Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
570 postów 2481 komentarzy

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Hipersoniczny Iran?-widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wszystkie drogi prowadzą do pokoju na Bliskim Wschodzie, więc lobby proizraelskie aby temu zapobiec, musi przekonać Trumpa by uderzył na Iran już teraz.

 Dla interesujących się problematyką bliskowschodnią, miały miejsce ostatnio dwa bardzo ważne wydarzenia. Jedno z nich chyba już raz na zawsze wykluczyło jakiekolwiek rozwiązanie siłowe w stosunku do Iranu, jakie od dawna chciała wdrożyć koalicja proizraelska, pod przewodem Stanów Zjednoczonych i stojącym za nią Izraelem.

Był to atak partyzantów Houti, wspieranych przez Iran. Celem tego ataku były po raz kolejny port lotniczy oraz stacja przepompowywania ropy na terenie Arabii Saudyjskiej. Atak był znowu skuteczny pomimo obrony zapewnionej przez amerykański system obrony przeciwrakietowej „Patriot”. Tym razem Iran zaprezentował pociski rakietowe typu „Hypersonic” . Odkąd Rosja, USA, oraz Chiny ogłosiły iż są w posiadaniu pocisków hipersonicznych, można to było traktować  jako chwyt propagandowy, lub sprawdzony tylko w warunkach poligonów, czyli bez uwzględnienia rzeczywistych możliwości obronnych  domniemanego przeciwnika. Podobnie było z systemem obrony powietrznej, który to sprawdził i zidentyfikował drona amerykańskiego, a nastepnie precyzyjnie irańska obrona go zestrzeliła.
Nie jest na razie wiadomo, czy była to rakieta chińska, rosyjska, czy wyprodukowana własnymi możliwościami przez Iran. Ale sygnał wysłany przez Iran jest bardzo czytelny dla wszystkich proizraelskich koalicjantów. Iran już oficjalnie przyznał, że jeśli zostanie zaatakowany przez amerykańskie siły, to Izrael natychmiast zostanie zaatakowany przez tysiące rakiet irańskich z terenów Syrii i Libanu. Jeśli Iran jest w posiadaniu pocisków hipersonicznych, dodatkowo sprawdzonych w warunkach bojowych na amerykańskim systemie „Patriot”, to system „Żelaznej Kopuły” wobec nowej generacji irańskich pocisków okazuje się bezużyteczny.
Ponadto Iran zapowiedział odwet na wszystkie bazy amerykańskie na Bliskim Wschodzie, więc siły amerykańskie mogą okazać się łatwym celem dla irańskich pocisków hipersonicznych. Wiadomo już jest, że Iran posiada pociski bliskiego i średniego zasięgu, a kto wie czy nie posiada pocisków międzykontynentalnych. Więc Ameryka nie jest już bezpieczna przed irańskimi atakami odwetowymi, jeśli Iran już dysponuje pociskami hipersonicznymi o zasięgu międzykontynentalnym. I to też amerykańscy stratedzy muszą brać pod uwagę, jeśli chcą zaatakować Iran.
Drugim ważnym wydarzeniem dotyczącym ewentualnej wojny z Iranem, jest zablokowanie przez Kongres samodzielnej decyzji prezydenta USA do wypowiedzenia wojny lub zaatakowania Iranu bez zgody Kongresu. Decyzja Kongresu jest ściśle związana z pokazem możliwości zaprezentowanych przez jemeńskich Houti, na celach wybranych znajdujących się na terenie Arabii Saudyjskiej, ochranianych przez amerykański system „Patriot”.
Amerykanom nie pozostaje nic innego, jak negocjowanie poprzez  system sankcji ekonomicznych na narzuconych przez siebie warunkach. Chcą zmusić Iran do wycofania wojsk z Syrii, całkowitego zakazu wzbogacania uranu do poziomu, który uniemożliwiłby produkcję bomby atomowej, oraz całkowitej rezygnacji z programu rakietowego. Oczywiście że jest to polityka chciejstw, które dla dyplomacji irańskiej nie są niczym nowym.
Wiadomo że od czasów Ronalda Reagana polityka amerykańska jest podporządkowana polityce izraelskiej, z tego też właśnie powodu USA musi bronić Izraela do ostatniego żołnierza amerykańskiego, zgodnie z życzeniami lobby proizraelskiego w Kongresie.
Cały śwait o tym wie, ale niejaki doctor Jacuś Bartosiak wie lepiej, i wali nam ciemniakom prawdę z pozycji najwybitniejszego polskiego geostratega,że Izrael w polityce amerykańskiej zajmuje jakąś tam pozycję i może sobie co najwyżej pokrzyczeć. Kto mu takie mondrości objawił?
A tymczasem wojna z Iranem, jaką toczy koalicja proizraelska, najpierw na terenie Iraku, obecnie w Syrii, będzie miała tylko jednego zwycięzcę i będzie nim Iran. Amerykanie od samego początku popełniają fatalne błędy, dzięki którym ku niedowierzaniu całego świata, zakończyły się katastrofą w Iraku, a teraz kończy się również katastrofą w Syrii.
