Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
570 postów 2481 komentarzy

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Wojna w Syrii pomiędzy Rosja i Iranem?-widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po wspólnym pokonaniu Państwa Islamskiego, wspieranego przez zachodnie demokracje i monarchie Zatoki Perskiej, na placu boju pozostaje Rosja i Iran.

 

Bliskowschodnia  Konferencja Pokojowa, czy jak ją tam zwał, jaka sie niedawno odbyła w Warszawie, tym razem nie została odtrąbiona jako kolejny sukces polskiej dyplomacji przez propagandystów rządowych. Okazało się w praktyce, że zamiast debatować o zagrożeniach dla pokoju światowego jaki niesie polityka Iranu wobec Izraela, jej prawdziwym celem okazało się po raz kolejny naciskanie na nasze magdalenkowe eliciarstwo , by wypłaciło gangsterom z Holocaust Industry astronomiczne kwoty wzięte z sufitu.
Powiedzmy sobie szczerze, kwestia Iranu nie istnieje, gdyż o to postarał się sam Izrael wraz z neoconami, gdzie pod ich przewodem zamiast Wielkiego Izraela na trupie Iranu, mamy Iran u wrót Izraela z wycelowanymi tysiącami rakiet z terytorium Syrii i Libanu. Przywódcy Iranu dawno zapowiedzieli, że jesli USA zaatakuje Iran to natychmiast tysiące rakiet zostanie wystrzelone z pobliżu granic Izraela w kierunku celów wybranych przez dowództwo irańskie. Wię to gadanie o zagrożeniu irańskim jesty tylko tanią propagandą, bo jak tu można debatować o ataku na Iran, skoro reguły gry zostały dawno ustalone przez Iran i do tej pory pozostają niezmienione.
Warszawę wybrano dlatego, żeby wymusić w jak najbardziej spektakularny sposób na polskim rządzie astronomiczne kwoty odszkodowania wbrew jakiemukolwiek prawu. To właśnie temu  rzeczywistemu celowi była poświęcona  ta cała konferencja. Dramat był nam stopniowany w sposób zorganizowany, najpierw sekretarz stanu Pompeo, następnie dziennikarka Mitchel, a na koniec  sam premier Izraela Netanjachu. Dobrze się stało, bo nareszcie do narodu dotarła groźba wymuszeń rozbójniczych Holocaust Industry. Wcześniej jako jedna z nielicznych pisałam na polskich portalach o tych rzeczywistych zagrożeniach, jakie wiszą nad Polską, ale rozmawiając z wieloma polskimi politykami z PiS można było odnieść wrażenie, jakby ten problem dla nich nie istniał.
Wysiłki Polonii Amerykańskiej, by nie doszło do uchwalenia ustawy 447, były blokowane przez oficjalnych przedstawicieli  polskich władz w USA. Warszawskie  władze siedziały jak mysz pod miotłą, czekając na istrukcję strategosa nad strategosami, który w końcu wydukał że nie będziemy płacić podatku od niemieckich zbrodni.
Wracając do teoretycznego napadu na Iran, wielu ekspertów uważa, iż na tym etapie jest to niemożliowe, gdyż koszty takiego napadu byłyby dla Ameryki nieopłacalne nie mówiąc o samym Izraelu, chyba żeby to była ustawka pomiędzy Iranem a USA, by pozbyć się syjonistycznego wrzodu, jaki toczy Amerykę. Prezydent Trump  ciagle mówi o ciągłych ogromnych kosztach udziału USA w niekończących sie wojnach na Bliskim Wschodzie, na dodatek ciągle pasmo porażek, więc pozbycie się tego syjonistycznego strupa jest na rękę całej Ameryce.
Kto wie, czy atak rakietowy tomahawkami w na cele militarne w Syrii podjęte przez prezydenta Trumpa nie były ostrzeżeniem dla Izraela. Bo tak naprawdę cały ten atak był nie wiadomo po co, skoro nie można było atakować celów rosyjskich, więc musiano zatakować cele irańskie, zaś Iran nie przyznał się, by poniósł jakiekolwiek straty. No ale to były ataki na cele irańskie w Syrii, więc przywódcy Iranu nie będą rozpętywać wojny na całym roponośnym regionie, tylko z tego powodu, że ich wojska zostały zaatakowane w Syrii.
