Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
524 posty 2179 komentarzy

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Zakładnicy testamentu Lecha Kaczyńskiego-widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Patrząc na pierwsze polityczne posunięcia rządu PiS, widać wyraźnie piętno tzw. testamentu swojej ikony. Oznacza to realizację nie tyle testametu Lecha Kaczyńskiego co w ciągłe realizowanie interesów Magdalenki przy pełnym patriotycznym zadęciu.

 PiS w czasie swojej kampanii wyborczej i prezydent Duda w kampanii prezydenckiej ciągle podkreślali, że w razie zwycięstwa będą realizowali testament Lecha Kaczyńskiego. Po wygraniu wyborów, w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie realizacji owego mitycznego testamentu. W moim rozumieniu realizacja tego testamentu polega na rozwinięciu dokonań Lecha Kaczyńskiego jako przede wszystkim uczestnika i sygnatariusza magdalenkowych ustaleń, zarówno w polityce zagranicznej, jak i wewnętrznej. A jakie są to ustalenia, to widać gołym okiem, chociażby w sprawie banderowskiego zamachu stanu na Ukrainie. Pod tym względem zarówno obóz zdrajców z PO, jak i patriotów inaczej z PiS, przemawiają jak jeden mąż i żona, zaś najlepszą ilustracją ciągłości polityki wobec Ukrainy jest wypowiedź K. Szczerskiego, robiącego za prezydenckiego consigliere, że umowy zawarte przez poprzedni rząd zostaną dotrzymane. Zwrócić należy szczególną uwagę, że tego nie powiedziała ani premier Szydło, ani fuhrer Kaczyński, ani prezydent Duda. Stało się to dopiero po radosnym ogłoszeniu przez Poroszenkę wieści, że Polska podarowała banderowskiej Ukrainie 1 miliard euro. Gdyby nie gagatliwość Poroszenki, nigdy byśmy sie nie dowiedzieli, z czym tak naprawdę pojechał prezydent Duda na Ukrainę.

W swojej słynnej odezwie do wyborców PiS,  prof. Andrzej Nowak poddał lekkiej krytyce postępowanie Jarosława Kaczyńskiego, za którą to został natychmiast sklasyfikowany jako ruski agent przez propagandystów pisowskich, stojących na straży czystości ideologicznej swoich członków, a zwłaszcza pisowskiego aparatu partyjnego. Po wyjeździe Jarosława do Kijowa na majdan, gdzie wyrykiwał banderowskie hasła, stojąc obok świadomych spadkobierców ludobójców Polaków z Wołynia, przyszły lider magdalenkowy napluł Polakom w twarz, zwłaszcza tym których rodziny zostały zamordowane przez  banderowskich zwyrodnialców, przy cichym i życzliwym przyzwoleniu niemieckiego okupanta.

Żadna pisowska propaganda tego przekazu nie zmieni, kiedy stara sie tłumaczyć kretyńskie wygłupy majdaniarskie swojego Fuhrera. Kretyńskie z mojego punktu widzenia przeciętnej Polki. Ale od czego jest pisowska propaganda. Propagandziści pisowscy zrozumieli kretynizm pomysłu wygłupów majdaniarskich swojego fuhrera i w try miga zaczęli tłumaczyć swojemu elektoratowi, że tak wogóle to Polacy powinni byc wdzięczni Jarosławowi za jego dalekowzroczność i oczywiście geniusz polityczny, bo przecież to  banderowska Ukraina stanęła na straży naszej niepodległości,  więc  Jarosław słuchając głosu swojego patriotycznego serca, pojechał natychmiast  na Majdan, powieważ był pewien że następnym krajem który zaatakuje putinowska Rosja za parę dni, będzie Polska. 

I nic nie pomaga tłumaczenie, że jak Rosja będzie nas chciała zaatakować, to po kiego grzyba ma atakować nas od strony Ukrainy, skoro ma z nami spory kawałek granicy w okręgu kaliningradzkim, gdzie może rozmieścić sobie każdą ilość wojsk każdego rodzaju i nikt im tego nie zabroni.  Ale kto myśli że Rosja może nas zaatakować od strony okręgu kaliningradzkiego zamiast od strony Ukrainy, ten dla pisowskiego aparatu jest z definicji ruskim agentem. W takim scenariuszu, który jest bardziej prawdopodobny , niż najpierw połknięcie przez Rosjan Ukrainy, na cholerę jest nam potrzebne to strategiczne partnerstwo z Ukrainą, na dodatek banderowską.

Wystarczy sobie przypomnieć pierwszą i drugą wojnę światową, w których to Niemcy zaatakowali Francję poprzez Belgię i Holandię, omijając w ten sposób potężne francuskie fortyfikacje nad Renem. Więc  tak samo Rosja nie musi się bić z banderowską Ukrainą tylko zaatakować Polskę od strony kaliningradzkiej. Ale takie rzeczy widzi tylko ruski agent. Prawdziwy pisowski patriota, taki jak np. Jarosław Majdaniarz, Rycho Czarnecki, czy Kris Szczerski, bedzie nadstawiał swój własny tyłek w obronie banderowskiej Ukrainy i wyda im każdy polski grosz, oczyywiście nie swój tylko polskiego podatnika, bo przecież Polska według nich wielkim bogactwem stoi.

Również iluzoryczna staje sie pomoc banderowców, gdy Rosja na nas napadnie od okręgu kaliningradzkiego. Skoro banderowcy oddali Rosji Krym bez walki, natomiast w Donbasie wszelka akcja militarna kończy się klęską, a na dodatek podczas ogłaszanych kolejnych fal mobilizacji, 80% potencjalnego rekruta uciekała do Rosji, kraju z którym Ukraina toczy wojnę, więc jak można liczyć na takiego sojusznika? Więc liczenie na takie strategiczne partnerstwo, graniczy z samobójstwem w razie rzeczywistej napaści Rosji na Polskę.

