Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
547 postów 2298 komentarzy

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Krótkie refleksje powyborcze-widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trzeba przede wszystkim podkreślić, że Trump wygrał wybory, wbrew partyjnemu kierownictwu, zwalczające go bardziej niż sztab Clintonowej. Wygrał tez dzięki głóównie swoim własnym funduszom, oraz że mówił to, co Amerykanie chcieli usłyszeć.

 Ponieważ spieszę sie do pracy,więc notka będzie krótka i tylko parę najważniejszych moim zdaniem uwag, co przyniesie prezydentura Trumpa.

Jeszcze nigdy tak długo nie czekało się na wyniki tych przełomowych dla USA wyborów. U mnie w Chicago jest w tej chwili ósma rano, a o godzinie pierwszej jeszcze nie było wiadomo, kto jest prezydentem. Jak pisałam wielokrotnie, Trump oprócz tego że miał za przeciwnika gang Hillary, stosującym chwyty poniżej pasa, to jeszcze zacieklej zwalczały go elity własnej partii.
Więc Trump dokonał prawdziwego cudu, gdyż wygrał z wielkim biznesem i największymi mediami, oraz co najważniejsze, z kierownictwem własnej partii. Najbardziej niezadowolone z wyników wyborów, jest więc eliciarstwo jego własnej partii. Zobaczymy jak będzie wyglądała współpraca prezydenta Trumpa z Kongresem, który też kontrolują republikanie. To właśnie najbardziej dotkliwy cios otrzymał Trump od kierownictwa  swojej partii, gdyż to za sprawą członka najbardziej prominentnej republikańskiej rodziny, wyszła tzw. afera taśmowa.
Afera taśmowa dowiodła wielkiej determinacji członków kierownictwa obu partii, by nie dopuścić do zwycięstwa wyborczego Trumpa. Nie pomogły ogromne pieniądze ponadnarodowych korporacji, które zostały postawione do dyspozycji sztabu Clintonowej. Największym przegranym jest więc gang Sorosa i neokonów.
Natomiast w polityce międzynarodowej największym przegranym jest banderowska Ukraina, wspierana kosztem podatników amerykańskich, którzy byli zmuszeni finansować prywatne interesy jeszcze obecnego vice-prezydenta Joe Bidena. Jest to więc bardzo dotkliwy cios dla strategicznego partnerstwa polsko-banderowskiego.
Jest to też bardzo dobry moment prawdopodobnie ostatniej szansy, dla naszego niezlustrowanego magdalenkowego eliciarstwa, by przyszło po rozum do głowy, ponieważ wszystkie asy w sprawach bliskowschodnich trzyma Rosja do spółki z Iranem i Chinami, tym bardziej że Putin wyciągnął do magdalenkowych eliciarzy chyba po raz ostatni pragmatyczną dłoń.  
W polityce gospodarczej Trumpa czeka niezwykle trudna wojna z ponadnarodowymi korporacjami, dla których to Bill Clinton podpisał umowę NAFTA, zas jego żona obiecała pogłębić współpracę w ramach tej umowy, jak również podpisać kolejne umowy TTP i TTIP. I to wydaje się być dla Trumpa najcięższa walka podczas jego prezydentury, czyli walka z Wall Street.
Kolejnym ważnym  wydarzeniemm wewnątrzamerykańskim będzie mianowanie przez Trumpa „swojego” sędziego do Sądu Najwyższego. Zobaczymy, czy Obama nie postapi wbrew uświęconej tradycji i nie zdecyduje się mianować jako ustepujący prezydent swojego sędziego, by utrzymać cośkolwiek dla demokratów.
Na zakończenie tej krótkiej notki, zobaczymy czy Trump rozliczy Hillarię z afery mailowej, oraz czy na poważnie weźmie sie za Fundację Clintonów, gdyż to będzie najbardziej czułym probieżem jego prezydentury. Fundacja Cllintonów jest tylko czubkiem ogromnej góry lodowej korupcji i nepotyzmu współczesnych politycznych elit amerykańskich.
 

KOMENTARZE

 • Trump prezydent, to Dobra wiadomość z U.S.A. Hillary i jej lewicowa agenda na marginesie - fantastycznie.
  .
 • admin
  gdzie zniknęła moja wiewiórka???

  Prosiłabym o przywrócenie zdjęcia!!!!!!!!!
 • Banderland
  Może wreszcie prezydent Trump powie :Sało Ukrainie,hierojam-wała!
 • teraz trzeba szczególnie uważać
  Ten gang może odpalić jakąś "bąbkę" pod fałszywą flagą, nawet z terytorium Rosji, ale nie z rosyjskiej decyzji, ponieważ pokój dla tego gangu to śmierć, powolna eliminacja, ale cudza śmierć, tragedia to dla niego życie, powiększanie zakresu wpływów.
 • @Henryk Kreuz 16:35:20
  Dla świata to będą najważniejsze tygodnie do czasu zaprzysiężenia, a później, na ile iluminackie zboki pozwolą Mu podejmować samodzielne decyzje, nie daj boże, aby GO uśpili jakimś noblem !
 • @Ślepa Mańka 16:00:10
  Szanowna Pani,

  Bardzo przepraszam - to ja wrzuciłem artykuł na 1SG
  i nie za bardzo wiem jak przywrócić zdjęcie wiewiórki (nie mam tego zdjęcia)

  Nie wiedziałem, że wiewiórka jest taka ważna w kontekście atrykułu.

  Proszę wybaczyć.

  Ryszard Opara
 • Obietnice wyborcze
  Zgadza się, pod warunkiem, że Trump będzie się starał spełnić obietnice wyborcze. Trudno przewidzieć, co zrobi Trump, który obiecał wielu bardzo wiele, między innymi Żydom wojnę z Iranem i który potrafi zmienić stanowisko o 180 stopni niemalże natychmiast.
  Nadzieja w tym, że faktycznie będzie chciał przysłużyć się Ameryce i dokonać oczekiwanych zmian.
  Zaskoczenie przeciwników jest ogromne, bo ani sondaże, ani exit polls nie wskazywały na jego wygraną. Miny sprawozdawców CBS, nie dowierzających i nie rozumiejących ,,jak do tego doszło" , były bezcenne i podejrzewam, że w innych rozgłośniach było to samo. Wszyscy się zgodzili co do tego, że nie wiadomo, co przyniesie przyszłość.
  Stało się, co sie stało, bo nadzieje pokładane w Trumpie, jak i chęć zmiany dynastii politycznych poderwały do wyborów ludzi, którzy zazwyczaj nie głosowali - frekwencja była rekordowa, a wielu stanach Trump wygrał niema ,,o włos". Faktycznie, był to zryw ,,milczącej większości" o historycznym wymiarze. Tego establiszment się nie spodziewał.