Wojna w Syrii jest wypadkową polityki neokonów, których do władzy dopuścił prezydent Reagan, mamiony wizją przebudowy całego Bliskiego Wschodu na modłę demokratyczną, ale później okazało się że nie chodzi o żadną demokrację, tylko o budowę Wielkiego Izraela na zdobytych terenach bogatych w ropę naftową. Jak wiemy juz dzisiaj, zamiast Wielkiego Izraela, mamy malutki Izrael, któremu neokoni zafundowali na dodatek  najpoważniejsze zagrożenie w postaci tysięcy irańskich rakiet rozmiezczonych w Libanie i Syrii , gotowych do natychmiastowego odpalenia, gdyby USA wraz z koalicją zaatakowały terytorium Iranu.
Ponadto Iranowi sprzyja dosyć skomplikowana sytuacja w Wenezueli, gdzie prezydent Maduro doprowadził najbogatszy kraj w złoża ropy do kompletnej katastrofy gospodarczej. Chiny i Rosja pospieszyły Wenezueli z pomocą ale skutków tej pomocy spoleczeństwo Wenezueli wogóle nie odczuło. Każdy Wenezuelczyk ucieka jak tylko ma jakiekolwiek możliwości, zaś władza zwala całą wine na politykę USA, które sprowadzają największe ilości wenezuelskiej ropy. By dobić Wenezuelę , wystarczy wprowadzić zalkaz sprowadzania wenezuelkiej ropy do USA. Jednak Ameryka popstrzega zagrożenie rzeczywiste w postaci zaangażowania się w gospodarke Wenezueli Rosji i Chin. Według WSJ Chiny do tej pory zainwestowały w Wenezueli ponad 50 mld USD, zaś Rosja niecałe 13. Ponadto zarówno Rosja jak i chiny wysyłają tzw. doradców wojskowych co jeszcze bardziej komplikuje politykę Ameryki wobec Wenezueli. Jeśli USA będzie nadal groziło Iranowi, również Iran jest skłonny wysłać swoje oddziały woskowe do Wenezueli.
Paradoksalnie w tej skomplikowanej dla Amerykli sytuacji rtzeczywistym i mocnym sojusznikiem byłby Iran. Musimy pamiętać że Iran dysponuje najlepszym wywiadem na Bliskim Wschodzie,  dzięki czemu wygrał wojne o Irak i z wielkim prawdopodobieństwem wygra wojne w Syrii, któremu do pokonania pozostała Rosja. Jak pisalam w poprzednich notkach poswięconych Syrii , walka już się rozpoczęła kiedy to tzw. prywatna armia Wagnera  została zbombardowana przez lotnictwo amerykańskie, których to współrzędne podał wywiad irański. Ostatnio Rosja pozwala izraelskiemu lotnictwu bezkarnie bombardować bazy irańskie w Syrii. Cały śwait czeka na bojowy sprawdzian systemów rosyjsich S-300 , ale Rosjanie się specjalnie nie spieszą do demonstracji. Więc albo ten najnowoczesniejnszy i najbardziej niezawodny system rakietowy jest do niczego i Rosjanie sa tego świadomi, albo według Rosjan jest jeszcze za wcześnie by pokazac jego niezwykłą skuteczność. Jest jeszcze jedna mozliwość, że Amerykanie rozkodowali ten system czyniąc go bezuzytecznym.
Pozwalanie Izraelowi na bezkarne ataki na cele irańskie w Syrii, zapowiada teraz walkę pomiędzy Rosją i Iranem o panowanie w Syrii. Rosja której budżet bazuje na eksporcie ropy i gazu, przy obecnych cenach nie stać na dłuższą obecność w Syrii w takim stopniu jak obecnie. Miliarderzy rosyjscy nie inwestują swoich pieniędzy w Rosji tylko poza jej granicami. Iran o tym doskonale wie,więc cierpliwie czeka, kiedy Rosja będzie musiała opuścic Syrię.  Iran przyjmie podobną taktykę jaką wygrał wojne z USA w Iraku.Więc będzie to walka wywiadów, a Iran ma na tym polu bardzo dużą przewagę. Nie będzie żadnej dużej bitwy, tylko będą codziennie ginąć żołnierze od min zastawionych na drogach, identycznie jak żołnierze USA w Iraku. Oczywiście będzie to walka z niedobitkami band islamistycznych, które to już kontroluje wywiad irański.
I tak jak w przypadku Iraku zwycięzca okazał sie Iran, tak w przypadku Syrii po kilku latach okaże się że Rosjanom nie udało sie pokonać niedobitków band  islamistów, których to już przejął Iran.
 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Kiepskie konstatacje. Pomieszanie z poplątaniem gmatwające i tak trudne relacje na BW.
 • "Niedobitki Islamistów"
  "tak jak w przypadku Iraku zwycięzca okazał sie Iran, tak w przypadku Syrii po kilku latach okaże się że Rosjanom nie udało sie pokonać niedobitków band islamistów, których to już przejął Iran"

