Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
547 postów 2298 komentarzy

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Wielkie Wykonania-M.M Kaczor-J.S.Bach, Toccata, Adagio Fuga

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W nowej serii Wielkie wykonania prezentuję młodą i piękną organistkę z Polski, Marię Magdalenę Kaczor we wspaniałym moim zdaniem wykonaniu monumentalnego dzieła J.S.Bacha Toccata, Adagio i Fuga C-dur BVW 564. Życze przyjemnych wrażeń muzycznych.

 Rozpoczynam nową muzyczną serię zatytułowaną „Wielkie Wykonania”, w której to mam zamiar prezentować wiekich artystów znanych i nieznanych w swych interpretacjach dzieł różnych kompozytorów. Wybór artystów i ich interpretacji jest bardzo osobisty i subiektywny i zdaję sobie sprawę,  że dla wielu osób interesujących się muzyką  kklasyczną może być delikatnie mówiąc kontrowersyjny i nie do przyjęcia.

Dlatego tym osobom proponuję podać swoich faworytów, których uznają za wielkich interpretatorów tych dzieł.
Na poczatek chciałabym zaprezentować malo znaną polska organistkę Marię Magdalenę Kaczor i jej wspaniałą moim zdaniem interpretacją momumentalnego dzoieła organowego J.S.Bacha Tocatę Adagio i Fuga C-dur BWV 564.
Maria Magdalena Kaczor urodziła się w Kościanie w woj. wielkopolskim w 1980 roku.Muzykę klasyczną polubiła w wieku siedmiu lat i zaczęła uczęszczać na lekcje muzyki na fortepianie, by później kontynuować w Poznaniu.
W 1995 roku została przyjęta do średniej szkoły muzycznej w Poznaniu i tam rozpoczęła obok klasy forttepianu lekcje gry na organach.
W 1999 roku rozpoczęła studia i dalszą naukę gry na fortepianie w Akademii Muzycznej im. Jana Paaderrewskiego w Poznaniu, którą ukończyła dyplomem w 2004 roku.
Natomiast jej wielka przygoda jako organistki rozpoczęła się zaraz po studiach, otrzymując zaproszenie do Francji do Paryża, gdzie od 2005 roku rozpoczęła studia w Konserwatorium Muzycznym im. Gabriela Faure, które ukończyła jako organistka  w 2008 roku. W tym samym roku rozpoczęła dalszą naukę  gry na organach  w François Espinasse and Liesbeth Schlumberger at the Conservatoire National Supérieur de Musique et Danse w Lyonie które ukończyła z wyróżnieniem w 2012 roku.
Dodatkowo studiowała również muzyke organową w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu pod opieką Prof. Pieter van Dijka i Prof. Wolfgang Zerera pomiędzy kwietniem 2011 a marcem 2012.
W paździierniku 2015 rozpoczęła dwuletnie studia w Zertificatsstudium Meinsterklasse u  Bernharda Haasa w Hochschule für Musik und Theater w Monachium które ukończyła w styczniu 2018 roku.
W sezonie 2012/2013 występuje w Japonii w Sapporo i Tokio jako organistka.
W marcu 2013 nagrywa swoją pierwszą płytę z dziełami orgnowymi m.in. J.S.Bacha, F. Liszta, Mieczysława Surzyńskiego.
Jej drugi album płytowy „Beethoven-organ perspectives” został nagrodzony przez Prize of Deutschen Schallplatten Kritik i został nagrany w 2015 roku.
Trzeci solowy album został nagrany na sześciu różnych organach w Niemczech w 2016 roku.
W latach 2003-2008 zorganizowała we współpracy z wydziałem kultury w swoim rodzinnym Kościanie, serię konertów organowych w gotyckim kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia N.M.P.
Od 1998 jest współwykonawcą w ponad 150 koncertach z których dochód przeznaczony jest na konserwację organów w kościele p/w św. Stanisława i Marii Magdaleny. Regularnie wystepuje na festiwalach muzyki organowej w Belgiii, Niemczech, Francji, Japonii, Włoszech, Luksemburgu, Holandii, oraz w Polsce.
Zapraszam więc do wysłuchania wspaniałego i trudnego w wykonaniu dzieła J.S.Bacha w wykonaniu młodej, pięknej Polki, Toccaty, Adagio i Fugi C-dur, BWV 564. Nagranie pochodzi z 23 stycznia 2011.
Życzę Państwu miłych wrażeń muzycznych.
 
 
 Ponieważ nie można podac linka proszę wpisać w wyszukiwarce Youtube: Maria Magdlalena Kaczor Toccata Adagio Fuga Bach BVW 564
 
zd. red. Plakat z debiutowego koncertu Marii Magdaleny Kaczor w Japonii
 
 

KOMENTARZE

  • Nie wiem, za jakiego powodu autor uznał, że linka dodać nie można
    Wręcz przy tego typu artykułach link byłby mile widziany
    https://www.youtube.com/watch?v=FilzIfTf8O4
  • @Zawisza Niebieski 09:10:00
    Dzięki Zawisza za link, już słucham pani Kaczor, a Mańce dziękuję, że wróciła do muzyki

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031