Zgodnie z założeniami żydowskich neokonów, miał powstać na gruzach Iraku, Syrii, Iranu, oraz Afganistanu  Wielki Izrael, jako jedyne mocarstwo na Bliskim Wschodzie. Jednak na wskutek fatalnej polityki prowadzonej przez neokonów mamy dzisiaj malutki Izrael, otoczony irańskimi bazami wojskowymi znajdującymi się blisko granicy Izraela na terenie Libanu i Syrii, gotowymi do odpalenia rakiet w kierunku Izraela w każdej chwili na rozkaz Teheranu.
Jak mogło dojść do tak fatalnych decyzji polityczno-militarnych podejmowanych przez kolejnych prezydentów USA od początku prezydentury Ronalda Reagana aż do dnia dzisiejszego?
Początków katastrofy polityki amerykańskiej wobec Bliskiego Wschodu, a w szczególności wobec Iranu, należy doszukiwać się przede wszystkim w podejściu środowiska neokonów,głównie żydowskiego pochodzenia, które wraz z upadkiem ZSRR, chciały tak przemodelować państwa Bliskiego Wschodu, by panowała tam demokracja pod światłym i jedynym przywództwem Izraela. Izrael dla USA miał być jedynym bezalternatywnym i niezawodnym partnerem, połączonym sojuszem wojskowym.
I wszystko szło dobrze, gdyby po błyskawicznym blitzkriegu wojsk USA w Iraku, G.W.Bush nie wydał decyzji do natychmiastowego zaatakowania z marszu Iranu, Ale tu napodkał zdecydowany opór ze strony najwyższych czynników wojskowych, którzy to zagrozili podaniem się do dymisji. Mocno zaskoczony takim obrotem sprawy, ówczesny prezydent USA musiał się wycofać z tej decyzji.
Ale neokoni nigdy nie dali za wygraną,  więc poradzili Bushowi, by zaproponował wspólny podbój Iranu Rosjanom. Ale ówczesny prezydent Rosji Putin, pomimo nazwania go największym przyjacielem G.W. Busha, zdecydowanie odmówił udziału w awanturze wojennej skierowanej przeciwko Iranowi.
Amerykańskie wojska okupacyjne od momentu pokonania armii Saddama Husseina, teraz musiały stoczyć wojnę z wrogiem niewidzialnym, czyli wojskami irańskimi, które na terenie Iraku występowały w charakterze partyzantów szyickich. Iran przyjął jak się okazało bardzo skuteczną taktykę, polegającą na podkładaniu ukrytych min na trasie przemarszu wojsk amerykańskich. Codzienie ginął przynajmniej jeden żołnierz amerykański, zaś miny jak wykazały późniejsze specjalistycze badania, nie były konstruowane domowym sposobem, tylko musiały być produkowane na wysokim zaawansowanym poziomie technologicznym. Tak twierdzili amerykańscy eksperci wojskowi.
Skoro każdego dnia ginął co najmniej jeden żołnierz, to każdego dnia morale armii amerykańskiej zaczęło upadać. Do końca roku 2008 rząd USA ogłosił, że wojna w Iraku została wygrana,  demokracja zwyciężyła, więc wojska okupacyjne zostaną wycofane. Prawdziwym zwycięzcą wojny został Iran, który rozciągnął swoje wpływy w zasadzie na cały Irak, zaś USA i Izrael musiały ten fakt przyjąć do wiadomości.
Za prezydenta Obamy neokoni obrali zupełnie inną taktykę. Z wojsk ocalałych po Saddamie Husseinie składających się głównie z sunnitów utworzono tzw. Państwo Islamskie, które miało za zadanie walczyć i zwyciężyć w Iraku i w Syrii, by na koniec uderzyć na Iran. I znowu Neokoni popełnili kolejne dwa podstawowe błędy, które znowu okazały się decydujące dla losów kolejnej awantury wojennej prowadzonej w interesie Izraela. Pierwszym błędem było zlekceważenie wpływów rosyjskich na terenie Syrii, co ich kosztowało utratę Syrii. Rosjanie doskonale rozegrali Amerykanów i ich sojuszników. W szybkim czasie ich zdecydowane ataki z powietrza na przeciwników obecnego prezydenta Syrii Assada, doprowadziły do przełomu w wojnie domowej o Iran toczonej tym razem na terenie Syrii.
Drugim największym chyba błędem, była próba przewrotu w Turcji gdzie chciano obalić niezdecydowanego prezydenta Turcji Erdoggana i zastąpić go marionetką Gullenem. Jednak Rosjanie szybko podłączyli się pod ten przygotowywany zamach, ratując Erdoggana w ostatniej chwili, narzucając mu swoje warunki. Więc za radą Johna Boltona postanowiono wspomagać Kurdów przeciwko Turcji, czyniąc w ten sposób z Erdoggana nieprzejednanego wroga. Trzeba sobie zdawać sprawę, iż żaden polityk turecki nie udzieli Kurdom szerokiej autonomii, bo byłby w Turcji politycznie skończony. Ale Bolton myślał,  że w ten sposób rozgrywając Turcję zmusi Erdoggana do ustępstw. Ale stało się inaczej, gdyż Turcja musiała się teraz sprzymierzyć z Iranem, ponieważ w Iranie też mieszka sporo Kurdów, którym pewnie Bolton też obiecał niepodległość i powstanie niepodległego państwa kurdyjskiego pod amerykańskim protektoratem.
