Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
547 postów 2298 komentarzy

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

"Żadnych złudzeń czyli 13 grudnia"-polemika z Konradem R.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pan Rękas obwinia o wprowadzenie stanu wojennego Solidarność, przedstawiając jako dobrotliwego geniusza gen. Jaruzelskiego. Wicie rozumicie, ale gen jaruzelski nie miał innego wyjścia.

 Pan Konrad Rękas w notce “Żadnych złudzeń, czyli 13 grudnia” obwinia o tragedię i dramat Polaków organizację „Solidarność”, równocześnie stara się wybielić WRON z gen. Jaruzelskim na czele, ukazując go niemalże jako zbawcę narodu.

Widać że Pan Rękas zna historię z różnych opowieści, podczas gdy ja byłam naocznym świadkiem tych historycznych wydarzeń, więc Pan Rękas nie może mi wciskać kitu, jaki stara się wcisnąć swoim rowieśnikom i młodszym osobom od niego.
Aby w pełni zrozumieć, do czego doszło 13 grudnia roku 18981, musielibysmy znać pełną prawdę o agenturze komunistycznej działającej wewnatrz „ Solidarności”, jako aktywni działacze, a wiadomo już dzisiaj że było tego sporo, chociażby Wałęsa,  Jurczyk, Bujak i inni. A pełną prawdę nadal blokuje obóz magdalenkowy który wciąż sprawuje władzę od 1989 roku aż do dzisiaj, w postaci braku totalnej lustracji.
Nawet teraz mając tylko szczątkową wiedzę o agenturze umieszczonej wewnątrz Solidarności i to na samym jej szczycie, można było dowolnie manipulować związkiem jak tylko się chciało. Przypomnę tylko chociażby prowokację bydgoską z marca 1981 roku. Wtedy agentura SB starała się wywołać niepokoje wcześniej, by móc spacyfikować Polaków. Wiem o tym od znajomego pułkownika LWP, który otrzymał na tydzień przed wydarzeniami marca 1981 roku dokładnie takie same instrukcje, jakie otrzymał na dwa tygodnie przed ogłoszeniem stanu wojennego. Wskazuje to, że gen. Jaruzelski mógł już wtedy realizować to co zrobił z powodzeniem w grudniu 1981 roku.
Pan Rękas nie bardzo chce przyjąć do wiadomości, że w tamtych czasach lat 1980-1981, że wszelkie działania przeciwko Soolidarności o skali ogólnokrajowej trzeba było podejmować za zgodą Moskwy. Bardzo możliwe że centrala moskiewska nie dała zgody na rozprawę z Solidarnością w marcu 1981 roku, gdyż nie była propagandowo przygotowana, zaś militarnie jak najbardziej. Wszystko na to wskazywało, iż polskie władze partyjne chciały przymusić Moskwę do interwencji zbrojnej, by całe zło zwalić na Moskwę za wprowadzenie stanu wojennego. Wtedy to mogłaby pójść w lud legenda, jak to gen. Jaruzelski chciał niby nam zrobić dobrze, ale wicie rozumicie ten przeklęty Breżniew...
Również powstanie Solidarności zawdzięczamy decyzji Moskwy i jej Biura PolitycznegoKC KPZR. Nasze władze z Gierkiem na czele, chciały utopic we krwi powstanie narodu przeciwko dyktaturze komunistycznej. Akurat tak się złożyło, że wtedy w sierpniu 1981 byłam w Gdańsku, więc byłam naocznym świadkiem tych historycznych wydarzeń.
Od początku wybuchu strajku do 26 sierpnia codzienie setki bud zomowskich podjeżdżały pod bramy stoczni Gdańskiej i prowokacyjnie zatrzymywały się na kilka godzin. Natomiast po 26 sierpnia na ulicach Gdańska pojawiali się milicjanci w białych rękawiczkach bez pałek milicyjnych. Widocznie centrala moskiewska zabroniła urządać naszym władzom jakichkolwiek prowokacji, takich jak późniejsza w Bydgoszczy.
Pan Rękas stara się nie zauważać przysłowiowego słonia w menażerii , jakim była agentura w Komisji Krajowej Solidarności wraz z tzw. doradcami. Warto by pan Rękas zapamiętał sobie nazwisko czołowego doradcy, wybitnego agenta SB, człowieka który wystawił Stanisława Pyjasa na śmierć, Lesława Maleszkę. To on był pomysłodawcą i twórcą słynnej odezwy do robotników Europy Wschodniej, na wrześniowym I Zjeżdzie ogólnopolskim Solidarności w Gdańsku, która przeraziła przede wszystkim komunistów w pozostałych krajach, gdzie rządzili komuniści. To oni nalegali później na interwencję wojsk Układu Warszawskiego w Polsce w celu rozprawienia się z „Solidarnością”, a tylko Biuro Polityczne KC KPZR zdecydowanie odmówiło interwencji wojskowej w Polsce.  Właśnie od tego momentu sprawa była przegrana i tylko trzeba było czekać do 13 grudnia, by przygotować stan wojenny jak najlepiej.
Nabardziej zaś poczułam się rozbawiona dywagacjami na temat 17 grudnia 1981 w Warszawie. Jak wspomniałam wyżej, sytuacja w Solidarności była pod pełną kontrolą Jaruzelskiego, więc agent Zbigniew Bujak mógł sobie planować urzadzanie demonstracji, skoro wiedział, że o cztery dni wcześniej będzie wprowadzony stan wojenny. Jeśli Pan Rękas bierze na serio pijackie bajdurzenia Jacka Kuronia, jego sprawa - niech mu wierzy. Jacek Kuroń często na trzeźwo opowiadał bzdury. Podobno Bujak nawet wyznaczał cele ataku, jak budynek KC PZPR oraz komitetu warszawskiego PZPR.
Przypomina to dokładnie sytuację, kiedy za prezydentury Lecha Kaczyńskiego  PO wiedziało, że prezydent Kaczyński zrobi wszystko, by nie ujawnić nazwisk agentów i utrącić ustawę lustracyjną, więc prawie wszyscy posłowie PO byli za lustracją. Tak samo Zbigniew Bujak robił przygotowania do obalenia władzy komunistów na 17 grudnia, wiedząc że 13 grudnia będzie po wszystkim.
Tylko czym ten Bujak według Pana Rękasa miał zdobywać budynki komitetów partyjnych, gołymi rekami przeciwko karabinom i czołgom? Panie Rękas, trzeba myśleć!!!
Powtarzam jeszcze raz – na pełną ocenę 16 miesięcy wolności trzeba poczekać do momentu totalnej lustracji. Dopiero wtedy będziemy mieli pełną wiedzę o przygotowaniach do stanu wojennego oraz o 16 miesiącach wolności. Dzisiaj juz wiemy, że najważniejszy przywódca ruchu Lech Wałęsa był agentem SB, zaś pozostali przywódcy jak m.in. Marian Jurczyk, Zbigniew Bujak, czy tez liczni doradcy byli również agentami SB.
Najbardziej zaś rozczula ocena gen. Jaruzelskiego według Pana Rękasa przedstawianego jako zbawcę narodu. Jak wspomniałam wyżej, gdyby Rosjanie chcieli zniszczyć i utopić naród polski we krwi, Breżniew & Co. mogli to zrobić w każdej chwili siłami wojsk stacjonujących w Polsce. Jednak Rosjanie tego nie zrobili, pomimo że Jarozelski wręcz błagał Brezniewa o interwencję zbrojną. Wielokrotnie pisałam że nie wiem jakimi przesłankami kierowali się towarzysze radzieccy obdarzając Polaków 16 miesiącami wolności, przedstawianymi przez Pana Rękasa jako miesiącami anarchii, których to przyczyną była wyłącznie Solidarność.  Czyżby Pan Rękas wierzył w informacje podawane przez Trybunę Ludu i Żołnierza Wolności?
Porównując dwóch dyktatorów komunistycznych Władysława Gomółkę i gen. Jaruzelskiegp, ten ostatni wypada bardzo słabo. Gomółka w o wiele trudniejszych politycznie czasach, gdzie obowiązywało bardzo rygorystyczne przestrzeganie zasad socjalizmu w gospodarce demoludów, jednak wywalczył by polski rolnik nie miał obowiązku zrzeszania się w spółdzielniach produkcyjnych, tylko mógł pracować na swoim. Wreszcie rzecz najwazniejsza, potrafił powstrzymać szaleńca Chruszczowa przed zrobieniem krwawej jatki narodowi polskiemu, za co naród witał go bardziej entuzjastycznie po powrocie z Moskwy, niż był witany Jan Pawel II w Polsce. Wiem to od moich rodziców, którzy mogli sobie porównać oba powitania.
Natomiast gen. Jaruzelski Panie Rękas, błagalnie prosił Leonida Breżniewa o interwencję w Polsce, by zniszczyć Solidarność rękami obcych wojsk. Tak to gen. Jaruzelski ratował Polskęi Polaków ogłaszając stan wojenny. Ja rozumiałabym, gdyby za stanem wojennym szły jakieś rozwiązania systemowe.
Oto jedno z nich, które doprowadziło do prawdziwej anarchii gospodarczej. Polacy oczekiwali zdecydowanych działań rządu, który twierdził że to Solidarność doprowadziła Polskę do stanu anarchii. Aby pokazać poglądowo jak sobie Ludowe Wojsko Polskie radzi z problemami gospodarczymi, pociągnięcia geniusza Jaruzelskiego były transmitowane przez cały tydzień w lutym 1982 roku. Telewizja pokazywała jak wojsko urządzało łapanki na jakiekolwiek ciężarowki.  Zdumionemu złapanemu kierowcy zadawano pytanie czy wiezie jakiś ładunek. Jeśli był pusty i złapano go np. W Warszawie podczas powrotu do bazy, to dzielny i dumny wojak kierował go do Gdańska, by następnie z Gdańska jechać do Wrocławia. Telewizja nie pokazywała tłumaczenia kierowcy że on za dwie godziny kończy pracę tylko musiał jechać do Gdańska, bo tam było zapotrzebowanie na transport ładunku. Takich przypadków Panie Rękas było tysiące. Takie zarządzenia spowodowały ogromny chaos.
Przypomina mi się sytuacja z Krakowa kiedy to z lutym sypnął śnieg z deszczem, więc zrobiła się gołoledź, zaś wszystkie piaskarki zostały wysłane do Łodzi po jakiś ładunek, by wrócić do Krakowa po paru dniach, więc Kraków był unieruchomiony, dopóki piaskarki nie wróciły. 
Jeszcze o brakach towarów w ciągu tych historycznych 16 miesięcy. Otóż jak opowiadał mi mój znajomy ze szkoły średniej, obecnie pułkownik SB na emeryturze, wyprodukowane towary upychano gdzie tylko można było po magazynach wojskowych. Opowiadał mi że np. wyroby czekoladowe upychano w klasztoarch za zgodą opatów. Ale cóż moge poradzić, że Pan uwierzył,że Polacy niczego w tamtych czasach nie produkowali tylko strajkowali. Taki obraz był przedstawiany w TVP, Trybunie Ludu i Żołnierzu Wolności.
Pragnę również przypomnieć Panu Rękasowi, że gen. Jaruzelski miał pełnię dyktatorskej władzy i mógł wprowadzać reformy gospodarcze, by poprawić stan polskiej gospodarki, jakie tylko chciał. PZPR nie mogła mu w stanie wojennym podskoczyć, której dodatkowo szefował. A wprowadzał tylko dodatkowy chaos, jak to wykazałam na powyższym przykładzie. Jedyną jego wizją była obrona dogmatycznego socjalizmu za wszelką cenę i utrzymania władzy komunistów. Solidarność cokolwiek by zrobiła, to i tak by musiała zostać zmiażdżona. Nawet za cenę obcej interwencji, do której to namawiał Breżniewa, na szczęście dla Polski nieskutecznie. Dlaczego tak inteligentny człowiek jak Pan Rękas nie wspomina o tym fakcie?
Przejdźmy do tzw. drugiej Solidarności używając nazewnictwa Pana Rękasa. Podczas pierwszego spotkania Gorbaczow-Reagan ustalono m.in. sposób likwidacji komunizmu w Europie Wschodniej, jako wiodącego ustroju gospodarczego. Jednak Gorbaczow postawił warunek, na który to bez wahania zgodziła się strona amerykańska, a mianowicie że komunistom ma nie spaść włos z głowy. Mało tego mieli zostać nagrodzeni za tzw. pokojowe przekazanie władzy tzw. stronie Solidarnościowej. 
To właśnie w latach osiemdziesiątych XX wieku powstawały spółki nomenklaturowe , które to za bezcen przejmowały majątek wypracowany przez kolejne pokolenia Polaków, za zgodą dyktatora Jaruzelskiego. Ukoronowaniem stanu partyjnego posiadania był układ w Magdalence. Warto przypomnieć Panu Rękasowi że w Magdalence gen. Kiszczak zawarł ze swoimi agentami reprezentującymi Solidarność w imieniu strony rządowej. Czyżby gen. Jaruzelski wg. Pana Rękasa zbawca narodu o tym nie wiedział?
Dlatego też wracam do początku mojej notki, o konieczności totalnej lustracji, bo tylko wtedy dowiemy się o prawdzie naszej transformacji i zależnościach osób które w imieniu narodu polskiego świadomie robiły przekręt stulecia, sprzedając Polskę kolejnemu okupantowi za cenę prawdy o nich samych.
Pan Rękas wspomina, iż będąc małolatem zdążył się załapać do KPN. Jego przywódca okazał się agentem komunistycznej SB. Jak Pan Ręklas może zauważyć, że SB starała się umieszczać wzorem carskiej Ochrany, swoich agentów na czele ruchu, lub takie ruchy stworzyć.  Tak postepowano podczas początków Solidarności, starając się przejąć cały ruch, poprzez podstawionych agentów. Jak wiemy SB odniosła spektakularny sukces. Więc stwierdzenie pana Rękasa, że to Solidarność była wszystkiemu winna, której to bezczelne działania, niebaczne na realia geopolityczne tamtych miesięcy, doprowadziły do stanu wojennego, jest nic nie warte.
  

