Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
570 postów 2481 komentarzy

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Clinton-Trump. Po drugiej debacie - widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Milczenie Trumpa w sprawie kosztów ewentualnej wojny z atomową Rosją w Syrii, którą chce wywołać Hilaria, dla którego według mnie byłby to decydujący argument na wygraną kampanię, wygląda mi to raczej na ustawkę.

 Najważniejszy przekaz po drugiej debacie pomiędzy Hillary Clinton a Donaldem Trumpem jest dla mnie nastepujący: dalej nic nie wiemy czy to jest  autentyczna walka, czy to nie jest ustawka z ostrzejszymi elementami, majacymi dla wątpiących w autentyczność debaty, przydać debatom jak najbardziej autentycznego charakteru.

Z drugiej strony mamy po raz pierwszy w historii Ameryki sytuację, w której kandydat na prezydenta jest uważany za najważniejszego wroga własnej partii, a konkretnie jej elit, które to zwalczają go na wszelkie możliwe sposoby, wykorzystując każdą nadarzającą się ku temu okazję. Taką okazją dla elit republikańskich były tzw. sex taśmy Trumpa, w których to kandydat na prezydenta wyrażał się w sposób sexistowski o kobietach. Taśmy te pochodziły podobno z roku 2005, kiedy to Donald Trump był już znanym celebrytą. Eliciarstwo partii republikańskiej zamiast wesprzeć w tym trudnym okresie swojego kandydata, chciało mu odebrać nominację i tylko zdecydowana odpowiedź Trumpa, że pomimo jego hipotetycznego odwołania i tak dalej będzie kandydował. Zresztą partia repubikańska, a zwłaszcza jej elity, już dawno odmówiły mu jakiegokolwiek poparcia, gdyż ich zdecydowanym kandydatem od samego początku był  Jeb Bush.
Jak wiemy Jeb Bush, pomimo że dysponował największym funduszem wyborczym, przekraczającym zdecydowanie fundusze wszystkich pozostałych kandydatów w prawyborach partii republikańksiej, uzyskał tylko niecałe dwa procent poparcia głównie od  elit stanowych partii i ich rodzin, oraz od sponsorów i jako jeden z pierwszych musiał zrezygnować, w związku ze skandalem wyborczym w stanie New Hampshire.
Trump skalkulował, że skoro i tak nie ma żadnego poparcia od samego początku kampanii prezydenckiej, więc odwołanie w wyniku spisku elit partyjnych niczym mu nie zagrozi, ponieważ wyborcy i tak wiedzą dokładnie jaki on jest, więc największym przegranym byłoby tylko i wyłącznie kierownictwo partyjne, które jak pisałam wielokrotnie i tak mu rzuca kłody pod nogi, jak się tylko da. Na swoje szczęście eliciarstwo partyjne zreflektowało się w porę, ponieważ największymi przegranymi w konkurencji z Trumpem, byłyby wyłącznie elity, nie mówiąc już o wywołaniu największego kryzysu w historii partii.
Przypadek „Taśm Trumpa” pokazał również  swoje drugie dno. Ponieważ nagrania pochodziły z 2005 roku, kiedy Trump był jednym z przeciętnych nowo rodzących się celebrytów, więc proszę sobie wyobrazić, iloma kompromitującymi nagraniami mniejszego bądź większego kalibru, ktokolwiek dysponując większymi lub mniejszymi siłą rażenia kompromatami na dziesiątki tysięcy celebrytów i polityków, oraz osób publicznych, może żądać cokolwiek grożąc ich opublikowaniem w razie nespełnienia przez nich żądań. Pierwszym takim poważnym skandalem tzw. seks taśm, była sprawa odwołania ze stanowiska prezydenta Clintona. Wówczas z pomocą niespodziewaną przyszedł Clintonowi wydawca podrzędnego pisma pornograficznego, który na tyle przestraszył republikanów opublikowaniem taśm prawdy o erotycznych wyczynach republikańskich kongresmanów, że oni sami natychmiast zrezygnowali z zamiaru odwołania i już potem do tego nigdy nie wracali.
Teraz dopiero wszyscy celebryci i politycy muszą być przerażeni, że nie tylko ich wyczyny łóżkowe zostały zapisane, ale ich wszystkie wypowiedzi sprzed co najmniej dziesięciu lat, których wogóle już nie pamiętają. 
 
