Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
570 postów 2481 komentarzy

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Irańskie niespodzianki-widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W ubiegłym tygodniu Iran ogłosił, że posiada swój własny system obrony powietrznej, który może zestrzeliwać obiekty typu "Stealth", jak również podano do wiadomości że irańska rakieta trafiła w lotnisko Arabii Saudyjskiej.

 Nie wiemy jak prezydent Andrzej Duda załatwił sprawę amerykańskiej ustawy 447, dla nas z polskiego punktu widzenia najważniejszej, ale nie wydaje mi się by prezydent Duda został „odczarowany” przez Polaków, by przestał pełnić rolę służebną wobec gangu zawodowych wyłudzaczy, zwącego się dla niepoznaki „Holocaust Industry”.

Zresztą obenie Ameryka wraz z Izraelem ma bardzo poważny problem z Iranem, bowiem Iran poczyna sobie coraz śmielej, wiedząc że Ameryka wraz z Izraelem i Arabią Saudyjską są coraz bardziej bezsilni. Izrael może co najwyżej współpracować z Rosją, by bezkarnie bombardować bazy irańskie w Syrii, na które to ataki Rosja przymyka oko. Świat ciągle czeka na skuteczność rosyjskich systemów przeciwlotniczych S-300 rozlokowanych w Syrii, ale Rosjanie nie chcą z jakichś względów zaspokoić ciekawości potencjalnych nabywców już osławionych wyżej wspomnianych rosyjskich systemów obrony przeciwlotniczej.
Rosji jest na rękę taka sytuacja,  gdyż jest mocno zaniepokojona rosnącymi wpływami Iranu w samej Syrii jak również w Iraku. Na dodatek w poniedziałek jak grom z jasnego nieba spadła bardzo niepokojąca wiadomość z Iranu zaróno dla Rosji jak i USA oraz Izraela. Otóż Iran ogłosił światu iż posiada swój własny zintegrowany system przeciwlotniczy mogący zestrzeliwać samoloty, drony jak również rakiety. Każda rakieta przeciwlotnicza może zestrzeliwać sześć celów w tym samym czasie.Nowością jaką ogłosił Iran, jest możliwość zestrzeliwania celów wyprodukowanych w systemie „Stealth”. Zasięg tych pocisków wynosi 120 km, a system został nazwany „Khodad”.
Dlaczego dla Rosji jest to sytuacja delikatnie mówiąc niedobra? Ponieważ system irański może okazać się bardziej konkurencyjny od rosyjskiego, zaś Rosjanie pomimo iż mieli możliwość przetestowania swojego systemu w prawdziwej walce, jednak nie zdecydowali się na taki krok. Widocznie musiała istnieć sekretna umowa pomiędzy USA, Izraelem oraz Rosją o cichym i wspólnym zwalczaniu irańskich celów w Syrii. Teraz taka kunktatorska polityka rosyjska nie ma najmniejszego sensu, dlatego Rosja musi się zdecydowanie opowiedzieć po czyjej stronie stoi.
Ponadto irański system przeciwlotniczy i przeciwrakietowy jest bardzo poważnym konkurentem dla S-300, S-400, S-500, oraz dla systemu Patriot na rynku bronii, ponieważ nowością irańską jest skuteczność jak zachwalają swoją broń irańczycy przeciwko samolotom, dronom, rakietom, budowanym w systemie Stealth. Zaś Iran wkrótce będzie miał możliwość przetestowania swojego systemu w warunkach bojowych, o ile teraz Izrael odważy się zaatakować irańskie bazy w Syrii.
Od paru dni jakoś nic nie sychać o powietrznych atakach izraelskich na cele w Syrii, czyżby Izrael stracił nagle swój rezon i boi się przetestować najnowszy irańśki system obrony powietrznej?
Skoro Mossad uznawany za najbardziej skuteczny wywiad świata musiał widocznie ostrzec władze izraelskie, że Iran rzeczywiście posiada już swój własny system obrony, więc stąd nagłe ustanie ataków izraelskich na irańskie bazy w Syrii. Być może, iż Izrael zdecyduje się zaatakować bazy irańskie przy pomocy najnowszej generacji rakiet, chociażby po to, by sprawdzić skuteczność najnowszego irańskiego systemu obrony przeciwlotniczej.
Moim zdaniem bardzo wątpię czy to nastąpi, ponieważ gdyby irańczykom udało się zestrzelić taką rakietę, wtedy cały świat chciałby zakupić taki skuteczny system, by go mieć na swoim wyposażeniu.Wtedy tedy pies z kulawą nogą by nie chciał spojrzeć na rosyjski system nawet s-500, który  na razie jest tylko propagandą, o ile nie zostanie przetestowany w prawdziwych warunkach bojowych.
Teraz Rosja została zmuszona do rzeczywistej obrony Syrii przed atakami izraelskimi z powietrza, swoim systemem antyrakietowym, lub zmusić Izrael by zaprzestał jakichkolwiek ataków, gdyż w takiej sytuacji Rosja w trosce o swoje pieniądze i reklamę będzie zmuszona pokazać skuteczność swoich systemów s-300 rozlokowanych w Syrii.