KOMENTARZE

 • Dziękuję
  Dziękuję za ten wpis, który przywrócił mi wiarę w rzeczywistość, bo czytaąc wpisy na neonie przez ostatnich kilka dni, czułam się jak w krainie luster. Na szczęście nie wszyscy jeszcze zwariowali albo nie usiłują zwariować innych.

  5* z serdecznymi pozdrowieniami zza miedzy,
 • Ślepa Mańka dałem 5. Pzdr.
  Tak to wszystko wyglądało, ja to także tak widziałem, pisałem o tym lata temu. A apologetów takich jak Rękas i paru tu na tej stronie sowieckiej matrioszki Margulisa vel Jaruzelskiego do dziś nie brakuje.
 • Ciekawy artykuł... tylko neprawdziwy sterynie stronniczy
  Z treści wynika że zdaniem autora solidarność to była organizacja agenturalna stworzona przez komunistów by atakować komunistów...
  by komuniści mogle strzelać to tłumów pożytecznych idiotów (prostych naiwnych szczerych ludzi).

  Przyznam że taka interpretacja historii mnie zaskakuje...

  PO CO MIELI BY TO ROBIĆ ?
  Sami przeciw siebie...

  Solidarność owszem była organizacją agenturalną ale nie komuchów ale globalnej mafii żydowskiej i służb zachody w tym Watykanu.
  Podkręcanie rewolucji poprzez organizowanie prowokacji najlepiej krwawych to przecież znane dzisiaj techniki działania tzw zachodu czyli globalnej mafii żydowskiej ..(znane prowokacje w Syrii, w Libii, w Iraku, na Ukrainie...)

  Ale robić krwawe prowokacje przeciw sobie ? gdzie tu logika gdzie sens...
  Sens miały te prowokacje gdy robiły je agentury globalnej mafii żydowskiej... sensem było rozpalenie nienawiści solidaruchów do władzy.
  i dawały pożywkę zachodniej propagandzie..
  Taki sens miały prowokacje chemiczne w Syrii... prowokacje snajperskie na Majdanie... i to miało sens (zbrodniczy)
 • Oj Mańka, Mańka, nie dość, że ślepa to jeszcze ....
  Przedstawiona narracja jest typowa dla opcji żydowskiej.

  Cały problem bierze się stąd, że "solidarność" była organizowana rękami i mózgami żydowskimi. Społeczeństwo w swej masie nie chciało aż tak radykalnych zmian - chociaż zmian oczekiwało.
  W sumie - rzeczywiście kierownictwo Solidarności, to byli konfidenci, ale trzeba dodać, że ci najbardziej prominentni - żydowskiego pochodzenia.
  To oni dążyli do tworzenia chaosu i atmosfery poprzedzającej wojnę domową.

  Jaruzelski przejmując władzę dążył do ograniczenia tych wpływów. Fakt, że we współpracy z sowietami. I faktycznie chciał wyeliminowania tych "przywódców solidarności" rękami sowieckimi. Na to sowieci nie poszli.

  Wprowadzając stan wojenny liczył na uspokojenie nastrojów. Prawie mu się udało. Ale tu były prowokacje podburzające społeczeństwo. Koronna sprawa, to zabójstwo Popiełuszki; Jaruzelski osobiście zalecił wyjaśnienie.
  I co?
  Ano śledczy zginęli w wypadku pod Białobrzegami w starciu z ciężarówką o wzmocnionej konstrukcji przedniej. Kierowca uciekł i zgłosił się po jakimś czasie - prawdopodobnie figurant.
  Inni już nie byli tak dociekliwi.

  W sumie - Jaruzelski przegrał z opcją wewnętrzną - wersja chyba "puławska", a ci wspólnie z "kierownictwem solidarności" rozgrabili Polskę.

  A w czasie stanu wojennego - tych z Solidarności, którzy byli Polakami i to o jakimś wpływie na organizację - wysłano na Zachód z paszportem w jedną stronę.
  Oczywiście - razem z tą grupą wysłano też sporo "kontrolerów".
  Jeśli więc Pani w tamtym czasie wyjechała - to potrzeba uwiarygodnienia - w której grupie.

  Obecnie Jaruzelski jest "kozłem ofiarnym" na którego zwala się wszystkie winy. To znana taktyka manipulacyjna. Znana od dawna. Przykładem najbardziej znamiennym jest Salomon - symbol mądrości, gdy faktycznie był to dureń z erotomańskimi skłonnościami, a który doprowadził do upadku państwa.
  Czyli - jak się ma propagandę w ręku, to wszystko można masom wmówić.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:45:04
  Wojtas celnie strzela.
  Prawda na pewno nie jest taka jak żydowska narracja..
  Można to wręcz przyjąć jako pewnik...
 • @Oscar 08:55:43
  .. i tu się pojawia dramatyczna wątpliwość dla samodzielnie myślących ...

  przecież opowieści biblijne to też czysto żydowska narracja o żydowskim Bogu...
 • Pozwolę sobie wstawić komentarz który wstawiłem pod postem Hasky'ego "9 z Wujka"
  A gdzie była i co robiła "Solidarność" w czasie strajku na Wujku...?
  Czy "Solidarność" gromadziła górników na Mszach św i nabożeństwach? na nieustannych modlitwach różańcowych, na wzór austriackiej Krucjaty Różańcowej?
  Czy raczej tolerowała fakt, że górnicy zbroją się do walki zbrojnej, poprzez szykowanie np zaostrzonych prętów zbrojeniowych, ciężkich śrub jako pociski i innych przedmiotów służących do "pokojowych rozmów"?
  Wiem to od górnika- uczestnika strajku na "Wujku"

  Czy przywódcy strajku nie wiedzieli o tym (a trąbiła o tym TV) że elektrownie mają zapas węgla na składach na kilka dni i czy nie widzieli, że w 1981 roku była bardzo ostra zima, jedna z tych zwanych zimą stulecia?

  Czy przywódcy "Solidarności" nie wiedzieli o tym, że po drugiej stronie w transporterach opancerzonych i czołgach mogą być pod rozkazem wystraszeni rygorami i wizją doraźnego sądu wojskowego i mogą ci młodzi ludzie, którzy także pewnie mieli swoje rodziny, być dezinformowani i indoktrynowani o śmiertelnym niebezpieczeństwie dla Polski i dla nich bezpośrednio?
  Przecież musieli być jakoś "zgrzewani" do walki.

  Czy "Solidarność" wykazała się tutaj mądrością i rozsądkiem, czy była także przez kogoś indoktrynowana, kto potrzebował Męczenników?

  Więc to "Solidarność" winna jest pośrednio, ale nie ulega że WINĄ GŁÓWNĄ temu rozlewowi krwi!...


  Dodam tylko tyle :
  Czy odwołująca się do wartości katolickich "Solidarność" była w tym momencie szczera, czy traktowała Pana Boga instrumentalnie?
  Powiem może jeszcze jaśniej :
  Czy Pan Bóg pochwala załatwianie spraw na ulicach, czy zachęca nas byśmy zwracali się do niego w naszych kościołach parafialnych?

  Wiele razy już pisałem, ale jakoś ta prawda nie może się przebić :
  CZY MY POLACY SŁUCHAMY TO CO DO NAS MÓWI PAN BÓG PRZEZ MATKĘ BOSKĄ?

  Bo po tych kolejnych rozlewach krwi, kolejnych utratach naszej Ojczyzny i dorobku wielu pokoleń Polaków, chyba jak byk widać, że :
  NIE SŁUCHAMY TEGO CO DO NAS MÓWI PAN BÓG.