  Szczęście, że Clinton nie wygrała, bo była ona czarnym koniem syjonizmu i globalizmu, co w połączeniu ze służalczymi stanowiskiem polskiego rządu i CETA byłoby jednoznaczne z unicestwieniem Polski jako państwa narodowego i rozszerzeniem działań wojennych na świecie.
  Wygrana Trumpa jest światełkiem w tunelu.
 • @Ryszard Opara 16:46:11
  Już jest . Pozdrawiam. :)
 • @Lotna 17:12:19
  Zgadzam sie.Wygrana Clinton bylaby rownoznaczna z unicestwieniem Polski(jedna rakieta wieloglowicowa wystarczy na wymazanie Polski z map)
  Wybor Trumpa daje niewielka szanse na przezycie.
 • Po Węgrach i Polakach przyszła kolej na Amerykę, kto będzie następny, czy Francja i Niemcy? Zapewne tak
  Hillary miała wszystko i wszystkich za sobą, sprzedajne media, zakłamanych dziennikarzy, bankierów, zakłamane sondażownie...... i cały tzw. postępowy świat, zupełnie tak samo jak u nas w czasie ostatnich wyborów prezydenckich. I stało się dokładnie tak jak w Polsce, gdzie pewny kandydat Bul-Gafa-Komorowski, przegrał z kimś, z kim niby nie miał prawa przegrać. Ludzie i w wtedy w Polsce i dzisiaj w Stanach w końcu przestali wierzyć tym, którzy przez całe lata manipulują opinią publiczną. To jest już ich koniec
 • wielka niespodzianka ale niekoniecznie
  No faktycznie jest to wielkie zaskoczenie. Powiem jednak że To nie
  Trump wygrał lecz przegrała Clinton. To jej i tym podobnych typów
  ludzie już nie mogą i nie chcą trawić kosztem nawet obsady stołka Prezydenta. Przy innym wyborze kandydatów Trump z wiadomych powodów nie miał by szans.
  Jego przykład i odniesiony wczoraj wielki sukces powinien zamknąć gęby Polakom z umysłowym marazmem w kwestii beznadziejności. Tym którzy głoszą iż "Polski już nie ma", "nic nie da się zrobić", "Polska jest przegrana", "glosowanie nic nie da", "wszędzie Żydzi" i tym podobne banialuki zasłaniające własną impotencje i zarażające innych w sferze politycznego działania. Wszystko da się zrobić lecz trzeba najpierw chcieć.
 • Klamac nie mozna w nieskonczonosc.
  Ciekaw jestem jaki jest prawdziwy wynik glosowania w USA.Napewno ponad 90% na Trumpa.Takiego entuzjzmu nie widzialem od kiedy zyje w USA.Wszedzie tablice TRUMP, w miastach, miasteczkach, wsiach.Z ok 100 osob, ktore znam na Hilary glosowalo 4.
 • I tak smierć zbierze zniwo przez tego człowieka
  Ciekawe czy był jakiś był prezydent USA, który nie mordował ludzi.
  Może był... ( bo to chyba nie ten, co pokojowego nobla zgarnął)
 • ------- z sieci !!!
  lincz
  9 listopada 2016 at 19:15 · Odpowiedz

  „Najważniejszy przeciek – jak Wall Street wybrało niemal cały gabinet polityczny Obamy.
  Być może najbardziej zaskakujące odkrycie WikiLeaks znajdujące się w najnowszych mailach krążących wokół różnych skandali Hillary jest z 2008 roku – okresu kiedy John Podesta służył jako współprzewodniczący zespołu przejściowego prezydenta elekta Baracka Obamy. Wiadomość e-mail pochodzi od Michaela Fromana, byłego dyrektora wykonawczego Citibank, który samodzielnie wybrał cały gabinet Obamy.Froman nawet wskazał jacy ludzie powinni być powołani na jakie pozycje administracji.”
 • @
  Trump i wszyscy inni prawicowi politycy to syjonistyczne pachołki

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/trump-wszyscy-inni-prawicowi-politycy-syjonistyczne-pacholki-2016-11
 • @Zorion 19:45:08
  Gerald Ford . Ave.
 • @ewinia 20:18:20
  Chciałem zapytać czy w USA czy też na całym świecie ?.
 • @ninanonimowa 20:16:12
  Kto płaci ten wymaga. Pierwsze co Obama zrobił, to wyratował, czyli włożył grubą forsę na banki, czyli zrobił akurat odwrotnie do tego co obiecywał.
  ,,Dobra zmiana" i ,,damy radę" w wykonaniu amerykańskim.
 • My ufamy tylko nieboszczykom...
  Jak Trampka zabiją w najbliższych miesiącach, to znak, że był uczciwy. A jak dociągnie do końca 2017 w dobrym zdrowiu i będzie rześko pozorował pożyteczną działalność, to znaczy, że to marionetka, całkiem jak nasz rodzimy Kaczor, ino zza Wielkiego Stawu. U nas też się głupki wszelakie radowały, gdy pisiory wybory wygrały, aby wszystko mogło zostać po staremu.

