Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
523 posty 2179 komentarzy

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Programy + jako załona dymna - widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

programy + jak również sprawa aneksu, są skuteczna zaslona dymną, by elektorat pisowski nie połapał się, iż oo żadnych reformach systemowych mowy być nie może.

 Ci, którzy mieli jakąkolwiek nadzieję na reformy systemowe prowadzone pod przewodem dwóch strategosów na strategosami, jakimi na chwilę obecną dysponuje PiS mogą w zasadzie zapomnieć o tym co obaj strategosi naobiecywali.

Przypominam: Antek Straszne Oczy, jak bawił w Chicago obiecywał solennie, że jak tylko PiS dojdzie do władzy, to aneks do raportu o WSI zostanie natychmiast opublikowany. Na tym Antkowym przykładzie widać, że kto słucha Antka na poważnie, sam sobie szkodzi, identycznie jak Kukuńka, mędrca Europy.
Pisałam wielokrotnie, że opublikowanie Aneksu oraz równolegle przeprowadzona totalna lustracja, przecięłaby ostatecznie pępowinę łączącą nas z PRL, z jej najgorszą odmianą czyli WSI. Dopiero od tego momentu możnaby zacząć przeprowadzać prawdziwe reformy systemowe, dzięki którym bylibyśmy postrzegani nie jako państwo teoretyczne, tylko już jako podmiot.
Niecały miesiąc temu, Antoni Macierewicz użył sprawy aneksu, jako karty przetargowej w rozgrywce z prezydentem Andrzejem Dudą,  by zwrócił legendarny już Aneks z czeluści belwederskich do MON, celem uzupełnienia i uaktualnienia niektórych informacji  w nim zawartych.
Działo się to akurat w chwili, kiedy to strategos nad strategosami musiał zastopować reformy sądownictwa na rozkaz magdalenkowych mocodawców, wyręczając się sprytnie jak mały cwaniaczek prezydentem Dudą  i w ten właśnie sposób całe odium złości pisowskiego elektoratu spadło na Bogu ducha winnego prezydenta Dudę.
Nie jestem pewna, czy elektorat pisowski jest na tyle rozgarnięty, że wierzy iż prawdziwe systemowe refoermy to 500+ itp, ale chyba wierzy w geniusz  strategosa nad strategosami, który tylko rozbłyska w starciu z takimi tuzami intelektu, jak Schetyna czy Petru, bo sądząc z komentarzy Kaczyńskiemu udał się sprytny zabieg zwalenia całej winy na obóz prezydencki w sprawie zastopowania reformy wymiaru sprawiedliwości.
Moim zdaniem zupełnie niezauważenie przeszła wiadomość o komunikacie w sprawie ujawnienia aneksu do raportu o WSI. Zarówno strategos jak i prezydent są zdania,że aneksu nie należy ujawniać Polakom.  Był to najważniejszy komunikat od początku dobrej zmiany dla elektoratu pisowskiego. Otóż zapomnijcie o jakichkolwiek reformach systemowych, możecie co najwyżej dostać 500 złotych+ i to wszystko. My jesteśmy wierni umowom magdalenkowym, które to swoją obecnością sygnował nasz santo subito Lech Kaczyński  i jesteśmy wierni jego testamentowi.
A wierność testamentowi oznacza przede wszystkim wierność wobec ustaleń magdalenkowych. Polakom zabroniona jest wiedza na temat prawdziwej roli Lecha Kaczyńskiego w obradach magdalenkowych. Powtarzam to wielokrotnie od paru ładnych lat: Dopóki nie będziemy wiedzieli  o prawdziwej roli Lecha Kaczyńskiego w Magdalence, będziemy ciągle zaskakiwani takimi vvoltami, jak obecna prezydenta Dudy, wykonanej z rozkazu strategosa nad strategosami. W Chicago wielokrotnie pytałam dawnych działaczy Solidarności z Gdańska, czy Kaczyńscy byli im znani przed obradami okrągłeo stołu. Wyglądali na najbardziej zdziwionych  swoimi odpowiedziami, że faktycznie nikt ich nie znał w poodziemiu Solidarności gdańskiej. Więc o ile to jest prawdą, jakim cudem Lech Kaczyński znalazł się w Magdalence i kogo tam reprezentował.