Rownież Amerykanie są postawieni przez Izrael i Arabię Saudyjską w bardzo trudnej sytuacji, zwłaszcza kiedy parę dni temu irańska rakieta wystrzelona przez jemeńskich partyzantów trafiła w lotnisko cywilne chronione przez amerykański system obrony przeciwlotniczej „Patriot”. I to jest niezaprzeczalny fakt, iż Iran posiada rakiety, pozwalające ominąć ochronę przeciwlotniczą, by uderzyć skutecznie w każdy cel.
Na razie nie jest wiadome, co było przyczyną nieskuteczności obrony przeciwrakietowej, ale już samo ominięcie wskazuje na niezwykłą skuteczność irańskiego systemu obrony i ataku. Oznacza to, że Iran może nie tylko skutecznie się bronić, ale również skutecznie kontratakować.
Tak więc teraz tej całej zbieraninie zwącej się Koalicją Antyterrorystyczną czy jakoś podobnie, pod przewodem Boltona nie pozostaje nic innego, jak tylko pyszczyć i nakładać coraz większe sankcje na Iran, wymuszając w ten sposób posłuszeństwo wobec Izraela i Arabii Saudyjskiej. Wszystko to zależy, na ile jeszcze pieniędzy starczy Arabii Saudyjskiej na utrzymaniu w rynsztunku bojowym amerykańskich sił bojowych zgromadzonych z inicjatywy Boltona i Izraela, zwłaszcza że wciąż utrzymuje się niska cena ropy.
Wielokrotnie również pisałam, że największym sprzymierzeńcem Iranu jest właśnie społeczeństwo amerykańskie, które by skazało na pewną porażkę republikanów i Trumpa w nadchodzących wyborach. Zwłaszcza gdy wielkie amerykańskie korporacje informacyjne skupiają się ciągle na impeachmencie Trumpa, skupiając się na wygranej demokratów w nadchodzących wyborach. Prezydent Trump doskonale zdaje sobie sprawę, że media by go rozniosły gdyby się zdecydował wywołać konflikt z Iranem, który dodatkowo zdecydowanie odradza wojsko.
Lewicowe media sądząc po tym na co najwięcej poświęcają czasu, to ich priorytetem jest zdecydowanie na obalenie Trumpa poprzez impeachment. Nawet tzw. Raport Muellera nie zakończył obrzydliwej kampanii w celu obalenia Trumpa z urzędu. Sprawa Iranu jest dla tych mediów sprawą drugorzędną, ponieważ do tej pory Iran nie zaatakował sił amerykańskich na Bliskim Wschodzie.
Tak więc atak na Iran byłby największym prezentem dla demokratów i ich kandydata na prezydenta Joe Bidena. W dodatku pieniądze oferowane przez Arabię Saudyjską oraz sunnickie monarchie naftowe, oraz lobby proizraelskie mające ogromne wpływy w Kongresie, nie są w stanie zmusić administrację jednego z największych prożydowskich prezydentów w historii USA do ataku na Iran. Jednak największy sprzeciw jest w dowództwie sił zbrojnych.
Skuteczny atak rakietowy partyzantów Houti na lotnisko w Arabii Saudyjskiej irańską rakietą stawia pod znakiem zapytania bezpieczeństwo sił zbrojnych USA na Bliskim Wschodzie, nie mówiąc o bezpieczeństwie samego Izraela. 
Wielokrotnie pisałam, że awantura bliskowschodnia rozpoczęta przez żydowskich neokonów blitzkriegiem w Iraku ostaecznie przemieniła się w totalną klęskę US Army, która to rozpoczęła się kryzysem finansowym z którego Ameryka do tej pory nie może się podźwignąć. Zaś zwycięzcą bezapelacyjnym tej pierwszej w XXI wieku wojny toczonej na terenie Iraku okazał się Iran.
Miała być piękna demokracja na całym Bliskim Wschodzie, zaś całym tym bliskowschodnim interesem miał zarządzać Izrael, który to od tej pory miał być całkowicie bezpieczny i szczęśliwy po wieczne czasy.Ale w tym momencie dzięki polityce żydowskich neokonów mamy Iran z wycelowanymi rakietami z terenu Libanu w którym władzę rzeczywistą sprawuje irański Hezbollach. Więc jeśli tylko Iran zostanie zaatakowany przez USA natychmiast zostaną wystrzelone tysiące rakiet w kierunku Izraela. Przypadek skutecznego ataku irańskiej rakiety, również pokazuje że Iran znalazł skuteczny sposób na system obrony „Patriot”’, więc amerykańskie siły zbrojne również są narażone na straty i nie są już bezpieczne.
Iran zapewnił, że sam posiada własny system obrony przeciwpowietrznej, ale system ten nie został sprawdzony w prawdziwych warunkach bojowych. Na pewno wiemy że parę lat temu siłom irańskim udało się sciągnąć najnowszej generacji drona produkcji amerykańskiej. Pamiętam jak poprzedni prezydent Iranu Achmadinejad chwalił się kopią tego dronu zrobioną przez irańskich inżynierów.
Gdyby irański system obrony przeciwlotniczej okazał się skuteczny w walce z tzw. koalicją antyterrorystyczną, to sukces handlowy jest murowany, spychając przede wszystkim systemy rosyjskie i na amerykańskie na drugi plan. Byłby to hit XXI wieku na rynku uzbrojenia, gdyby go Amerykanie wraz z Izraelem chcieli go przetestować i gdyby nie daj Boże dla Izraela okazał się skuteczny.
 
