Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
570 postów 2482 komentarze

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Pierwszy miliard euro dla banderowców-widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Poroszenko ma za nic pisowskich eliciarzy, skoro powiedział bez żadnych ceregieli, jak to pisowskie eliciarstwo dało mu pierwszą transzę miliarda euro za możność przyjaźni pisowsko-banderowskiej.

 Pierwsza oficjalna wizyta polskiego prezydenta na Ukrainie, przeszła już do historii. Propagandziści pisowscy odtrąbili ją jako sukces, bo cóż innego im pozostało. Zwolennicy PiS muszą mieć niezłego kaca, z powodu osiągniętych „rezultatów” wizyty prezydenckiej pary.

Któż nie pamięta najbardziej powszechnego hasła kiedy się przejeżdżało przez komunistyczną Czechosłowację, w drodze do Austrii: „Z Soweckim Zwezem po weczne czasy, a nigdy inak”. Myśle że podobny napis powinna sobie strzelić patriotyczna inaczej pisowska warszafka „Z banderowską Ukraina po wieczne czasy i nigdy inaczej”. Z całą pewnościa tak można sądzić po buńczucznych wypowiedziach o strategicznym partnerstwie z Ukrainą w wykonaniu pisowskiego eliciarstwa patriotycznego inaczej.
Ciekawa byłabym wyjaśnienia ze strony pisowskich patriotów inaczej, dlaczego to tylko Polska magdalenkowa, chce mieć za strategicznego partnera banderowską Ukrainę, jako jedyny kraj dawnego Układu Warszawskiego. Dlaczego inne kraje europejskie nie chcą mieć za strategicznego partnera banderowskiej Ukrainy?  Inna demokratyczna Ukraina raczej nie powstanie, ponieważ jak powiedział potomek Szuchewycza,  jedyną ideologią spajającą Ukrainę jako państwo jest banderyzm, czyli ideologia czystek etnicznych, które wyznawcy banderyzmu realizowali zarówno na Polakach zamieszkujących tereny zakwalifikowane przez banderowców, jako ukraińskie i wszelką nieukraińską ludność należało unicestwić fizycznie, jak również dzisiaj rosyjskojezyczną ludnośc południowo-wschodniej Ukrainy. Należy przy tym podkreslić, że eksterminacja ludności polskiej na Wołyniu byłaby niemożliwa, bez życzliwego przyzwolenia Niemców. I również dzisiejsze próby podejmowane przez banderowców w likwidacji fizycznej ludności rosyjskojęzycznej w Donbasie są niemożliwe, dlatego że za ludnością Donbasu stoi potęga militarna Rosji.
Czy Jaroslaw Majdaniarz i reszta jego eliciarzy jest w stanie sobie wyobrazić,że nagle prezydent USA ogłasza za strategicznego partnera Al Khaidę? Nie przesadzam wcale z tym porównaniem.
Parę miesięcy temu  zarówno PiS jak i PO starało się przekonać Polaków,  że bez banderowskiej Ukrainy nie ma niepodległej Polski, tak teraz PiS mająca pełnię władzy z magdalenkowego nadania, jeszcze bardziej nas duraczy o wiecznej przyjaźni polsko-banderowskiej.
Najdobitniejszym przykładem podejścia pisowskiej warszafki do szukania za wszelką cenę przyjaźni z bannderowcami, jest przyznanie bankrutującej banderowskiej Ukrainie kredytu jednego miliarda euro. Bardzo charakterystyczne było to, że o przyznaniu przez Polskę tak potężnego kredytu, dowiedzieliśmy sie nie od prezydenta Dudy, czy premier Szydło, tylko z ust Poroszenki. Brzmiało to jak rozkaz do wykonania w podskokach przez pisowskie eliciarstwo.    