Wspominałam również, iż prawdziwa eksplozja karier politycznych braci Kaczyńskich zaczyna się od czasów  po ustaleniach magdalenkowych.  O ile w obradach okrągłego stołu uczestniczyli m. in. pożyteczni idioci nazwani nie wiadomo dlaczego autorytami moralnymi,  tak w obradach magdalenkowych uczestniczyły osoby  w pełni świadome przekrętu i oszustwa stulecia. I tym świadomym uczestnikiem był m.in. Lech Kaczyński, obecny santo subito PiS.
Jak się wyrazili obecni nasi przywódcy, czyli Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński, zakaz publikacji aneksu do raportu o WSI jest wiernym wypełnianiem woli Lecha Kaczyńskiego, zresztą sam prezydent Duda na samym początku swej prezydentury, powiedział bez ogródek że będzie realizował testament Lecha Kaczyńskiego.
Tylko Lech Kaczyński jest odpowiedzialny za to, że nie doszło do fundamentalnej dla Polski lustracji, ponieważ ją osobiście utrącił, jako członek magdalenkowej bandy. PO Tuska dlatego głosowała za lustracją, ponieważ wiedziała że Lech Kaczyński i tak ja utrąci.  Jak wiemy Lech Kaczyński nie zawiódł swich magdalenkowych bossów, ponieważ zgodnie z ustaleniami magdalenkowymi miał pilnować ich interesów kosztem polskiej racji stanu.
Rezygnacja z publikacji aneksu do raportu o WSI, oznacza kapitulację wobec Madgalenki, zresztą dla osób bardziej rozgarniętych jest to polityka kontynuacji bycia państwem teoretycznym zarówno przez obóz zdrajców i zaprzańców jak i patriotów inaczej. Kasta nietykalnych sędziów była spokojna, gdyż kto jak kto, ale sam strategos nad strategosami ich nie zawiódł.  Wychodzi na to, że sam strategos jest najlepszym gwarantem umów magdalenkowych.
Ciekawa jestem, ile jeszcze strategos musi wykręcić podobnych numerów w obronie interesów magdalenkowej sitwy, by pisowski elektorat przejrzał na oczy i odsunął eliciarstwo patriotycznie inaczej w polityczny niebyt.
Natomiast konflikt prezydenta Dudy z Antkiem Macierewiczem należy postrzegać jako sztuczny i wymyślony przez dwóch najważniejszych pisowskich strategosów. Proszę zauważyć, że sprawa aneksu, zainicjowana przez ministra obrony,  wypynęła w tym samym czasie kiedy, kiedy na rozkaz strategosa prezydent Duda  zawetował ustawy,  mające zreformować polskie sądownictwo.  O tej intryde obaj strategosi niekoniecznie musieli informować pałac prezydencki, bo niby dlaczego.
W  tym teatrze marionetek wszyscy odgrywają wyznaczone im role. Dobry Antek pragnący zreformować wojsko i zły Duda, który jest otoczony dawnymi oficerami WSI i niosący fatalny w oczach pisowskiego elektoratu  przeszłość Uni Wolności, partii ethosiarzy. Kto wie, czy otoczenie  prezydenta Dudy połapało się w tej intrydze strategosa, jeśli tak to musi siedzieć cichutko, bo jak nie to bułeczka z masełkiem i dżemikiem, zamiast przysłowiowych ośmiorniczek.   
Tak to więc z góry było wiadomo, że o żadnej reformie sądów mowy być nie może, ponieważ każda reforma systemowa, podważyłaby system pasożytnictwa eliciarstwa III RP, państwa zresztą teoretycznego, zaprojektowanego w Magdalence m.in. z udziałem Lecha Kaczyńskiego.
Zaś pisowski elektorat jest zbyt zapatrzony w strategosa, skutecznie odurzony pomysłami 500 +, by móc się połapać w prawdziwych intencjach pisowskich strategosów.  Zreszta aparat propagandowy skutecznie ich duraczy antyrosyjską retoryką, oraz tym że za wszelką cene musimy pomagać banderowskieej Ukrainie. Natomiast Balcerowicz+, czyli Mateusz Morawiecki coraz bardziej zaciska pętlę podatkową na drobnych i średnich przedsiębiorcach, by tylko przychylić nieba beneficjentom 500+. 

KOMENTARZE

 • Mańka
  Widzę, że baby są nie tyle ślepe, co ciekawskie; po co bylo to jabłko żreć? I co teraz mamy?
  Tak samo z tym raportem WSI...