  CZY TO JEST AŻ TAK TRUDNE BY TO ZROZUMIEĆ?
 • @Oscar 08:40:42
  W pełni się a tym zgadzam.
  Z tym, że w sprawie Watykanu należałoby dodać :
  Watykanu sukcesywnie od połowy XIX wieku przejmowanego przez wrogów Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła, o czym mówili i pisali ówcześni papieże z Pawłem VI na czele, którego na 4 lata zamknięto i zastąpiono sobowtórem, który mówił juz zupełnie co innego.
  Kto jeszcze nie widział tego :
  https://www.youtube.com/watch?v=7R4tp_o-RBU&t=12s
  to koniecznie powinien to zobaczyć, bo tak została rozpracowana Polska przy pomocy Solidarności.
  A tutaj, ten człowiek który to ujawnił w zeszłym roku został zamordowany;
  https://www.youtube.com/watch?v=2ydxd7ryMl8&t=61s
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:45:04
  We wczorajszym odcinku programu "Koniec Systemu" w Telewizji Republika Dorota Kania przyjrzała się kwestii nierozliczonych zbrodni z czasów komunizmu. Gość programu - dr Lech Kowalski, historyk - zdradził tajemnice zbrodni, jakie wstrząsnęły Polakami na wiele lat. Niestety, oprawcy uniknęli kary. 48 lat temu doszło do masakry robotników na Wybrzeżu. Protestowali oni przed drastycznymi podwyżkami żywności. Wojsko i milicja pacyfikowały strajki. Według oficjalnych danych, w masakrze grudniowej na wybrzeżu zginęło 44 osoby, a kilkaset zostało rannych. 11 lat po masakrze grudniowej gen. Jaruzelski wprowadził stan wojenny. Historia się powtórzyła - znów strzelano do ludzi. Na manifeście lipcowym byli ranni, a w kopalni Wujek - zabici. W III RP sędziowie nie chcieli uznać, że wprowadzenie stanu wojennego było nielegalne. Dopiero w 2011 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że Rada Państwa nie miała prawa wprowadzić stanu wojennego. Jego wprowadzenie zostało uznane za sprzeczne nie tylko z Konstytucjami III RP i PRL, ale też z prawem międzynarodowym. Zbrodniarze są tak ciężko chorzy, że nie mogą przed sądami stawać. Jaruzelski nigdy nie został prawomocnie skazany i strona komunistyczna może powiedzieć, że jest niewinny, bo nie było wyroku (...) To uczynienie z katów bohaterów, a z ofiar bandytów. Ja nie widzę możliwości osądzenia czasów stalinowskich i komunistycznych. Większość tych ludzi odeszła nieukarana. Ważne żebyśmy o tym pamiętali, mówili prawdę i uczyli historii w szkołach. Tego, że Jaruzelski to jest zbrodniarz mówi Tadeusz Płużański, historyk. W drugiej części programu redaktor Dorota Kania rozmawiała z Lechem Kowalskim, polskim historykiem wojskowości. Jak przyznał, w polskiej historii jest jeszcze wiele do zrobienia, by prawda o komunistycznych zbrodniach docierała do młodych ludzi. Wystarczy spojrzeć w Wikipedii, jak przedstawiony jest Grudzień'70 i stan wojenny. Treści tam przedstawione wyglądają tak, jakby pochodziły żywcem z komunizmu. Młodzież sięga w pierwszym odruchu do internetu, a tam są rzeczy niewyobrażalnie zafałszowane i to nadal funkcjonuje mówił. Dużą rolę w przypadkach wielu zbrodni miał odegrać generał Wojciech Jaruzelski. Lech Kowalski nie ma co do tego wątpliwości. Wojciech Jaruzelski i cała ta generalicja ma za sobą niemalże w każdej dekadzie walkę z własnym narodem. Członkowie WRON brali czynny udział w zwalczaniu Polski tuż po wojnie. Później odnajdujemy ich w Poznaniu, gdy zwalczają zbuntowanych poznaniaków. Całe pokolenia przewinęły się przez to wojsko, czy to zasadnicza służba wojskowa, czy studenci. Oni poprzez kojarzenie tego wojska z mundurem potrafili się za tym mundurem schować. A chowali się zwyczajni zbrodniarze, bo byli zbrodniarzami! twierdzi. Gość redaktor Doroty Kani zdradził też, że rozmawiał z działaczami komunistycznymi, którzy stali za brutalnym tłumieniem strajków przez wojsko. Co mieli do powiedzenia? Oni nigdy się nie odnoszą do tego, jakby mieli wziąć za chwilę odpowiedzialność. Wyrażali się o dobrej postawie żołnierzy, kadry oficerskiej. Wyszło większe wojsko w grudniu 70 i w stanie wojennym niż walczyło na wale pomorskim. Jaruzelski wyprowadził na wybrzeże 27 tysięcy wojska. Wojsko strzelało do robotników i wojsko ponosi odpowiedzialność zdradził Kowalski, który ujawnił też szokujące szczegóły zbrodni...Rozmawiałem z ludźmi, którzy strzelali. Po różnych garnizonach ich porozrzucano. Opowiadano mi, jak wyglądał ten proces mordowania. Za tymi żołnierzami, która była w pierwszym rzucie i strzelała z broni ostrej, stali funkcjonariusze nie tylko z WSW, ale Służby Bezpieczeństwa. Oni podgrzewali atmosferę dodał.
  Pozostaje tylko mieć nadzieję, że niezafałszowane fakty o komunistycznych zbrodniach, również dzięki takim historykom jak Lech Kowalski, będą przekazywane z pokolenia na pokolenie, tak by nigdy już nie doszło do podobnych wydarzeń.
 • @Oscar 08:40:42
  "Z treści wynika że zdaniem autora solidarność to była organizacja agenturalna stworzona przez komunistów by atakować komunistów...
  by komuniści mogle strzelać to tłumów pożytecznych idiotów (prostych naiwnych szczerych ludzi)."
  Z treści artykułu wynika, że Jaruzelski to był tchórzliwy dupek, który wobec dyktatu mafii żydowskiej za cenę życia niewinnych ludzi, kosztem zniszczenia polskiej gospodarki zrobił wszystko by ocalić własną skórę.
  Agent bolek podpiął się pod "transformację ustrojową" z niskich pobudek, dla korzyści materialnych i władzy. Owa "transformacja" była opracowywana znacznie wcześniej i nie w Polsce. To były plany podziału Europy (trzy koncepcje m.in. dzisiejsza UE).Wiem o tym od d-ra z nauk politycznych. Już podczas pierwszej Solidarności KC PZPR miał najświeższe wiadomości o tym, co dzieje się w Stoczni Gdańskiej. Pieski esbeckie z W-wy codziennie kursowały na liniii W-wa-Gdańsk i bez problemu wchodziły do środka.
 • @Oscar 08:55:43
  Tylko prawdą możemy przezwyciężyć komunę, bez względu na formę jaką przybiera. Dzisiejsza sytuacja to pokłosie tzw. "okrągłego stołu", chyba nikt nie powinien mieć żadnych wątpliwości. "Grubej kreski " nie dało się przekreślić pomimo upływu lat. Sędziów stanu wojennego przed odpowiedzialnością karną w III RP obronili sędziowie Sądu Najwyższego W kontekście kolejnej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce warto przypomnieć, że Sąd Najwyższy w III RP odmówił pociągnięcia do odpowiedzialności karnej PRL-owskich sędziów, którzy w stanie wojennym skazywali na kary więzienia ludzi mających odwagę ze zbrodniczym systemem walczyć. Działo się tak ponieważ układ zawarty w Magdalence i przy okrągłym stole roztoczył nad funkcjonariuszami PRL parasol ochronny. Ważną częścią tego układu był system sądowniczy, który "miał się sam oczyścić", choć od początku było wiadome, że to właściwie niemożliwe. A chazarobolszewicka matrioszka syn szewca Margulis vel Jaruzelski wypłacał nagrody za strzelanie do robotników. Potem elity III RP zrobiły z niego autorytet Dziś rocznica "czarnego czwartku". Przypomnijmy, 17 grudnia 1970 roku komunistyczne władze zdecydowały się na użycie wojska w celu pacyfikacji protestów robotniczych. W Gdyni do ludzi, którzy szli rano do pracy, otwarto ognień z ostrej amunicji. Co ciekawe sowiecka chazarobolszewicka matrioszka syn szewca Margulis vel Wojciech Jaruzelski, jako szef MON, już nazajutrz wystąpił do Rady Państwa o wypłacenie żołnierzom LWP strzelającym do robotników specjalnych nagród finansowych. Dwadzieścia lat później chazarobolszewicką matrioszkę syna szewca Margulisa vel Jaruzelskiego wybrano pierwszym prezydentem III RP, a Adam Michnik bronił go jak własnego ojca. A sędziowie nikogo do dziś nie skazali taki mamy wymiar sprawiedliwości! W stanie wojennym i później do roku 1989 wybili wszystkich nieprzejednanych i dążących do prawdziwej niepodległości, więc został kto został. W moim mieście na 27 członków Zarządu Regionu "S" 17 okazało się TW, w tym z tych którzy jednocześnie byli w KOR - wszyscy. To oni zbudowali nam III RP. A w Magdalence przy pomocy Opozycji "Konstruktywnej" odcięto tych czerwonych morderców od stryczka! I to jest początek III RP czyli pozornego państwa. W trakcie "polskiej pieriestrojki", tylko w jedną sobotę około 60 rolników popełniło samobójstwo. Zdarzeń tych było tysiące, były odpowiedzią na likwidacje zakładów pracy i biedę. Gdzie dziś architekci tych działań, czy przyznają się do winy, czy też w glorii chwały obsadzają lukratywne stanowiska? Pamiętamy o nich, znamy nazwiska. Macie tu listę, poczytajcie sobie. Na górze górnicy z KWK Wujek, a potem cała seria "nieznanych sprawców". Nawet 8-letnią dziewczynkę ZOMO-wskie bydlę z okna zastrzeliło bo mu się strzelać zachciało.