Pamiętamy kampanię wyborczą w wykonaniu PiS, kiedy Macierewicz mówił, że nie ma nic dla Ukrainy za friko, zaś pisowskie największe autorytety oralne z Jarosławem Majdaniarzem na czele, unikali jak ognia wypowiadania się w sprawie pomocy dla Ukrainy. Sprawa przyznania tak wysokiego kredytu dla Ukrainy musiała byc przygotowywana jeszcze za czasów poprzedniego rządu i jest niemożliwe by nowy pisowski rząd o tym nie wiedział, a zwłaszcza Jarosław Majdaniarz. 
Eliciarz Szczerski gorący zwolennik banderowskiej Ukrainy, robiący za głównego consgliere prezydenta Dudy, powiedział w wywiadzie dla PAP: „deklaracje pomocy finansowej złożone Ukrainie przez poprzedni rząd zostaną dotrzymane”.
Biorąc pod uwagę ciągłość polskiej polityki wobec naszego strategicznego partnerstwa z banderowską Ukrainą, którą za wszelką cenę Polska magdalenkowa realizuje poprzez swoich eliciarzy starannie wyselekcjonowanych przez obce wywiady, pisowskie eliciarstwo chciało fakt przyznania kredytu banderowskiej Ukrainie, ukryć przed Polakami, a juz zwłaszcza przed swoimi wyborcami.
Zaś Poroszenko po raz drugi obił mocno pisowskiego ryja, nie licząc się z nim i jawnie nim pogardzając. Pamietamy, że pierwszy raz pisowski ryj został mocno obity przez banderowca Poroszenkę, kiedy mlodsze pisowskie eliciarstwo w osobie prezydenta Dudy, oraz jego głównego consigliere w sprawach polityki zagranicznej, gorąego i jawnego zwolennika banderowskiej Ukrainy, Krzysztofa Szczerskiego, który zaczął bredzić o konieczności dokooptowania Polski w sprawie rozmów o pokoju na Ukrainie. Jak wiemy, wówczas Poroszenko dał wyraźnie do zrozumienia pisowskiemu eliciarstwu, że sa wyłącznie chłopcami na posyłki wypełniającymi  podane im rozkazy. Natomiast z kim innym rozmawia się o sprawach poważnych.
Jakże szyderczo brzmia słowa czołowego pisowskiego eliciarza, dla którego to Ukraina jest sercem Europy.Tuż przed wyjazdem prezydenckiej pary powiedział w wywiadzie dla PAP: „... głównym celem wizyty jest ustanowienie na nowo wektorów współpracy polsko-ukraińskiej”. Najważniejszy wektor juz został osiągniety: podarowaliśmy od polskich podatników miliard euro ukraińskim oligarchom, bo przeciez nie normalnym przecietnym ukraińcom.
W dalszej części wywiadu dla PAP consigliere Szczerskiego można juz boki zrywać: „ Prezydent będzie mówił o konkretnych formach tej współpracy tak, żebyśmy przeszli z poziomu deklaracji pomocy na poziom realnego uczestnictwa polskich doradców, polskich ekspertów w funkcjonowaniu ukraińskiej administracji”.
Chciałabym zobaczyć minę eliciarza Kwiecińskiego, robiącego za sekretarza w Ministerstwie Rozwoju, ktory powiedział w dniu 15 grudnia w wywiadzie dla Gazety Prawnej: „- Kiedy mamy do czynienia z deficytem budżetowym, każde euro ma dla nas ogromne znaczenie”.Otóż właśnie, dla kogo ma znaczenie to ma, ale nie dla tych, którzy są stanie okraść własny naród, byle dogodzić banderowcom, a konkretnie banderowskim oligarchom.
Krzysztof Szczerski clapnął coś jeszcze, nie jestem pewna czy zrobił to świadomie czy też mu się wyrwało. Otóż powiedział: „...Tematem spotkania będą....."bardzo konkretne elementy współpracy gospodarczej, tak aby oba państwa skorzystały z tego, że Ukraina wchodzi w reżim strefy wolnego handlu z UE". Zaznaczył, że deklaracje pomocy finansowej złożone Ukrainie przez poprzedni rząd zostaną dotrzymane”.