I to jest to paranoiczne dziedzictwo tzw. testamentu Lecha Kaczyńskiego. Aby zrozumieć motywy takiego postepowania pisowskiego eliciarstwa, trzeba sobie odpowiedzieć najpierw na pytanie, co zrobił Lech Kaczyński dla Polski jako polityk. Czyli trzeba w miarę możliwości prześledzić jego karierę polityczną.  Przede wszystkim zasłynął na początek, jako uczestnik wszystkich spotkań w Magdalence, co teraz pisowscy eliciarze zbywają wyniosłym milczeniem, jeśli się im to przypomni. Wiadomo że dla PiS jest to temat wstydliwy, oraz że żadna pisowska propaganda tego faktu nie zagłuszy. Ostatecznie przez zaciśnięte zęby wycedzą, że nic tam nie robił, ale też nie potrafią odpowiedzieć na pytanie, coż dobrego dla Polski zrobił Lech Kaczyński w Magdalence. Chociaż propaganda pisowska stara się jak może lukrować i pudrować ten jeden z najbardziej wstydliwych mometów w życiorysie najważniejszej pisowskiej legendy, to i tak słoma z butów zaczyna wyzierać.

Aż się prosi przypomnieć dokonania Lecha Kaczyńskiego w okresie podziemnej solidarności przez całe lata 80-te XX wieku, to wiele osób z którymi rozmawiałam w Chicago, jak i podczas pobytu w Polsce, z byłymi działaczami podziemnej Solidarności, to jakoś nikt nie mógł sobie przypomnieć postaci Lecha Kaczyńskiego jak również jego brata Jarosława. Jak wiemy z pobieżnej lustracji, SB jak również WSI, doskonale infiltrowali całą podziemną Solidarnośc. Zamykali kogo chcieli i kiedy chcieli. Zaś najbardziej widowiskową działalność podziemnej Solidarności i to nie jakichkolwiek działaczy, było widać w postaci drukowanych książek, czasopism i przeróżnych gazetek, która i tak jak pokazał przypadek szefa krakowskiej Oficyny Literackiej Henryka Karkoszy, była pod całkowitą kontrolą SB. To że dajmy na to spotkał sie Lech Kaczyński z dajmy na to Kornelem Morawieckim, według nich oczywiście ściśle tajnym spotkaniu, na którym to ustalono, że odbędzie sie jakis strajk, ktory i tak poniósł klapę, ma uczynić Lecha Kaczyńskiego wybitnego działacza podziemia?

Toż o stokroć wiele większe zasługi dla odzyskania niepodległości Polski,oraz podtrzymywania świadomości narodowej,  pomijając oczywiście uwarunkowania międzynarodowe, można z pewnością przypisać wielu nieznanym do dzisiaj kolporterom książek i czasopism z drugiego obiegu, którzy właśnie będąc nieznanymi ryzykowali najwięcej. Znajomy z Warszawy opowiadał mi, jak był świadkiem próby wyrzucenia z pociągu, jakiegoś nieznanego kolportera przez grupę oprawców z SB. Zawsze twierdziłam, że różnica między dajmy na to takim Lechem Kaczyńskim, czy Michnikiem, a takim prostym kurierem polegała na tym, że  jak Michnika czy też wspomnianego Lecha Kaczyńskiego jakiś SB-ek  by uderzył, to byłby wrzask na całą Europę, że w Polsce SB stosuje hitlerowskie metody. Natomiast gdyby takiego kolportera wyrzucono z pociągu, to byłby to tylko nieszczęśliwy wypadek,  lub zakończona sukcesem próba samobójstwa.

Nikt z moich znajomych z Warszawy czy też z innych miast w Polsce, nie słyszał by Lech Kaczyński był zaangażowany w działalność podziemnej Solidarności. Nawet jeśli działał, to i tak efekty jego działalności są bardzo mizerne, zestawiając je z osiągnięciami kolporterów książek i czasopism drugiego obiegu. Ale jakiś jego zwolennik zaraz się pewnie rozgniewa i powie: no  jak to, przecież brał udział w tajnych spotkaniach, na których to opracowywano w pocie czoła przyszłą, wolna od komunizmu Polskę. Ale jak wiemy z dzisiejszego punktu widzenia, poza biciem piany na takich tajnych spotkaniach niczego nie osiągnięto. Gdyby tak zrobić rzetelną lustrację tych wszystkich uczestników tajnych spotkań, to okazałoby się, że zdecydowaną większość z nich stanowili agenci SB.  

Pierwszy raz nazwisko Lecha Kaczyńskiego jak również jego brata Jarosława, wypłynęło na szerokie wody dopiero podczas obrad okrąglego stołu i w Magdalence, gdzie gen. Kiszczak uzgadniał ze swoimi agentami podział wpływów w Polsce, z ogromną szkodą dla prawie wszystkich Polaków. Ale to  jest dopiero początek „osiagnięć” tej najważniejszej dla wizerunku PiS postaci. Jak mi ktoś nie wierzy, to proszę zrobic lustrację wszystkich uczestników Magdalenki  od strony solidarnościowej, a  smród esbeckich onuc  jaki się od tej strony będzie rozchodził, będzie nie do opisania.

Żadna pisowska propaganda nie zmieni faktu, że poczatek wielkiej kariery Lecha Kaczyńskiego,zaczął się w Magdalence, oraz że jego dalsza kariera polityczna bez jego udziału w magdalenkowym podziale politycznych łupów, byłaby niemożliwa. Jeśli ktoś kwestionuje, że Lech Kaczyński zostałby prezydentem bez jego udziału w magdalenkowej sitwie, osoba ta mówi ordynarne kamstwa, lub jest wysoce odporna na jakiekolwiek fakty.

  Skoro jesteśmy przy samych i nagich faktach, to przypomnijmy tylko parę z życia tego magdalekowego prezydenta. Całkowite zaniechanie lustracji, kiedy była na to największa szansa po 1989 roku.  Ustawa lustracyjna była typową ustawką, pomiędzy gangami magdalenkowymi. PO dlatego poparło tę ustawę w całości, ponieważ wiedziało doskonale, że ówczesny prezydent Lech Kaczyński z magdalenkowego nadania i tak sprawi, że ta ustawa będzie nie do wykonania. Jak pamiętamy, TK również dołożył swoje trzy grosze, by ustawa lustracyjna zaproponowana przez Kaczyńskiego, została z łatwością obalona. W dniu dzisiejszym na razie PiS nic nie robi, by dać jakąkolwiek nadzieje na przeprowadzenie lustracji. Można śmiało powiedzieć, że PiS w tej sprawie realizuje testament Lecha Kaczyńskiego, który jako uczestnik wszystkich spotkań magdalenkowych tego sobie nie życzył. Związany z lustracją aneks do raportu o WSI, którego każdy kandydat PiS podczas kampanii wyborczej miał obowiązek mówić że jak tylko PiS wygra wybory, to aneks bedzie natychmiast opublikowany. Zreszta każdego dnia coraz bardziej jest widoczne, że tylko totalna lustracja, może  zniszczyć układ magdalenkowy, natomiast wymiany pracowników w ministerstwach  aparatu partyjnego PO na PiS, jest operacją fałszywej flagi. Zobaczymy wkrótce z jakim skutkiem dla państwa i podatników.