  LISTA OFIAR
  KOMUNISTYCZNEGO APARATU REPRESJI
  W LATACH 1981-1989
  Czekalski Józef Lat 48. Zamordowany w dniu 16 grudnia 1981 r. podczas pacyfikacji strajku w KWK Wujek, postrzał klatki piersiowej i brzucha, ponadto postrzał lewej stopy
  Giza Józef Lat 28. Zamordowany w dniu 16 grudnia 1981 r. podczas pacyfikacji strajku w KWK Wujek, postrzał boczny szyi
  Gnida Joachim Lat 28. Zmarł w dniu 25 stycznia 1982 r. w wyniku ran odniesionych w dniu 16 grudnia 1981 r. podczas pacyfikacji strajku w KWK Wujek, postrzał przeszywający głowe
  Gzik Ryszard Lat 35. Zamordowany w dniu 16 grudnia 1981 r. podczas pacyfikacji strajku w KWK Wujek, postrzał przeszywający głowę
  Kupczak Bogumił Lat 28. Zamordowany w dniu 16 grudnia 1981 r. podczas pacyfikacji strajku w KWK Wujek, postrzał brzucha
  Pełka Andrzej Lat 20. Zamordowany w dniu 16 grudnia 1981 r. podczas pacyfikacji w KWK Wujek, postrzał przeszywający głowę
  Stawisiński Jan Lat 22. Zmarł w dniu 25 stycznia 1982 r. w wyniku ran odniesionych w dniu 16 grudnia 1981 r. podczas pacyfikacji strajku w KWK Wujek, postrzał przeszywający głowę
  Wilk Zbigniew Lat 20. Zamordowany w dniu 16 grudnia 1981 r. podczas pacyfikacji strajku w KWK Wujek, postrzał w plecy i postrzał od tyłu w okolicy ledzwiowej
  Zając Zenon Lat 22. Zamordowany w dniu 16 grudnia 1981 r. podczas pacyfikacji strajku w KWK Wujek, postrzał przeszywający klatkę piersiową
  Browarczyk Antoni Lat 23. Zamordowany strzałem w głowę podczas rozpędzania demonstracji w Gdańsku, w dniu 17 grudnia 1981 r.
  Kosecki Tadeusz Zmarł na zawał serca pobity przez ZOMO w czasie pacyfikacji strajku na Politechnice Wrocławskiej w dniu 17 grudnia 1981 r.
  Adamowicz Michał Lat 28. Zmarł w dniu 5 wrzesnia 1982 r. w wyniku ran postrzałowych odniesionych w czasie demonstracji w dniu 31 sierpnia w Lubinie
  Pozniak Mieczysław Lat 26. Zmarł w dniu 31 sierpnia w Lubinie, w wyniku rany postrzałowej brzucha odniesionej w czasie demonstracji w Lubinie
  Trajkowski Andrzej Lat 32. Zmarł w dniu 31 sierpnia w Lubinie, w wyniku rany postrzałowej głowy odniesionej w czasie demonstracji w Lubinie
  Barchański Emil Lat 17. Uczeń, wiezień polityczny. Zaginął w dniu 16 czerwca 1982 r. Ciało wyłowiono z Wisły. W trakcie śledztwa był bity, miał być świadkiem na rozprawie kolegów
  Cielecki Wojciech Lat 19. Zastrzelony przez żołnierza LWP w dniu 2 kwietnia 1982 r., w Białej Podlaskiej
  Cieślewicz Wojciech Lat 29. Zmarł w dniu 2 marca 1982 r. w wyniku pobicia przez ZOMO podczas demonstracji w Poznaniu, w dniu 13 lutego 1982 r.
  Durda Władysław Zmarł w nocy z 3 na 4 maja 1982 r. zatruty gazami łzawiącymi użytymi do rozpędzania demonstracji w dniu 3 maja 1982 r., w Szczecinie. Milicja odmówiła wezwania pogotowia
  Grudziński Adam Lat 36. Zmarł na serce po pobiciu w obozie internowania w Zalężu, w październiku 1982 r.
  Jurgielewicz Zdzisław Lat 29. Zmarł w dniu 21 wrzesnia 1982 r. po pobiciu w dniu 12 września 1982 r. w KM MO, w Giżycku
  Kamiński Wacław Lat 32. Zmarł w dniu 28 listopada 1982 r., trafiony petardą w czasie demonstracji w dniu 11 listopada 1982 r., w Gdańsku
  Kołodziejczyk Wanda Lat 59. Przewieziona do szpitala w stanie agonalnym ze śladami pobicia z aresztu śledczego na ul. Rakowieckiej w Warszawie, zmarła w dniu 4 stycznia 1982 r.
  Kot Stanisław Po pobiciu przez patrol ZOMO w dniu 31 marca 1982 r. zmarł w dniu 3 kwietnia 1982 r. w Rzeszowie
  Królik Stanisław Lat 39. Pobity w czasie demonstracji w dniu 10 listopada 1982 r. w Warszawie, zmarł w dniu 16 listopada 1982 r.
  Lenartowicz Joanna Lat 19. Zmarła w dniu 5 maja 1982 r. po pobiciu w czasie rozpędzania demonstracji w dniu 3 maja 1982 r. w Warszawie
  Lisowski Włodzimierz Lat 67. Zmarł w dniu 13 lipca 1982 r. po pobiciu podczas demonstracji w dniu 13 maja 1982 r. w Krakowie
  Majchrzak Piotr Lat 19. Zmarł w dniu 18 maja 1982 r. po pobiciu przez ZOMO podczas demonstracji w dniu 13 maja 1982 r. w Poznaniu
  Majewski Kazimierz Lat 46. Na skutek nagonki, inwigilacji, gróźb i nakłaniania do współpracy z SB popełnił samobójstwo w dniu 29 pazdziernika 1982 r. w Jeleniej Górze
  Michalczyk Kazimierz Lat 27. Zmarł w dniu 2 wrzesnia 1982 r. w wyniku obrażeń poniesionych w czasie rozpędzania demonstracji we Wrocławiu w dniu 31 sierpnia 1982 r.
  Raczek Stanisław Lat 35. Zmarł w dniu 7 wrzesnia 1982 r. po pobiciu w czasie demonstracji w Kielcach w dniu 31 sierpnia 1982 r.
  Radomski Mieczysław Lat 56. Zmarł w dniu 3 maja 1992 r. w czasie zajść ulicznych w Warszawie
  Rokitowski Mieczysław Lat 47. Zmarł w dniu 3 kwietnia 1982 r. po pobiciu w areszcie śledczym w Zalężu
  Sadowski Piotr Lat 32. Zmarł w dniu 31 sierpnia 1982 r. trafiony petardą podczas demonstracji w Gdańsku
  Szulecki Adam Lat 32. Zmarł w dniu 9 maja 1982 r. po pobiciu w czasie demonstracji w dniu 3 maja 1982 r. w Warszawie
  Wilkomirski Eugeniusz Lat 52. Zmarł w dniu 3 wrzesnia 1982 r. po pobiciu przez ZOMO w czasie demonstracji w Częstochowie w dniu 1 września 1982 r.
  Włosik Bogdan Lat 30. Zamordowany przez funkcjonariusza SB w czasie demonstracji w Nowej Hucie w dniu 13 października 1982 r.
  Wozniak Tadeusz Lat 49. Zmarł w dniu 1 wrzesnia 1982 r. po pobiciu przez ZOMO podczas demonstracji w dniu 31 sierpnia 1982 r. we Wrocławiu
  Zdunek Franciszek Lat 49. Zastrzelony przez sierżanta MO .Przewodniczacy Komitetu Budowy Kaplicy w Sobolewie w woj. Lubelskim
  Jerz Jacek Lat 38. Zamordowany przez SB bezpośrednio po zwolnieniu z internowania - 31.01.1983r.
  Bleszczynski Zenon Lat 24. Zmarł w nocy z 13 na 14 stycznia 1983 r. po pobiciu w areszcie śledczym w dniu 28 grudnia 1982 r.
  Drabowska Janina Lat 63. Zmarła we wrześniu 1983 r. na skutek obrzęku płuc spowodowanego działaniem gazów łzawiących użytych do rozpędzania demonstracji w Nowej Hucie w dniu 31 sierpnia 1983 r.
  Grzywna Andrzej Lat 62. Zmarł w nocy z 29 na 30 sierpnia 1983 r. po pobiciu pałką po głowie w milicyjnym areszcie
  Kowalski Ryszard Lat 44. Przewodniczący KZ NSZZ „Solidarność” w Hucie Katowice, dwukrotny więzień polityczny. Zaginął w dniu 7 lutego 1983 r. Ciało wyłowiono z rzeki w dniu 31 marca 1983 r.
  Larysz Józef Lat 41. Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w zakładach ELWRO. Internowany, zwolniony z pracy. Zmarł w dniu 7 marca 1983 r. po kolejnym przesłuchaniu w KW MO
  Lyskawa Bernard Lat 56. Zmarł na zawał serca uciekając przed ZOMO po demonstracji w Krakowie w dniu 1 maja 1983 r.
  Miasko Zdzisław Lat 29. Zmarł w dniu 3 czerwca 1983 r. po pobiciu na posterunku MO w Nowej Miłosnej
  Marzec Jerzy Lat 21. Zaginął w dniu 21 czerwca 1983 r. po uroczystościach powitania Papieża. Ciało znaleziono nad Odrą w dniu 22 czerwca 1983 r. Powodem śmierci było zachłyśnięcie się krwią
  Podboraczyński Bogusław Lat 21. Działacz NSZZ „Solidarność”. Prawdopodobnie zatrzymany przez funkcjonariuszy MO, ciało wydobyto z rzeki w dniu 30 kwietnia 1983 r.
  Przemyk Grzegorz Lat 19. Zmarł w dniu 14 maja 1983 r. w wyniku obrażeń po pobiciu przez milicjantów na Komisariacie MO przy ul. Jezuickiej w Warszawie w dniu 12 maja 1983 r.
  Stefański Jacek Lat 25. Zmarł w dniu 9 września 1983 r. Pobity w dniu 2 września 1983 r. na ulicy przez „nieznanych sprawców”. Brata denata i świadków wydarzenia funkcjonariusze MSW nakłaniali szantażem do zaniechania wyjaśnienia sprawy
  Symoniuk Zbigniew Lat 33. Członek Komitetu Obrony Więzionych za Przekonania. Internowany, więzień polityczny. Zmarł w dniu 8 stycznia 1983 r. Wg oficjalnej wersji popełnił samobójstwo w czasie odbywania kary 2 lat pozbawienia wolności w więzieniu w Białymstoku
  Smagura Ryszard Lat 29. Zmarł w dniu 1 maja 1983 r. w Krakowie po trafieniu petardą w czasie demonstracji
  Szymanski Zbigniew Zmarł w kwietniu 1983 r. po pobiciu przez ZOMO-wców - R. Rudowczaka i J. Niemca
  Wasiluk Henryk Lat 28. Więzień polityczny. Zmarł w dniu 25 listopada 1983 r. Po zwolnieniu z więzienia popełnił samobójstwo przez samospalenie przed eksmisją z mieszkania
  Wedrowny Jerzy Lat 28. Aresztowany za udział w manifestacji w dniu 31 sierpnia 1983 r. Zmarł w areszcie śledczym we wrześniu 1983 r. w niewyjaśnionych okolicznościach, przed terminem rozprawy
  Witkowski Włodzimierz Lat 31. Zaginął podczas manifestacji w dniu 31 sierpnia 1983 r. we Wroclawiu. Zwłoki znaleziono w dniu 7 września 1983 r. wiszące na drzewie pod Oleśnicą
  Ziołkowski Jan Lat 56. Współpracownik Komitetu Budowy Pomnika Ofiar Czerwca 1956 r. Zmarł w dniu 5 marca 1983 r. pobity w czasie przesłuchania w V komisariacie MO w Poznaniu
  Bartoszcze Piotr Lat 34. Działacz NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych. Zmarł w nocy z 7 na 8 lutego 1984 r. Ciało znaleziono w dniu 8 lutego 1984 r. w studzience melioracyjnej na polu ze śladami bicia i duszenia
  Fraczek Lech Zmarł w dniu 25 maja 1984 r. po pobiciu w dniu 5 kwietnia 1984 r. na posterunku MO
  Fras Tadeusz Lat 33. Nauczyciel, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w szkole. Zmarł w dniu 7 września 1984 r. Ciało znaleziono na przedmieściu Krakowa. Wg oficjalnej wersji wyskoczył z II piętra. Sekcja zwłok ujawniła ślady bicia i duszenia
  Gebosz Andrzej Lat 31. Zmarł w dniu 26 października 1984 r. po pobiciu podczas przesłuchania w DUSW Łódź - Śródmieście
  Hac Aleksander Lat 44. Przewodniczący KZ NSZZ „Solidarność” w Fabryce Samochodów Ciężarowych w Lublinie. Zmarł w dniu 18 pazdziernika 1984 r. Znaleziony w dniu 16 października 1984 r. w piwnicy domu przy ul. Królewskiej z ciężkimi obrażeniami głowy
  Hant Edyta Lat 8. Uczennica, Zmarła w dniu 29 marca 1984 r. Zginęła w parku od strzału oddanego z okien mieszkania przez sierżanta MO Halonia
  Jasiński Krzysztof Lat 25. Działacz NSZZ „Solidarność”. Internowany. Zmarł w dniu 10 listopada 1984 r. Zwłoki znaleziono na przystanku PKS w Elblągu z silnymi urazami
  Kulka Stanisław Lat 47. W dniu 15 listopada 1984 r. został zastrzelony na szosie przez milicjanta Jana Żurka
  Lawrynowicz Henryk Lat 42. W dniu 8 listopada 1984 r. został zatrzymany na Komisariacie Kolejowym. Zmarł w dniu 9 listopada 1984 r. Lekarz stwierdził krwiaka skroni i liczne obrażenia
  Lazarski Kazimierz Lat 58. Pobity we własnym mieszkaniu przez funkcjonariuszy MO. Zmarł w dniu 24 września 1984 r. Sąd Rejonowy w Oleśnicy skazał funkcjonariuszy Ryszarda Boryga, Zbigniewa Królaka i Józefa Jarosika na kary od 1 do 2 lat pozbawienia wolności
  Popiełuszko Jerzy Lat 37. Kapelan NSZZ „Solidarność”. Bestialsko zamordowany w październiku 1984 r. przez funkcjonariuszy MSW.
  Romanowski Jarosław Lat 23. Zmarł w dniu 12 maja 1984 r. Zatrzymany przez MO. Wg oficjalnej wersji powiesił się w areszcie
  Struski Krzysztof Lat 28. Zmarł w dniu 14 listopada. Zatrzymany przez funkcjonariuszy MO zostal wyrzucony z milicyjnego samochodu
  Sztencel Paweł Lat 19. Zmarł w dniu 22 grudnia 1984 r. na astmę sercową w areszcie śledczym przy ul. Smutnej w Łodzi, po odmówieniu pomocy lekarskiej
  Tokarczyk Zbigniew Lat 31. Działacz NSZZ „Solidarność” i KPN. Internowany i szykanowany przez SB. Zmarł w nocy z 22 na 23 lutego 1984 r. Ciało znaleziono koło domu denata. Sekcja wykazała urazy wątroby i płuc oraz ślady ciosów
  Walczak Bogusław Lat 57. Zmarł w marcu 1984 r. Został zatrzymany przez patrol MO w dniu 8 marca 1984 r. Żonie wydano ciało w dniu 16 marca 1984 r. twierdząc, że znaleziono je na ulicy
  Antonowicz Marcin Lat 19. Zmarł w dniu 2 listopada 1985 r. Został zatrzymany przez patrol MO w dniu 19 października 1985 r. W milicyjnym samochodzie doznał śmiertelnych urazów głowy
  Budny Jan Zmarł w dniu 14 lutego 1985 r. Zatrzymany przez funkcjonariuszy MO Witolda Jabłońskiego i Kazimierza Klonowskiego w dniu 11 lutego 1985 r. Pobity w czasie przesłuchania. W szpitalu stwierdzono krwiaka mózgu, który był przyczyną zgonu
  Bulko Zdzisław Lat 30. Zmarł w dniu 17 grudnia 1985 r. Znaleziony w rowie pod Zamościem z ciężkimi obrażeniami. Zwolnieni przez niego z pracy za pijaństwo i kradzieże trzej ORMO-wcy grozili mu zemstą
  Czarny Mikołaj Lat 56. Zmarł w dniu 14 lutego 1985 r. Został zatrzymany przez MO.(...) Zmarł w wyniku urazów czaszki. Wg oficjalnej wersji spadł ze schodów
  Franz Roman Lat 32. Zmarł w dniu 8 stycznia 1985 r. Został zatrzymany przez milicję na Komisariacie Kolejowym. Znaleziony martwy na ławce koło dworca PKP. Sekcja wykazała stłuczenie mózgu
  Krawiec Jan Lat 22. Zmarł w dniu 30 pazdziernika 1985 r. W dniu 30 pazdziernika 1985 r. został zatrzymany na Komendzie MO w Miechowie. Wg oficjalnej wersji popełnił samobójstwo w areszcie przez powieszenie. Ciało nosiło ślady urazów piersi, brzucha i głowy
  Krzywda Jacek Lat 37. Zmarł w dniu 26 czerwca 1985 r. Został pobity w bramie domu, w którym mieszkał, przez patrol MO
  Kasprowski Dariusz Lat 23. Zmarł w dniu 9 grudnia 1985 r. Wg. oficjalnej wersji powiesił się, w ZK w Koronowie. Na zwłokach stwierdzono liczne urazy szyi, ramion i pleców
  Martin Lesław Lat 37. Członek Komisji Rewizyjnej Zarzadu Regionu NSZZ „Solidarność”. Zamordowany w dniu 23 stycznia 1985 r. Został zrzucony przez „nieznanych sprawców” z kładki dla pieszych nad ulicą, z wysokości 20m
  Popławski Piotr Pop cerkwi prawosławnej w Narwi. Zaginął w dniu 15 czerwca 1985 r. Zwłoki znaleziono w dniu 20 czerwca 1985 r. w lesie koło Zabludowa. Wg oficjalnej wersji popełnił samobójstwo
  Przepiorzynski Witold Członek NSZZ „Solidarność”. Zaginął w dniu 9 maja 1985 r. Zwłoki znaleziono w dniu 17 maja 1985 r. w kanale portowym ze śladami silnych obrażeń
  Szuster Aleksander Lat 25. Zmarł w dniu 30 stycznia 1985 r. po pobiciu na Komisariacie MO w Świdniku. Przyczyną śmierci było złamanie podstawy czaszki
  Ślusarski Ryszard Lat 25. Zmarł w dniu 4 marca 1985 r. po pobiciu przez funkcjonarjuszy MO w mieszkaniu, na ulicy i w komisariacie. Śmierć nastąpiła w wyniku zmiażdżenia wątroby, nerek i pęknięcia jelit.
  Bednarek Marian Lat 35. Zmarł w dniu 27 grudnia 1986 r. po pobiciu na komisariacie MO
  Szkarlat Zbigniew Lat 43. Działacz NSZZ „Solidarność”, więzień polityczny. Zmarł w dniu 9 lutego 1986 r. Znaleziony na ulicy w dniu 2 lutego 1986 r. ciężko pobity, stwierdzono pęknięcie czaszki i uszkodzenie mózgu
  Luks Grzegorz Lat 19. Zmarł w dniu 14 stycznia 1987 r. Został zbity i skopany przez patrol MO w nocy z 29 na 30 sierpnia 1986 r. Przy niedostatecznej pomocy lekarskiej, zmarł w wyniku powikłan po pourazowej torbieli trzustki
  Kalinowski Wacław Zmarł w dniu 27 marca 1987 r. W dniu 22 marca 1987 r. został pobity w samochodzie milicyjnym
  Strzelecki Jan Lat 69. Zmarł w dniu 11 lipca 1988 r. Znaleziony ciężko pobity nad Wisłą w dniu 30 czerwca 1988 r.
  Niedzielak Stefan Proboszcz parafii Św. Karola Boromeusza. Zamordowany w dniu 20 stycznia 1989 r. Ciało znaleziono w mieszkaniu denata. Sekcja wykazała liczne urazy i rozerwanie wiązadeł kręgu szyjnego jako przyczynę śmierci
  Suchowolec Stanisław Proboszcz parafii Najświętszej Marii Panny na Dojlidach. Zamordowany w dniu 30 stycznia 1989 r. Wg wersji prokuratury śmierć nastąpiła w wyniku zatrucia tlenkiem metali spowodowanego pożarem w pokoju powstałym z zapalenia się grzejnika
  Zych Sylwester Lat 39. Wikariusz parafii Św. Jakuba. Więzień polityczny. Zamordowany 11 lipca 1989 r. Ciało znaleziono na dworcu PKS.
  Ogólną liczbę ofiar (poza osobami, które zginęły w wyniku bezpośrednich akcji ZOMO i wojska, odcięcia telefonów, zablokowania transportu i bałaganu wywołanego przez komisarzy wojskowych) ocenia się na kilkaset osób. Proszą o pamięć i modlitwę. Jesteśmy im to winni. Do dnia dzisiejszego nie ma kompletnej listy ofiar; zbrodniarze i kaci nie zostali nigdy ukarani. Mordercy są wśród nas. Niech to nie da wam spokojnie żyć.