Więc Donald Trump odpowiedział Hillary Clinton mocniejszym i zdecydowanym sex argumentem. Mianowicie przyprowadził do studia wyborczego trzy kobiety, które były molestowane przez męża Hillary, ówczesnego prezydenta Billa. Wiemy na pewno że Hillary upokorzona przez męża, robiła co mogła, byle wyczyny seksualne Billa nie ujrzały światła dziennego. Przekaz Trumpa był jasny. Spróbujcie dalej drążyć moje wypowiedzi, to kobiety sobie przypomną, jakich argumentów uzywała Hillary, by zamknąć usta tym kobietom. Trump więc tym przekazem mocno zapunktował wobec demokratów.
Na taką mocną i skuteczną odpowiedź Trumpa, Hillary nie miała nic do powiedzenia. Trump mógł ją w tym momencie dobić, ponieważ te kobiety mogły sobie przypomnieć cokolwiek o argumentach Hillarii i Hillary w oczach opinii   niezdecydowanych wyborców byłaby pogrzebana raz na zawsze. Myślę że przekaz Trumpa został wyraźnie zrozumiany przez sztabowców Clintonowej, więc myślę że nie będzie więcej walki na sex-argumenty.
Koronnym argumentem podnoszonym przez Clinton, jest unikanie płacenia podatków przez Trumpa. Niestety dla Trumpa może się to okazać zgubne, o ile się z tego czytelnie nie wytłumaczy. Podobno przez 18 lat nie płacił podatków, jego przedsiębiorstwa budowlane przynosiły straty, więc jakim cudem zgromadził miliardy dolarów? Trzeba powiedzieć sobie jasno, że skoro rzeczywiście nie płacił podatków przez 18 lat, tylko wykorzystywał luki w prawie, to należy sobie odpowiedzieć na pytanie który to prezydent zrobił takie luki dla miliarderów. I wychodzi na to, jak by nie licząc, to był mąż Hillary Bill. Więc gdyby Trump nie chciał płacić podatków wbrew prawu, to dawno byłby za kratkami, jak Al Capone. Jestem pewna że każdy milioner, którego stać na dobrą kancelarię podatkową nie placi podatków, korzystając z tych samych luk podatkowych, co Donald Trump. Takich ludzi w Ameryce jest dziesiątki tysięcy i Trump nie jest żadnym szczególnym przypadkiem.
Dzisiejszego dnia Warren Buffet oznajmił, że on nigdy nie unikał płacenia podatków i jest osobą zdecydowanie popierającą Hilary Clinton. Zresztą podatki są najmocniejszymm do tej pory argumentem ze strony Hillarii, stale podkreślając że Trump milliarder wogóle nie płaci podatków bo jest kombinatorem. Ale Trump jednak coś po sobie pozostawia, o czym świadczą jego wybudowane drapacze chmur, z których jeden znajduje się w centrum Chicago i jest przez wszystkich Amerykanów podziwiany.
Cóż  z tego, że Hillary podkreśla, że jest w wielkiej polityce od 30 lat, ale nic praktycznie wielkiego nie zrobiła. Na każdym spotkaniu to mówi, jakie Trump popełnia błędy, nie doceniając Rosji. Trump jej nie pozostaje dłużny i też na każdym spotkaniu jej wylicza: stworzenie do spółki z Obamą ISIS, która to organizacja jest bezpośrednim zagrożeniem dla Ameryki i jak mówi na każdym spotkaniu Trump, wojsko nas przed nimi nie obroni, a tym bardziej  żadna baza woskkowa znajdująca się poza terytorium Ameryki. Zasadniczo więc ich rózni sposób rozwiązania kryzysu syryjskiego. Trump mówi wprost, że bez udziału Rosji jest to niemożliwe, zaś Clintonowa mówi że głównym wrogiem USA w Syrii jest właśnie Rosja i wogóle oskarża Rosję o ingerowanie w kampanię wyborczą, tłumacząc rosyjską ingerencją wszystkie nieszczęścia, jakie spadają na nią osobiście i partię demokratyczną. Zresztą Trump ciągle podkreśla, że wtedy ujawni swoje zeznania podatkowe, jak Hilaria ujawni treść maili, które skasowała jako sekretarz stanu. Mało tego, powiedział że jesli wygra, to wsadzi Hilarię do więzienia. A wiadomo, że jak Clintonowa poszłaby siedzieć to zapewne nie ona jedna, tylko całe tabuny prominentnych polityków obu partii. Nie wiem na ile Trump mówił poważnie, ale ma zdecydowane poparcie  wojska, a to jest olbrzymi plus. Ponadto wygarnął Hilarii sprawę Libii i to był jedyny moment w debacie, kiedy na twarzy Clintonowej widac było przerażenie. Chodziło o to, że podczas ataku libijczykóww na konsulat USA, kiedy przedstawiciel rządu USA błagał parokrotnie o przysłanie posiłków w celu ratowania ich życia, Clintonowa całkowicie zlekceważyła zagrożenia.