Jako prokurator generalny przerwał prace ekshumacyjne  w Jedwabnem, by się nie okazało, że sprawcami zbrodni ludobójstwa na ludności żydowskiej byli Niemcy. Zresztą przypadek Jedwabnego był częścią akcji Holocaust Industry, mającej na celu wymuszenie na Polsce odszkodowania na kwotę wziętą z sufitu 65 miliardów USD. W tę akcję oczerniania narodu polskiego o zbrodnie ludobójstwa na Żydach podczas drugiej wojny, mającej w ostateczności wymuszenie odszkodowania, wpisał sie świadomie Lech Kaczyński.

W sprawie konfliktu na Ukrainie, starzy pisowscy eliciarze, tacy jak sam Majdaniarz, Macierewicz, Czarnecki, jak również młody pisowski eliciarski narybek na czele z prezydentem Dudą i jego głównym consigliere filobanderowcem Szczerskim, mówią  Polakom bez żadnego obcyndalania się, że bedą realizować testament Lecha, oraz że są z tego  dumni. Praktyczna realizacja tego mitycznego testamentu oznacza całkowite i bezkrytyczne bezrefleksyjne popieranie ruchu neobanderowskiego, który nie kryje swoich bezczelnych roszczeń terytorialnych wobec Polski. Tym samym zarówno starzy jak i młodzi eliciarze pisowscy świadomie plunęli w twarz rodzinom pomordowanym na Wołyniu w bestialski sposób, mówiąc że realizują testament swojego dawnego wodza. Wmawiają nam, że popieranie obojetnie jakiej Ukrainy w jej konflikcie z Rosją putinowską, jest polską racją stanu, że im dłużej trwa wojna z Rosją w Donbasie, tym oddala się niebezpieczeństwo inwazji Rosji na Polskę. Dlatego ich zdaniem Polska powinna pomagać  banderowcom nawet za friko. Wiemy już że przy takiej filozofii politycznej obecnego pisowskiego eliciarstwa, na pierwszym miliardzie euro bezzwrotnej pomocy, na pewno się ne skończy. Zresztą eliciarz Szczerski powiedział, że wszystkie umowy dotyczące pomocy banderowcom, zawarte pomiędzy poprzednim rządem PO a banderowcami będą dotrzymane. Warto byłoby wiedzieć jakie to umowy zostały podpisane pomiędzy poprzednią ekipą a banderowcami, bo przecież chciałoby się wiedzieć, czy np. nowy podatek bankowy nie jest akurat po to, by sfinansować pomoc dla banderowców.

Wygląda na to również, że w Magdalence nastąpiła zmowa pomiędzy uczestnikami, by zapomnieć o zbrodniach banderowców na Wołyniu i w tym zakresie Lech Kaczyński jak wszyscy pozostali uczestnicy zmowy, skrupulatnie tego przestrzegał. Jak za komuny nie było wolno mówic o zbrodni katyńskiej, tak po 1989 roku nie było wolno mówić eliciarstwu magdalenkowemu o ludobójstwie banderowców na Wołyniu.

I wreszcie najważniejsza fatalna decyzja prezydenta magdalenkowego, Lecha Kaczyńskiego. Podpisanie traktatu lizbońskiego, który to jest rzeczywistą rezygnacją z suwerenności Polski na rzecz UE, pod hegemonią niemiecką. Pamiętam to wstrętne krygowanie się Lecha Kaczyńskiego, jak prostytutki która udaje przyzwoitą panienkę, przed wykonaniem swojej  usługi, a w rzeczywistości ta pisowska ikona rywalizowała z Tuskiem, który z nich ma podpisać rezygnację z suwerenności naszego kraju. A jakie z tego powodu były karczemne awantury w postaci zabierania sobie samolotów. Jak widzimy dzisiaj, albo prezydent Kaczyński byl kompletnym idiotą, figurantem, któremu daje się do podpisania dokumenty których nie czytał i nie wiedział co podpisuje, albo był to świadomy zdradziecki krok z jego strony. Moim zdaniem była to jego świadoma zdrada, zresztą czegóż oczekiwać od uczestnika i sygnatariusza Magdalenki.

W świetle wydarzeń obecnych, widać wyraźnie, do czego doprowadził nas podpisany przez prezydenta Kaczyńskiego traktat lizboński. Nawet Unia(Niemcy) może ingerować w wewnętrzne wybory polskiego rządu. Jak się okazuje, zgodnie z traktatem europejskim podpisanym właśnie przez Lecha Kaczyńskiego, Unia ma do tego pełne prawo. Zresztą zgodnie z tym traktatem, prawodawstwo  UE  jest nadrzędne wobec prawa polskiego. Jakby na to nie patrzeć, to też jest dziedzictwo Lecha Kaczyńskiego.  Gorzko się o tym przekonują wyborcy pisowscy teraz, gdy zaczyna się robić z Lecha Kaczyńskiego niemal bohatera narodowego, co to się ruskim nie kłaniał.

Mam pełną świadomość, że nie wymieniłam wszystkich zasług dla Polski tej najważniejszej pisowskiej ikony. Już samo podejście nowej pisowskiej władzy do problemu lustracji, świadczy o jej zamiarach dotrzymania wszystkich magdalenkowych ustaleń.  Zarówno w polityce zagranicznej jak i wewnętrznej. Wprawdzie minister Macierewicz obiecuje ujawnienie agentury WSI, ale czegóż to on nie naobiecywał. Np. że banderowskka Ukraina niczego od Polski nie dostanie za darmo, a po cichutku bez wiedzy polskiego podatnika, rzeczywistego płatnika, podarowano banderowcom jeden miliard euro. Z tego też powodu moje zaufanie do obecnych pisowskich luminarzy jest prawie zerowe.