 
 
 333

KOMENTARZE

 • Iran jest za slaby technologicznie.
  Ale Iran ma przyjaciół. Przyjaciółmi Iranu często z konieczności a nie z miłości są Rosja, Chiny, Korea Pn, może ktoś jeszcze no Pakistan lub Indie
  a nawet Japonia która jeździ na Irańskiej ropie.
  A przyjaciele dysponują zaawansowanymi technologiami i nie tylko obronnymi i nie tylko rakietowymi.

  Ja sądzę że Iran to taka wspólna zasadzka wszystkich przyjaciół Iranu na globalnego bandytę. Wspólna w sensie technologii przetworzonej przez Irańskich konstruktorów bo to Iran będzie firmować wszystkie skutki tej zasadzki... i Iran ponosi całkowite ryzyko.

  Sądzę że plan jest gotowy (co zniszczyć w odpowiedzi na atak i jakimi technikami) plan pewnie wariantowy ... i czekamy na agresora aż wlezie w pułapkę.

  Ale to wszystko tylko przypuszczenia bo to tajne sprawy są...
  nawet media milczą .. a Iran jakoś mało krzyczy , grozi...i tym się różni od Sadama Husaina... ta różnica jest groźna...
  To styl Putina ... spokojnie spokojnie .. aż przekroczą naszą czerwoną linię... a wtedy z grubej rury ze wszystkich grubych rur .. tak by już nie było co zbierać po agresorach. A wszystko w ciągu kilku godzin...
  To będzie wojna na rakiety i po kilku godzinach ten co przegra nie będzie miał czym odpowiadać.