  PS. Ja tam całą tę klasę polityczną anihilował.
 • Obawiam się, że 500+ powstał dlatego, bo...
  dorosłych niewolników i dzieci dla oligarchów- pedofilów, na mordy rytualne i narządy, zaczęło bardzo szybko ubywać.
  Zaś co do raportu WSI, to czy czasami na tych listach nie było tam polskich patriotów, którzy sprzeciwiali się wyprzedaży Polski za bezcen?
  Bo chyba nie ulega wątpliwości, że tacy ludzie, wierni Polsce, także służyli w służbach. Nie wszyscy tam, byli skończonymi draniami, na których nie ma siły i dopiero Pan Bóg się z nimi rozprawi.
 • @Jan Paweł 19:14:45
  Czy obecny garnitur władzy sprzeciwiał (i sprzeciwia) się grabieży polskiego majątku gospodarczego?
  Przecież to właśnie teraz dopina się "prywatyzację" (tzn szabrowanie majątku) szykanami wobec polskiej spółdzielczości, mającymi dobić PSS Społem i GSy - Gminne Samopomoce Chłopskie.
  Więc kogo oni mogą mieć na listach? jak nie ludzi służb sprzeciwiających się szabrowaniu Polski
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:55:34
  Eliciarstwo patriotycznie inaczej, zamiast żreć jabłka na pokaz codziennie, w sejmowym saloonie dogadzało sobie przysłowionymi ośmiorniczkami. Nie sądzę by mieli się zniżyć do poziomu pospólstwa, by żreć jabłka.
  Pozdrawiam
 • @Jan Paweł 19:14:45
  Proszę wymienić chociaż jednego patriotę, pracującego w służbach, który się sprzeciwiał złodziejskiej prywatyzacji.
  Pozdrawiam
 • @Ślepa Mańka 20:42:45
  A mnie to jabłko stanęło w gardle: stąd "jabłko Adama"

  PS. Chyba Pani nie załapała.
  Pozdr.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:50:07
  Nie wszystkim jablka z grzechem sie kojarza...
 • Głupoty
  Mańka wypisujesz; pewnie jakieś zioło zażyłaś albo uraczyłaś się napojem J23 dla domorosłych filozofów.
 • @35stan 21:20:41
  Jestem pełna niecierpliwego oczekiwania na twoje wzniosłe mądrości. Proszę, nie każ mi długo czekać.
 • Co zaa pytanie?
  Proszę wymienić chociaż jednego patriotę, pracującego w służbach, który się sprzeciwiał złodziejskiej prywatyzacji

  A skąd kto ma to wiedzieć? Może sam tam pracował i ma kolegów podobnych.
  Co do tych programów plus, to uważam, że zarówno jedna i druga strona (w zasadzie Magdalenka tj. jedna strona) widziała krzyczącą nędzę w Polsce a ponieważ podzielili się rolami, to tera rządzi PiS. Polska nędza mimo plusów nie ustaje, bo pomimo te 500plus dla rodzin z dziećmi po 2 latach rządów Pis to 200plus, a dla emerytów skrajna nędza.
  Na portalu prawy,pl Kużmiuk europoseł Pis chwali się o ile procent w Polsce spadła skrajna nędza czyli sytuacja osób, które w zasadzie są przez system skazane na wymarcie. Brawo panie europoseł. że o około7% ta skajna nędza się obniżyła. Brawo, że stać was na pomoc Ukraińcon, Izraelitom, "uchodżcom"-cokolwiek miałoby to znaczyć- w miejscach ich zamieszkania, bo Polacy mogą żyć w skrajnej nędzy. Priorytetem są stołki i wskazówki.
  Ja powiem nieparlamentarnie i dosłownie "wy...wszyscy z Polski, dość utrzymywania darmozjadów.
  Jednocześnie proponuję wcale nie otwierać jakiś tam gadajacych głów, na stronach sponsorowanych ostro i jednoznacznie się wypowiadać.
  I nie jestem wcale pewna, czy wśród tych wszystkich wspłólpracujacych nie było wielu prawdziwych patriotów. Byli i o tym wiedzieli Kaczyńscy pisząc usatwę lustracyyną- zanim została ona prawie całkowicie odrzucona przez Trybunał Konstytucyjny, to prawnicy, którzy nie współpracowali napiali to w swoich oświadczeniach, Niewielu ich było, ale byli i są gnębieni dalej. Możeby tak zweryfikwać pochodzenie i związki władz korporacji, które de facto same się wybireają?
 • @wercia 23:08:03
  Zanim TK zakwestionował bubel, to wiadomo było kto jest pesrona non gratia tj. osoba. która nie współpracowała.
  Dlatego nie mam zaufania do Kaczyńskiego. Jego gierki mnie nudzą. zy uważacie Państwo, że tamten projekkt lustracji był napisany przez ignorantów? Za napisanie głupiego rozporządzenia trzeba zapłacić baaardzo grube pieniądze, a L. Kaczyński był podobno dr prawa.
  To tylko powierzchowne przemyślenia.
  Mam jednak optymistyczne prognozy: że S...którzy zniszczyli nam kraj. zniszczyli również siebie. Polacy mieszkają u siebie i w każdej chwili mogą przy zastosowaniu odpowiednich regulacji przywrócić ukradzione mienie. Póki co stoi na staży magdalenka i posłannik bangsterów Morawiecki, który twierdzi, że Polska nie należy do Polaków.
  Potrzebna jest wojna przeciwko bangsetom, aby ten śmieszny system drukowania papieru i kradzieży po prostu wywalić do kosza a złodziejom odebrać zagrabione majątki
 • @morgan 21:13:31
  Odrzucam koncepcję grzechu jako wymysłu judaistów. Rozważam jedynie skutki postępowania
 • @wercia 23:41:12
  W zasadzie - mam poglądy podobne do Pani, a może nawet "bardziej".
  Jeden problem - jak to wprowadzić w życie i nie doprowadzić do krachu społecznego?
  Mamy przecież sąsiadów, którzy koniecznie chcą wspierać "ruchy demokratyczne", czy osądzać nas z Brukseli.
  A nawet bez tego "wsparcia", czy jest koncepcja organizacji życia społecznego odrębna obecnej?

