Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
547 postów 2298 komentarzy

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Atak na Syrię, prawie wszyscy zadowoleni-widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Najwięcej na tomahawkowym ataku zyskały Rosja, Syria, Iran, oraz prezydent Trump, który uniknął impeachmentu, przygotowywanym przez ''deep state", natomiast najwięcej stracił Izrael.

 

Tegoroczny atak na Syrię był jednym z najdziwniejszych ataków, przeoprowadzony przez US Army na rozkaz prezydenta Trumpa. Amerykanie nie osiągnęli niczego tym niespodziewanym atakiem rakietowym na Bliskim Wschodzie pod każdym względem. Rakiety wystrzelone niczego prawie nie zniszczyły, część rakiet nie wiadomo gdzie spadła i czy została zestrzelona. Przecież gdyby te rakiety zostały zestrzelone, Rosja, Syria, Iran chwaliły by sie tym od rana do wieczora przez parę tygodni, jakie to ich systemy przeciwrakietowe są bardzo skuteczne, zaś Amerykanie pokazywaliby na okrągło aż do znudzenia reportaże z satelity, jak to ich broń jest niezwykle skuteczna. A tymczasem trwa festiwal sztucznego, wzajemnego oskarżania się o spowodowanie eskalacji.

Skoro telewizja satelitarna potrafi dzisiaj śledzić prawie wszystko, co się dzieje na naszej planecie, to cóż dopiero z programowaniem rakiet na wyrzutniach umieszczonych na okrętach. Dzisiaj przecież już można zaprogramować lot rakiety typu tomahawk z dokładnością do centymerta, a na niszczycielach specjaliści mieli wystarczająco czasu, by to właśnie robić, więc jest niemożliwością by spartolić do tego stopnia robotę, zwłaszcza że celem był cel stały o dużych rozmiarach.

Z kolei ani Syria, ani Rosja, ani Iran nic nie mówią o swoich sukcesach gdyby te rakiety były przechwycone przez ich skuteczne systemy antyrakietowe. A wiemy, że nie wiadomo co się stało z prawie połową rakiet.

Najwięksi wrogowie Izraela i USA, czyli Rosja, Iran i Syria, tylko na tym amerykańskim ataku rakietowym zyskali. Mało tego, Rosja była ostrzeżona przed tym amerykańskim „niespodziewanym” atakiem rakietowym przez stronę amerykańską. Po co Amerykanom był ten cyrk potrzebny?

Jednak jak przyjrzymy się dokładniej sytuacji politycznej w Waszyngtonie, to wtedy dostrzeżemy sens zachowania się prezydenta Trumpa. Wiemy że Trump wygrał wybory wbrew establischmentowi waszyngtońskiemu, więc jest tam traktowany, jak rakowata narośl. Eliciarstwo obu partii, a zwłaszcza republikańskiej na czele z McCainem, robi wszystko by go odsunąć od władzy. Widocznie musiało dojść do Trumpa, że preparuje się „odpowiednie dowody” dowodzące że Trump współpracował z Rosją w przeszłości i jako prezydent będzie chodził na pasku Putina, więc należy go odsunąć jak najszybciej od władzy. Zresztą jak ktoś oglądał przez parę minut codziennie CNN i NBC, to temat współpracy Trumpa z Rosją byl wałkowany bez przerwy, jakby przygotowując amerykańską opinię publiczną na szybki inpeachment prezydenta Trumpa. 

Stwierdzenia Trumpa, że przecież Hillary Clinton jako sekretarz stanu sprzedała Rosjanom ponad 20% złóż uranu, przechodziły bez żadnego odzewu ze strony głównych mediów amerykańskich. Więc atak na Syrię i popśrednio Rosję był jak najbardziej wybawieniem dla Trumpa i dzisiaj już nikt nie wspomina o jego domniemanej współpracy z Rosją. Jakoś nikt nie wspomina, że przecież by zaatakować jakiekolwiek państwo, prezydent jako zwierzchnik sił zbrojnych potrzebuje zgody Kongresu. A jest to przecież bardzo poważny argument by postawić Trumpa w stan impeachmentu.

Ponieważ dalej neokoni rządzą Kongresem, więc na atak na Syrię wystarczyła zgoda neokonów, którzy się już nawet nie kryją z jakimikolwiek pozorami legalności swoich decyzji podejmowanych w imię najwyższych władz ustawodawczych USA, dając tym samym do zrozumienia, kto decyduje w kluczowych sprawach polityki zagranicznej.

Dlaczego o tej najważniejszej procedurze Kongresu, komu wypowiedzieć wojnę, jest tak cicho i dlaczego nikt z członków Kongresu nawet się nie zająknie na temat nielegalności decyzji prezydenta Trumpa. Przecież jest to jeden z najpoważniejszych argumentów, by go postawić w stan inpeachmentu. Lepszego momentu już chyba jego przeciwnicy nie będą mieli.

Z dokumentów ujawnionych przez niezależnych dziennikarzy,  wynika że CIA  już 1983 roku, czyli za kadencji prezydenta Reagana, planowano zniszczyc Syrię. Musimy ciągle mieć na uwadze, że głównym celem żydowskich neokonów jest właśnie Iran i jego złoża ropy i gazu. To właśnie prezydent Reagan zmienił politykę zagraniczną USA, podporzadkowując ją izraelskiej racji stanu. Z jakim skutkiem dla USA, możemy dzisiaj zobaczyć.

Wracając do niezrozumiałej decyzji prezydenta Trumpa wydającemu rozkaz ataku na członka ONZ, z którym Syria nie była w stanie wojny, wbrew prawu międzynarodowemu, należy się jednak zastanowić, nad zmową milczenia wśród członków Kongresu. Bo tak naprawdę członkowie Kongresu swym aprobującym milczeniem o zaatakowaniu bez żadnego powodu inne państwo, przyznają również milcząco, że mają resztę świata w głębokim poważaniu i jeśli USA będzie sobie chciało w przyszłości kogokolwiek zaatakować znienacka, my członkowie Kongresu nic przeciwko temu nie mamy. Takie właśnie przesłanie otrzymał świat od władz ustawodawczych USA.