  Izrael to punktowy cel, Arabia Saudyjska też (pustynia i kilka ośrodków naftowych i miejskich cała reszta to jeszcze mniejsze cele.
  Bazy amerykańskie (magazyny, infrastruktura) to też punktowe cele
  np dla broni elektromagnetycznej (nic nie będzie działało).

  Co ma globalny bandyta ?
  praktycznie nic .. dużo staroci i trochę nowoczesnego sprzętu (Izrael)
  i mnóstwo ruskich i irańskich wtyczek na każdym poziomie organizacji.
  (mafia też ma wtyczki).
  Zanim globalni bandyci zdążą uruchomić agresję to Iran będzie już w pełnej gotowości nie tylko od obrony własnej ale przede wszystkim do kontruderzenia które nastąpi wcześniej niż rakiety wroga dotrą do Iranu.
  Na niebie jednocześnie pojawi się kilkanaście tysięcy rakiet... i stare i najnowsze... jak spadną i opadnie kurz ... dowiemy się kogo już nie ma...
 • @Oscar 18:18:44
  Iran będzie bo duży jest...
 • @Oscar 18:18:44
  .. dopowiem.. tak to muszą też widzieć trzeźwi Amerykańscy i żydowscy stratedzy.. w tym Tramp... i muszą się bać...
  Tak tego nie widzą oszalałe z nienawiści Neocony i inni syjoniści...
  Czyj głos okaże się decydujący.
  Co zwycięży strach czy nienawiść ?

  I ni wiadomo co gorsze... ostre starcie czy dalej gnicie w dotychczasowym klimacie nienawiści i podchodów.
 • Gang szantażystów
  .
  "gangu zawodowych wyłudzaczy" chodzi o gang szantażystów, przy tym odpowiedzialnych za wymordowanie pewnej liczby hołoty żydowskiej

  - http://filoverablog.pl/gdy-chodzi-o-honor-nie-mozna-milczec

  co zresztą anglosaksońscy żydzi uznali za swojó ofiarę palną tzw. "holokaust" na ołtarzu ich boga Mamona, jak sugeruje powyższy link, patrz "Czyj to jest tzw. "holokaust" ?"

  Nie wdając się w szczegóły

  - http://wawel.neon24.pl/post/149205,antypolska-strategia-kameleona#comment_1553497

  Imperium USA znajduje się w fazie rozkładu, mieszkańcy azylu na BW od dawna rozglądają się, gdzie by swoje koczownicze namioty z kolei rozbić, jak wiadomo Polin jest dobrym adresem, ale zanim się dalej przeniosą, muszą pozostawić po sobie skażoną ziemię, aby spełnić ich talmudyczne posłanie.
 • @Laznik 08:22:10
  Powód ma być i nie ważne jak absurdalny, by spełnić żądania syjonistów, zaatakowania Iranu. Przygotowania już trwają zarówno wywiadowcze jak i militarno propagandowe. Szkoda tylko, że tak usilnie włączono w ten przyszły bandycki rajd tzw. misyjne wojsko polskie. Od wielu lat dokonuje się zabiegów medialnych by Naród Polski uwierzył w zagrożenie ze strony Iranu. Czy głupota zwycięży to okaże się niebawem, ale to będzie bolesne doświadczenie. Szatan pragnie zrobić z Narodu Maryjnego zwykłych morderców i tym sam zadrwić z naszej pobożności!
 • Świat na krawędzi wojny?
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2018/12/dron_rq-4_global_hawk.jpg
  Dron RQ-4 Global Hawk.