  Jest też zawsze szansa, ale mała, że to dobry i uczciwy człowiek. Choć pośród protestantów takich niewiele. Gdyby był dobry, uczciwy i myślący, to by się do nas, do Katolików zapisał. Bo wszak Pan Bóg nie powierzyłby misji ratowania Ameryki i Świata jakiemuś luterańskiemu rozwodnikowi. Jest wszak wielu lepszych i godniejszych od niego, choćby i u nas, na jednostce. Ale może jeszcze Trampka oświecić, zobaczymy, dajmy mu pierwsze sto dni spokoju i oceńmy owoce dzieł jego. Po pierwszej secie zawsze się światopogląd wyostrza.
 • @Lotna 20:47:11
  100/100 .Pozdrawiam. https://www.youtube.com/watch?v=0FR83RFqlbY
 • ----co wy na to !!???
  https://piotrbein.wordpress.com/2016/11/08/andrzej-szubert-donald-trump-patriota-usraelski-nadzieja-dla-usraela-i-swiata-czy-syjonistyczny-trampek/
 • @Lotna 20:47:11
  -- sama nie wiem , tak bardzo chcemy wolności, że może nie widzimy już / na ostro/.
 • @ninanonimowa 21:19:23
  Zobaczymy gorzej jak z Barackiem Husseinem Obamą być nie mogło a teraz zobaczymy .Wszystko jest możliwe . https://www.youtube.com/watch?v=NNbPKm3lxns
 • Slucham akurat radio Plus z Polski.Jakies komunistyczne dziennikarzyny
  wsciekle na Trumpa jedem pluja.KOD?
 • @staszek kieliszek 21:33:38
  Ave .Wywal to badziewie . Polecam. http://nocneradio.pl/
 • @staszek kieliszek
  Albo to . Warto posłuchać . Pozdrawiam. http://www.kontestacja.com/
 • @ewinia 20:18:20
  Jak to się powiada, najlepszą obroną jest atak.
  Jeszcze Trumpowi nie przyszło rządzić bo to dopiero od stycznia, już żydostwo maluje Trumpa i jego żonę na żydowską parę.
  Wszyscy ci, co chcą bronić swojej suwerenności przed NWO, czyli też Le Pen, Putin itd. na tzw. niezależnych portalach są ogłaszani jako syjoniści.
  Powiedzmy sobie szczerze, że takie artykuły w głównych ściekach medialnych nie przejdą, ponieważ to byłby JAWNY antysemityzm, jednocześnie bez przeszkód dopuszczane są komentarze pod artykułami na Onecie itp. anty syjonistyczne oczywiście na temat Putina, Le Pen a teraz Trumpa. To można.
  Ciekawe jest także, że antyżydowskie wypowiedzi na portalach tych tzw. niezależnych, często są to wypowiedzi wręcz faszystowskie ot tak sobie przechodzą i cenzorzy i wywiad z ABW nie reagują na nie.
  My Polacy nie lubimy za bardzo Żydów bo mieliśmy z nimi utrapienie na przestrzeni wieków i do tej pory mamy, dlatego cały czas jesteśmy podpuszczani i w tym wypadku wszystkie chwyty dozwolone.
  Napluć na Trumpa, Putina, Le Pen, "obżydzić" ich, bo nie ma nic gorszego niż Żyd u władzy.
  To jest jeden z kierunków dezawuowania wybitnych przywódców, którzy nie chcą się podporządkować idei NWO.
 • @staszek kieliszek 21:33:38
  Staszku, bardzo się cieszę , że Ty się cieszysz, że naród amerykański zbuntował się i pomimo tak nachalnej, wręcz obrzydliwej propagandy anty Trumpowi, pokonał klikę Clintonów! To jest wielki krok!
 • @staszek kieliszek 21:33:38
  Wy tam macie w USA Komunistyczną Partię Stanów Zjednoczonych, czy ona komuś krzywdę czyni? Wręcz przeciwnie, pomaga słabszym.
  W wielu krajach na tzw. Zachodzie, w UE, istnieją partie komunistyczne, zasiadają w parlamentach i nawet współrządzą.
  USA przeżyły piękne czasy za Dzieci Kwiatów, wywarły one ogromny wpływ na zakończenie wojny w Wietnamie i humanizm.
  Zatem słowo "komunistyczne" w stosunku do ścierw dziennikarskich, to nadużycie.
 • @lorenco 23:29:56
  Bardzo cię proszę, przestań bredzić. Zarówno Clinton jak i Obama to komuniści. Nikomu krzywdy nie zrobili? A jest ich w rządzie o wiele więcej, podobnie jak w UE.
 • @lorenco 23:11:41
  Gielda dzis odpowiedziala Trumpowi:250 punktow w gore!
 • @Lotna 00:07:33
  Ani Clinton ani Obama nie należą do Komunistycznej Partii Stanów Zjednoczonych.
  Prawdziwy komunizm jest utopią, ponieważ nigdy społeczeństwo nie będzie doskonałe.
  To widać i na Twoim przykładzie, jak utopijnym nurtem jest komunizm. Skaczesz mi do oczu jak pchła.
 • @lorenco 00:33:03
  Lewica to z reguly zakompleksieni ludzie.Wszyscy co znam potafia sie klucic ale z argumentami jest gorzej.
 • @staszek kieliszek 00:46:17
  Nie wiem jak to jest tam u Was dokładnie, jak przypuszczam demokraci to lewica a republikanie to prawica? KPSZ liczy zaledwie 2000 członków, zatem do kłótni ich za mało.
  U nas z kolei w sumie lewicy nie ma, POPIiS i ich przybudówki to takie nie wiadomo co. Ale kłócić to się potrafią... przed kamerami.
 • @Seth 15:26:07
  Na pewno llepszy wybór niż Hillary. Zobaczymy czy zgdodnie z obietniicą z drugiej debaty ją rozliczy z maili. Będzie to rzeczywiście przywrócenie sprawiedliwości. W Ameryce.
 • @Cheval Noir 16:12:38
  Zgodnie z tym co mówił w kampanii o Rosji i wspólnej walce z ISIS, to jasno wynika że Ukraina schodzii na margines.
 • @Henryk Kreuz 16:35:20
  Gang neokonów i Clintonowej może jeszcze coś namieszać, ale to będzie krótkotrwałe, potem wsztscy znajdą się za kratkami.
 • @Ryszard Opara 16:46:11
  Panie Ryszardzie!!!
  Od dłuższego czasu kumpluję sie z dwoma gangami wiewiórek z okolicznego parku i muszę powiedzieć,że to są przemiłe i inteligentne zwierzątka, czym staram sie dzielić z czytelnikami moich notek, opatrując każda notkę w zdjęcie wiewiórki.
  Myslę że sprawiam Panu i moim czytelnikom wiele przyjemności tymi moimi prywatnymi zdjęciami.
 • @Lotna 17:12:19
  Trump raz na spotkaniu z organizacjami żydowskimi odgrażał się Iranowi, ale to zależy od doradców jakich sobie dobierze w sprawach polityki międzynarodowej. Michael Pence jako vice-prezydent jest strzałem w dziesiątkę. Zobaczyymy kogo mianuje sekretarzem stanu i jakie będą jego stosunki z Rosja i Chinami.
  Przede wszystskimm zajmie sie sprawami gospodarczymi bo te są dla jego wyborcóe zdecydowanie najważniejsze.
 • @mac 17:50:03
  Cllintonowa jak i korporacje ponadnarodowe miały gdzieś interes Ameryki i jej obywateli. odbudowa miejc pracy dla Amerykanów to cios w globalizację. i jjednocześnie najważniejszy cel dla ekipy Trumpa.
 • @Bogdan 18:14:49
  Hillaria wielokrotnie udowodniła, że pod rzadami demokratów była nietykalna i ponad prawem. Dla przeciętnych Amerykanów był to policzek. To przyczyniło się do jej klęski wyborczej.
 • @Stara Baba 19:16:15
  Sukces TRumpa pokazał że pomysł na prezydenturę, który pokazał Amerykanom, a przede wszystkim niesamity upór i siła pomimo kłód jakie rzucali mu pod nogi ludzie z kierownictwa własnej partii, dowiodły że nie ma rzeczy niemozliwych. Najważniejsze dla Trumpa były jego własne pieniądze.
 • @staszek kieliszek 19:16:39
  Dlla przeciętnych Amerykanów był yo wybór pomiędzy kłamczuchą i wariatem. Przeciętni Amerykanie woleli wybrać człowieka, który się takim wariatem nie okazał. TO było wypoweidzennie wojny globalizmowi i korporacjom ponadnaroodowym, które postawiły na Clintonową.
 • @ninanonimowa 20:16:12
  Obama w 22009 roku nie miał wyjścia, musiał zostać zakładnikiem Wall Street przez 8 lat.
 • @ewinia 20:18:20
  Pożyjemy, zobaczymy. To żydowscy Neokoni, którzy rządzą Ameryka od czasów Reagana, byli najzagożalszymi przeciwnikami Trumpa.
 • @Lotna 20:47:11
  Obama podobnie jak wszyscy prezydenci od czasów Reagana byli prowadzeni przez żydowskich neokonów. Kryzys finansowy z 2008 roku, został sztucznie wywołany po to, by ukryć katastrofę finansowa wojen w Iraku i Afganistanie. Banki wzięły na siebie odpowiedzialnośc za 2x700 mld USD oraz za różne koncesje od rządu Obamy.
 • @Lotna 00:07:33
  Niestety to ty bredzisz. Nasłuchałaś się Ojca Rydzyka, który zamiast święconej wody przeciwko diabłom nadużywa słowa "komunista". Wszystko, co mu się nie podoba jest komunistyczne. Dzięki Rydzykowi wiemy, że diabeł to komunista, a pogromca szatana to antykomunista. To celowe odwracanie uwagi od LIBERALIZMU I KORPORACJONIZMU, który jest antykomunistyczny, to brak podstawowej wiedzy o świecie.
 • @lorenco 00:33:03
  Masz rację! Unia Europejska, która służy koncernom, kapitałowi o najwyższym stopniu koncentracji, te ciemne kmioty nazywają "komunizmem". Komunizm jest dla nich słowem wartościującym pejoratywnie i dlatego plotą i plączą bez ładu i składu, artykułując swe mętne myśli, czyli zamiast ty "h", mówią ty komunisto, ale to słowo nie jest tu użyte właściwie. Nie znają znaczenia słów w jęz. polskim. Tak poplątali pojęcia, że sprowadzają dyskusje do ABSURDU, pozostało tylko popluć drugiego, że bredzi i zapiać z zachwytu nad swoim zwycięstwem, jaka jestem "mądra".
 • @Khaja82 02:06:06
  A ja nawet nie wiedziałem, że od 2002 roku w Polsce jest Komunistyczna Partia Polski:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Komunistyczna_Partia_Polski_(od_2002)