Aby sobie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Kongres milczy akurat w tym konkretnym przypadku, należy sobie odpowiedzieć czym są szantażowani członkowie Kongresu. Odpowiedzi na to pytanie należy odszukać w aferze zwanej „Pizzagate”. Po wygranych wyborach przez Trumpa do mediów zaczęły przedostawać się informacje na temat udziału niektórych wpływowych osób z waszyngtońskich elit politycznych, w uczestnictwie w seksie z nieletnimi osobami. Sprawa zaczęła nabierać rozmachu jak również coraz więcej szczegółów zaczęło przedostawać się do opinii publicznej. Ponieważ Donald Trump nie miał nic przeciwko prowadzeniu śledztwa, do opinii publicznej zaczęły się przedostawać przerażające fakty, ale wielkie media zaraz potem przystąpiły do ataku na Trumpa i Putina, usiłując za wszelką cenę wraz z członkami Kongresu, znaleźć jakiekolwiek związki, które by wskazywały, że o zwycięstwie wyborczym zadecydował wpływ ruskiego czekisty, oraz że Trump jest wybranym prezydentem przez Putina.

Jeśli ktokolwiek przypomina sobie, jak usiłowano powiązać Trumpa z igraszkami hotelowymi z moskiewskimi prostytutkami byleby nie dopuścić do inauguracji prezydentury, to robiono wszystko właśnie po to, by przykryć aferę Pizzagate i Hotdoggate. Kiedy jednak nie udało się nie dopuścić do inauguracji prezydentury Trumpa, zaczęto go wręcz oskarżać o związki z Rosją, zmuszając go do wyrzucenia swojego kluczowego doradcy do spraw bezpieczeństwa. Robiono to właśnie w tym celu, by zminimalizować aferę Pizzagate.

Prawdopodobnie w aferę Pizzagate był zamieszany m.in. wywiad izraelski Mossad, który skutecznie mógł szantażować członków Kongresu, by wymuszać na nich decyzje zgodnie z izraelską racją stanu. Do powszechnego użytku w USA weszły takie pojęcia jak Lolita Ekspress z którego to pokładu zamawiano pizzę lub hotdoga w zależności od upodobań.

Więc jeśli ktokolwiek oglądał amerykańskie kanały informacyjne nie było ani godziny, w których Trump nie byłby przedstawiany jako osoba niezrównoważona w dodatku pod wpływem Putina. Po ataku na Syrię, jakby nożem uciął wszelkie dywagacje, jak to złym wyborem jest Trump dla USA.

Ale Rosja i Putin nie byliby sobą, gdyby z tego amerykańskiego cyrku nie osiągnęły maksymalnych korzyści. Trump swoim niespodziewanym i nielegalnym atakiem na Syrię, dał Rosji sygnał by jeszcze głębiej weszła na teren Bliskiego Wschodu. Teraz Rosja może i już zaczęla wyposażać Syrię w najnowocześniejszy system obronny, który to uczyni izraelskie lotnictwo bardzo łatwym celem. Już raz Rosja ostrzegawczo strąciła izraelski samolot.

W obecnej chwili Rosja która do tej pory dystansowała się od oficjalnej współpracy wojskowej z Iranem, teraz przystąpiła do pełnej z nim współpracy w dziedzinie wojskowej na terenie Syrii. Do tej pory Izrael i jego poplecznicy w USA mogli się łudzić, że uda się nie dopuścić do pełnej współpracy Rosji i Iranu na terenie Syrii, tak teraz jest już to prawie niemożliwe.  Oznacza to że Rosja prawdopodobnie nieoficjalnie dostarczy Iranowi swoje najnowocześniejsze systemy obronne.

Wielokrotnie pisałam w przeszłości, że najważniejszą rzeczą dla amerykańskiej hegemonii na Bliskim Wschodzie jest niedopuszczenie do pełnej współpracy wojskowej Rosji i Iranu. Wydaje się że rozumiał to Obama. Jednak pomimo ogromnych nacisków żydowskich neokonów, jakoś chciał przeciągnąć Iran na stronę USA, stosując metodę sankcji, a równocześnie obiecując współpracę ekonomiczną, do czego starały się nie dopuścić srodowiska proizraelskie.

W chwili obecnej po stronie Syrii stoi Iran, Rosja, Chiny, Indie, oraz społeczeństwo amerykańskie. Po stronie Izraela stoi waszyngtoński establischment, Arabia Saudyjska, oraz pozostałe kraje Zatoki Perskiej, oraz NATO. Europejskie kraje jeśli zdecydują się wysłać swoje siły, to wyślą raczej symboliczną ilość, ze względu na postawę swoich społeczeństw, które są nastawione pacyfistycznie. Ponadto Ameryka nie ma pieniędzy na prowadzenie wojny z daleka od swego terytorium. Lekcja iracka była na tyle skuteczna, by przekonać społeczeństwo w USA o bezsensowności wojny z tak słabym i małym krajem jakim był Irak, a co dopiero walczyć z Rosją, Iranem i Chinami. Pieniądze z Arabii Saudyjskiej i innych despotycznych monarchii naftowych na Bliskim Weschodzie pozwolą tylko na prowadzenie wojny przez parę miesiecy. A przecież w interesie Rosji i Chin leży osłabienie USA. Ponadto społeczeństwa Rosji i Chin o wiele łatwiej zniosą wszelkie niewygody z powodu prowadzenia wojny przeciwko USA. Zaś prowadzenie wojny przez USA na pełną skalę przeciwko Rosji, Iranowi i Chinom, Amerykanie nigdy się nie pogodzą z ogromnymi kosztami, jakie przyjdzie im zapłacić za prowadzenie wojny przeciwko Rosji, Iranowi i Chinom, na terenie Syrii.

Obecnie okazało się, że wykreowane Państwo Islamskie, oraz inne ugrupowania zbrojne na terenie Syrii i Iraku, nie wystarczą by odsunąć Assada od władzy. Od momentu kiedy Rosja zdecydowanie stanęła po stronie Syrii, Assada może odsunąć od władzy tylko armia amerykańska. Izrael może co najwyżej zbombardować lotnictwem parę celów, ale po nauczce jaką dostali od Rosjan raczej będą się chować za plecami Amerykanów, niż przystąpić bezpośrednio do działań zbrojnych. Zresztą Hezbollach udzielił Izraelowi surowej nauczki w Libanie w 2006 roku, kiedy to Izrael napadł na Liban w celu zniszczenia Hezbollachu, ale osiągnął skutek odwrotny od zamierzonego. Hezbollach właśnie się wtedy umocnił w Libanie, zaś Izrael osiągnął swój cel w zniszczeniu infrastruktury gospodarczej Libanu.