  Źródło http://13grudnia.org.pl/ofiary
 • @Lotna 05:12:39
  Celowo odwołali prok. Witkowskiego żeby śledztwa w sprawie ks. Jerzego nie można było zamknąć. A prok. Witkowski miał już wszystko gotowe do postawienia aktów oskarżenia... Śledztwo trwa, więc jest objęte tajemnicą dochodzenia, i o to chodzi. Dziesiątki apeli o przywrócenie prok. Witkowskiego na nic się zdały. To jest wszystko jedno wielkie oszustwo.
 • @kula Lis 68 10:18:15
  Coś mętnie i zadziwiająco zgodne z żydowską narracją.

  "Ciekawy" z Pana człowiek.
 • @Lotna 05:12:39
  A "gen" Ciastoń czy inny tam Hipolit Starszak to niby lepsi od sowieckich matrioszek Kiszczaka i nadzorcy z ramienia NKWD nad drugą Margulisem vel Jaruzelskim? Ten skurwysyn Starszak jest odpowiedzialny za śmierć młodego polskiego inż Jerzego Strawy, który samotnie podjął walkę z komuną pracując dla wywiadu amerykańskiego, a komunistyczna propaganda podała, że był niemieckim szpiegiem, no i został skazany dostał KS i wyrok wykonano. Znalem osobiście jego ojca powstańca warszawskiego, porządnego człowieka. A córcia Starszaka dziś bryluje na salonach w czerwonej warszafce wydana za jakiegoś trenera.
 • @Lotna 05:12:39
  Wczoraj były urodziny zwyrodnialca i UB-eckiego kata: sędziego Zbigniewa Domino. Skazywał na śmierć Polską Młodzież, podpisywał wyroki śmierci na Wyklętych, uwielbiał obserwować egzekucje Bohaterów z Dywizjonu 304. Żyje nie niepokojony do dziś w Rzeszowie na sutej emeryturze. A powinien już dawno ten skurwysyn bolszewicki wisieć! Czy można mówić o końcu chazarokomuny i niepodległości w Polsce? Nie! Ona ma się nadal dobrze!

  https://pbs.twimg.com/media/DRly6n7WkAAM9dp.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:35:43
  Z ciebie coraz bardziej "ciekawszy" nie tylko ja to zauważam. Obnażaj się dalej jak wielu tu tobie podobnych.
 • @Oscar 08:40:42
  Doskonale Pan to ujął 5*.To była typowa kolorowa rewolucja przygotowana przez żydostwo na Zachodzie,w/g typowego scenariusza,z typowymi prowokacjami sprawdzonymi,pod kątem skuteczności na innych państwach.Temu też służyło embargo nałożone przez Regana na Polskę i Polaków, o którym to jakoś dziwnie nikt nie pisze z komentatorów,a miało ono decydujący wpływ na Polak i Polskę,bo położyło nasz przemysł na łopatki.Wszystkie inne okoliczności to bzdety,którymi nie warto się zajmować.
 • @kula Lis 68 10:48:04
  Kula .. wyroki śmierci dostawali wyłącznie ci bandyci którym udowodniono że albo osobiście mordowali bezbronnych Polaków (np rozbrojonych milicjantów, rozbrojonych żołnierzy, urzędników państwowych, nauczycieli, mierniczych podczas reformy rolnej.., albo wydawali takie rozkazy..
  Cała reszta leśnych dostawała wyroki więzienia za udział w bandach zbrojnych i wychodziła przed czasem w licznych amnestiach.
  a na wolności mogli się kształcić za darmo i mieli zapewnioną pracę...z tym że zatrudniający bali się zatrudniać bandytów .. bo kto by się nie bał.

