pisanie prawdy opartej na faktach, a niewygodnej dla PiS, jest uznawane za akt nienawisci do patrioty inaczej Jaroslawa K, a takze jako zdrajcy Polski. Prosze zrozumiec, ze wyciagam tylko fakty niewygodne dla PiS, gdyz jest to taka sama partia jak pozostale partie z magdalenkowego rozdania.
 • @Casey 00:38:07
  Moim zdaniem PiS rzadzilby tak samo, jak PO czy PSL i SLD. Mialby takie same ograniczenia do prowadzenia polityki zagranicznej i wewnetrznej, gdyz nalezymy do Unii. Jedynym polem gdzie Niemcy mogliby nam nieco pofolgowowac, gdyby rzady objal PiS, to tylko odnosnie polityki wobec Rosji, ale to tez zgodnie z zyczeniami niemieckimi.
 • @e-misjonarz 12:49:27
  Jak widac, wszystko ku temu zmierza.
 • @
  Piękna jest muzyka baroku.
  BTW
  Lubię czytać Pani teksty.
 • @slepa manka
  Uwielbiam te felietony , tak brakowało mi ślepej mańki, nie bardzo tylko rozumiem, że pisze pod pewnymi warunkami.
  Krytykanci, zawsze się znajdą, to jest product uboczny tej działalności.
  A dla tych co pytali kto lepszy PIS czy PO ja powtórzę za innym blogierem wszyscy won,
  tylko tego się nie zmieni klepiąc w klawiaturę.
 • Chyba coś musisz zrobić!
  http://www.rodaknet.com/raport_wsi.pdf


  Aneks nr 1
  ANEKSY
  Aneks nr 1
  RAPORT PODKOMISJI NADZWYCZAJNEJ DO ZBADANIA DZIAŁALNOŚCI
  BYŁEJ WOJSKOWEJ SŁUŻBY WEWNĘTRZNEJ
  Podkomisja Nadzwyczajna do Zbadania Działalności byłej Wojskowej Służby Wewnętrznej
  powołana została przez Prezydia Komisji i Obrony Narodowej oraz Administracji i Spraw
  Wewnętrznych w związku z napływającymi informacjami o:
  1) pozornym charakterze dokonanych w WSW reorganizacji;
  2) prowadzonym w byłych jednostkach organizacyjnych WSW niszczeniu na wielką
  skalą dokumentacji, mogącej stanowić dowód działalności sprzecznej z prawem;
  3) przesuwaniu skompromitowanych funkcjonariuszy b. WSW do nowych zadań w
  zreorganizowanych strukturach MON i innych jednostkach administracyjnych;
  4) usuwaniu pod różnymi pretekstami funkcjonariuszy znanych ze swych legalistycznych
  poglądów,
  Zweryfikowaniu tych informacji i przed powołaniem Podkomisji i Nadzwyczajnej nie
  sprzyjał brak reakcji i kierownictwa Ministerstwa Obrony Narodowej na wnioski o
  przedstawienie raportu dotyczącego reorganizacji byłej Wojskowej Służby Wewnętrznej oraz
  odmowa podjęcia przez Najwyższą Izbę Kontro1i legalności brakowania dokumentów b.
  WSW.
  W trakcie swych prac Podkomisja Nadzwyczajna odbyła cztery posiedzenia, przeprowadziła
  szereg rozmów z oficerami b. WSW, zapoznała się także z wieloma dokumentami
  dotyczącymi kwestii będących przedmiotem jej zainteresowania. W związku z
  napływającymi informacjami o nadużyciach materialnych Podkomisja zwróciła się do
  Najwyższej Izby Kontroli o przeprowadzenie
  kontroli gospodarki finansowej w b. Szefostwie WSW.
  Realizacja postawionych przed Podkomisją Nadzwyczajną zadań utrudniał fakt zniszczenia
  znacznej czyści dokumentacji b. WSW. W związku z tym odpowiedzi na wiele pytań nie
  mogło udzielić takie obecne kierownictwo kontrwywiadu wojskowego, które np. przejęło

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31