Celowo pomijam Turcję, która jest bardzo niepewna zarówno dla Rosji jak i dla USA. Erdoggan postanowił przyjąć postawę wyczekującą, by w wyniku ewentualnego starcia militarnego pomiędzy Rosją a USA, stanąć po stronie zwycięzcy, wysuwając odpowiednie żądania. Od Rosji Erdoggan niczego nie dostanie, ponieważ Rosja twardo stoi przy Assadzie, mowiąc zdecydowanym głosem o niepodzielności terytorium Syrii. Natomiast Erdoggan wie, że od USA może niczego nie dostać, a wiele stracić. Zresztą islamska Turcja zawsze będzie wrogo nastawiona do Izraela, więc chociażby z tego względu USA będą chciały zwasalizować Turcję i będą traktowały ją instrumentalnie. Erdoggan o tym dobrze wie, przecież USA jest za powstaniem państwa kurdyjskiego, jako protektorat na terenie Syrii. Rosja ma więc paradoksalnie większe możliwości rozegrania karty kurdyjskiej i tureckiej.

Jedynym więc krajem który najwięcej stracił w wyniku niespodziewanego ataku rakietowego USA na Syrię jest Izrael. Jak napisałam powyżej Rosja wzmocniła swój potencjał militarny w Syrii, a przede wszystkim zacieśniła swoje stosunki na polu militarnym z Iranem. A tego Izrael obawiał się najbardziej. Więc radość Żydow z izraela z powodu ataku rakietowego USA, wydaje się być przedwczesna.

Zresztą w USA utarło się powiedzenie, że jeśli senator McCain jedzie na Bliski Wschód z „tajną misją” to wkrótce należy się spodziewać ataku chemicznego wojsk syryjskich na bezbronnych cywili. Zawsze zresztą pisałam, że Inwazja wojsk lądowych USA na Syrię skończy się całkowitą klęską i będzie to doskonała okazja dla  Rosji, Chin, oraz Iranu, by USA straciły pozycję supermocarstwa. O ile Rosja, Chiny oraz Iran nie muszą liczyć sie z opinią własnych społeczeństw, które i tak w tej chwili jest bardzo łatwo przekonać do ponoszenia ciężarów wojny, tak Amerykanie nigdy nie pozwolą swoim elitom na tak długą i wyczerpującą wojnę w Syrii w interesie Izraela.  Musimy też mieć na uwadze, że Amerykanie są społeczeństwem uzbrojonym.

Myślę też, że jednak elity waszyngtońskie zdają sobie sprawę z powagi sytuacji w Syrii. Więc traktuję incydent tomahawkowy jako czysto instrumentalne zagranie Trumpa przeciwko spodziewanemu impeachmentowi, przygotowywanym przez waszygtońskie elity, zwane inaczej „deep state”.

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Ciekawe jest to,że "społeczeństwo amerykańskie" jest po stronie Syrii.Były jakieś sondaże,które by to potwierdzały ?
  .
 • Bardzo dobra analiza.
  Dodam jeszcze, ze Trumpowi zabrali nawet jego osobisty telefon komorkowy.
 • @Autor
  "Z kolei ani Syria, ani Rosja, ani Iran nic nie mówią o swoich sukcesach gdyby te rakiety były przechwycone przez ich skuteczne systemy antyrakietowe. A wiemy, że nie wiadomo co się stało z prawie połową rakiet. "Ale przecież doskonale wiadomo co się wydarzyło . Rosjanie od dawna mówili o asymetrycznej odpowiedzi na jakiekolwiek próby ataku . Przeprowadzono test systemów WRE . System Moskwa-1 jako system pasywnego śledzenia i zarządzania zdał egzamin w 100% , natomiast sterowane nim systemy 1RŁ257 Krasucha-4 zrobiły resztę . Pozdrawiam.
 • @Repsol 20:49:11
  Tak czy inaczej każdy kraj na świecie musi zaopatrzyć się w systemy obronne, przeciwrakietowe, ponieważ nie wiadomo co Ivanka Trump, żona Kushnera, zobaczy w telewizji:)
 • @lorenco 21:52:40
  Dlatego Antoni kupi tomahawki i patrioty . Debil na górze i debil na dole . Pełny Matrix , jaką pigułkę wolisz ?. Złodzieje , albo niedojdy ?. Ave. https://www.youtube.com/watch?v=UxirEAnipSs
 • Tramp najwięcej stracił.
  Zarządził atak bez zgody Kongresu.
  Zaatakował bezpodstawnie (bez dowodów) obce państwo.
  Okazał się tchórzem, albo oszustem.
  Postąpił jak jego poprzednicy, czyli wpisał się na listę zbrodniarzy wojennych.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @wiedzajestwksiążkach 00:01:13 Tramp najwięcej stracił.
  Co stracił ?
 • Zyje sie juz na swiecie te kilka lat (68) i wydawalo by sie, ze znam juz
  wszystkie klamstwa propagandy.Niestety, codzien wykrywam nowe. Slucham w samochodzie lewicy, prawicy, wszyscy klamia na potege.Niesamowite sa te klamstwa. Bez zenady, bez wstydu.Jest kilka osob na swiecie , ktorych mozna czytac , sluchac i w miare ufac:Alex Jones, Boguslaw Jeznach, pani Tiamat dla przykladu.A reszta?Czym to sie wszystko skonczy? Strach sie bac.Modlmy sie za ten popsuty swiat.
 • @staszek kieliszek 08:30:55
  Cyt://Jest kilka osob na swiecie , ktorych mozna czytac , sluchac i w miare ufac:Alex Jones//

  Alex Jones to żydowski przydupas, gratuluję autorytetu.