  Karę śmierci dostawali tylko ci co mordowali osobiście bezbronnych ludzi
  oraz ci którzy takie rozkazy wydawali...
  Moim zdaniem to były sprawiedliwe wyroki...bandytyzm a właściwie terroryzm prowadzący do śmierci bezbronnych ludzi musi być tępiony takimi metodami.
 • @Oscar 11:34:49
  Co ty tu insynuujesz, manipulatorze? Gdzie ty tu groźbę widzisz?
 • @Lotna 12:28:38
  tu..
  "
  Z ciebie coraz bardziej "ciekawszy" nie tylko ja to zauważam. Obnażaj się dalej jak wielu tu tobie podobnych.
  "
 • Mańka
  Twoim zdaniem czyim dziełem była Solidarność? Co miała osiągnąć , jaki był cel jej powstania? I co ostatecznie osiągnęła?
 • @Oscar 12:30:33
  Znowu manipulujesz. Widzisz odpowiedź Lisa, ale wypowiedzi Wojtasa nie widzisz?

  „kula Lis 68 10:18:15
  Coś mętnie i zadziwiająco zgodne z żydowską narracją.

  "Ciekawy" z Pana człowiek.
  nadużycie link skomentuj
  Krzysztof J. Wojtas 19.12.2018 10:35:43”

  Jak chodzi o obnażanie, to Wojtas cały czas obnaża swoją głupotę. Od wytykania mu tego do gróźb zamachu na jego życie daleka droga, ale dla ciebie to jest jedno i to samo.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:45:04
  „A w czasie stanu wojennego - tych z Solidarności, którzy byli Polakami i to o jakimś wpływie na organizację - wysłano na Zachód z paszportem w jedną stronę.
  Oczywiście - razem z tą grupą wysłano też sporo "kontrolerów".
  Jeśli więc Pani w tamtym czasie wyjechała - to potrzeba uwiarygodnienia - w której grupie.”

  To są talmudyczne chwyty poniżej pasa - atak personalny zamiast argumentów. Ten, trzeba przyznać, wyjątkowo obleśny. Może raczej Wojtas najpierw nam uwiarygodni, że nie jest takim kontrolerem, tym bardziej, że cały czas usiłuje nas cywilizować swoją antypolską cywilizacją.
 • All
  "Hej! ramię do ramienia! spólnymi łańcuchy
  Opaszmy ziemskie kolisko!
  Zestrzelmy myśli w jedno ognisko
  I w jedno ognisko duchy!…
  Dalej, bryło, z posad świata!
  Nowymi cię pchniemy tory,
  Aż opleśniałej zbywszy się kory,
  Zielone przypomnisz lata."


  Tyle lat upłyneło od napisania tego utworu, a nic się w Polsce i między Polakami nie zmieniło...I się nie zmieni, chyba , że na gorsze!
 • Porażająca wiedza!
  Szanowna Autorko, Pani wiedza jest porażająca. Wie pani prawie wszystko. Zna Pani ustalenia Reagana z Gorbaczowem, o co prosił Jaruzelski Breżniewa. Do prawdy godne podziwu. Ale dość ironii. Pani artykuł to przykład tworzenia kolejnego mitu w historii naszego narodu. Jak w każdym micie prawda miesza się z domysłami, faktami zmyślonymi czy wręcz kłamstwami. To nie jest ważne. Ważne jest to, że mit wszystko prosto tłumaczy, nie powoduje wątpliwości i rozterek. Czy można z mitem polemizować? Z mitem można, ale z wyznawcami mitu już nie, bo dla nich jest to istota myślenia, pojmowania świata, a czasem sensu życia. A, że mit nie odpowiada rzeczywistości, tym gorzej dla niej.
 • @Jabo 14:15:36
  Moźliwość tworzenia mitów opartych na półprawdach, daje tolerowanie takich posta i postaci jak Lech Wałęsa, który powinien mieć zmniejszoną emeryturę i postępowanie karne za kradzież dokumentów.
  Inna sprawa po co się tworzy mity. To są przypadki indywidualne, ale historycy powinni dbać jakąś systematykę.
 • ??? !!!
  Dyskusja jak zwykle toczy się torem takim jak tego chce wróg. Na zasadzie "Osiołkowi w żłoby dano. W jeden owies, w drugi siano". Goj ma trudności ze zdecydowaniem kto go robi w konia. I tak to trwa od wieków, gdyż dla "osiołka" liczy się owies i siano, a nie ten kto mu je załadował i w jakim celu.
  Sanhedryn używa schematu pozornego dualizmu w kontroli gojów, aby goj miał wrażenie możliwości wyboru (demokracji), a w razie gdyby coś wyrwało sie spod kontroli to użycia tych frakcji przeciwko sobie w celu samozagłady. Tak więc mamy dwie koszerne mafie: wschodnią i zachodnią. W Polsce w owym czasie była komuna i kontrolowana opozycja, a na świecie komunizm i kapitalizm, które to eksperymentalne programy właśnie zakończono aby zastąpić je ich hybrydą w Chinach. Menory na stole obrad władz z "opozycją" też chyba nie stały przez przypadek. To że niektóre kraje przeszły spod kurateli jednej mafii do drugiej nie zmienia faktu że ojciec chrzestny wszystkich ojców chrzestnych zasiada w Sanhedrynie.
 • @AgnieszkaS 16:57:48
  To jest konkret.... dzięki..

  Chyba się zakochałem..
 • @ Ślepa Mańka, Lotna
  +5 za przedstawienie rzeczywistości tak, jak ona wyglądała.

  Za obwinianie o tragedię i dramat Polaków organizację „Solidarność”, Konrad Rękas okazał się totalnym elementem anty-społecznym i anty-polskim. „Solidarność” to byliśmy MY, naród Polski, działający z zapałem i nadzieją na poderżnięcie gardła Komunizmowi. Za tą działalność właśnie wielu z NAS Polaków utraciło życie. Są to bohaterzy!
  Aparatczykom żydo-komuny, zwłaszcza takim jak Wałęsa, Jaruzelski, Kiszczak, i Kania, czapka z głowy nie spadła.

  Fakt, że „Solidarność”, tak samo jak Kościoł, była zinfiltrowana przez aparatczyków żydo-komuny wyszedł na jaw lata później. Zryw narodu Polskiego zakończył się sukcesem! Ale nie pełnym. Z powodu braku lustracji, ogniska żydo-komuny pozostały i działają anty-spełecznie do dzisiaj – zobacz Rękas, Oscar, Wojtas, Bialas, Jeznach, p.Tiamat, Jabo, itp.

  PRECZ Z KOMUNĄ!
 • Moja pierwsza jedynka...
  Byłem, żyłem, a nawet działałem...
  A teraz bardzo żałuję. Czasami nawet się wstydzę.
  Przepraszam, ale moje spojrzenie na tamte czasy, jest diametralnie odmienne od Pani....
 • @Zdzich 17:21:50
  A o mnie zapomniałeś...
  Trochę mnie to ubodło.
 • @Zdzich 17:21:50
  Wiesz, jak doszło do wyboru ,G.Jaruzelskiego na prezydenta? Kto na zapałkach szkolił jak głosować , aby G.Jaruzelski został prezydentem? Kto szkolił posłów OKP? Ambasador USA. Nie ZSSR, tylko USA.
 • @Zdzich 17:21:50
  p.Tiamat to ta co ją esbecja Kiszczaka wysłała na antypody za wyrzuconymi z Polski solidarnościowcami to mi pisał kolega z Australii, oraz jej apologeta Białas kapuś w wśród nauczycieli opolskich, co wiem od samych nauczycieli. Co do reszty nie zamierzam się wypowiadać choć swoje zdanie o co niektórych mam wyrobione. Ja do pierwszej Solidarności się zapisałem, działałem w niej, lecz po zobaczeniu kto i skąd do niej wstępuje do drugiej już się nie zapisałem, bo tam już była większość kabli SB.
 • @AgnieszkaS 17:00:32
  „Fundusze na przeprowadzenie solidarnościowej rewolucji dostarczała amerykańska CIA, Kościół Katolicki i amerykańskie związki zawodowe AFL-CIO, oraz American Institute for Free Labor Development, które były powiązane z CIA i służyły do podziemnej walki z ruchami socjalistycznymi w Ameryce Łacińskiej.” - to jest plotka lub przynajmniej „teoria konspiracyjna” rozpowrzechniania przez Lewicę.

  A jeśli to prawda, to wspaniale, że przynajmniej ktoś na tym świecie wspomógł naród polski powstający na przeciw karabinów maszynowych znienawidzonych Komunistów/Socjalistów.
  Dozgonna wdzięczność dla Prezydenta Reagan'a i Kościoła Katolickiego!
 • @Zdzich 17:21:50
  Żydo-komuna ???
  Chłopie to anachronizm z czasów Stalinowskich.
  To za Stalina mafia żydowska przejęła władzę w ZSRR i realizowała swoją wizję komunizmu. W Radzie najwyższej ZSRR było 80% żydów a reszta to zastraszone mniejszości oraz Rosjanie.
  W NKWD prawie całe naczalstwo było żydowski...
  Wtedy postało pojęcie żydokomuny.
  Ja umarł Stalin to Chruszczow odsunął żydów od koryta i żydo-Komuna się skończyła .. nastąpiła tzw odwilż... ludzi powypuszczano z łagrów na Syberii.

  W Polsce żydokomuna była do 68r kiedy to Gomułka usunął mafię żydowską z państwowych stołków... i żydokomuna się skończyła.
  żydokomuna masowo wyjechała na zachód i tam się skumała z żydo-kapitalistami.

  żydokomuna z pomocą żydo-kapitalistów (czyli tzw zachodu) oraz żydo-katolików oczywiście próbowała wrócić w Polsce..w 1970r, w 1976r, w1980r...
  Jaruzelski jednak przez te wszystkie lata skutecznie bronił Polski przed sojuszem żydo-komuny, żydo-kapitalistów i żydo-katolików..
  właśnie.

  Niestety za sprawą naszych polskich szczerych pożytecznych idiotów z solidarności Jaruzelski przegrał w końcu tę walkę o Polskę
  i Poddał Polskę żydo-komunie, żydo-liberało i żydo-katolikom...

  Te sojusz żydo.... rządzi Polską od 89r...grabiąc Polskę z majątku narodowego..