  Tu od razu napiszę, jakby komuś nie chciało się przeczytać podanego powyżej linku a chcieć skakać mi do oczu, że:

  Sytuacja prawna w Polsce
  Istnienie partii komunistycznych w Polsce i ich działania są legalne, dopóki odnoszą się do ideologii ustroju komunistycznego, z pominięciem totalitarnych metod i praktyk[7]. KPP nie odnosi się do totalitarnych metod i praktyk w swej deklaracji ideowo-programowej oraz statucie.
 • @Ryszard Opara 16:46:11
  Te wiewiorki, ulubione Slepej Manki to dla mnie klopot.Szczur.Co tydzien zabijam z wiatrowki 2.Zakopuje w ogrodzie.Zakopalem tam juz wiele szopow, kojota, lisa i inne jakies zwierzeta co mi do ogrodu zagladaja i wszystko jedza.Ludzie miastowi sa napewno oburzeni co ja robie ale nie pomogly ploty elektryczne, siatki, zapachy odstraszajace.Trzeba zastrzelic.Wiatrowka Gamo z Hiszpani, srut Diabolo z Czech.
 • @staszek kieliszek 04:22:12
  Znam ten ból :-). Jak to już wiadomo uwielbiam ogródek a te "szczurki"
  gdy zaczną grzebać nadgryzać warzywa i owoce zniszczą wszystko. Trzy lata temu przebrały miarkę bo jesienią zagnieździły się na strychu robiąc szkodę w dachu. U mnie jednak były z gatunku srebrzystych które są pod ścisłą ochroną. Trzeba przyznać że są o wiele ładniejsze od tych zwykłych "szczurów" jak na zdjęciach.
  Tak więc kupiłem pułapkę i wiosną złapałem ich aż jedenaście i wszystkie wypuściłem do oddalonego o 30 km dużego parku. Od razu był spokój :-).
 • @staszek kieliszek 04:22:12
  Staszku! Coś co Ci je w ogrodzie a na pewno chodzi o rośliny raczej, to na pewno nie drapieżniki typu lis, kojot, szop, lecz to, co te drapieżniki jedzą czyli myszy, nornice, turkucie podjadki itp. Drapieżniki zjadają wrogów Twoich upraw!
  Wiewiórki też nie pogardzą owadami i larwami!
 • @Khaja82 01:56:46
  " To celowe odwracanie uwagi od LIBERALIZMU I KORPORACJONIZMU, który jest antykomunistyczny, to brak podstawowej wiedzy o świecie".

  Cieszę się, że tak bardzo sobie cenisz mówienie o zagrożeniu ze strony liberalistów i korporacjonistów jak komunistów. Sam od długiego czasu prezentuję tą linię.

  Jednak mylisz się robiąc z tego "wielkie halo".
  To jest tylko mówienie więcej o zagrożeniu komunistycznym jak o zagrożeniu liberalistycznym i korporacjonistycznym. Motywem jest tylko retoryka - naginanie się mówcy do sposobu argumentacji łatwiej docierającego do danej grupy odbiorców.
  Każdy, kto utaj robi porównanie na poziomie argumentów widzi, że PRAKTYKA tych trzech ideologii jest podobna, a zmierza do tego samego - do pozycji władzy jako panów nad masami niewolniczymi.
  To, czy kapitał jest własnością prywatną, czy pozostaje we władaniu waadzy nie ma tu żadnego znaczenia.
  Tak więc i ojciec Rydzyk, mówiąc o tym, co nam grozi, w niczym się nie myli.


  Nadto widać, że praktyka funkcjonowania komunizmu włącza się w funkcjomowanie ideologii szowinizmu ideologicznego, czyli faszyzmu najgorszego stojącego za całym korporacjonizmem-syjonizmem-globalizmem.

  Mylisz się więc że istnieje antagonizm między PRAKTYKĄ komunizmu, a praktyką liberalizmu i korporacjonizmu. One wszystkie wyznają tego samego diabła: Lucyfera, nadto podporządkowują się temu samemu spiskowi masońskiemu.

  Zauważ że i komunizm powstał jako lekarstwo na aspołeczne wypaczenia kapitalizmu, tak samo, jak i faszyzm włoski , z którego się wyrodził całkiem już niemoralny korporacjonizm, stokroć gorszy od kapitalizmu.

  Zauważ że za Stalina i Hitlera oba te ustroje ujednoliciły się do poziomu wzajemnej kopii, do poziomu faszyzmu szowinistyczno - ideologicznego, dokładnie tego samego, którym jest dzisiejszy korporacjonizm-syjonizm-globalizm, tylko znacznie bardziej niemoralny od tamtych w wersji pierwotnej.


  To zupełna brednia, że korporacjonizm jest antykomunistyczny. Przecież on sobie z największą łatwością podporządkowuje państwa komunistyczne.

  Faszystowskie zasady "równania w dół": inteligenta z robotnikiem, robotnika z chłopem, a chłopa z ziemią" są w praktyce stosowane i w komuniźmie.
  Podobnie jak i z "nadludzką" pozycją waadzy w komuniźmie.
  Podobnie jak z pozorowaniem demokracji, sprowadzaniem jej do roli fasadowej, za którą kryje się już faktyczna dyktatura przez cały okres kadencji władz, a niezależnie od moralnej strony poczynań tej władzy.

  I tu i tu, o opinii publicznej decyduje WOJENNA retoryka propagandy w mediach.
  Jest ona sterowana właśnie na sposób faszystowski, sposób uzasadniający rządy totalitarne stanem wojny nieustającej, i to mimo iż deklarowanym celem komunizmu jest pokój.
 • @Lotna 00:07:33
  Lubię czytać twoje wpisy, ale czasami odnoszę wrażenie jakiegoś odlotu.
  - "Zarówno Clinton jak i Obama to komuniści." Czy możesz to uzasadnić?
 • @Khaja82 02:06:06
  "Unia Europejska, która służy koncernom, kapitałowi o najwyższym stopniu koncentracji"

  To tylko element prawdy, czyli półprawda, czyli całe kłamstwo.
  Korporacje prywatne to znacznie więcej jak koncerny i kapitał.

  Koncerny i kapitał funkcjonują w ramach normalnej polityki - tej służebnej człowieczeństwu i zajmującej się roztropną troską o dobro wspólne swoich narodów, w tym o państwo.

  Natomiast korporacje prywatne to od razu i nadpolityka, i nadpaństwo, i nadnaród, oraz nadprawo i nadmoralność.

  Zauważ że w CETA one chcą ustalić sobie taką właśnie pozycję w postaci specjalnego sądownictwa umożliwiającego im na pozór "tylko" pozywanie państw o ich "prawo do zysku", ale bez żadnej wzajemności, co do praw narodów i państw, a nawet ich wolności, ich natury, ich zdrowia, zycia i bezpieczeństwa, a w rzeczywistości dyktaturę korporacji prywatnych nad całą sferą polityki państw, w tym nad ich finansami i prawodawstwem.
 • @Vinto 08:29:48
  "- "Zarówno Clinton jak i Obama to komuniści." Czy możesz to uzasadnić?"