  https://www.youtube.com/watch?v=9w1wL2dZiX0
  https://www.youtube.com/watch?v=fl9OUQUgDtQ
 • @staszek kieliszek już nowi okupanci pokazują co potrafią! Czarne bezkarne małpy z Żagania bo o nich mowa!
  http://wrealu24.pl/images/2017/04/pobitypolak.jpg Pijani amerykańscy żołnierze skatowali Polaka! Stanął w obronie dziewczyny. Nietrzeźwi amerykańscy żołnierze z Grupy Bojowej 3. Brygady Pancernej stacjonującej w Żaganiu nocą 9 kwietnia byli aresztowani za za pobicie mieszkańca Żagania Mirosława R. - podaje portal otoboleslawiec.pl Do zdarzenia doszło w nocy 9 kwietnia. Około godziny 1 w nocy żołnierze z 3. Brygady Pancernej stacjonującej w Żaganiu wracali z baru po dniu wolnym. Spotkali po drodze Justynę, która wracała z dyskoteki. Była już sama ponieważ wcześniej odprowadziła wszystkie swoje koleżanki. Nagle trzech ciemnoskórych mężczyzn zaczęło wołać do niej w języku angielskim chcąc się najprawdopodobniej zapoznać. Po chwili chwycili ją za ręce i usiłowali wciągnąć do ciemnej uliczki. W tej chwili od przyjaciela wracał Mirosław R., który wyszedł z bramy najbliższego domu i usłyszał hałasy. Od razu zareagował stając w obronie dziewczyny. Przypłacił to zdrowiem. Jeden z napastników uderzył go w głowę, następnie pozostali rzucili się na Polaka. Mężczyzna został skatowany. Czujny mieszkaniec jednego z bloków usłyszał krzyki dziewczyny i zadzwonił na policję. Lecz po przybyciu funkcjonariuszy żołnierze wciąż zachowywali się agresywnie, próbowali również napaść na policjantów, dlatego funkcjonariusze użyli gazu i zakuli awanturujących się w kajdanki. Wszyscy Amerykanie byli pijani, mieli od 1,5 do 2,3 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. - relacjonuje portal otoboleslawiec.pl W czasie pobicia Mirosław R. doznał rozległych obrażeń w tym wstrząśnienia mózgu. Pobity mężczyzna przebywa w szpitalu, a zaatakowana Justyna pozostaje pod opieką psychologa. Weryfikacja dowodów osobistych ujawniła, że tymi bandytami są... amerykańscy żołnierze, którzy przyjechali do Polski aby zabezpieczyć nasze bezpieczeństwo! Tymczasem rano 9 kwietnia zostali oni wypuszczeni i zabrani do jednostki przez dowódcę amerykańskiej brygady płk Christophera Norrie.
  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poinformowała, że żołnierze przebywający na terenie Polski podlegają prawu Stanów Zjednoczonych, dlatego w Polsce sprawę umorzono. (sic! czyli u nas są bezkarni!)

  Ps..Heh Hamerykańcy w dupę jebani w kolorze black....normalka. Kto ich tu wpuścił i po co? Teraz to będzie mulatek i mulatów w tym kraju, och będzie!
 • @kula Lis 67 12:32:22
  Jeśli Polacy się "zbiorą" i spuszczą "zdrowy wpie...l" żołdactwu, tak w nocy, bez świadków,
  to ci nabiorą RESPEKTU i więcej nie będą rozrabiać...

  Bo do małpy, jak do ciapatego, tylko "kij" dociera. Widać po doniesieniach z całego świata.

  Jeśli nie, to cóż, będą kolorowe bękarty w Polsce :(
 • @laurentp 14:57:29
  Wielka afera wybuchła ostatnio w USA dotycząca weteranów US Army, okazuje się, że umierają w bardzo młodym wieku z przedawkowania opioidów serwowanych im przez wojskową medycynę. Śmierć z przedawkowania 35 letniego weterana armii w szpitalu zaczęła wielką lawinę totalnej kompromitacji. Tak samo jak w Wietnamie niezwyciężona amerykańska armia jest szprycowana chemią narkotyczną, nie czują zmęczenia ani bólu.
 • @laurentp 14:57:29
  No to mamy już tą upragnioną i zapowiadaną przez Bolka II Japonię, Filipiny, Niemcy i Włochy bo tam to samo, są jak zawsze bezkarni bo nie podlegają jurysdykcji tych państw.
 • @laurentp
  Sztab Generalny Syrii: koalicja zbombardowała magazyny PI z bronią chemiczną...Międzynarodowa koalicja przeprowadziła wczoraj nalot na magazyn z bronią chemiczną PI w prowincji Dajr az-Zaur - sztab generalny sił zbrojnych Syrii. Według dowództwa syryjskiej armii skutki nalotu koalicji na magazyn PI w syryjskim Dajr az-Zaur dowodzą posiadania przez terrorystów broni chemicznej. Nalot sił powietrznych koalicji dowodzonej przez USA na sztab i magazyny ugrupowania terrorystycznego Państwo Islamskie (zakazane w Rosji PI) w rejonie Dżałta pod miastem Dajr az-Zaur (420 km od Damaszku) doprowadził do zatrucia setek ludzi. Czytamy o tym w oświadczeniu dowództwa syryjskich sił zbrojnych udostępnionym dzisiaj przez agencję SANA.
  Samoloty tak zwanej koalicji ok. 17:30-17:50 przeprowadziły atak na magazyn PI, w którym znajdowało się wielu zagranicznych najemników. Na miejscu nalotu uniósł się biały obłok, a potem żółty, co świadczy o zawartości dużej ilości substancji trujących. Pożar na miejscu trwał do 22:30 — czytamy w kopii komunikatu otrzymanej przez RIA Novosti. Zgodnie z dokumentem w wyniku zatrucia substancjami trującymi, w tym uduszenia zginęło kilkuset terrorystów i cywilów. „Zdarzenie potwierdza fakt posiadania przez terrorystów PI i Dżabhat an-Nusry broni chemicznej i możliwość jej użycia, kupna i transportowania przez nich" — napisano w dokumencie. Dowództwo syryjskiej armii po raz kolejny poinformowało, że siły rządowe nie posiadają broni chemicznej. Ps...Trwa usuwanie świadków przez koalicję agresora. Martwi już nie przemówią. Amerykanie zacierają ślady? No to teraz wszyscy czekamy jaka będzie reakcja Ivanki Trump hehe..Próbki trzeba wysłać trumpkowi i jego sercowej córci. Tym razem nalot był pomyłką. Gdyby wiedzieli na co zawiera magazyn, nie zrzucali by tych bomb. Bardzo odpowiadałoby im wrobić w to armię Assada. Putin mówił prawdę, a Trump właśnie gryzie paznokcie u nóg, bo jak tu temu zaprzeczyć, przecież żaden trujący dym nie unosił się nad bazą Szajrat, a może, tak sobie pomyślałem, trzymając się żelaznej logiki naszych mass przekaziorów, międzynarodowa koalicja USA dokonała ataku chemicznego, odpowiedzią na to barbarzyństwo powinno być natychmiastowe wysłanie 59 Kalibrów na bazę lotniczą z której startowały samoloty międzynarodowej koalicji USA, sceny z ofiarami ataku chemicznego dokręci się dla mediów później gdziekolwiek, przecież łykną wszystko na żarło:) USA i NATO brnie w wielkie bagno www.youtube.com/watch?v=aPPDCYlO0CQ
 • @laurentp 14:57:29
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/524/38/5243861.jpg Białe Hełmy są zawsze tam, gdzie walczą islamiści. Białe Hełmy w Syrii są raczej propagandową, a nie humanitarną organizacją. Ich działalność, szeroko popierana przez zachodnie media, jest dobrze finansowana – powiedział aktywista Joachim Guilliard w wywiadzie dla Sputnik Germany.Białe Hełmy zawsze pojawiają się tam, gdzie zbrodnie wojenne popełnia rzekomo syryjska armia. Co to za organizacja?