Nic nie wiemy o deklaracjach finansowych pomocy banderowcom jakie podjął poprzedni rząd. Wiemy juz na pewno, że na pierwszym miliardzie euro bezzwrotnej pomocy się nie obejdzie. Szczerski milczy na jakich warunkach pozyczyliśmy pieniadze polskich podatników bankrutującej Ukrainie, a raczej wzbogaciliśmy ukraińskich oligarchów kosztem polskich podatników.
Antek  Macierewicz, ktory pojechał dzień wcześniej od prezydenta, podpisał jakieś umowy o współpracy wojskowej, coś tam napomknął o wspólnej brygadzie polsko-ukraińsko-litewskiej.Najbardziej charakterystyczny jest styl wypowiedzi Antka , jak za czasów komunizmu sekretarza polskiego do radzieckiego: „Bezpieczeństwo i niepodległość Ukrainy są dla Polski sprawą „absolutnie zasadniczą” - oświadczył w poniedziałek w Kijowie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz po rozmowach ze swym ukraińskim odpowiednikiem Stepanem Połtorakiem.
Ukraina jest naszym strategicznym partnerem na wschodzie i bezpieczeństwo Ukrainy, niepodległość Ukrainy i jedność Ukrainy jest dla Polski sprawą absolutnie zasadniczą. Bezpieczna Ukraina to bezpieczna Polska i bezpieczna Europa”. Tylko zmienić nazwę Ukrainy na ZSRR i mamy powrót nowomowy komunistycznej w wykonaniu Antka Macierewicza.
Wygląda to  tak jakbyśmy musieli kadzić naszym jedynym obrońcom którzy chcą nas bronić przed wrogiem zewnętrznym, ktory nas jutro na pewno zaatakuje, a jedyny kto nam może pomóc to tylko banderowska Ukraina. Więc powinniśmy być wdźęczni pisowskim eliciarzom, że znaleźli jedynego obrońcę naszej niepodległości . Szczerski już wie: wróg zaatakuje już jutro, więc wdźęczni za okazaną pomoc w pewnej obronie niepodległości lekką rączką odpalamy Ukrainie pierwszy miliard euro, dając do zrozumienia, że to tylko taka maleńka pierwsza transza.
Prezydent Duda podczas swojej wizyty nie wspomniał ani słowem o ofiarach bestialstwa banderowców, ktorzy za przyzwoleniem Niemców mordowali swoich wczorajszych sąsiadów Polaków. Natomiast pojechał na plac pod Krzyżem  Niebiańskiej Sotni, oddać hołd jednej bandzie banderowców, zamordowanych przez inną bandę banderowców. Natomiast Polacy z Wołynia nie zasłużyli sobie na pamięć polskiego prezydenta, strojącego sie w piórka wielkiego patrioty. Zresztą napisałam kiedyś, że tak jak za PRL do 1989 roku, nie wolno było wspomnieć o Katyniu, tak po 1989 roku nie wolno głośno mówić o zbrodni Wołynia. Nie ma sie czemu dziwić, skoro sam Jarosław Majdaniarz pojechał w przypływie majdaniarskiego i banderowskiego patriotyzmu  do Kijowa wyrykiwać hasła, z którymi banderowcy szli mordować Polaków.
Krzysztof Szczerski wspomniał również coś o dochodzeniu wspólnej prawdy historycznej między Polską a Ukrainą. Dla mne jest to jeden wielki bełkot. Najlepiej zacytować za PAP:
 „ Oczywiście będzie także dyskusja o dialogu historycznym i tożsamościowym między Polską a Ukrainą – powiedział minister Szczerski. Poinformował, że w skład polskiej delegacji wszedł także prezes Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński. Jak zaznaczył, prezydent zaprosił prezesa IPN, by uczestniczył w wizycie, chcąc podkreślić wagę dialogu historycznego z Ukrainą, który "wciąż wymaga wysiłku w dojściu do takiej jego formy i takiego budowania wspólnej tożsamości, które byłyby zgodne z faktami oraz wrażliwością polską i ukraińską tym zakresie"....  „Jak podkreślił, Ukraina, która wybrała kierunek proeuropejski, musi zrozumieć, że elementem tego wyboru jest także "europejski sposób dyskutowania o własnej historii, czyli taki, który rozumie punkty widzenia sąsiadów, rozumie własną historię i potrafi krytycznie się do niej odnieść". Pan Szczerski musi zrozumieć, że banderowcom tak zależy na historycznej prawdzie jak Hitlerowi czy Stalinowi.