  Cały czas próbuję taką koncepcję tworzyć, ale jakoś wsparcia brakuje, a ostatnio, taki jeden kolega blogger zasugerował dyskusję o cielętach jako opcję. I na tej bazie sadzi Pani, że da się przebudować Polskę?
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:10:11
  Cała nadzieja w Panu-:)) Ja jestem tylko babą- spostrzegawczą i z przydaną mi przez Boga intuicją, która w zasadzie się nie myli. Ale według Pana Boga, to raczej nie baby mają misję zmieniania świata. Tak więc liczę na Pana-:))
  Wczoraj na ten przykład upiekłam pyszne bułeczki maślane z serem i dość pikantny klops z szynki i chudego boczku nadziewany świeżą papryką. To umiem. Nie umiem narazie (mam marzenia) zmieniać świata.
 • @wercia 11:06:24
  Ja raczej liczę na Pana Panów;-)))
  I trzeba przyznać, że sytuacja powoli i wbrew różnym manipulatorom, powoli się klaruje. Łatwo nie będzie....
  PS. Pisze pani, że jest babą spostrzegawczą i to rzeczywiście specyfika kobiecości, czym Was Pan (a nas nie) obdarował.
  Ale na S24 wdałem się w dysputę z jedną Panią, która próbowała mnie omamić twierdzeniem, że ma umysł holistyczny. O tempora, o gender....
 • @Ślepa Mańka
  Tam w Aneksie WSI jest ponad 500 nazwisk zmienionych na polskie, prawnicy, politycy, etc... było o tym parę lat temu. Sp. LK zdecydował mimo wyroku TK ujawnienie aneksu po powrocie z Katynia przed wyborami i dlatego zginął, musiał zginąć.
 • @kula Lis 67 17:31:52
  Wyrok TK nie zakazywał publikacji raportu i nigdy TK nie zakazywał tego ani nie kwestionował ustawy o publikacji. Chodziło o ochronę danych osobowych (które przecież w publikacji można było po prostu zamazać)
  W tym miejscu śmiać mi sie chce, że przez tyle lat nikomu nie chciało się sprawy jednoznacznie wyprostować. Z całym szacunkiem Kula Lis ale ja czytałam kilka sprzecznych uchwał (nie wyroków) SN dotyczących gównianej sprawy pracowników przenoszących do innego zakładu wskutek likwidacji poprzedniego. Może teraz Jarek szykuje sie na męczennika, bo mając w zanadrzu taką wiedzę jak miał jego brat (któremu doradzał, by nią grał ale nie upubliczniał). Jak Warzęcha pieprzy, że raport jest niedoskonały bo...Ile lat potrzeba, aby niedoskonałości poprawić? Mam dla Pana dużo szacunku, tylko proszę się zdystansować po prostu. Mafia PO według mnie powinna całkowicie zniknąć ze sceny politycznej, ale nie łudżmy się, że PiS to zrobi. Przeciwnie będą doceniani przez pisowców jako realna opozycja. W końcu razem mordami padną na asfalt. Tak dopomóż Bóg w imieniu moim i innych zwyczajnych Polaków. Moje życzenia się spełniają-:))

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31