W rezultacie tak uprawianej polityki, Turcja wraz z Iranem i Irakiem, coraz bardziej zaciskają sojusze wojskowe, widząc w tak uprawianej polityce USA, niebezpiezpieczeństwo rozbicia terytorialnego ich krajów. Ostanio władze Iraku oświadczyły że nie pozwolą,  by z ich terytorium były prowadzone jakiekolwiek operacje wojskowe przeciwko Iranowi. Odpowiedź ta oznaczała również, że będą pomagały wojsku irańskiemu gdyby wojna przeniosła się na teren Iraku. Również władze Libanu, bezpośredniego sąsiada Izraela, oświadczyły że staną po stronie Iranu, gdyby wojna wybuchła.
Również dwie największe potęgi azjatyckie Indie i Chiny, zapewne bardzo chętnie wspomogłyby Iran przeciwko USA i Izraelowi, nie mówiąc o Rosji i Turcji. Ponadto o czym ostatnio pisałam, Iran zawarł również sojusz wojskowy z sunnickim Pakistanem. Trzeba jeszcze koniecznie wspomnieć o Amerykanach, którzy są zdecydowanie przeciwni jakiemukolwiek zaangażowaniu się w kolejną awanturę US Army w interesie Izraela.
Natomiast po stronie koalicji proizraelskiej sklecanej przez Boltona i Pompeo, stoją USA i Izrael, Wielka Brytania, oraz malutkie królestwa z rejonu Zatoki Perskiej dysponujące finansami, oraz być może jeszcze Francja, no i oczywiście potężna polska armia.  Ale to zdecydowanie za mało, by zaatakować Iran, wspomaganay przez Rosję Chiny i Indie. Państwa te zrobiąwszystko, by osłabić wpływy amerykańskie w Azji i na Bliskim Wschodzie.
Ostatnio trwa wojna na porywanie sobie wzajemnie statkó przewożących ropę naftową, ale to wszystko jest wojną psychologiczną Teraz prezydent Trump musi uzyskać zgodę Kongresu na zaatakowanie Iranu, a wcale nie jest pewne czy Kongres da zgodę Trumpowi na wojnę z Iranem.
Iran ma czas aż do wyborów prezydenckich czyli grubo ponad rok. Do tego czasu nikt z rywali pretendujących  do prezydentury nie rozpocznie poważnej wojny z państwem, które jest już potęgą regionalną.  Więc Trumpowi nie pozostaje nic nic innego jak nakładanie kolejnych sankcji ekonomicznych na Iran. W tej chwili trwa licytacja kto porwał więcej statków przewożących ropę. Zaś ostatni news mówi, że US Army zestrzelilą irańskiego drona, czemu Iran zdecydowanie zaprzecza.
Pozostaje pytanie, czy sankcje mają jakiś wpływ na gospodarkę Iranu. N arazie nic nie wiadomo o jakichkolwiek protestach irańskiego społeczeństwa z powodu trudności, jakie wynikają z sankcji. Niedawno „Wall Street Journal” napisał, że w Syrii działa ponad 100-tysięczna armia irańska, doskonale wyposarzona, więc Iran musi jakoś te sankcje skutecznie omijać, skoro go stać na utrzymanie tak licznej armii na terenie Syrii, której to trzeba zabezpieczyć pożywienie i wszystkie niezbędne środki, by tak liczna armia była utrzymywana w karności. Swiadczy to również że trasa zaopatrzenia tak dużej armii wiedzie przez Irak. To informacja dla tych, którzy wątpią kto wygrał ostatnią wojnę w Iraku.
Z tego też wynika iż władze Iraku całkowicie się podporzadkowały Iranowi, przymykając oczy, czy nawet pomagając w irańskich transportach wojskowych przez swój kraj do Syrii. Ponadto utrzymywanie licznych baz  na terenie Libanu i Syrii też musi sporo kosztować. Ponadto Iran cały czas prowadzi wojnę z głównie z Arabią Saudyjską w Jemenie, wysługując się partyzantami Houti, lub wystepując w ich imieniu, traktując tę wojnę jako poligon doświadczalny na bronii amerykańskiej, zakupionej przez Arabię Saudyjską, przygotowując się w ten sposób do bezpośredniego starcia z wojskami USA i ich koalicjantów.  
Wiemy też, że cały czas toczą się tajne negocjacje pomiędzy USA i Iranem, czym się skończą, nie wiadomo, ale jedno jest pewne. Gdyby Trump zawarł porozumienie pokojowe z Iranem, to byłby to mocny krok w kierunku ponownej reelekcji na prezydenta USA. Ale czy lobby proizraelskie mu na to pozwoli?