Podobnie jak w pierwszej debacie, prowadzący wyraźnie faworyzowali Clintonową, w końcu Trump nie mógł już tego skandalu dłużej ukrywać i powiedział że ta debata jest trzy na jednego i wobec tego prowadzący dają dużo więcej czasu na wypowiedzi Clintonowej niż jemu.  
Podobnie  jak w pierwszej debacie, dużo czasu poświęcono sprawom gospodarczym, które są dla Amerykanów najważniejsze. Trump mówił głównie o przyczynach utraty przez Amerykanów miejsc pracy, podkreślając ile Ameryka utraciła w wyniku globalizacji, za czasów kiedy Hillaria miała wpływ na sytuację wewnetrzną Ameryki, kładąc główny nacisk na sprawy ostatnich umów gospodarczych transpacyficznych i transatlantyckich.  Hilaria jak zwykle nie miała nic specjalnego do powiedzenia.
Myslę, że debata nie jest miejscem na szczegółowe wyjaśnianie zawiłych i skomplikowanych spraw gospodarczych, ale wydaje mi się że większość Amerykanów pokłada większe nadzieję na poprawe ich losu w przedsiębiorczym Trumpie niż w sztampowej Hilarii, która tak praktycznie na niczym poza intrygami i tuszowaniem spraw dla niej niewygodnych się nie zna. Zresztą w całej debacie Hillary sprawiałą wrażenie nakręconej lalki, która jest tak nakręcona, by się ciągle przede wszystkim sztucznie uśmiechać.
Wszyscy podkreślają brutalność debat, winiąc wyłącznie Trumpa, ale moim zdaniem to ciemne sprawki Clintonowej powodują, że wyciąganie ich przez Trumpa nazywane jest brutalnym i chamskim, a celują w tym wielkie media, które już dawno opowiedziały sie po stronie Clintonowej. Na pewno debaty wyglądalyby inaczej gdyby zamiast Trumpa był Jeb Bush czy Marco Rubio. Ale niestety wyborcy na nieszczęście dla partyjnych elit, woleli wybrać autentycznego Trumpa, niż oratora Rubio, zaś Jeb Bush odpadł w przedbiegach.
Dla mnie największym zaskoczeniem w dotychczasowej kampanii, jest pomijanie przez sztab Trumpa rzeczywistej przyczyny katastrofallnej klęski Jeba Busha na samym starcie, oraz wyciągnięcie praktycznych z tego faktu wniosków. A mianowicie strach Amerykanów przed rozpętaniem kolejnej awantury wojennej. Wydaje mi się to wręcz niemożliwe, by sztab Trumpa tego nie zauważył. Trump powinien moim zdaniem uczynić tę sprawę obok gospodarki za najważniejszą. Powinien straszyć Amerykanów, ze jak wygra Clintonowa to wciągnie Amerykę w  kolejną wojnę, tym razem z Rosją. Napędzając prawdziwego stracha Amerykanom, że w przypadku wygranej Clintonowej mamy pewną wojnę z Rosją i nie ma mowy wtedy o poprawie gospodarki, bo prpwadzenie wojny zwłaszcza za granicą generuje ogromne koszty. Zresztą Clintonowa mówi wprost, że największym wrogiem jest dla niej Rosja, więc Trump spokojnie mógłby postraszyć Amerykanów kolejną wojną, którą chce jej zafundować Hilaria.  A kolejna wojna jest dla Amerykanów w chwili obecnej czymś niemożliwym i zrobliby wszystko, by do takiej wojny nie dopuścić, zwłaszcza z atomową Rosją. I żadna tzw. mowa ciała by nie pomogła Clintonowej, ani kolosalna przewaga w funduszach  wyborczych oraz w wielkich mediach krajowych, ani wyciąganie i nadymanie kolejnych skandali obyczajowych Trumpa. Właśnie na przykładzie wojen prowadzonych przez USA w Iraku i Afganistanie mógłby uswiadomić Amerykanom, ile kosztowało podatnika wywołanie i prowadzenie wojen poza granicami USA na innych kontynentach, które i tak zakończyły się kompletną katastrofą dla US Army, oraz jednym z największych kryzysów gospodarczych, z którego Ameryka do tej pory nie może wyjść.
Zresztą w poprzedniej kampanii Obama-Romey, obietnice Romeya jakie  złożył podczas wizyty w Izraelu, że jak wygra wybory, to przystapi do wojny z Iranem, właśnie ten argument przesądził o jego klęsce w starciu ze słabiutkim Obamą. Amerykanie woleli lewicującego Obamę i jego socjalizm, niż kolejną wojnę tym razem z Iranem.
Więc dla mnie dotychczasowe milczenie Trumpa w sprawie ewentualnej wojny z atomową Rosją, którą to chce wywołać Hilaria,  kiedy byłby to decydujący argument, który na pewno przeważyłby na jego korzyść, jest chyba dowodem na ustawkę.  