  Zanim Lotna odpowie, ja tu wrzucę, że Trump obiecał korporacjom prywatnym zmniejszenie ich podatków z 35 do 15%. jeżeli choć trochę będzie chciał realizować tą obietnicę, to mamy już błyskawiczną koncentrację całego kapitału i wszelkiej własności obywateli w rękach korporacji prywatnych - i PRAKTYKĘ KOMUNIZMU.
 • @lorenco 23:29:56
  "Wy tam macie w USA Komunistyczną Partię Stanów Zjednoczonych, czy ona komuś krzywdę czyni? Wręcz przeciwnie, pomaga słabszym".

  Pomaganie słabszym samo w sobie nie jest żadną ludzką wartością.
  Taki sens by miało pomaganie w dobrych czynach, a i to nie wszystkich, tylko tych mających na celu najpierw dobro wspólne danej wspólnoty ludzkiej, a nawet cele człowieczeństwa w ogóle, zwłaszcza jako cele moralne i dalekowzroczne.

  Komuniści nie pomagają słabszym po to, żeby już się wzmacniali po to, byżyć samodzielnie i jako wolni ludzie sami już dbali o swoje potrzeby, a nawet pomagali innym ze swojego otoczeniu w czynach dobrych.
  Jest przeciwnie - oni tylko po to pomagają, żeby coraz bardziej uzależniać od siebie ofiary tej "pomocy", mieć w nich nie tylko elektorat wyborczy, ale i niewolników.

  Pomoc komunistów jest tylko na pozór pomocą moralną - ona jest właśnie nastawiona na demoralizację, na przestawianie wspomaganego społeczeństwa na życie pasożytnicze i przymykanie przez nie oczu na jeszcze bardziej pasożytnicze życie waadzy.
 • @lorenco 23:02:34
  "Wszyscy ci, co chcą bronić swojej suwerenności przed NWO, czyli też Le Pen, Putin itd. na tzw. niezależnych portalach są ogłaszani jako syjoniści.
  Powiedzmy sobie szczerze, że takie artykuły w głównych ściekach medialnych nie przejdą, ponieważ to byłby JAWNY antysemityzm, jednocześnie bez przeszkód dopuszczane są komentarze pod artykułami na Onecie itp. anty syjonistyczne oczywiście na temat Putina, Le Pen a teraz Trumpa. To można.
  Ciekawe jest także, że antyżydowskie wypowiedzi na portalach tych tzw. niezależnych, często są to wypowiedzi wręcz faszystowskie ot tak sobie przechodzą i cenzorzy i wywiad z ABW nie reagują na nie".

  Nie wiem co Ty czytujesz, że przytaczasz tutaj taką sieczkę definicyjną, która świadczy albo o nagannej głupocie, albo i o zbrodniczych zamiarach tych, co wiedząc, czym są semityzm i syjonizm, świadomie zacierają między nimi granicę.

  Gdzieś już pisałem o tych groźbach, ale widząc po tym, że nikt dotąd nie zareagował na to, co wypisujesz, będę już musiał temat rozwinąć w specjalnej notce.
 • @Vinto 08:29:48
  Ja Ci to uzasadnię:
  Jak pisałem poprzednio: Oboje (Bill i Hillary) są po kursach „przyszłych liderów” w Moskwie (za czasów Breżniewa) jako reprezentanci The Young Communist League USA, oraz członkowie grupy okultystycznej the Order of DeMolay.
  Do tego każde ich posunięcie w życiu swiadczy o dokładnej znajomosci „dzieł” Marxa i postępowaniu zgodnym z recepturą na budowę własnej fortuny na plecach lumpen proletariatu. „Raj na Ziemi”, ale tylko dla Syjonistów, oraz ich użtecznych idiotów (zob. Sikorski, Tusk, itp.)

  Inny temat:
  Ekstremalnie kosztowny „wystrój” byłej kandydatki na Prezydenta Świata był starannie i z premedytacją dobrany. W czasie kampanii występowała w „anielskiej” bieli – tak samo jak Józef Stalin. Jest to manifestacja „niewinności” największych zbrodniarzy.
  Na przemówienie pożegnalne przywdziała liturgiczną purpurę stosowaną na pogrzeby.
  Tow. Bill Clinton powstrzymywał się od ryknięcia wielkim płaczem.
  Pozostalo im jedno z dwóch: albo ucieczka przed karą za pomocą samobójstwa, albo utrata całego majątku i dożywocie w więzieniu.

  (PS: Gdzie sa pieniadze zebrane na "globalne ocieplenie"?)
 • Zwycięstwo Trumpa i powrót Rosji
  Nie jestem zaskoczony takim obrotem sprawy. Brexit i wygrana Trumpa oznacza przyśpieszenie powrotu Rosji. Właśnie to na najbliższy czas zapowiada Biblia (Daniela 11:29a). W ostatniej wizji Księgi Daniela, Rosja występuje w roli "króla północy" od wersetu 27. Tą rolę będzie pełnić już do samego końca. Przypomnę treść wersetu 27: "I obaj ci królowie [Wielkiej Brytanii i Rosji] serca swoje skierują ku wyrządzaniu szkody i przy jednym stole kłamstwo mówić będą, lecz nie osiągną powodzenia, ponieważ (pozostał) jeszcze kres do czasu wyznaczonego". W tym wyznaczonym czasie nastąpi powrót Rosji i globalna wojna jądrowa (Daniela 11:29; Mateusza 24:7; Objawienie 6:4).

  Przypomnę teraz fragment od wersetu 28: "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [wrogość wobec chrześcijan], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem [powrót Rosji w tym kontekście oznacza kryzys, który przyćmi Wielką Depresję. Rozpadnie się nie tylko strefa euro, lecz także UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów i powróci do sojuszu militarnego z Rosją]. I [król północy] wkroczy na południe [wiele wskazuje na Gruzję], ale nie będzie jak wcześniej [2008 - Gruzja], lub jak później [teraz - Ukraina], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Amerykanie, na początku bez Brytyjczyków. Oni dołączą do tej wojny później] i będzie utrapiony [to oznacza tu załamanie nerwowe] i zawróci" (Daniela 11:28-30a).

  Poprzednie wojny światowe rozpoczynały się konfliktami między państwami. Tym razem, według słów Jezusa, będzie inaczej. Zacznie się od konfliktu w ramach jednego państwa: "Powstanie bowiem naród przeciw narodowi", a to wciągnie do wojny państwa (Mateusza 24:7). Najpierw Rosja pośpieszy na pomoc swoim sojusznikom. Jednak tym razem (już po powrocie Rosji) Amerykanie także nie opuszczą swoich sojuszników i zaatakują.

  Mojżesz pisał: "I okręty od strony Kittim [US Navy] i utrapią Aszszura [Rosję] i utrapią Ebera [pozostałych przeciwników, w tym Iran i Chiny] i również to [na] zawsze będzie zniszczone" (Liczb 24:24). To będzie misja samobójcza. Ta armada po wystrzeleniu rakiet z głowicami jądrowymi, nie powróci już do domu. Druga strona także użyje "wielkiego miecza" (Apokalipsa 6:4). To będzie wzajemna rzeź. Nie będzie to Armagedon, lecz jak stwierdził Jezus: "początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8).