 


  

KOMENTARZE

 • Brawo!
  Wielka PIĄTKA!
 • @banaco 16:51:47
  zapisek pod filmikiem :

  "na spotkanu z oficerami ktorzy sluzyli w armii andersa"


  To ci z tych 3500 chazarów uzbrojonych i wyszkolonych za polskie pieniądze ,których "zwolnił" jako dezerterów.Dzięki temu powstał Izrahellah.Mieli czym tłuc arabów,podkładać bomby.
 • Dla młodych rycerzy z PISu polecam artykuły:
  Niech przedstawią swoim guru.
  http://dziennik.artystyczny-margines.pl/zestawienie-362-metod-tortur-stosowanych-przez-upa-na-polakach/

  http://www.upadeknarodu.cba.pl/zbrodnie-upa.html
 • Autorka
  Pozwolę sobie uzupełnić nieco Pani wpis, pod którym zostawiam komplet gwiazdek.

  Pozdrawiam!

  http://jinks.neon24.pl.neon24.pl/post/119970,lech-kaczynski-bohater-czy-polityczny-idiota
 • Mańka, daj sobie spokój z paranoicznym dziedzictwem Kaczyńskiego i tak chłopie tego nie zrozumiesz
  "Żadna pisowska propaganda tego przekazu nie zmieni, kiedy stara sie tłumaczyć kretyńskie wygłupy majdaniarskie swojego Fuhrera. Kretyńskie z mojego punktu widzenia przeciętnej Polki"

  Przeciętna Polka nigdy by tak nie napisała. Jesteś przeciętnym blogerem udającym blogerkę, której się wydaje, że rozumie to, co się obecnie dzieje w Polsce
 • Pani Mańko...
  Zawsze podkreślałem, że ci, co ukradli Księżyc to to największa plaga, która spadła na Polskę. (sayan)
  Ciężko czyta się takie teksty. Każde zdanie to jak młot na łeb.

  Najlepsze pozdrowienia,

  Jarek
 • @Bogdan 20:30:17
  //Jesteś przeciętnym blogerem udającym blogerkę, której się wydaje, że rozumie to, co się obecnie dzieje w Polsce//

  Zamknij się.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:02:39
  Zachowuj się, byle jak, ale się zachowuj.
 • @
  Cenckiewicz i Braun dla niektórych na ból d***

  https://www.youtube.com/watch?v=TAN6_QMKAGY
 • Co to będzie...
  Jest tu na portalu kilku wrażliwców. Mocno uczuciowe towarzystwo. PIS kochają, karpia nie zabiją, piją wyłącznie importowane wino. Oni teraz, po lekturze tekstu mańcynego, zawału chyba dostaną.

  P.S.
  Pozdrowienia dla pana Optymisty.
 • @Bogdan 21:08:19
  Ty też.
 • @Pan podporucznik 21:17:36
  Panie podporuczniku... Pan to chyba do tych wrażliwców nie należy...
  Zresztą, wy tam, na rubieżach, macie co robić :)))

  (My tutaj w gminie już też się zbroimy. Póki co to kosy postawione na sztorc klepiemy)

  Pozdrawiam
 • Obawiam
  // Z tego też powodu moje zaufanie do obecnych pisowskich luminarzy jest prawie zerowe.//

  Obawiam sie ze z tego to "powodu" nikt w PIS-ie harakiri nie popelni.
 • @Zbójnicki pies 21:43:28
  //... nikt w PIS-ie harakiri nie popelni.//

  A szkoda :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:45:27
  Z jednego powodu, maja na to czas 4 lata, a potem pewnie kolejne....8-)))))
  Pozdr.
 • Bezsprzecznie bardzo dobre przypomnienie tego, co każdy Polak wiedzieć powinien
  Warto zwrócić uwagę na to, że Lech był mocno uzależniony od Jarosława, stąd w zasadzie działalność Lecha jest w dużym stopniu działalnością Jarosława, zaś myśl zawarta w "testamencie" myślą Jarka.
  Jeśli chodzi o okres "kombatancki" stanu wojennego, trzeba przypomnieć, że Jarosław nie był uznany przez SB jako niebezpiecznego, nikt go w godzinę internowania nie niepokoił, co lepsze, został on zaproszony przez oficera SB i wtedy wydarzył się "cud", chyba nie jest znany drugi taki przypadek, by zatrzymany opozycjonista wyszedł bez podpisania lojalki a później oficer prowadzący by taką lojalkę sfałszował? Czyżbyśmy mieli do czynienia z "mistrzem Yoda" który zapanował nad słabym umysłem oficera SB i gdy ten oficer przyszedł do zmysłów ze strachu i wstydu tę lojalkę sfałszował. Dziś mamy z sytuacją, gdy wygłodzone koryta PiS chce jak najszybciej się do niego dorwać, stąd rezygnacja ze zbędnych formalności przy rozdawaniu stanowisk, "nie matura a błogosławieństwo prezesa zrobi z ciebie dyrektora" i próba osadzenia wszystkich lukratywnych stanowisk ludźmi z nadania kierownictwa PiS.
 • @Pan podporucznik 21:17:36
  Tak, jestem wrażliwy, ale poza tym same pudła Panie podporuczniku.
  Ten "mańcyny" wpis wywieszony został na kilku portalach. Po takich tekstach nie dostaje się zawału, nawet go nie komentują. Jedyny komentarz do niego na Salonie24 to: "Bełkot sowiecki". I to by było na tyle.
 • L.Kaczynski a tajna magdalenka
  http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4722#.VpgLoi-RxaV

  warto poznac racje innych
 • Lech Kaczyński w Izraelu, w 2008 roku:
  Prezydent: W Izraelu czuję się jak w domu - To dla mnie wyjątkowe miejsce, bo przecież jestem katolikiem. Czuję się jednak również doskonale wśród Izraelczyków. Gdy spotykam się ze starszymi osobami, które przybyły tutaj z Polski, czuję się jak w domu - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Lech Kaczyński
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prezydent-w-izraelu-czuje-sie-jak-w-domu,58556.html
 • Zdelegalizowac
  Z aktu oskarzenia (wpisu) wynika jak nic, ze powinno sie NATYCHMIAST zdelegalizowac PIS, przeprowadzic dekaczyzacje i przeprowadzic wczesniejsze wybory.
  jedyne wyjscie
 • @banaco 16:51:47
  Dziękuję za uzupełnienia