Po pierwszym miliardzie euro oligarcha Jaceniuk poszedł na całość, oświadczając że Ukraina może kupować gaz z polskiego gazoportu. Nie wspomniał tylko kiedy zapłaci. Odpowiedź już chyba znamy. Za kolejny miliard kredytu jaki udzielimy z wielką radością banderowcom. Przynajmniej ciężko pracujący Polak i Polka będą teraz wiedzieli, dlaczego musi pracować na ukraińskich oligarchów do 67 roku życia.
W świetle dzisiejszego oświadczenia MFW w sprawie długu Ukrainy wobec Rosji, który  to banderowcy muszą zwrócić w całości, pisowskie  eliciarstwo chętnie zapłaci pieniędzmi polskiego podatnika. Nikt z tych nierobów, wybrańców magdalenkowych nie da ze swoich pensji rządowych, sejmowych i senatorskich ani grosza. Natomiast chętnie obdarują banderowców kolejnym miliardem euro, które i tak wyląduja na prywatnych kontach oligarchów.
Ciekawa jestem jak pisowskie politructwo będzie tłumaczyło swoim maluczkim członeczkom tę skandaliczną decyzję. Wydaje mi się że niczego nie będzie tłumaczyło swoim wyborcom, gdyż jak powiedział dygnitarz Lipiński, oni i tak muszą na nas głosować, bo nie mają innego wyjścia.

 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Wielka szkoda, ze to widziane z USA, a nie z Polski. Tylko pogratulować artykułu 5+ i *****
 • ******
  Cóż. Brak mi słów. Komplet gwiazdek ode mnie.
 • dziewne, dziwne ...
  że Polacy nie powstaną przeciwko tym zdrajcom. Jeszcze można w Polsce przeżyć, a pogarszanie się sytuacji jest zbyt powolne, ażeby większość straciła nadzieję, że będzie lepiej. Obawiać się można, że dla większości fakt straty suwerenności na rzecz oligarchii USA (w czym Niemcy mają swój udział) jest zbyt abstrakcyjnym pojęciem, ażeby coś z tym zacząć. Również wynikające z tego konsekwencje muszą być niejasne – to jest zrozumiałe, gdyż jeszcze na Polaków nie spadały bomby atomowe, więc skąd mieliby o czymś takim coś wiedzieć, czy to przewidzieć. Gdyby Polacy wiedzieli co im grozi z prawdopodobieństwem w okolicach 100%, nie siedzieliby w swoich domach, lecz bylłiby na ulicy.
  Obecnie jedynie w partii Zmiana widziałbym nadzieję, lecz po następnym stopniu radykalizacji.
 • @Playset 16:48:09
  "Wielka szkoda, ze to widziane z USA"..
  ..czyżby?
  Co do autora notatki, to nie chcę się tutaj rozwijać z tematem, czy aby na pewno jest autorką, ale mam 100% pewności, że na pewno nie pisze z USA.
  Parę wpadek już zaliczył, ale wciąż idzie w zaparte.
  No to kolejna wpadka - "AL-KHAIDA". He he he, lol.
  Otóż w Stanach, pisze się o tej delegaturze CIA bardzo często.
  Wiem, bo mam codziennie w pracy w Anglii pełną prasówkę z USA, poza tym bawiłem parę razy za Oceanem.
  Otóż po amerykańsku Al-Kaidę nazywają - al Qaeda.
  Więc napisać "al-Khaida", żeby niby było po hamerykańcku, to tak, jakby o najjaśniejszym panu z White House napisać - Barako Bama.
  Zadaniem autora, zleconym mu przez Grupę Trzymającą Władzę, jest dowalać pisiorom ile wlezie, więc robi to, kiedy tylko zwietrzy ku temu okazję.