  — Nie będzie niesprawiedliwe nazwanie jej propagandową organizacją antyasadowskiego sojuszu. Według legendy jednoczy ona Syryjczyków, którzy pomagają poszkodowanym w tej wojnie domowej. Ale w rzeczywistości powołali ją do życie nie Syryjczycy, a były brytyjski oficer James Le Mesurier, który dziś jest m.in. doradcą wojskowym Kataru. Pieniądze początkowo, najwyraźniej, przesyłały monarchie Zatoki Perskiej, a później brytyjskie i amerykańskie władze. Niemcy też przekazały miliony euro. Mówi się, że w ciągu ostatnich trzech lat organizacja dostała około 100 milionów euro, które przeznaczono głównie na prace z mediami. Faktycznie pomagają na miejscu, ale działają tylko tam, gdzie są obecne formacje islamistów. We Wschodnim Aleppo krążą pogłoski, że tak naprawdę pomagają tylko rebeliantom. To, że w istocie działają tylko tam i w ścisłej współpracy z ugrupowaniami, m.in. z Dżabhat an-Nusrą, zostało udowodnione. Gdy te ugrupowania zostały wyparte ze Wschodniego Aleppo, wycofały się też Białe Hełmy. Ta organizacja nie istniała do wojny w Syrii?
  Nie, Białe Hełmy powstały w 2013 roku w Turcji, w otoczeniu przebywającej tam syryjskiej opozycji i Wolnej Armii Syrii. Nazywają sami siebie syryjską obroną cywilną. Jest to oficjalna nazwa. Ale faktycznie już istnieje taka syryjska obrona cywilna. Działa bezstronnie i w odróżnieniu od Białych Hełmów nie domaga się wprowadzenia stref zakazu lotów i interwencji NATO, co jednoznacznie charakteryzuje tendencyjne stanowisko. Teraz na tę grupę zwróciły szczególną uwagę zachodnie media i zachodnie społeczeństwa. Otrzymała alternatywą Nagrodę Nobla. Nakręcono już filmy o Białych Hełmach. Jak można wyjaśnić tę niezgodność ze znanymi faktami o tej organizacji? Jest to związane z tym, że mają bardzo dobre kontakty. Można przyjąć, że zatrudniono agencje z branży PR do nawiązania tych kontaktów. Z drugiej strony, obserwujemy dużą gotowość polityków i mediów na Zachodzie do korzystania tylko z tych informacji, bo pasują do tego obrazu, który chcą rozpowszechnić. Tutaj dobrze zbiegają się oczekiwania i to, co jest dostarczane. Podobną sytuację mamy w przypadku innych inicjatyw syryjskiej opozycji, które tutaj też są aktywnie akceptowane, np. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka w Londynie. Wszystkie informacje są bardzo kontrowersyjne, ale ponieważ pasują do obrazu, są aktywnie rozpowszechniane. Wspomniał Pan o oficjalnej organizacji obrony cywilnej w Syrii. Vanessa Beeley w 2016 roku pisała o niej. Chodzi o Żółte Hełmy. W pracy tej organizacji przeszkadzają antyrosyjskie sankcje. Teraz znów słychać głosy domagające się zaostrzenia sankcji, m.in. z powodu niedawnego domniemanego ataku chemicznego.
  Tutaj znowu ważna jest różnica: faktycznie Syria poważnie cierpi z powodu sankcji, w tym w sferze opieki zdrowotnej. Oczywiście wszyscy ci, którzy rzeczywiście chcą pomagać, niezależnie od przynależności politycznej poszkodowanych, opowiedzą się przeciwko sankcjom. Ale, gdy Białe Hełmy domagają się ataków militarnych i wprowadzenia stref zakazu lotów, można dojść do wniosku, że nie jest to dla nich zbyt ważne. W ich kręgu zainteresowania znajduje się zmiana reżimu. Ps..Biały Dom jest też zawsze biały, choć krew jest zawsze czerwona. Hełmy też są zawsze białe, bo są zawsze tam, gdzie leje się krew. Białe Hełmy są organizacja filialną AL-KAIDY, dostają rocznie od rządu USA 100 mln$, od Sorosa 25mln$, od W.Bryt. 65 mln funtów, to mają za co organizować przedstawienia i inscenizacje obciążające Assada. Celem głównym tej organizacji jest przejmowanie organów administracji terenowej z rąk Assada.
 • @laurentp 14:57:29
  Ławrow: Zachód nie chce wspólnego śledztwa ws. ataków chemicznych, to niepokoi. Do grupy ekspertów, którzy będą prowadzić śledztwo w sprawie prawdopodobnego ataku chemicznego w Syrii, powinni wejść eksperci z Rosji i państw zachodnich - poinformował szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow. Rosja zaproponowała zaangażowanie w śledztwo w sprawie zdarzenia w Chan Szejkunie inspektorów z państw zachodnich, Rosji i regionu, Tillerson odrzucił tę propozycję. Ławrow nazywa wykrętami niechęć państw Zachodu do wysłania ekspertów na miejsce domniemanego ataku chemicznego w Idlib. Moskwę niepokoi dążenie partnerów z Rady Bezpieczeństwa ONZ do uchylenia się od uczciwego śledztwa w sprawie domniemanego ataku chemicznego w syryjskim Idlib dodał Ławrow. „Bardzo niepokoi nas dążenie zagranicznych partnerów w Radzie Bezpieczeństwa do uchylenia się na wszystkie sposoby od uczciwego śledztwa w sprawie tego epizodu" powiedział. Ps..Przecież te ataki chemiczne są na zamówienie zachodnich sponsorów. Ostatni był skrojony pod wizytę Xi na Florydzie. Kolejny raz prawo przegrało z Trampem. Szkoda, że zachód milczy i przytakuje kłamcom. A dlaczego nie chce to mówi samo za siebie. Strach przed prawdą, że to USA i NATO stoją za wszystkimi zbrodniami jako słudzy Banku Światowego, władzy tej sławetnej piramidy ze wszystkowidzącym okiem na dolarze. Po co im śledztwo skoro wyrok już i tak zapadł. Wypada odświeżyć pamięć filmem z LiveLeak. Film z 2014 r. nakręcony przez terrorystów. Przechadzają się wśród ciał zagazowanych żołnierzy Syryjskich. USA nie potępiały, nie wystrzeliły Tomahawka, a tych ciał żołnierzy są dziesiątki!!! Żaden z żołnierzy nie ma nawet śladu by zginął od strzału czy odłamków. Większość charakterystyczne czarne zabarwienie twarzy.
  2:37 Syryjski żołnierz z wyciągniętą maską gazową
  3:14 kolejny próbował użyć maski, leży przy lewym ramieniu gumowa z okrągłym pochłaniaczem.
  3:27 kolejny żołnierz i maska pegaz.
  3:38 kolejny żołnierz i maska pegaz.
  4:04 W lewej ręce trzyma maskę przy lewej nodze towarzysza broni
  4:18 maska pod hełmem
  i tak dalej, i tak dalej. Gdzie był wtedy Obama, gdzie Merkel, gdzie Trump i gdzie Duda?
  youtu.be/j6S4s2Yw8Ng
 • @laurentp 14:57:29