 

KOMENTARZE

 • Być może argument,
  że Hilary chce wojny z Rosją, Trump zostawił na deser, jako gwóźdź do trumny Clintonowej?
 • Mam inny wniosek
  "Więc dla mnie dotychczasowe milczenie Trumpa w sprawie ewentualnej wojny z atomową Rosją, którą to chce wywołać Hilaria, kiedy byłby to decydujący argument, który na pewno przeważyłby na jego korzyść, jest chyba dowodem na ustawkę".

  Inaczej mówiąc, Trump się podkłada Clintonowej. - Ja tu widzę inaczej - analogię z ostatnimi wyborami w Polsce.

  Sama notka bardzo ciekawa.

  Jednak temat mojego wniosku rozwijam w oddzielnej notce:
  http://miarka.neon24pl.neon24.pl/post/134305,czyj-diabel-wiekszy
 • @lorenco 17:07:52
  Jakby tego było mało, Trump nie ma wciąż żadnej oferty dla młodego elektoratu Sandersa.
  On już teraz powinien o tym mówić, że jak wygra Hillary to wojna z Rosją jest pewna, a w związku z tym bardziej pewniejszy jest kolejny kryzys finansowy, który dobije Amerykę.
 • @Nibiru 18:21:54
  System finansowy został już zawłaszczony w 1913 roku, kiedy powstał FED, a Reagan jeszcze bardziej uzależnił Amerykę od FED-u.
  Jedynie co może im przeszkodzić, to wojna która ten ich system załamie. Skoro nie dali rady Iranowi w Iraku, to jak dadzą radę Rosji Iranowi, Chinom, czy Indiom razem wziętymi.
 • @miarka 22:02:55
  Napisałam że tak to wygląda, ale nie jestem jeszcze tego pewna. Jak widzę główne media amerykańskie jaka zieją nienawiścią do Trumpa, to to zapala się światełko w tunelu.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31