  Ja tylko przypominam, że te 4 miliardy to nie darowizna, tylko linia kredytowa.
  Ukraińcy mają parę rzeczy, którymi mogą nam zapłacić, niekoniecznie muszą gotówką.
  Choćby silnikami do naszych śmigłowców Mi-8 i Mi-17, tak żebyśmy zamiast kupować za 13 miliardów francuski złom, w postaci dealu na Caracale, stręczone nam przez WSI i reprezentującego ich Siemioniuka, zrobili modernizację tego co mamy i poczekali na lepsze czasy z zakupami.
  Wrzask przeciw PISowi jest niebotyczny, przy nim tfurczość Mańki to niegroźne popiskiwanie.
 • @Playset 16:48:09
  Dziękuję za ocenę i pozdrawiam.
 • @Almanzor 20:25:17
  Również dziękuję i pozdrawiam.
 • @danekbb 22:05:09
  Nie znam nastrojów ulicy w Polsce, więc sie nie będę wypowiadała. Ale po to by ludzi wyprowadzić na ulicę potrzebna jest siła sprawcza w postaci bardzo sprawnej grupy ludzi, którzy wiedzą czego chcą oraz jak to przeprowadzić.
  Niestety takiej grupy w Polsce nie widzę, ktora byłaby na tyle sprawna, by przeprowadzić udany przewrót. Ponadto do tego trzeba dużych pieniędzy i sprawnej organizacji.
  Pozdrawiam.
 • @alek.san 03:02:23
  A juz myślałam, że juz o mnie zapomniałeś. bardzoo się ciesze z twojego powrotu. Mieszkam rzeczywiście i pracuje w Chicago, oraz wiele razy przyznawałam się, że jestem agentką Władimira Władimirowicza.
  Zauważ że nawet prof. Andrzej Nowak, znany o antyrosyjjskich poglądach, został nazwany przez majdaniarskich eliciarzy rosyjskim agentem.
  W USA różnie nazywa się organizację stworzoną przez CIA a firmowana przez bin Ladena.
  Pisowskim eliciarzom nie ma co dowalać wystarczy tylko opisywać to co robią. MOje artykuły zawsze popieram cytatami eliciarzy, a że one są jake są, to świadczy o ich stanie umysłowym.
  Teraz darowiznę nazywa się linię kredytową. Jak napisałąm w notce, powołując sie na consigliere Szczerskiego, umowy zawarte pprzez poprzedni rząd bedą dotrzymane.
 • Ciągłość "ustaleń" z huntą zbirów
  Oprócz poświadczenia veksla na 4 mld ruskiego kredytu upa-upa,Jaceniuk "wspomoże" Polskę i rząd PIS - "darmowym" poborem gazu w wysokości 8 mld m3 ,z geszeftowej inwestycji pt."gaz z katarem".Do tej pory jeszcze ludek Polski nie dowiedział się w jakiej cenie jest ten super gaz z krainy terrorystów.
  Nawet "prasa" wspiera pana Dudę w jego podroży do krainy morderców-kompletna cisza zapadła w tym temacie.By przykryć temat zwykłej darowizny podano info ,że MON kupujeeeeeeeee aż ,/chyba/ za 1 mld złotych uzbrojenie .
 • To opis zdrady tzw. 'elit'
  Ukraina neo-banderowska to kraj budowany na zakłamaniu historycznym, przemilczeniach i przelanej krwi, gdzie zbrodniarze są bohaterami.
  Na takim podłożu będzie (już jest) wychowywana tam młodzież ...
 • @kfakfa 10:22:31
  Wiem że wstępna cena katarskiego gazu wynosiła 650 USD. Na złość ruskim będziemy kupować gaz w Katarze, i dawać go za darmo banderowcom.
  A co, stać nas na to.
 • @ekoludek 10:37:40
  Consigliere Dudy Szczerski, albo jest glupi i naiwny, albo jest gaentem banderowców. Niestety takie mamy eliciarstwo.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31