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/468/31/4683171.jpg Koalicja oświadcza, że nie bombardowała magazynów PI z bronią chemiczną. Koalicja pod dowództwem USA oświadczyła, że nie przeprowadzała wczoraj nalotów na magazyn PI z bronią chemiczną w prowincji Dajr az-Zaur – podaje agencja, powołując się na przedstawiciela. Przedstawiciel sztabu koalicji dowodzonej przez USA w walce z ugrupowaniem terrorystycznym Państwo Islamskie (zakazane w Rosji PI) John Dorrian oznajmił, że koalicja nie przeprowadzała nalotu na magazyn broni chemicznej terrorystów w Syrii.
  „Przedstawiciel sztabu koalicji widział doniesienia agencji SANA, zgodnie z którymi koalicja przeprowadziła naloty niedaleko Dajr az-Zaur, to nieprawda. Świadoma dezinformacja… znów!" — napisał Dorrian na swoim koncie na Twitterze. Ps...To pewnie kosmici, bo koalicja zrzuca żywność dla cierpiących Syryjczyków....."w tej chwili nie ma przechwyconych danych wskazujących na bezpośrednią odpowiedzialność rosyjskich" ale są dane na temat izraelskiej operacji podrzucania sieci zakamuflowanych nadajników, które używane są do fałszowania informacji radiowej. To stara praktyka...
  Więcej: www.veteranstoday.com/2017/04/12/vt-provides-key-to-busting-gas-attack-phony-intercepts
 • @laurentp 14:57:29
  Jak Trump zamierza powstrzymywać Koreę Północną? Amerykańskie władze opracowały wielopoziomową strategię przeciwdziałania programowi jądrowemu Korei Północnej - podaje agencja Reuters. Według danych agencji lista jest dość obszerna i przewiduje między innymi środki przemocy. Jednak w pierwszej kolejności amerykański prezydent Donald Trump rozpatruje dyplomatyczne i gospodarcze narzędzia wpływu. Sankcje może nakładać Waszyngton lub ONZ. Środki ograniczające będą stosowane według „ruchomej skali" proporcjonalnie do działań Pjongjangu. Jest to między innymi embargo na dostawy ropy naftowej do Korei Północnej oraz zakaz eksportu północnokoreańskich owoców morza i węgla. Samoloty krajowe mogą zostać objęte zakazem przekraczania przestrzeni powietrznej innych państw, a okręty zawijania do obcych portów. Są przewidziane sankcje dla chińskich banków współpracujących z północnokoreańskimi spółkami. Ps..Sankcje dla chińskich banków, które są największym kredytodawcą USA, nie róbcie jaj, kto wam da pieniądze na wojny?! Nie sądzę aby tym razem pytał co zrobić swoją córkę Ivankę, ale może żona Melania mu doradzi?
 • @laurentp 14:57:29
  NATO odmawia komentarza w sprawie operacji USA w Syrii. NATO nie komentuje operacji amerykańskich sił zbrojnych w Syrii i podkreśla, że nie bierze udziału w działaniach zbrojnych w tym kraju - poinformował RIA Novosti przedstawiciel sojuszu, odpowiadając na prośbę o skomentowanie informacji strony syryjskiej o nalocie koalicji pod dowództwem USA na magazyn broni terrorystów.
  „NATO nie jest obecne w Syrii. O informację o operacjach powietrznych USA w Syrii proszę zwracać się do władz USA" oznajmił przedstawiciel sojuszu, który zastrzegł sobie anonimowość. Wcześniej do wiadomości publicznej podano, że samoloty koalicji zaatakowały magazyn ugrupowania terrorystycznego Państwo Islamskie w prowincji Dajr az-Zaur. W wyniku zatrucia substancjami chemicznymi zginęło kilkaset terrorystów i cywilów. Zdaniem syryjskiego dowódcy skutki nalotu potwierdzają fakt posiadania przez terrorystów chemikaliów, które mogą być wykorzystywane w charakterze broni masowego rażenia. Ps...Jeszcze wczoraj mieli tyle do powiedzenia a dzisiaj cisza.
  A dlaczego pisać od razu o "magazynach" terrorystów z bronią chemiczną, skąd ta pewność? A może to samoloty amerykańskie zrzuciły bomby z bronią chemiczną? Tak, to jest najbardziej prawdopodobne i tego się trzeba trzymać. Dopóki nie udowodnią agresorzy, że było inaczej. W oficjalnym raporcie OPCW potwierdzono likwidację wszystkich 24 dostępnych ośrodków produkcji i magazynowania bojowych środków chemicznych w Syrii. Pozostały 3, na terenach znajdujących się pod kontrolą terrorystów.
 • @kula Lis 67 15:50:14
  http://theindicter.com/white-helmets-movie-updated-evidence-from-swedish-doctors-confirm-fake-lifesaving-and-malpractices-on-children/
 • @kula Lis 67 12:32:22
  Fejk
 • @Repsol 20:49:11
  Lotnictwo USA przez pomyłkę zlikwidowało w Syrii 18 bojowników opozycji. Lotnictwo koalicji antyterrorystycznej na czele z USA dokonała ataku w rejonie syryjskiego miasta As-Saura przez pomyłkę likwidując 18 osób z „umiarkowanej" opozycji - poinformował Departament Obrony USA. Atak został przeprowadzony 11 kwietnia. Jak wyjaśnił Pentagon, „partnerskie siły zbrojne" wskazały ten cel jako pozycje Państwa Islamskiego. Jednak w rzeczywistości znajdowały się tam oddziały „Syryjskich Sił Demokratycznych" zbrojnej koalicji opozycyjnej. Ps..Nareszcie trafili we właściwy cel, niebywałe i chyba nie zamierzone, niestety. Oby się w ten sposób jak najczęściej mylili. No i nareszcie jakichś terrorystów zlikwidowali...Przeproszą i po sprawie jak zwykle to robili i robią..zlikwidowali Indian to przeprosili, parali się to przeprosili, likwidowali państwa to mówią popełniliśmy błąd, dziwię się Rosjanom, też by mogli powiedzieć przepraszam i dalej robić swoje tak jak to robi Wielki Brat zza Oceanu.
 • @pinoszet 18:14:33
  Wiesz jakoś w te dementii, włamanie nie wierzę. To samo miało być u "sędziego" Łączewskiego.
 • @wujal 17:07:10
  MO Rosji nie posiada danych o śmierci ludzi w wyniku bombardowania składów PI. Ministerstwo Obrony Rosji nie dysponuje informacją potwierdzającą dane o śmierci ludzi w rezultacie bombardowania koalicji międzynarodowej w rejonie syryjskiego Dajr az-Zaur poinformował dziennikarzy oficjalny przedstawiciel resortu generał-major Igor Konaszenkow.
  „Ministerstwo Obrony Rosji nie dysponuje informacją potwierdzającą śmierć ludzi i charakter zniszczeń w wyniku nalotów samolotów międzynarodowej koalicji w rejonie Dajr az-Zaur. W celu prowadzenia monitoringu i zapewnienia kontroli nad sytuacją do wskazanego rejonu zostały wysłane drony" oznajmił Konaszenkow.