  Pozdrawiam
 • @lorenco 17:49:12
  Dziękuję za ocenę i pozdrawiam
 • @kfakfa 17:49:46
  Jest faktem że dużo żołnierzy polskich żydowskiego pochodzenia pozostało w Izraelu, gdy był tam postój armii Andersa.
  Inni polscy Żydzi jednak walczyli, o czym świadczy cmętarz w Loreto gdzie jest wydzielonych chyba 14 osobnych grobów Polaków z gwiazdą Dawida.
  Pozdrawiam.
 • @Jinks 19:51:14
  Nasze notki się bardzo dobrze uzupełniają.
  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:24:51
  Lech Kaczyński jako jedyny europejski polityk bardzo mocno przeciwstawił się Raportowi Goldstone'a, przygotowanemu dla ONZ, w którym oskarża się Izrael o dokonanie przestępstw wojennych w Gazie. Michael Schudrich wspomina w swoim liście pożegnalnym pt. Straciliśmy przyjaciela, że Lech Kaczynski, który niechętnie wyjeżdżał zagranicę i nie znał żadnego obcego języka, wielokrotnie bawił w Izraelu. Nie jest tajemnicą, że Lech Kaczyński uzgadniał na bieżąco swoją politykę zagraniczną z politykami izraelskimi, włączając w to szefa Mossadu. Wbrew temu co twierdzą niektórzy działacze PiS'u, że spadek jego popularności był wynikiem ataków ze strony mediów, sympatyzujących z PO, nie mam wątpliwości, że rownież polskie społeczeństwo uświadomiło sobie w końcu, że opisane powyżej postępowanie prowadzi Polskę do izolacji i skonfliktowania z najbliższymi sąsiadami. Polacy mieli dość grania roli "osła trojańskiego" USA oraz lobby Izraela w Europie.
 • @Bogdan 20:30:17
  Mówiąc rosyjskim przysłowiem " biez stakańczika nie razbieriosz", to rzeczywiście masz rację. Naprawdę tyko w pijackim widzie, moge dostrzec i zrozumieć wystep artystyczmy Jarosława na majdanie. Na trzeźwo trudno jest to pojąć.
  Proponuję ci to powiedzieć rodzinom, które straciły swoich bliskich na Wołyniu.
 • @Zawisza Niebieski 21:55:51
  Lech Kaczyński jako jedyny europejski polityk bardzo mocno przeciwstawił się Raportowi Goldstone'a, przygotowanemu dla ONZ, w którym oskarża się Izrael o dokonanie przestępstw wojennych w Gazie. Michael Schudrich wspomina w swoim liście pożegnalnym pt. Straciliśmy przyjaciela, że Lech Kaczynski, który niechętnie wyjeżdżał zagranicę i nie znał żadnego obcego języka, wielokrotnie bawił w Izraelu. Nie jest tajemnicą, że Lech Kaczyński uzgadniał na bieżąco swoją politykę zagraniczną z politykami izraelskimi, włączając w to szefa Mossadu. Wbrew temu co twierdzą niektórzy działacze PiS'u, że spadek jego popularności był wynikiem ataków ze strony mediów, sympatyzujących z PO, nie mam wątpliwości, że rownież polskie społeczeństwo uświadomiło sobie w końcu, że opisane powyżej postępowanie prowadzi Polskę do izolacji i skonfliktowania z najbliższymi sąsiadami. Polacy mieli dość grania roli "osła trojańskiego" USA oraz lobby Izraela w Europie.
 • @Ślepa Mańka 22:53:31
  Lech Kaczyński zasłużył się również Żydom kiedy jako minister sprawiedliwości wstrzymał ekshumację w Jedwabnem gdy okazało się, że nie potwierdza ona oskarżeń o zorganizowanie pogromu Żydow przez Polaków, co umożliwiło Grossowi oraz środowiskom żydowskim przeprowadzenie antypolskiej kampanii propagandowej w światowych mediach. Już jako Prezydent Rzeczpospolitej, grając na uczuciach patriotycznych oraz antyrosyjskich części Polaków, cynicznie wciągnął Polskę w strategię opracowaną przez izraelskich lobbystów w USA, której jednym z celów było osaczanie Rosji. Elementem tej polityki było poparcie Polski dla kolorowych rewolucji na Ukrainie i w Gruzji.
 • @Wrzodak Z. 23:06:00
  we wklejaniu paszkwili to jestes MISZCZEM - a pomnika Ci jeszcze nie wystawili - legendo na wlasny uzytek

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/185172,1,wrzodak-zygmunt.read
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:59:26
  Żecby tylko oni, to byłoby jeszcze pół biedy. Gorzej że ich stara sie prześcignąć w swoim służalstwie wobec swoich Panów, nowa młoda kasta pisowska.
  Serdecznie pozdrawiam.
 • @klementyna 21:11:56
  Dziękuję za upupełnienie i pozdrawiam.
 • @Pan podporucznik 21:17:36
  Wielokotnie sie przekonałam że oni sa odporni na wszelka prawde dla nich niewygodną. Nawet gdyyby Rosja nas zaatakowałła razem z banderowcami od strony kaliningradzkiej, to dalej by bredzili o Ukrainie jako o strategicznym partnerze.

  Pozdrawiam
 • @Zbójnicki pies 21:43:28
  Najpierw to oni kazaliby mnie samej popełnić harakiri za pisanie sprośnych błędów niebu obrzydłym. Teraz kiedy są na fali, nic do nich nie dociera.
 • @Zawisza Niebieski 21:55:51
  Życiorysy obu bliźniaków sa dęte, więc mnie osobiście nic nie zdziwi, jak sie dowiemy, że to Jarosłąw wraz z Lechem obalili komunizm.
 • @Ślepa Mańka 23:24:36
  Radze poczekac to tylko niecale 4 lata
  Pozdr.
 • @Zbójnicki pies 21:57:32
  Przeczytałam z zainteresowaniem, muszę stwierdzić, że jest to za wszelką cenę lukrowanie życiorysu Lecha Kaczyńskiego, zwłaszcza jego udziału w Magdalence. Gen Kiszczak na pewno spisał czyny i rozmowy magdalenkowych udziałowców, więc mógł być na sto procent pewny swojej bezkarności aż do śmierci.
 • @ekoludek 22:42:10
  Takich "kwiatuszków" jest wiele.
 • @Zbójnicki pies 23:27:53
  //...to tylko niecale 4 lata//