  Wspólny mianownik wrogów Polski jest przedrostek "żydo" a reszta to tylko fałszywe przykrywki ideologiczne (komuna, liberalizm, katolicyzm)
  takie same jak żydo-organizacje Sorosa o pięknych nazwach (wolności, demokracji, praw człowieka, rozwoju...czy innych typu katolickie czy cuś)

  Posługiwanie się zbitkami propagandowymi bez ich zrozumienia i to zbitkami propagandy żydowskiej..powoduje że człowiek się kompromituje..
 • @AgnieszkaS 17:59:30
  Prof. Tadeusz Kowalik – ekonomista o poglądach socjalistycznych, czlonek PPR i PZPR, był jednym z najbardziej znanych krytyków polskiego modelu transformacji.
  Tacy właśnie uksztaltowali Panią, no i wyniki są!

  Z ludzkiego punktu widzenia, wszystkie kraje są rynkiem gospodarczym skąd kupuje się towary, i dokąd się je sprzedaje. Niemniej jednak, inwestycja w Polskę „z myślą o przyszłych dochodach” była bardzo ryzykowna i, niestety, sprawdziła się jako bardzo zła decyzja.
  W innych słowach, obrabowano podatników amerykańskich (obraz socjalizmu) celem wspomagania mało znanych osobników w Polsce! (Od siebie dodam: „pomoc zagraniczna” pownna być zlikwidowana.)
  Trzeba było poczekać, aż wszyscy komuniści/socjaliści będą wyłapani i powieszeni. Do tego jednak nie doszło, Komunizm/Socjalizm rozrósł się jak rak złośliwy, i obecnie nie tylko Polska cierpi, ale również Stany Zjednoczone, skąd wyszła pomoc dla odradzającej się Polski.
  PRECZ Z KOMUNĄ!
 • @Zdzich 18:36:56
  Chłopie, żaden komuch nawet nie piwąchał sznura
 • @zbig71 18:47:56
  Niestety! Ale cudze dollary powąchał i wącha do dzisiaj.
  Np. Tusk!
 • @AgnieszkaS 18:44:02
  Mam na mysli LEWICA, czyli system zastepujacy Boga ateistami/półgłówkami zindoktrynowanymi w „materializmie dialektycznym”. Nie bawie się w analizy rozczepiania włosna na cztery za pomoca słówek typu „neo”, „demokracja”, itp. Nie marnuje tez czasu na rozmyslania co oszust/komuch miał na mysli. Oni są godni potepienia za swoje czyny! Rezultatem ich „filozofii” jest sadyzm, morderstwa (ks. Popieluszko, Lepper) i smierc wielu milionów niewinnych osób (Gulagi). Nigdy nie utozsamie siebie z takim systemem!

  Do tego, to nie „amerykańska CIA, amerykańskie związki zawodowe AFL-CIO, oraz American Institute for Free Labor Development” skladaly się na Polakow walczacych o wolnosc! Składki pieniezne i darowizny zbierały Kościoły Katolickie oraz organizacja Pomost.
  W Stanach, kazdy Polak, a nawet kazda babcia na emeryturze, czyli ponad milion Polakow w Chicago, ponad milion Polakow w Nowym Jorku, ponad milion Polakow w Detroit, dawali pieniadze, ubrania, koce, ksiazki, jedzenie w puszkach, itd., itd. Z drugiej strony Polacy otrzymywali te dary rozdawane przez Kościół i Caritas. Byly tez komitety Solidarnosci, które rozdawały te dary w Polsce.
  Ile dał „rzad amerykanski” z podatnika amerykanskiego, tego nie wiem. Ale pamietam, ze Prezydent Reagan prosił oficjalnie w TV o „pomoc Polakom” w ich trudnym okresie, kazał zapalic swieczke w oknie na znak solidarnosci z walczacymi Polakami, oraz otworzył granice dla uchodzcow z Polski.
  W zamian, Stany Zjednoczone otrzymały bandy komunistycznych „dziennikarzy”, studentow i profesorow marksizmu(!), wzgarde za pomoc, kłamliwe opinie, pomowienia, oraz szyderstwa z pomocy – co widac do dzisiaj powyzej.
  Juz nigdy nie wydam ani złotówki na „pomoc Polakom”.
 • Gdzie będziemy pisać ?
  A nie obawia się szanowna Mańka, że jeśli doszłoby do pełnej lustracji i ujawnienia wszystkich agentów, to z dnia na dzień zostanie zamkniętych kilka poczytnych i mniej poczytnych portali internetowych ?
  I gdzie wtedy będziemy pisać ?
 • @tańczący z widłami 20:34:08
  Kogo ma kolega na myśli? P.R.Oparę?
 • @Zdzich 19:27:06
  Pieniądze od Polonii dostawał Mazowiecki, Kuroń, Michnik. Pamiętam, co mówili szeregowi działacze z Mazowsza w latach 80tych
 • Autor
  tak się składa, że ja też te czasy pamiętam - dlatego napisałem to:

  https://att.neon24.pl/post/146814,weszliby-czy-nie-weszli
 • @zbig71 21:57:14
  Zgoda. Dodaj do tego Jana Parysa i Andrzeja Jarmakowskiego. Też dostali i wywieźli z USA kupę pięniędzy oraz walizki towarów. Przemawiali do Polonii podczas spotkań organizowanych przez POMOST.
  NIKT nie wiedział, że było to trzech Żydów! Jednak to, co dostali, był kroplą w morzu w porównaniu z tym, co dostali Polacy na miejscu. Ustawiali się w długich kolejkach przez Kościołami i biurami Caritasu. Były też „komitety Solidarności” działające z ukrycia przy Kościołach. W paczkach było wszystko na podstawowe potrzeby do życia, od dolarów do czekolady, mleka w proszku, koców, proszków do prania, ubrań, butów, książek, bandaży, Aspiryny, i plastrów na rany. Widziałem smutek, radość, i nadzieję w oczach. „Ameryka” nie opuściła Polaków w najtrudniejszych chwilach!
  Wiem, gdyż samemu bralem udział w rozdawaniu, i na wsi i w dużym mieście w Polsce!
 • @Lotna 05:12:39
  Dziękuję i również pozdrawiam zza miedzy
 • @kula Lis 68 08:25:25
  Dziękuję za 5 Myślę że Pan Rękas przegiął pałę, więc postanowiłam dać odpór. Może inni jeszcze bardziej przeginali, ale ja ich nie czytała.
  Serdecznie pozdrawiam
 • @Oscar 08:40:42
  Nie wiem na ile Pan pamięta,ale włąśniejedna grupa agentów chciała wymienić ekipę Gierka na inną. w czerwcu 1976 roku nie wyszło, więc następna próbą sil był sierpirń 1980. Wszystko szło według planu, miało być tzw. kryterium uliczne. Ale do tego nagle wtrącili się Rosjanie, którzy wyraźnie powiedzieli że kryzys należy rozwiązać metodami politycznymi.
  Solidarnośc jeśli chodzi o kierownictwo naszpikowana była agentami, więc ją władza kontrolowała na wsztkie możliwe sposoby.
  Agentura początkowo współpracowała z komunistami jednakże po spotkaniach Gorbaczow-Reagan, Przeszli na stronę amerykańską. Ilu agentów tak naprawdę przeszło na strone zachodnią za zgodą i wiedzą Moskwy, chciałabym to wiedzieć.
  Od Amerykanów dostali poczucie bezkarności, więc się zaangażowali w pracę na rzecz nowego mocodawcy, ale równocześnie o wszytskich informując Moskwę lub kogokolwiek, kto dysponuje na nich odpowiednimi kwitami.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:45:04
  Jeśli Pan widzi moją wykłądnię jako wersję żydowską, nic na to nie poradzę. Zgadzam się że kolejnym zawirowaniem miała byc sprawa zabójstwa księdza Popiełuszki, chcąc wymienić ekipę Jaruzelskiego na inną. Ta grupa musiałą mieć na to zgodę którejś frakcji rosyjskiej. Na samowolkę byli po prostu za słabi i głupi. Musimy pamiętać że w ZSRR toczyła się walką po śmierci Breżniewa Andropowa i Czernienki. Też chłopcy z ferajny chcieli przygotować kryterium uliczne, które by ich wyniosło do władzy. W sumie nie wiemy ile osób stojących za tą prowokacją straciło życie. Pamiętak taką sytuację z tamtych czasów, jak w Krakowie policja wraz z wojskiem szukali jakiejś osoby, sprawdzali wszytkie autobusy wyjeżdżające z Krakowa, obstawili wszytskie rogatki. pewnie szukali jakiś niedobitków
  Jaruzelski wcale nie był żadnym kozłem ofiarnym, do końca przetrzymał wszystkich, dysponując odpowiednimi kwitami. W sumie Żydzi nie mogli mu podskoczyć. Był ciasnym i prymitywnym dogmatykiem, który Gomółce nie dorastał do pięt.
  Ja wyjechałąm w 1992 roku, więc cała transformację obserwowałąm i nikt mi nie bedzie wciskał kitu o zbawcy Jaruzelskim.
  Wiem też, że nikt nikogo nie wyrzucał, każdy z działączy wyjeżdżał na własne życzenie. Znam sporo osób,którym składano takie propozycje, jednak odmówili. Teraz ci co wtedy wyjechali, usiłują dorabiać sobie legendę.
 • @Jan Paweł 09:54:59
  Żołnierze zasadniczej służby wojskowej mieli robić tylko wrażenie jeżdżąc transporterami i czołgami po miastach, ostrą broń mieli tylko dowódcy i specjalne plutony. Tak było w Wujku. Przyjechał specjalny pluton i wykonal zadanie. Pamietam jak chłopaki grzali się przy koksownikach a ludzie roznosili im gorące napoje.
 • @wercia 10:20:40
  Ależ ja od dawna piszę, że aby poznać prawdę o PRL musiałąby nastąpić totalna lustracja. wtedy by prawie wszytko zostało wyjaśnione.
 • @M i r i a m 11:11:59
  Nic bardziej mylnego. Obroty handlowe z USA były za komuny minimalne. Sankcje nie miały dużego wpływu na polską gospodarkę tamtych czasów. Sankcje Reagana były przeciwko ZSRR Jaruzelski mając absolutną władze nie zrobił niczego, by ratować gospodarkę Był ciasnym myślowo dogmatykiem, któremu przemówienia prawdopodobie pisał Urban.
 • @zadziwiony 12:42:19
  Solidarność była spontanicznym wybuchem całego polskiego społeczeństwa. Miało być kryterium uliczne po paru dniach strajków, ale rozróby nie życzyli sobie Rosjanie. Bardzo szybko cała Solidarność przejęłą komunistyzna agentura. W jaki stopniu? Właśnie do tego potrzebna jest totalna lustracja.
 • @Jabo 14:15:36
  Ustalenia Reagana z Gorbaczowem są znane. Nie mam zamiaru tworzyc żadnych mitów. To mnie przerasta. Napisałąm wyraźnie: aby poznać prawdę o stanie wojennym musiałaby być przeprowadzona totalna lustracja.
 • @Andrzej Madej 16:39:41
  Po przeprowadzeniu totalnej lustracji nie pozostałby żaden mit, tylko naga prawda. A tej sie najbardziej boi eliciarstwa magdalenkowe
 • @Nibiru 16:59:30
  Mechanizm ten o którym Pan wspomina jest dokłądnie opisany w książce Douglasa Reeda "Strategia Syjonu".
 • @AgnieszkaS 17:00:32
  Fundusze z Ameryki docierały do Polski dwoma kanałami. Jednym było Biuro Solidarności w Brukseli, kierowane przez jak się później okazało agenta SB Milewskiego, Zas drugim kanałem był kościół. Jak te fundusze byly dzielone, tego nie wie nikt, poza osobami przez których ręce pieniądze przechodziły. Z kolei jedynym znakiem widocznym działąlności podziemnej Solidarności był ruch wydawnIniczy prawie w całości kontrolowany przez SB.
  Jaruzelski miał olbrzymią szansę wyprowadzić gospodarke polską na prostą, jednak był tepym i ograniczonym dogmatykiem.
  Interesowało go tylko jedno: jak najdłużej utrzymać się u władzy.
 • @Zdzich 17:21:50
  Jak pisałam wielokrotnie, tylko totalna lustracja ujawniłaby prawdę o Solidarności i stanie wojennym.
  Mój s.p. wujek, pracownik Huti im.Lenina do końca wierzył,że Wałęsa nie był agentem, którego chcał zniszczyć Kuroń z Michnikiem.
  Tak naprawdę nie weimy komu tak naprawdę służy teraz dawna komunistyczna agentura. Obstawiamże Moskwie.
  Dziękuję i pozdrawiam
 • @SZS 17:31:31
  Też bardzo dziękuję za ocenę. Bardzo jestem ciekawa, jakie jest pańskie spojrzenie.
  Pozdrawiam
 • @Zdzich 17:49:17
  Jak napisałąm Pani Agnieszce, nic nie wiemy jak wyglądał podział tych pieniędzy. ile szło przez biuro w Brukseli kierowane przez agenta SB Milewskiego.
  NIe rozliczono nikogo w Solidarności. Gdyby ktoś chciałby się na poważnie do tego zabrać seryjny samobójca miałby pełne ręce roboty.
 • @tańczący z widłami 20:34:08
  Niekoniecznie zamkniętych. W internecie funkcjonuje mnóstwo portali na których można pisać, więc jest tylko kwestia wyboru właściwego.
 • @Andrzej Tokarski 23:39:49
  Rosjanom awantura wojenna w Polsce nie była do niczego potrzebna. Zachód by i tak chciał handlować z ZSRR, mało tego każdy by chciał omijać jakiekolwiek sankcje. byle handlować z komunistami.
  W końcu Breżniew zmusił Jaruzelskiego. Mówił o tym Kukliński.
 • @zbig71 21:57:14
  Kto ile dostał kasy z zagranicy przeznaczonej dla Solidarności, tego nie wie nikt, poza tymi któzy ją wzięli. Do tej pory wiemy tylko jedno. Prawie cały przepływ gotówki był pod kontroląSB.
 • @Ślepa Mańka 03:46:23
  „Tak naprawdę nie wiemy komu tak naprawdę służy teraz dawna komunistyczna agentura. Obstawiam że Moskwie.”