  Ideowa część Islamistów to Wahabici, dla których szyicka Persja jest heretyckim wcieleniem zła, ci co są najemnikami bez zasad nie są Persom potrzebni, bo mają dość własnych godnych zaufania ludzi.


  "Rosja będzie musiała opuścic Syrię. Iran przyjmie podobną taktykę jaką wygrał wojne z USA w Iraku."

  Bez Rosji, Iran popadłby w izolację. Persja i Rosja, tak jak Rosja i Chiny są skazane na współpracę przez geopolitykę. Wszyscy (mający pomyślunek) dobrze o tym wiedzą.
 • Żydom
  Nie chodzi o tylko o gotówkę. Chcą przejąć cały region. Chcą mieć miękkie lądowanie w obszarze Wisły, jakby na BW coś poszło nie tak.
 • wszystko dobrze, ale konstatacja nieuzasadniona
  "Pozwalanie Izraelowi na bezkarne ataki na cele irańskie w Syrii, zapowiada teraz walkę pomiędzy Rosją i Iranem o panowanie w Syrii" -

  - bynajmniej!
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:05:07
  odezwał się ekspert od wszystkiego. Nic nie gmatwam, staram sie wyjaśnić coraz bardziej komplikującą sie ytuację na BW. Jak widać dla Pana tekst jesst za trudny.
 • wojna zastępcza...
  Z niektórymi tezami można się zgodzić z innymi już mniej ale najważniejsze jest to, że w najbliższym czasie żadnej otwartej wojny z Iranem NIE będzie.
 • @Pedant 08:10:38
  Na tym polega mistrzostwo Iranu, by przeciągnąć na swoją stronę swoich ideowych przeciwników, choć oni wcale nie muszą wiedzieć, że pracują teraz dla Iranu.
  Prawdą jest również to, że Rosja bez współpracy z wywiadem irańskim byłaby ślepcem bombardującym bez sensu wszystko, co się rusza. Proszę zauważyć że kiedy Putin spotyka się z Netanjahu. Chamenei spotyka się z Asadem,Na wojnie chroni się swoich sojuszników, więc albo system s-300 jest do luftu, albo Amerykanie już go rozkodowali.
  Chcąc sprzedac jakąkolwiek broń najlepszą reklamą jest sprawdzxenie jej w warunkach bojowych.
  Chiny bedą wspierać Iran w konflikcie rosyjsko-irańskim.
 • @zbig71 09:10:07
  W przypadku Polski chodzi iom wyłącznie o gotówkę, Tu mamy do czynienia z grupą zawodowców na najwyższym poziomie, która od ponad dwudziestu lat postępuje metodycznie i zhgodnie ze swoim harmonogramem.
  Natomaist w kwestii opsiedlenia, to co bogatsi Izraelczycy wykupują ziemie na Ukrainie, przecież już prawie wszyscy aktywni Ukraińcy wyjechali, zas kasę i rządy sprawują Żydzi.
 • @MacGregor 09:55:50
  Na razie w tej chwili jest to walka poprzez swoich dzihadiystów, w których to wyraźna przewagę ma Iran. Walka wywiadów jest zawsze niewidoczna dla kamer i prasy. więc stąd sie bierze pańska konstatacja.
 • @Ślepa Mańka 12:52:53
  "Na tym polega mistrzostwo Iranu, by przeciągnąć na swoją stronę swoich ideowych przeciwników, choć oni wcale nie muszą wiedzieć, że pracują teraz dla Iranu."