  Oszukuj się dalej :))))
 • @Ślepa Mańka 23:32:01
  Oto jak Kaczyńscy stali się właścicielami willi na Żoliborzu. Przed wojną willę tą otrzymał major Lis-Kula od samego Piłsudskiego!!! za zasługi w wojnie polsko-bolszewickiej 1920r. Po wojnie oczywiście została ona skonfiskowana a rodzina Lisa - Kuli wymordowana I dzieje się coś dziwnego młode jeszcze bezdzietne małżeństwo Rajmunda i Jadwigi Kaczyńskich otrzymuje tą 3 piętrową willę...............
  Lata 40-ste normalni ludzie cisną sie po kilka rodzin w maleńkich klitkach. Mój ojciec z dziadkiem nie mają prawa wracać z wywózki z Niemiec do Warszawy, dziadek trafia do katowni UB, a taki Rajmund z ,,AK" otrzymuje wille od siepaczy sowieckich. Jak to się stało? Otóż mama Rajmunda (tatusia Jarosława i Lecha) z domu Świątkowska była blisko spokrewniona z Henrykiem Świątkowskim Ministrem od ubecji w latach 1945-1956!!! Odpowiada on za morderstwa polityczne okresu stalinizmu! Nawet komuniści po śmierci Stalina nie pozostawili na nim suchej nitki. Rajmund najprawdopodobniej sypał kolegów którzy należeli do AK. Jakby Jarosław Kaczyński miał gram honoru to by tą willę oddał. Jarosław Kaczyński to poprostu Resortowe Dziecko
  dlatego pelno komuchow w PIS
 • @Wrzodak Z. 08:40:33
  // Rajmund najprawdopodobniej sypał kolegów którzy należeli do AK. Jakby Jarosław Kaczyński miał gram honoru to by tą willę oddał. Jarosław Kaczyński to poprostu Resortowe Dziecko //

  A czy to prawda ze najprawdopodobniej Wrzodaka ojciec sypal na UB.A czy to prawda ze jego syn najprawdopodobniej to tez byl kapus.
  Takie historyczne retoryczne pytania ale wazne
 • @Zbójnicki pies 23:10:50
  Historia ,,zasłużonych" dla morderców z Katynia Wilhelma i Henryka ŚWIĄTKOWSKICH i ich związek ze straszliwym Mordem Katyńskim.
  Wilhelm był absolwentem Charkowskiego Instytutu Prawa z 1940 roku, od razu włączonym w wojskowy wymiar sprawiedliwości Armii Czerwonej (a co działo się z polskimi oficerami w Charkowie w 1940 roku – dodawać chyba nie muszę), potem, po wojnie, jako zaufany Stalina i Berii, był Prezesem Naczelnego Sądu Wojskowego w okresie największego apogeum stalinowskich czystek na Polakach (1950-1954).
  Drugi, Henryk, był ministrem “sprawiedliwości” nieprzerwanie w latach 1945-1956 (!!!), przez co odpowiada za całokształt stalinowskich zbrodni na Narodzie Polskim, był jedynym stałym ministrem w czterech powojennych marionetkowych rządach komunistycznych (Osóbki-Morawskiego, I rząd Bieruta, I rząd Cyrankiewicza i II Bieruta), a co najważniejsze – już na wiosnę 1945 roku (!!) nakazał wszcząć śledztwo swemu wiernemu psu (Jerzemu Sawickiemu – (właściwe nazwisko Izydorowi Reislerowi), którego celem miało być zatuszowanie winy bolszewików za ten straszliwy mord na polskich oficerach i próba zrzucenia go na broniących się wtedy jeszcze ,,faszystów niemieckich"
  Może więcej chcesz wiedzieć psie o idolach swoich.
 • @Wrzodak Z. 08:47:28
  ja wiem wiecej o tobie niz ci sie wydaje
  wklejaj te paszkwile , wklejaj, a kiedys z zawisci ze jestes NIKIM sie tym zadlawisz.
  Nie pluj na podloge bo to nieladne.
  Byly na wieki, wiekow posle.
  Legendarny przywodco solidarnosci obok innych legend jak Bolek,Krzywonos czy Borusewicz - zalosne postacie jestescie
 • @Wrzodak Z. 08:40:33
  Zeżre cię nienawiść!

  https://pbs.twimg.com/media/CYtRTeeWAAAQ-1l.jpg
 • @Zbójnicki pies 08:57:09
  Wy pożeracze chleba budżetowego, nieroby, pasożyty, chcecie w sposób hejterowski zakrzyczeć prawdę.
  Idz do urzędu i sprawdz do kogo willa należała którą otrzymał Rajmund.
  Widzisz bezczelny, prymitywny tchórzu, ja pod swoim nazwiskiem pisze a ty i inni hejterzy boicie się ujawnic w waszej ,,pseudo - wolnej Polsce. Masz demokrację władzę i co boisz się???
  Taki tchórz nawet w czasie takiego stanu wojennego to by u mamusi pod kiecką siedział i nosa by nie wychylił. Wam ktoś dał wolność i możecie pisać brednie pod nickiem, Ty tchórzu, nierobie budżetowy, ujawnij się i pisz pod nazwiskiem.
 • @Ślepa Mańka 23:32:01
  Zapewne wszystko już powiedziano o płk.Lisie Kuli,który poległ w 1919r jako bohater w wojnie z Ukraińcami w obronie polskiego Lwowa.

  W dowód wdzięczności od Narodu Józef Piłsudzki rodzinie Lisa Kuli za patriotyczne wychowanie syna przekazał 3 pietrową willę na Żolibożu. Zamieszkali w niej rodzice Elżbieta i Tomasz Kulowie wraz z dziećmi synami: Bronisławem, Józefem, , Wiktorem, Alfonsem i Leonem oraz dwiema córkami Julią i Amalią. Rodzina Kulów zajmowała te wilę do 1945r.
  Willa została zabrana przez sowietów na ich potrzeby.

  I tu niespodzianka.

  W 1948r Rajmund i Jadwiga Kaczyńscy biorą ślub .
  W prezencie ślubnym od Wilhelma i Henryka ŚWIĄTKOWSKICH otrzymują tylko dla siebie piękną trzypiętrową willę na Żoliborzu.
  / Wilhelm byłprezesem Naczelnego Sądu Wojskowego w okresie największego apogeum stalinowskich czystek na Polakach (1950-1954),Henryk, był ministrem "sprawiedliwości" nieprzerwanie w latach 1945-1956 / Matka RAJMUNDA KACZYŃSKIEGO z domu SWIATKOWSKICH .