 • @wujal 17:07:10
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/366/34/3663426.jpg Dziennikarz NYT: Walka z PI w Syrii nie leży w interesie USA. Dziennikarz Seth Frantzman zwrócił uwagę na niejednoznaczny artykuł w The New York Times, którego autor wezwał de facto Stany Zjednoczone do przerwania walki z „Państwem Islamskim" w Syrii. W swoim blogu Seth Frantzman opublikował zrzut ekranu strony z artykułem Thomasa Friedmana „Dlaczego Trump walczy z PI w Syrii", w którym czytamy, że niezwłoczna walka z terrorystami nie jest w interesie Waszyngtonu. Amerykański prezydent Donald Trump powinien pozwolić na to, by PI była „udręką prezydenta Syrii Baszara Asada, Iranu, Hezbollahu i Rosji" pisze autor i przeprowadza analogię z mudżahedinami w Afganistanie, których Amerykanie zachęcali do „przelewania krwi Rosjan".
  Friedman przyznaje, że w ujęciu globalnym walka z PI jest konieczna, ale w ujęciu regionalnym nie należy zapominać, że formacja kontroluje zachodni Irak i znaczną część Syrii. „Ich celem jest walka z reżimem Baszara Asada i jego sojusznikami w Syrii i pro-irańskim szyickim reżimem w Iraku" przypomina Friedman. Jego zdaniem, wojna w Syrii powinna być prowadzona na dwa fronty umiarkowani powstańcy i „Państwo Islamskie". Natomiast jeśli USA zduszą terrorystów w tym kraju, „zmniejszą nacisk na Asada, Iran, Rosję i Hezbollah, i dadzą im możliwość zduszenia umiarkowanej opozycji".
  „Aż ciężko uwierzyć, że taki artykuł ukazał się w dużej gazecie, do tego jeszcze w The New York Times. Ze wszystkich ugrupowań pretendujących do tego, żeby stać się czyjąś udręką, dlaczego właśnie PI, które ma na swoim koncie tyle zbrodni, ma zerwać się z uwięzi? Czyżby nikt nie zrozumiał, że współpraca z ekstremistami i dżihadystami nie jest wyjściem?" oburza się Frantzman.
  Dziennikarz przypomniał, że „Państwo Islamskie" nie skupia umiarkowanych islamistów, jak Hamas czy Bracia Muzułmanie. Poza masowymi morderstwami, PI ma na swoim koncie setki obróconych w proch pomników kultury.
  „Czyżby wszyscy zapomnieli, że oni palili ludzi żywcem, że ścięli głowę tysiącom ludzi? Jak można takiej grupie odpuszczać?" pyta Frantzman. Ps...w Iraku można powiedzieć, że walczą, ale z pewnym ociąganiem, a walczą dlatego, że ustanowili zależny od siebie rząd, z ociąganiem dlatego, że każda stabilizacja i pokój jest wrogiem USA, w ich interesie leży utrzymywanie napięcia w regionie zapewniającego koniunkturę przemysłowi zbrojeniowemu, w Syrii USA walczy z Asadem i walka z ISIL jest pozorowana, a nawet można obserwować sojusz taktyczny z ISIL przeciwko Asadowi.
 • @wujal 17:07:10
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/439/53/4395300.jpg USA sięgnęły po „najsilniejszą bombę nieatomową". USA po raz pierwszy użyły najpotężniejszej bomby nieatomowej w warunkach bojowych. Celem ataku stali się terroryści „Państwa Islamskiego" w Afganistanie - przekazał Ria Novosti rzecznik prasowy Pentagonu. „Do ataku doszło w czwartek, w rejonie Achin, w prowincji Nangarhar. Celem ataku byli bojownicy PI i ich systemy tunelowe, które wykorzystywali do przemieszczania się. Użyto bomby GBU-43" powiedział rzecznik prasowy Pentagonu. Przedstawiciel służby prasowej resortu potwierdził informację, że USA wykorzystały najsilniejszy pocisk nieatomowy. Jak powiedział bomba została zrzucona z samolotu MS-130.
 • @Arjanek 10:01:22
  Nie ma w tych filmikach krztyny dowodu na to, ze Alex Jones jest zydowskim przydupasem.Nieudolne te filmiki.
 • @kula Lis 67 12:32:22
  Opisany napad 3 czarnych zolnierzy to nastepny dowod, ze nie maja mozgow.Jestem prawie pewien, ze zostali zdegradowani i wyrzuceni z wojska.Nieraz gdy odwiedzam syna po bazach czytam ich wewnetrzne tygodniowe gazetki gdzie jest lista kar za wykroczenia.Karza bardzo surowo, za drobnostki.Kiedys czytalem o oficerze, ktory gdzies w warsztatach naprawczych przysnal sobie na biurku.Zostal zdegradowany i wyrzucony z wojska.
 • @staszek kieliszek 20:31:18
  http://wrealu24.pl/images/2017/04/kim_dzong_un_afp_600.jpeg PILNE! Korea Północna przygotowuje pocisk nuklearny i wydala wszystkich obcokrajowców! SZOK! Korea Północna ogłosiła pełną gotowość zbrojną i militarną. Ma to być odpowiedź na ostatnie działania USA w Syrii. Dojdzie do wojny światowej? Informacje, które docierają do nas są szokujące. Korea Północna na specjalnie zwołanym posiedzeniu poinformowała o tych zajściach i swoich planach. Zagranicznym korespondentom miały zostać odebrane telefony, komputery i tablety, nie ma szans się z nimi skontaktować - mają zostać w niedługim czasie wydaleni z tego komunistycznego kraju.
  Kim Dzong Un ogłosił pełną gotowość bojową i militarną - ma to być odpowiedź na działania USA i prezydenta Donalda Trumpa. Jedną z pierwszych decyzji podjętych przez reżim jest NATYCHMIASTOWA ewakuacja ze stolicy, przede wszystkim dziennikarzy według różnych szacunków może chodzić nawet o 600 tysięcy ludzi, w tym 200 zagranicznych dziennikarzy czytamy na portalu pikio.pl
  Mamy do czynienia z kompletnym chaosem informacyjnym. Jeden szczegół wyłania się z tego bałaganu, że ma być odpalony pocisk nuklearny, póki co nie wiadomo w jakim kierunku.
  "Z OSTATNIEJ CHWILI!
  Korea Północna w reakcji na działania militarne USA, Chin, Korei Pd. i Japonii, które otoczyły państwo Kim Dzong Una rozpoczęła przygotowania do wojny. Na specjalnie zwołanej konferencji władze nakazały NATYCHMIAST wynieść się z kraju wszystkim obcokrajowcom, w tym przede wszystkim dziennikarzom zagranicznym" czytamy na portalu Zamachy i Wojny. Bądź na bieżąco. Czekamy na rozwój wydarzeń...
 • @staszek kieliszek 20:17:59
  //Nie ma w tych filmikach krztyny dowodu na to, ze Alex Jones jest zydowskim przydupasem.Nieudolne te filmiki.//