  Wasza "przenikliwość" polega na postawieniu tezy aby potem dostosowywać do niej argumenty jak popadnie.
 • @Ślepa Mańka 12:57:10
  "mamy do czynienia z grupą zawodowców na najwyższym poziomie, która od ponad dwudziestu lat postępuje metodycznie i zhgodnie ze swoim harmonogramem. "

  Czy to jacyś jasnowidze co widzą przyszłość na ponad dwadzieścia lat naprzód? Jest prostsze wyjaśnienie - po prostu jak majątku się nie pilnuje, to będzie rozkradany. Żadnych genialnych planów nie potrzeba.

  Jeśli jednak jesteście zaznajomieni z taką dalekowzrocznością, to uprzejmie proszę o ujawnienie co się bedzie działo w Polsce i w świecie za 20 lat. Błagam i czekam z niecierpliwością!
 • @Ślepa Mańka 13:01:23
  "" Walka wywiadów jest zawsze niewidoczna dla kamer i prasy"

  Pan ma dostęp do danych wywiadu? Nie boi się Pan ich ujawniać?
 • @Pedant 13:12:25
  Po pierwsze siedzę w temacie irańskim, czytam różne źródła ortaz mam kontakt z zawodowymi żołnierzami US Army będacymi obecnie na emeryturze. W walce wywiadów wszystko jest możliwe.
  O grupie zawodowych wyłuidzaczy pisałąm od dawna, można to sprawdzić. Faktem jest, że jest to grupa mająca ogromne wpływy w świecie polityki i jak napisałam postępuje metodycznie według wyznaczonego planu. Jak ma Pan czas i ochotę to prosze sobie przesledzić ich poczynania.
 • @Robik 12:51:32
  Na BW sytuacja jest bardzo niestabilna więc o otwartą wojnę wcale nietrudno.
 • @Ślepa Mańka 13:21:55
  "Po pierwsze siedzę w temacie irańskim, czytam różne źródła ortaz mam kontakt z zawodowymi żołnierzami US Army będacymi obecnie na emeryturze. "

  Może Pan podać te "różne źródła"? Chętnie się zapoznam.

  Także proszę napisać coś o tych znajomych emerytach, jeśli wolno.
 • @Ślepa Mańka 13:23:17
  A ja uparcie od wielu lat mówię, że wojny z Iranem nie będzie.
 • @Ślepa Mańka 12:57:10
  Ktoś, kto będzie dysponował majątkiem 300mld$(niekoniecznie w gotówce, lepiej w nieruchomościach) będzie miał w sprawach Polski ostatnie słowo. Na tym polega to wrogie przejęcie od Odessy do Szczecina. Resurs geopolityczny Izraela kończy się, więc jest potrzebna ,,nowa miejscówka,,. A tą jest międzymorze w Europie Środkowej że szlachtą jerozolimską jako właścicielami.
 • @Ślepa Mańka 12:37:33
  W tym "jesst" - czuję żmiję z BW.
 • @Pedant 13:29:58
  Dlaczego Pan myśli że jestem facetem?
 • @zbig71 13:51:15
  Patrioci inaczej nie bardzo zdają sobie sprawę na czym to całe trójmorze ma polegać. To dlatego obóz magdlaenkowy z takim tępym uporem stręczy nam strategiczne partnerstwo z banderowska Ukraina.
 • @Arjanek 17:20:27
  Bez Iranu i tak nic sie nie uda ustalić, bo tyakie są realia.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:52:17
  Gdybym chciała sie czepiać pańskich słówek, to bym musiała siedzieć przy komputerze 24 godzin na dobę.
 • @Ślepa Mańka 03:30:10
  Nie trzeba tyle, by zauważyć nienawiść nieuzasadnioną Szanownej do Iranu.
  Jaki jest powód tej nienawiści?
  Przecież Iran nie zagraża USA, a USA mają bazy i siły zbrojne przy Iranie i to one grożą temu krajowi.
  Bomby atomowej też Iran nie ma, a USA mają i nawet jej użyły.
  Więc jaki jest powód Pani nienawiści do Iranu - to Irańczycy są naszymi pobratymcami, a nie Żydzi, czy WASP (ci neokoni to już odmienna rasa - rasa silnych przygłupów - kiedyś należał do niej niejaki Goliat).
 • @Ślepa Mańka 03:27:03
  Ślepe wykonanie rozkazu wynika z , powinności służby,, a nie z niewiedzy.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31