  Wszystko wskazuje na to,że w podarunku ślubnym dostali willę, którą wcześniej otrzymała od Marszałka Piłsudzkiego rodzina Lisa Kuli.
  Jestem tą informacją zszokowany.Wydaje mi się, że powinna byc ona pogłębiona i zbadana i oddana prawowitym właścicielom.
 • Witam
  bardzo dobry tekst!

  Mam tylko taką uwagę:

  Rosja ( pomijając sens a raczej bezsens militarnej agresji na Polskę ) nie bylaby w stanie wyprowadzić generalnego ataku z enklawy Królewieckiej.
  Głowny atak musialby wyjsc przez terytorium Białorusi ( dlatego tak ważne są dla nas dobre stosunki z Baćką i dlatego trzeba wreszcie przestać finansowac antypolski Biełsat pani Agnieszki Romaszewskiej ) ewentualnie przez kraje bałtyckie ( ruscy nie musieliby nawet tych - przepraszam za słowo - gówienek zajmować, bo szkoda byłoby im na to czasu.

  Odnosie sojuszu z banderowcami to jest on nam niezbędny z trzech powodów:
  primo - żeby najpierw dostać w pierdol od Ruskich
  secundo- żeby potem nas dobili Niemcy
  tertio - żeby potem, jak już zostaniemy rozbici i rozbrojeni, banderowcy mogli nas łatwo wymordować, tak jak to robili w latach choćby 1943-1947

  pozdr
 • @Zbójnicki pies 08:52:51
  ... to zdecydowana postawa Z.Wrzodaka i jego "S" w Ursusie zatrzymała kapusia SB "Bolka" w jego marszu PO II kadencję w '95 r.

  Kaczyński [i inni],po "wprowadzeniu" kapusia "Bolka" na urząd w '90 r.,
  dalej go chciał widzieć "urzędującego",ale Z.Wrzodak, przerwał to swoimi wtedy zdecydowanymi anty-agenturalnymi wypowiedziami przeciwko Wałęsie.

  Nikt tak nie zwalczał "różowych hien"(Krzaklewskiego,Michnika,Geremka,Kuronia,Borusewicza,Bujaka , "Bolka" itd.), kapusiów SB,PZPR itd., jak jego legendarna "S" w Ursusie.
 • Zbójnicki, psie że tak powiem
  Nie ujadaj na pana Wrzodaka!
  Kim on jest wszyscy wiedzą a Ty?
  Napisz coś o sobie, poza tym żeś pies.
 • @Robik 16:06:03
  To jakaś szycha w PIS - minister...
 • @Seth 13:43:11
  Takich leged jak on to sa tysiace, ale nie buduja sobie CV na klamstwie i falszu. Byl jednym z milionow co nalezaly do solidarnosci i tylko tyle. Przypisuje sobie Bog wie co, a to cudem uniknol smierci, a to walczyl z tym i tamtym. A to ze to tylko frustrat, to wiedza nie tylko ci co go znaja, znali.
  On nie jest swieta krowa by nie mozna pisac prawdy o nim, a to jest bolesna.
  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/185172,1,wrzodak-zygmunt.read

  Jesli buduje swoja pozycje (sic) na wklejkach, paskwilach, obrazaniu, to niech sie nie dziwi ze to dziala w dwie strony. Tez mam "prawo" pytac co robil w tym czy tamtym czasie.Czy potwierdza "plotki" o swej agenturalnej przeslosci itd. itp. Piszac paszkwile wie ze to klamstwa rodem z UB i w opluwaniu PIS i Kaczynskich to Niesiolowski i Urban sa przy nim aniolki. Zreszta ja nie widze roznicy ci dwaj i Wrzodak to ta sama kategoria.
  Wiem ze go boli. ale ma bolec i dotad doputy nie przestanie klamac to i jak bede zadawal mu takie pytania.
 • @Wrzodak Z. 09:30:31
  //Widzisz bezczelny, prymitywny tchórzu, ja pod swoim nazwiskiem pisze a ty i inni hejterzy boicie się ujawnic w waszej ,,pseudo - wolnej Polsce. Masz demokrację władzę i co boisz się??? //

  Widzisz ty BOCHATERZE jakim malutkim czlowieczkiem jestes, taki mniej niz .........
  Sluchaj ja juz ci pisalem , ja o tobie wiecej wiem niz sobie myslisz. Wstrzymywalem sie "polemika" z tym kims , ale widocznie tego pragniesz.


  //w waszej ,,pseudo - wolnej Polsce.//

  Nie znam pseudo-wolnej Polski , znam za to sowieckiego klakiera,jakim
  jest Wrzodak,
  spadaj
  Pa,Pa
 • @Zbójnicki pies 17:13:37
  ...zbudował sobie CV i legendarną sławą otoczył "S" Ursusa na zwalczaniu:
  kapusiów SB i ich fagasów( vide-Kaczyńscy itd.),PZPR itd.,różowych hien,Okrągłego Stołu,
  tępych ministrów itd.,co chcą instalować obce bazy wojskowe w Polsce itd.
 • @Seth 17:50:22
  a Ty za lokaja u Wrzodaka robisz
  pytanie retoryczne

  ps.
  moze i Ty legende sobie budujesz 8-))))))
 • @Zbójnicki pies 18:00:35
  ...ja tylko piszę jak jest,a że b. poseł i szef legendarnej "S" Ursusa wytyka brednie lokajów POPIS itd.,to się tylko cieszę...
 • @Seth 18:17:50
  proponuje Ci od dzis zbiorke kolorowego zlomu, wystawicie sobie pomnik bylego (na wieki,wiekow) posla i juz masz .
  Wiem ze swego czasu staral sie by Z.M. Ursus nazwac jego imieniem, ot narcyzm
  Pozdr.
 • @Zbójnicki pies 18:23:30
  ...nie wiem czy pomnik,ale ludziom "S" z Ursusa,to na pewno się należą spec.emerytury,pensje itd.
  Na sam TK-POPIS wydaje 36 mln. rocznie ( 23 000 tys.na m-c kasują- raj prawników a'la prezes Kaczyński) + 1 mln. na imprezy dla tych sędziów ...
 • @Seth 18:35:14
  a do roboty, do roboty a nie liczyc na darmowe, ile on ma lat, co w zyciu robil poza gadaniem oklepanych frazesow. Zreszta konczmy bo nie to jest tematem notki
 • @Zbójnicki pies 17:13:37
  "Piszac paszkwile wie ze to klamstwa rodem z UB i w opluwaniu PIS i Kaczynskich to Niesiolowski i Urban sa przy nim aniolki. Zreszta ja nie widze roznicy ci dwaj i Wrzodak to ta sama kategoria."