  Komunistyczna agentura zawsze była organizacją międzynarodową – organizacją spiskową skupiającą partie i ich działaczy w The Communist International (Comintern).
  W ramach programu Comintermu kształcono w Moskwie „przyszłych liderów świata”, do których należeli m.in. Bill i Hillary Rodham Rosenberg Clinton.
  Po rozpadzie Sojuza, działacze ci przenieśli się głównie do USA, gdzie działają do dzisiaj. Dlatego mamy do czynienia z codzienną nagonką na Prez. Trumpa.
  A Moskwa? Putin już dawno zrezygnował z Komunizmu i Doktryn Breżniewa. Putin chodzi do Cerkwii co tydzien i stał się „naszym człowiekiem” respektującym Trumpa.
  Identyczny stan mentalny Putina i Trumpa oznacza KONIEC NEW WORLD ORDER(!), do czego Komuniści/ Socjaliści nie chcą dopuścić.
  Wybrali wojnę nuklearną, masową depopulacje, a nawet rozwalenie Ziemi; niż rezygnację z globalnego zarządzania całym światem (pod batutą jednego Żyda-Pierwszego Sekretarza).
 • @Ślepa Mańka 03:02:42
  No cóż. Skoro Pani ma takie poglądy, to nie dziwi, że wyjechała Pani na Zachód.
  Teraz łatwo zauważyć, że dla Pani Wschód to tylko zło i wszystkie wojny tam się wykluwają. Przecież to Rosja stoi za Irakiem, Afganistanem, Syrią i całą "wiosną Arabską".
  A w Polsce po wojnie to Rosjanie wydawali wyroki śmierci na Polaków. Stefan Michnik - to przecież Rosjanin. Taki Morel - też.
  Gratuluje rozumienia polskości i nie dziwię się wyjazdowi.
  Więcej - chyba to był dobry krok. Byle nie zechciała Pani wracać.
 • @Ślepa Mańka 03:19:30
  Osobiście się nie zgadzam z taką wersją wydarzeń. Wg. mojego widzenia wykorzystano niezadowolenie społeczne ludzi, podsycono je zachodnim wsparciem materialnym i propagandowym i klasycznie zrobiono "kolorową" rewolucję niby oddolną, aby zdobyć kontrolę nad obszarem Polski. Że konrola obecnie znakomicie fukcjonuje widzimy wszyscy . Wystarczy otowrzyć nieco szerzej oczy. I w tym kontekście rewolucja solidrności osiągnęła sukces- całokowicie zwasalizowano Polskę , polską gospodarkę i przejęto całkowitą kontrolę nad poltyką zagraniczną .
  Oczywiście rusofoby są przeważnie maerykanofilami (równoznaczne z żydofilami) i przejęcie Polski przez te siły traktuą jako wielki sukces .
  Jednym z efektów i sukcesów tego podporządkowania są zbiżające się podwyżki prawie wszystkiego, albowiem za ameryklański gaz i i polski dwutlenek węgla niezbędny do życia musimy słono dopłacić w nadchodzącym czasie.
  Bez zachodniego wsparcia o Solidarności już by nikt nie pamiętał.
 • @Ślepa Mańka 02:43:21
  Dzieki Pani Slepa Manko…..

  To nie Solidarnosc zrodzila Kryzys Komuny...ale to Kryzys Komuny Zbrodniczje Bandy, ktora dokonala Grabiezy na skale Swiatowa...stworzyl Solidarnosc.

  Tak bylo mase agentow w Solidarnosci...ale widac nie wystarczyli na okielzanie Polakow skoro musieli posluzyc sie Stanem Wojennym!
  I wyrzucic z Polski & mln Polakow ..mordujac bezwglednie tych, ktorzy nie chcieli wyjechac! Liste podano wyzej oczywiscie niepelna.

  Polacy nie wybrali Walesy ..Polacy wybrali swego prezydenta pana Stanislawa Tyminskiego!...Przerazna tym Junta sfalszowala wybory!
  To fakt dobrze udokumentowany pan Tyminski wielokrotnie je podawal.
  To co zrobil pan Rekas , zreszta nie tylko on to..... podlosc...

  Prawdy ....nie da sie zadeptac....!!!!!!
  Czesc Pamieci wszystkich tych , ktorzy padli Ofiara Najwiekszej Zbrodni Komunizmu!
 • @Zdzich 06:56:55
  Wszystko zależy jakimi kto dysponuje kwitami. Te moskiewskie od waszyngtońskich mogą nieco się różnić siłą rażenia.
  Socjaliści i komuniści dobrze wiedzą ,że sąkompletnymi zerami intelektualnymi, więc oni będą bronic koryta za wszelka cenę Ich główne hasło brzmi "Po nas choćby potop".
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:50:30
  Cóż mogę panu odpowiedzieć. Ma Pan nieźle namieszanew głowie. Proszę jeszcze raz uważnie przeczytać tekst, a potem przypisywać mi jakieś poglądy, których nigdy nie wyznawałąm.
 • @zadziwiony 11:53:37
  Napisałąm wyraźnie, że Polskę sprzedał Gorbaczow jednak pod pewnymi warunkami. gdyby było inaczej gen Jaruzelski wraz z całym WRON-em zawisnął by dawno. A tak to sobie dzięki gwarancjom Gorbaczowa mógł zbudować legendę prawdziwego patrioty. Na ten numer dał się nabrać m.in. Pan Rękas.
 • @RomanKa 21:06:01
  Cieszę się że pod częścią pańskich poglądów mogę sie podpisać
  Pozdrawiam.
 • @RomanKa 21:06:01
  Byli w tej pierwszej, tej powstałej spontanicznie, a już w tej drugiej była już ich większość. Dlatego ja tą drugą olałem i nie tylko ja, wiedząc kto do tej drugiej jak i pierwszej wstępował.
 • @Ślepa Mańka poleciał ze stołka "jastrząb" Mattis co Ty na to?
  No to i po marzeniach o Forcie Trump, etc...(koszta!) Trump wyraźnie pozwolił na dobijanie ISIS Rosji i Turcji, wycofując swe wojska(koszta!), czyli reset w stosunkach USA -Rosja. Dlatego pozbył się lewackiego "jastrzębia" Mattisa. A co do "sankcji" to nastąpił 25% wzrost obrotów handlowych pomiędzy USA i Rosją.
 • @Ślepa Mańka 03:36:48 100/100!
  Skończyliby jak Caucesku z żoną.
 • @Ślepa Mańka Czyżby drukarki $ nawaliły?
  Amerykanie wycofają połowę żołnierzy z Afganistanu...."Wycofanie się z Syrii i prawdopodobne ograniczenie (misji) w Afganistanie ukazują gwałtowną zmianę w polityce USA, dotyczącą zaangażowania militarnego w punktach zapalnych na całym świecie, co odzwierciedla sprzeciw Trumpa wobec długotrwałego militarnego wikłania się" w konflikty - kosztowne i powodujące znaczne straty w ludziach - zauważa "WSJ"
 • @Ślepa Mańka 03:38:32
  Ciekawie czy Polska wyciągnie wnioski po tym jak Trump zostawił Kurdów samych sobie, bo zrobił deal za 3,5 mld z Turcją i im wystawił w podziękowaniu Kurdów jak na strzelnicy. Tyle znaczy sojusz dla tego człowieka, z Polską będzie tak samo. Dopóki kupujemy broń i gaz jesteśmy fajni, ale spróbujmy czegoś nie kupić .. Czas pokaże.
 • @RomanKa 21:06:01
  Polacy w tamtym czasie nie mieli wyboru. Alternatywą był Stan Tymiński z żoną azjatką równie głupi i powiązany z SB jak Bolek.
 • @kula Lis 68 16:16:24
  Masz jakieś DOWODY na to, że Tymiński był powiązany z SB?
  A dlaczego on jest głupi?
 • @kula Lis 68 10:19:07
  "Ciekawie czy Polska wyciągnie wnioski po tym jak Trump zostawił Kurdów"
  Jak to z tą "Polską" ma technicznie wyglądać?
  Siada sobie Polska przy stole wigilijnym i zaczyna się burza mózgów po której Polska dochodzi do wniosku, że ten amerykański "sojusznik" może w każdej chwili nas sprzedać?
  Chyba masz na myśli pisząc "Polska" sprzedajnych i tchórzliwych polityków PiS?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031