  https://www.google.com/search?q=+alex+jones+support+israel&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b
 • @Arjanek 21:17:21
  Alex Jones jest wart $8 mln netto.Czy mozna sie dziwic, ze wzbudza to zazdrosc? Slucham go od wielu lat i mam kilka wzgledem niego objekcji.Robi nieraz bledy jak chodzi o temat kosciola katolickiego, Watykanu. Nie jest katolikiem wiec z tad to pochodzi ale ogolnie biorac przyjemnie sie go slucha, a ze trzeba przy tym samodzielnie myslec i wlasne wnioski wyciagac to wiadomo.Alex mowi do mikrofonu bez napisanego wczesniej skryptu wiec nieraz sie przejezyczy czy zapedzi w kozi rog.Nie wyczulem jednak by sluzyl jakiejs ideologi, byl czyims agentem.
 • @Repsol 22:23:01
  Blue is glue, red is death ;-)))))))))))

  https://www.youtube.com/watch?v=qKwW0sgilZ0
 • @Jasiek 13:21:47
  Może tak , a może jednak nie ?. Ave. http://www.defence24.pl/386609,syria-poligonem-doswiadczalnym-dla-rosyjskich-systemow-walki-radioelektronicznej#
 • @Repsol 21:16:21
  Pozdrawiam i Wesołych i Zdrowych Świąt Wielkiej Nocy Życzę Tobie i Wszystkim komentatorom i blogerom.
 • Autorko.
  Pozdrawiam i Wesołych i Zdrowych Świąt Wielkiej Nocy Życzę Tobie i Wszystkim komentatorom i blogerom.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031