  W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę "króla południa". Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję "króla północy", rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27).

  Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym. Wizja ta jest różnie komentowana. Jak widać, zawiera wiele szczegółów, dlatego osoba wnikliwa jest w stanie dostrzec każdy błąd, lub sofistykę (Daniela 12:10).
 • @lorenco 00:33:03
  Byłeś impertynentem i takim już pozostaniesz. Na dodatek niedouczonym.
 • @Khaja82 01:56:46
  Niestety, ale nie ja bredzę i wcale nie muszę słuchać Rydzyka. Miarka ci wytłumaczył dość dokładnie o co chodzi - za co mu serdeczne dzięki - i miejmy nadzieję, że to do ciebie dotarło.
 • @Vinto 08:29:48
  Dziękuję; czasem warto odlecieć, bo z lotu ptaka więcej widać.
  Zamiast mnie posądzać o odlot, poszperaj w ich życiorysach. Mason i żyd Marx nie po to wymodził swoją ideologię, aby jej tomy zbierały kurz w zapomnianych bibliotekach, wręcz przeciwnie.
 • @Zdzich 09:20:00
  Dziękuję.
  Ludziom trudno uwierzyć w dwa końce tego samego kija.
 • @miarka 08:41:15
  ,,Natomiast korporacje prywatne to od razu i nadpolityka, i nadpaństwo, i nadnaród, oraz nadprawo i nadmoralność.

  Zauważ że w CETA one chcą ustalić sobie taką właśnie pozycję w postaci specjalnego sądownictwa umożliwiającego im na pozór "tylko" pozywanie państw o ich "prawo do zysku", ale bez żadnej wzajemności, co do praw narodów i państw, a nawet ich wolności, ich natury, ich zdrowia, zycia i bezpieczeństwa, a w rzeczywistości dyktaturę korporacji prywatnych nad całą sferą polityki państw, w tym nad ich finansami i prawodawstwem."

  Strach, jak trudno przebija się to do świadomości wielu ludzi. Korporacje kiedyś to były tylko duże przedsiębiorstwa. Dzisiejsze korporacje, które już dawno wchłonęły tamte, dawne korporacje, z których zostały co najwyżej nazwy, to są lewiatany, które chcą człowieka posiąść i pożreć w całości. Unicestwić.
 • @Lotna 20:47:11
  On nie wlozyl,tylko podatnik.
 • @Ślepa Mańka 01:15:07
  I dobrze, jak by to uslyszala "najwieksza patryjotka"Pani L.Sliwa to zostala by Pani agent ka Putina.
 • @Repsol 21:27:57
  jeden z komentarzy pod filmem:

  Amerykańscy naukowcy odkryli, że Kennedy nie został zastrzelony z okna tylko z karabinu.

  :)
 • @miarka 08:29:09
  Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź, ale późno wracam z pracy i mogę wpadać na Neon jedynie wieczorami. Filozofię miałam, tak jak każdy tylko na studiach i to w dodatku na innym, niż filozofia kierunku humanistycznym, choć od zawsze bardzo mnie pociągała. Nasz nauczyciel filozofii był z pochodzenia Grekiem, potomkiem greckich imigrantów i w bardzo interesujący sposób potrafił wciągnąć nas w tematy współczesnego globalizmu.

  Jak mam rozumieć, że "praktyka komunizmu włącza się w funkcjonowanie ideologii szowinizmu ideologicznego, czyli faszyzmu najgorszego, stojącego za całym korporacjonizmem-syjonizmem-globalizmem"?

  Nie gniewaj się, ale nagromadzenie tematów kończących się na "izm" nie czyni Twojego tekstu mądrzejszym, ale niezrozumiałym. Zrównałeś tu wszystko. Dam Ci przykład takiej argumentacji:

  Ciemność to mieszanka szarości i światłości i włączają się w dziedzinę elektromagnetycznej falowości, stąd rzeczywiście wynika, że Antychryst jest upadłym aniołem i Ojciec Rydzyk ma rację...???
 • @miarka 08:29:09
  Co masz na myśli pisząc, że "korporacjonizm podporządkował sobie państwa komunistyczne"? Wymień które i w jakim okresie historycznym? Przyznaję, że ja tego nie wiem...
 • @miarka 08:29:09
  Żonglując tymi "izmami" wiesz, że słowo "komunizm" jest wartościowane przez ludzi, którzy stawiają sobie daleki cel urzeczywistnienia społeczeństwa komunistycznego i wtedy ono jest pojęciem wartościującym, a w teorii marksistowskiej jest tylko pojęciem opisowym, podobnie, jak socjalizm, który jest jego okresem początkowym.

  Każde zjawisko społeczne, opisujące konkretny kraj, konkretny okres historyczny jest inne i wrzucanie tych wszystkich opisów zjawisk społecznych do jednego worka powoduje galimatias i nie sprzyja zrozumieniu. Na tej samej zasadzie można wrzucić do jednego worka satanizm, chrystianizm, scjentologię wszystko to religie.

  Skoro uważamy dziś, że komunizm naukowy nie jest naukowy i jest utopią, jaką masz alternatywę dla globalizmu? Marks z Engelsem pisali o globalizmie w połowie XIX wieku w swoim "Manifeście.." i organizowali się przeciwko niemu.

  Interesuje mnie jaki Ty masz pomysł na przeciwstawienie się korporacjonizmowi i globalizmowi?
 • @Lotna 17:43:29
  Jaki to komunizm wytłumacz, skoro 1% elity jest w posiadaniu 99% bogactw świata?
 • @Lotna 17:43:29
  Jakiego sposobu produkcji społecznej oczekujesz w takim razie, skoro wszystkie wyżej opisane ustroje i organizacje życia społecznego są ułomne? Jaki masz pomysł to ciekawe... ?

  Choć prawdę mówiąc nie pomysł jest ważny, ale umiejętność zorganizowania życia społecznego!
 • @Khaja82 22:26:39
  „Co masz na myśli pisząc, że "korporacjonizm podporządkował sobie państwa komunistyczne"? Wymień które i w jakim okresie historycznym? Przyznaję, że ja tego nie wiem...”

  Bezpośrednio to myślałem o państwach takich jak Polska, które od lat 70-tych były korumpowane przy okazji pożyczek, a jednocześnie w tajnych aneksach zawierane były konkretne warunki polityczne gwarantujące korporacjom nie tylko zyski, ale i przejmowanie dóbr wspólnych narodów i monopoli państwowych, wszelkich zasobów i rynków państw.

  Pamiętam wtedy w Przeglądzie Technicznym cykl artykułów o marnotrawstwie glin bardzo bogatych w aluminium, a wydobywanych w kopalni odkrywkowej Konin w ogromnych ilościach i od razu marnotrawionych - mieszanych z resztą nadkładu, a nie składowanych chociażby, żeby je później wykorzystywać do własnej produkcji aluminium, jeżeli się już nie dawało od razu.

  I co? „Wszyscy są za, a kto jest przeciw?” W rozmowach każdy to popierał, a jak przychodziło do głosowań, pomysł przepadał.

  Nikt wtedy nie wiedział kto, ale każdy rozumiał, że nie pozwalały na to właśnie niemieckie korporacje prywatne. To tylko przykład, ale to one wtedy były dominującymi na Polskę i cały blok wschodni.