  Może przyhamuj co? Jakie UB? !!!
  nie zgadzasz się to napisz!!
  Co Ty tutaj robisz za goryla Kaczyńskich? portale Ci się nie pomyliły?
 • @Zbójnicki pies 19:37:58
  ...PIS itd. i Kaczyński od lat na te bizantyjskie rozpasanie swoich kumpli praaawników się gapił... i nuuuullll !

  Dobra zmiana w działaniu...hehehehe...
 • @Astra 19:53:45
  na klamstwa nie ma zgody a przyrownanie do metod UB moze zbyt ostra ale niech bedzie SB.
  Nie jestem gorylem Kaczynskiego ale nie mozna obojetnie przechodzic od wklejania paszkwili przez Wrzodaka, Czy Jemu wolno wiecej ?
  Zreszta sam juz prosilem aby nie odbiegac od tematu notki
  http://slepamanka.neon24.pl/post/128914,zakladnicy-testamentu-lecha-kaczynskiego-widziane-z-usa#comment_1270067
  Pozdrawiam
 • @Zbójnicki pies 20:20:20
  Ty jak wklejasz paszkwile z żydowskich gazet dla Polaków to oczywiście wszystko jest w porządku.To jest typowe dla was,złodziej krzyczy łapać złodzieja.Tutaj już kilka osób poznało się na tobie oszczerco i prowokatorze.
 • @Zbójnicki pies 20:20:20
  Młody człowieku, nawet 1% nie przeszedłęś w życiu tego co ja. Siedzisz na budzetowych pieniądzach z poparcia pisu. Nie wiesz co to jest Niepodległą Polska, Suwerenny Naród, nie odróżniasz dobra od zła, kłamstwa od prawdy, nic w życiu nie osiągnąłeś, 1 m2 polskiej ziemi nie obroniłeś, kiosku z cebulą nie umiesz poprowadzic, za to umiesz pod nickiem obrzydliwie i w sposób prymitywny obrażać ludzi, którzy min. dla takich ja ty bardzo wycierpieli w zyciu.
  Nie podobają ci się moje wpisy, to napisz swoją wersję prawdy. Udowodnij, że Rajmund Kaczyński nie otrzymał willi od stalinowców w 48 roku na Żoliborzu.
  Napisz, że stalinowcy Świątkowscy to nie bracia Franciszki Świątkowskiej babci Kaczyńskich (patrz grób na powazkach).
  Nie zgadzasz się z opisem agentki UB i SB Balbiny, to idż do IPN-u i poproś o teczkę itd.
  Jak nie odpowiadasz merytorycznie tzn, że jestes hejterem, masz drugi dodatkowy etat budżetowy min. z moich podatków.
  Wszystko wiemy o tobie, aż prosi się o założenie ci sprawy karnej, ponieważ piszesz, że ja jestem sowieckim człowiekiem, sprawa karna aż się prosi, córka by dobre pieniądze z ciebie wyciągnęła, ale jesteś nieszczęśliwym człowiekiem, ponieważ musisz wbrew własnemu sumieniu brutalnie kłamać. Ale jeszcze raz będziesz tak pisać to masz sprawę karną. Dobrze, że urodziłeś się w czasach 70 -tych, ponieważ gdybyś urodził się z 50 lat wcześniej, to pewnie byś był prawą ręką takich jak Świątkowscy.
  Chłopcze, ja mam życorys czyściutki, nigdy nie byłem w żadnej, ale to w żadnej organizacji o zabarwieniu komunistycznym w przeciwieństwie do twoich bliskich.
 • @Wrzodak Z. 20:50:46
  // Siedzisz na budzetowych pieniądzach z poparcia pisu. //
  Nie place podatkow......w Polsce, mam swoj biznes i nie zagladam do czyjes kieszeni. tego mnie w domu uczono. To ze w taki a nie inny o tobie pisze to wynika z faktu ze wiele na ten temat wiem i to od Twoich dawnych przyjaciol
  Ale to temat na ciekawa notke jaka wkrotce napisze.
  Milej nocy Panie legendo 8-)))))
 • @Wrzodak Z. 20:50:46
  // Wszystko wiemy o tobie, aż prosi się o założenie ci sprawy karnej, ponieważ piszesz, że ja jestem sowieckim człowiekiem, sprawa karna aż się prosi, córka by dobre pieniądze z ciebie wyciągnęła, //

  tez skonczylem studia, a nie strasz mnie bo bede pisal i nie zamkniesz mi ust.Widzisz jak dziala paszkwil, boli co ?
  Do zobaczenia
 • Zbójnicki pies,
  Holendrzy 60 lat walczyli o przywrócenie pamięci i odznaczenie Polaków z Pierwszej Samodzielnej Dywizji Spadochronowej walczących o wyzwolenie Holandii.
  Nie wiesz Waszmość kto był odpowiedzialny w 2006 za to, że na ceremonie, która była bardzo ważna dla Holendrów i Polaków nie wysłano nikogo z Polski?

  https://youtu.be/8ksCvu12QlE?t=5m50s

  PS.
  Gdzie jest Oficer ? :)
 • @Wrzodak Z. 08:40:33
  Bardzo Panu dziękuję za komentarze uzupełniające do moich notek. Proszę sie nie przejmować zbójnickim psem, to bezzębny kundel, któóremu kazano ujadać.
 • @MacGregor 12:51:14
  Dziękuję za ocenę. Rosja moze zgromadzić w okregu królewieckim parę dywizji powietrzno-desantowych, by iuderzyc na trzon naszych sił, które chyba jeszcze w dalszym ciągu pilnują firmy ochroniarskie, żeby w razie inwazji Rosjan same sie nie wystrzelały.
  Pozdrawiam
 • @Wrzodak Z. 20:50:46
  Moja cierpliwośc zaczyna sie już wyczerpywać dla takich zbójnickich kundli. prosze z nim nie wchodzic w żadną polemikę.
 • @Ślepa Mańka 02:14:03
  Ja jestem przeciwko banowaniu czy usuwaniu komentarzy.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31