  Świat na krawędzi wojny? Iran strącił amerykańskiego drona. Sprzeczne doniesienia o miejscu zestrzelenia Global Hawka. Irańska państwowa agencja IRNA twierdzi, że Gwardia Rewolucyjna zastrzeliła amerykańskiego drona. Armia USA odmówiła natychmiastowego komentarza w tej sprawie. Irańczycy twierdzą, że naruszył ich przestrzeń powietrzną. Amerykanie zaprzeczają. IRNA podała w czwartek, że amerykański dron został trafiony, gdy wleciał w irańską przestrzeń powietrzną w południowej prowincji Hormozgan. Irańska agencja poinformowała, powołując się na Gwardię Rewolucyjną, że zestrzelony dron to RQ-4 Global Hawk. Rzecznik Centralnego Dowództwa sił USA, kapitan marynarki wojennej Bill Urban odmówił komentarza, gdy zapytano go, czy amerykański dron został zestrzelony. Agencji AP powiedział jednak, że nie było żadnego drona nad Iranem. Nie byłby to pierwszy atak na amerykański dron w ostatnim czasie. Amerykanie informowali, że w ostatniego trakcie incydentu z atakiem na tankowce irańska Gwardia Rewolucyjna (IRGC) próbowała bezskutecznie zestrzelić znajdujący się w pobliżu dron MQ-9 Reaper za pomocą MANPADS. RQ-4 Global Hawk to największy amerykański dron przeznaczony do prowadzenia rozpoznania. Jego skrzydła mają ponad 35 metrów rozpiętości. Na pokładzie zamontowana jest różnego rodzaju aparatura, między innymi do prowadzenia obserwacji w zakresie optycznym, a także w zakresie emisji elektromagnetycznych (SIGINT). RQ-4 Global Hawk może wykonywać misje trwające do 24 godzin. Jego zasięg wynosi ponad 20.000 km, a pułap operacyjny 20 km. Koszt zakupu pojedynczej maszyny tego typu wynosi 220 milinów dolarów. Drony tego typu latają prawie zawsze z włączonymi transponderami więc ustalenie miejsca, w którym doszło do zestrzelenia nie powinno stanowić problemu. Jeżeli Global Hawk został zaatakowany w międzynarodowej przestrzeni powietrznej można spodziewać się zdecydowanej odpowiedzi ze strony USA.

  Źródło: The Associated Press/wolnosc24.pl
 • @kula Lis 68 08:39:01 a tu jego szczątki
  https://pbs.twimg.com/media/D9eJd81W4AAQKuz.jpg
  a taki był ładny. Iran ujawnił tajemnicę, jak przejął w całości amerykański samolot uchodzący za superkillera i szpiega idealnego. Jeśli to prawda, Amerykanie na pewien czas mogą swoją "bestię z Kandaharu" wysłać do magazynów" dron został zdobyty w 2011roku. Tak samo kowboje zaprzeczały o zdobyciu bestii Kandaharu super sprzętu nie do zdobycia.
 • Ślepa Mańka
  Trump: „Chcę dogadać się z Rosją”. Prezydent USA Donald Trump potwierdził, że spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem i prezydentem Chin Xi Jinpingiem na szczycie G20. „Chcę dogadać się z Rosją i myślę, że tak się stanie. Chcę dogadać się z Chinami i myślę, że tak się stanie. Spotkam się z nimi w przyszłym tygodniu w Japonii na G20” powiedział Trump w wywiadzie dla Fox News. Będziemy mieć dobre stosunki z Rosją i Chinami, bardzo ważne jest, aby tak było. To potężne kraje i również my jesteśmy bardzo potężnym krajem powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych. W maju przywódca Stanów Zjednoczonych, odpowiadając na pytanie dziennikarzy, zgodził się z opinią, że jest uważany za „marionetkę prezydenta Rosji Władimira Putina”, zauważył, że nikt jeszcze nie traktował strony rosyjskiej „tak twardo”. „Myślę, że Putin będzie pierwszym, który powie, że z Hillary Clinton na stanowisku prezydenta byłoby mu znacznie łatwiej niż z Trumpem” powiedział amerykański przywódca.
 • Ślepa Mańka
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/06/dron-MQ-4CTriton.jpg
  Chodzi o drona MQ-4C Triton należącego do marynarki wojennej USA (U.S.Navy). Na razie więcej szczegółów nie podano. Nie wiadomo też, kiedy dokładnie doszło do zestrzelenia maszyny. Zestrzelony dron to morska wersja RQ-4 Global Hawk. Prawdopodobnie zapewniał wsparcie wywiadowcze dla zespołu uderzeniowego lotniskowca USS Abraham Lincoln (CVN72).

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31