  Dotknęło to i Rosji w okresie intensywnych zbrojeń, gdzie mimo zimnej wojny instalowały się korporacje prywatne.
  Dotyczy i Chin i innych państw pokolonialnych – wszystkich, które potrzebują pożyczek, a cały proceder korporacjonistycznego faszyzmu nawet zalegalizowano i nazwano Konsensusem Waszyngtońskim.

  Korporacjonizm ma tu łatwo, bo to to samo co komunizm, a różnica jest w tym, że „posiadacze korporacji, bieglii w zawłaszczaniu wszelkich dóbr, największe pasożyty i zbrodniarze” mają zagwarantowaną dziedziczną władzę, a w komuniźmie mają ją pasożyty i zbrodniarze biegli w ideologii.

  Właśnie ta gwarantowana dziedziczność władzy przy szybkich i „legalnych” pieniądzach na używanie wszelkich przyjemności życia niemal od razu po korupcji i innej zbrodni przeciw własnym narodom i państwom powoduje, że korporacjonizm-syjonizm-globalizm z typowym mu „prawnictwem”, z uzasadnianiem swojej pozycji przez samouprawnianiem się, staje się ideologią dziś bezkarną i dominującą, a sami komuniści, choć nieco w cieniu, dalej robią to samo, co kiedyś za komuny internacjonalnej.
 • @Khaja82 22:23:25
  "Nie gniewaj się, ale nagromadzenie tematów kończących się na "izm" nie czyni Twojego tekstu mądrzejszym, ale niezrozumiałym".

  Co do tego nagromadzenia -izmów w opisie najgorszego z faszyzmów -faszyzmu szowinistyczno-ideologicznego jako: korporacjonizm-syjonizm-globalizm chodzi o to, że te trzy -zmy, to są dziś nie trzy możliwe ustroje, a trzy twarze tego samego ustroju już wdrażanego.

  Taka jest jego natura - ja tu ją odkrywam, bo póki co, to choć to już nie teoria spiskowa, to wciąż zasady funkcjonowania tego systemu antypolitycznego, czy może nadpolitycznego, ani jego wewnętrzne powiązania nie są jawne.

  Nie widzę póki co, potrzeby, by jakoś wyrażać tą troistość, bo to jest wciąż rozwojowe, a nadto i połączone z komunizmem, i liberalizmem, i satanizmem, choć może i rzeczywiście jakaś prosta nazwa by się przydała.

  Temat będę rozwijał. Z pewnością przybliży go planowana notka o różnicach między syjonizmem i semityzmem.

  W tej tematyce pisałem ostatnio:

  http://miarka.neon24pl.neon24.pl/post/134811,za-umowa-ceta-stoi-najgorszy-faszyzm

  Jest tam m.in.:
  "Faszyzm to w wersji podstawowej związek korporacji prywatnych i państwa, ale zorientowany na budowę silnego państwa.
  W wersji dzisiejszej to też związek korporacji prywatnych i państwa, ale zorientowany na budowę silnych korporacji prywatnych.

  O ile dawniejszy faszyzm - ten Mussoliniego był oparty o miłość własnej ojczyzny i służbę narodowi, a później został przekształcony przez Hitlera w narodowy socjalizm, rozumiany jako szowinizm ideologiczny, zorientowany na niszczenie innych narodów i innych ideologii,"

  http://miarka.neon24pl.neon24.pl/post/134863,przeciw-korporacjonizmowi-przez-wiecej-korporacjonizmu-cz-1
  Jest np:
  "Bo to dyktatura sprawowana przez faktycznych satanistów, kabalistów, iluminatów i masonów, którzy już zdążyli się niechlubnie wsławić i Rewolucją Francuską i Rewolucją Sowiecką i faszyzmem szowinistyczno–ideologicznym tak Hitlera (rasowo-socjalistycznym), jak Stalina (klasowo-socjalistycznym z aspiracjami komunistycznymi), a teraz już instalują kolejne dzieło satanistów, kolejny zbrodniczy system: korporacjonizm-syjonizm-globalizm, kolejny szowinizm ideologiczny, spadkobierca wcześniejszych, z własnym rzadem światowym".

  http://miarka.neon24pl.neon24.pl/post/134864,przeciw-korporacjonizmowi-przez-wiecej-korporacjonizmu-cz-2

  Jest np:
  "Nadto sama globalizacja jest tu przedstawiona manipulatorsko jako coś naturalnego, dobrego dla Polski i słusznego, z czym się trzeba pogodzić zapewne w imię lepszej przyszłości, kiedy tymczasem jest to ustrój skrajnie niemoralny i zbrodniczy, który ma jeszcze dwa oblicza: korporacjonizmu i syjonizmu, a oba są Polsce i Polakom wrogie i w wyniku ich władzy Polski i Polaków miałoby już nie być".
 • @Khaja82 22:56:50
  "Każde zjawisko społeczne, opisujące konkretny kraj, konkretny okres historyczny jest inne i wrzucanie tych wszystkich opisów zjawisk społecznych do jednego worka powoduje galimatias i nie sprzyja zrozumieniu. Na tej samej zasadzie można wrzucić do jednego worka satanizm, chrystianizm, scjentologię wszystko to religie"

  Ależ tu chodzi właśnie o to, że to twórcy dzisiejszego "najgorszego faszyzmu" tworzą ten galimatias - używają naprzemiennie jego trzech (a może i sześciu) twarzy, i z pewnością to im chodzi o to, abyśmy ich jak najdłużej nie rozszyfrowali.

  Robią to po to, aby mogli się okopać w faktach dokonanych, z którymi będzie nam trudno sobie poradzić - w końcu trudniej leczyć i wynajdować coraz to nowe, a konieczne metody leczenia jak zapobiegać pilnując nienaruszalności zasad, wartości, czy czystości.
 • @Lotna 17:37:32
  Tak jest Lotna, jestem impertynentem, jednak cóż Ty dziecko możesz wiedzieć o hippisach...
 • @Khaja82 22:58:16
  "Jaki to komunizm wytłumacz, skoro 1% elity jest w posiadaniu 99% bogactw świata?"

  Odpowiem ja, bo już Ci to tłumaczyłem:

  "@Khaja82 01:56:46
  " To celowe odwracanie uwagi od LIBERALIZMU I KORPORACJONIZMU, który jest antykomunistyczny, to brak podstawowej wiedzy o świecie".

  Cieszę się, że tak bardzo sobie cenisz mówienie o zagrożeniu ze strony liberalistów i korporacjonistów jak komunistów. Sam od długiego czasu prezentuję tą linię.

  Jednak mylisz się robiąc z tego "wielkie halo".
  To jest tylko mówienie więcej o zagrożeniu komunistycznym jak o zagrożeniu liberalistycznym i korporacjonistycznym. Motywem jest tylko retoryka - naginanie się mówcy do sposobu argumentacji łatwiej docierającego do danej grupy odbiorców.
  Każdy, kto utaj robi porównanie na poziomie argumentów widzi, że PRAKTYKA tych trzech ideologii jest podobna, a zmierza do tego samego - do pozycji władzy jako panów nad masami niewolniczymi.
  To, czy kapitał jest własnością prywatną, czy pozostaje we władaniu waadzy nie ma tu żadnego znaczenia".

  Podsumuję: komunizm praktyczny, w końcu jedyny możliwy do wypróbowania, bo to utopia.
 • @miarka 00:42:14
  Pisałem wyżej, że komunizm to utopia. Wszyscy ludzie powinni w komuniźmie być dobrzy, prawi, dzielić się wspólnie pracą i jej owocami itd.
  Ludzkość nie dorosła i raczej nigdy nie dorośnie do komunizmu.
  Zatem nadużywanie słowa "komunistyczny" w sensie negatywnym, za każdym razem jak chce się komuś dokopać, jest nadużyciem.
  A powinno być komplementem, gdyż człowiek powinien w swoim życiu dążyć do doskonałości, czyli być dobrym, pracowitym i dzielić się owocami swojej pracy ze słabszymi.
  Tego nie ma i nie będzie nigdy, wyścigi szczurów są na coraz dalsze etapy.
 • @Khaja82 23:05:29
  "Jakiego sposobu produkcji społecznej oczekujesz w takim razie, skoro wszystkie wyżej opisane ustroje i organizacje życia społecznego są ułomne? Jaki masz pomysł to ciekawe... ?"

  Ciekawe pytanie: zawiera odpowiedź: "produkcji społecznej".
  Temat rozwinę w notce.
 • @lorenco 00:57:30
  "Pisałem wyżej, że komunizm to utopia. Wszyscy ludzie powinni w komuniźmie być dobrzy, prawi, dzielić się wspólnie pracą i jej owocami itd.
  Ludzkość nie dorosła i raczej nigdy nie dorośnie do komunizmu.
  Zatem nadużywanie słowa "komunistyczny" w sensie negatywnym, za każdym razem jak chce się komuś dokopać, jest nadużyciem".

  Nie. Komunizm jest zły i można go używać nawet jako przekleństwa.

  Rzecz nie jest w tym, że
  "Wszyscy ludzie powinni w komuniźmie być dobrzy, prawi, dzielić się wspólnie pracą i jej owocami itd"
  - bo tacy powinni być w każdym ustroju.

  "Ludzkość nie dorosła i raczej nigdy nie dorośnie do komunizmu".

  - nie dlatego, że jest zła, tylko dlatego, że to niemożliwe,
  - - gdyż jest to system pasożytniczy, służący naprawdę tylko komunistycznej elicie,
  - a jeszcze bardziej służący sobie samemu - systemowi jako takiemu,
  - - zdolny przejadać wszystko, czego koniecznie potrzebują ludzie do życia w ogóle, o pełni życia już nie mówiąc.
  - to ustrój pasożytniczy bo ODGÓRNY, odgórnie ustanawiający i prawa i obowiązki
  - - bez sprawiedliwych umów to łączących, a na podstawie widzimisię aktualnego komunistycznego kacyka;
  - ustrój pozbawiający ludzi wolności
  - - zwłaszcza wolności wyboru i różnorodności odpowiedniej do różnorodnej ludzkiej natury.

  A z wolnością zawsze wiążą się i odpowiedzialność, i wspólnota. Te zaś komunizm niszczy.

  Korporacjonizm-syjonizm-globalizm zresztą też. Dlatego to też utopia - sama możliwość istnienia takiego ustroju, bo jak dotąd to nikt nie sprecyzował zasad życia w jakimś stadium docelowym tego globalfaszyzmu.
 • @lorenco 00:40:37
  Lorenco! Twoja genialna i rozbrajająca reakcja na ciągłe zaczepki Lotnej, świadczy jak wspaniałomyślnym i spolegliwym jesteś facetem. Zwracanie się w ten sposób do komentatorów, jaki uprawia Lotna, to jedynie pieniactwo i zacietrzewienie, ponieważ nic nie wnosi do dyskusji, a świadczy jedynie o jej poziomie kultury.

  Doszło do paranoi - ona chce Ci dyktować, co Ty masz pisać do Staszka Kieliszka, ha, ha, ha!
 • @lorenco 00:57:30
  Lorenco! Ciebie można tylko jeszcze bardziej lubić po każdym Twoim wpisie. To, co napisałeś świadczy o tym, że jesteś wrażliwym człowiekiem i po prostu kochasz ludzi...

  Człowiek nie może być zautomatyzowanym robotem na taśmie, niezależnie od ideologii, inaczej świat będzie dzielił się na BUCHALTERÓW I LUDZI....
 • @miarka 23:15:24
  Po to korporacjonizm systematycznie podporządkowywał sobie państwa komunistyczne, żeby ich system można było w końcu obalić. To, co piszesz o swoich doświadczeniach w latach 70-tych jest bardzo interesujące, szczególnie o marnotrawstwie glin, bogatych w aluminium. Ty znasz z pewnością lepiej ten system od strony praktycznej, ja być może teoretycznej. Choć dziś każdy myślący człowiek powinien sobie zdawać sprawę, że w Polsce nie było prawdziwych komunistów, podobnie jak Kwaśniewski i spółka to nie byli żadni komuniści, a zwykli technokraci, którzy pomogli obalać system.

  Z przyjemnością zapoznaję się z Twoimi artykułami na blogu, które są na wysokim poziomie merytorycznym, chyba mamy te same poglądy, co do zagrożeń współczesnego świata. Potrzebuję jednak nieco więcej czasu, aby je przeanalizować. Muszę przyznać, że trudno nie zgodzić się z ich argumentacją. Możemy się różnić w pewnych kwestiach, ale nasz stosunek do globalizmu wydaje mi się bardzo zbliżony.
 • @Lotna 17:48:15
  Vinto: "Lubię czytać twoje wpisy, ale czasami odnoszę wrażenie jakiegoś odlotu. - "Zarówno Clinton jak i Obama to komuniści." Czy możesz to uzasadnić?"

  Lotna: "Dziękuję; czasem warto odlecieć, bo z lotu ptaka więcej widać.
  Zamiast mnie posądzać o odlot, poszperaj w ich życiorysach. Mason i żyd Marx nie po to wymodził swoją ideologię, aby jej tomy zbierały kurz w zapomnianych bibliotekach, wręcz przeciwnie."

  Nie gniewaj się, ale to żadna odpowiedź na moje pytanie. Proszę, podaj jakieś konkrety. Inaczej jest to pustosłowie i próba manipulacji z Twojej strony.
 • @miarka 08:48:16
  Rozumiem, że jesteś znawcą komunizmu, przeczytałeś "Kapitał Marxa", i stąd jakby twoja uświadamiająca odpowiedź w zastępstwie Lotnej, kto jest kim.
 • @Zdzich 09:20:00
  Dziękuję, -
  "Ja Ci to uzasadnię:
  Jak pisałem poprzednio: Oboje (Bill i Hillary) są po kursach „przyszłych liderów” w Moskwie (za czasów Breżniewa) jako reprezentanci The Young Communist League USA, oraz członkowie grupy okultystycznej the Order of DeMolay.
  Do tego każde ich posunięcie w życiu swiadczy o dokładnej znajomosci „dzieł” Marxa i postępowaniu zgodnym z recepturą na budowę własnej fortuny na plecach lumpen proletariatu. „Raj na Ziemi”, ale tylko dla Syjonistów, oraz ich użtecznych idiotów (zob. Sikorski, Tusk, itp.)"
  Bardzo ciekawie co napisałeś odnośnie Clintonów, tylko wprost nie wiarygodne. Podaj namiary na materiały źródłowe gdzie jest podane, że oboje należeli do The Young Communist League USA i następne, że są po kursach „przyszłych liderów” w Moskwie (za czasów Breżniewa).

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031