KOMENTARZE

 • Nieco ogólniej
  .
  o aktualnej strukturze globalnego imperium

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  które jak powyższy tekst potwierdza, znajduje się w gruntownej przebudowie.

  Autor zwraca uwagę na wiele zjawisk, które są dla obecnej fazy przebudowy globalnego imperium symptomatyczne.

  Z historii wiemy, że przebudowa globalnego imperium pod nadzorem W.Brytanii wymagała dwóch wojen światowych, z których dopiero druga odbyła sią na terenie tego imperialnego centrum, przynajmniej częściowo. Także tym razem należy oczekiwiać, że jeśli dojdzie do wojny globalnej ("światowej"), to odbędzie się ona przynajmniej w czeęści na terenie USA. Wymaga to jednak spełnienia paur warunków, broń supersoniczna nie jest złym środkiem do tego, ale chyba nie wystarczy.

  Ośrodkom zarządzającym USA jest ta przyszłość od dawna wiadoma, dlatego pod etykietą "Trump" chwytają się ostatnich pozostających im środków, aby nieuchronny proces utraty funkcji nadzorcy globalnego imperium opóźnić jak się da. Inne metody, uprawiane od dziesiątków lat, otwarta wojna przeciwko UE

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/376oper/

  nie przynoszą tykich efektów, jakich się po nich spodziewano. RFN, chociaż nadal okupowany przez armię USA, nie bardzo się oglóda na zakazy sankcji i stale powiększa swój obrót z Rosją, minimalizując swe szkody wyrządzane przez sankcje, zupełnie inaczej niż wspomniana w pierwszym linku prowincyjka imperium o nazwie Polska, czy dla patriotów nawet "Wolna Polska".

  Za kluczowego decydenta w globalnym imperiu uważam MWF

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  nie jakichś tam prezydentów czy nawet żydowskie grupy wpływu, co nie wykłucza udzału żydowstaw w MWF.
 • Jasnowidz Jackowski przewiduje wojne z Iranem na wrzesien tego roku.
  Iran zostanie uderzony 2 razy i nie odpowie na te uderzenia. Gdy zostanie uderzony po raz trzeci odpowie oderzeniem na Izrael strzelajac ze wszystkiego co posiada. Problem Bliskiego Wschodu przestanie istniec.
 • @staszek kieliszek 21:01:30
  "Iran zostanie uderzony 2 razy i nie odpowie na te uderzenia. Gdy zostanie uderzony po raz trzeci odpowie oderzeniem na Izrael strzelajac ze wszystkiego co posiada"
  - He he he, co za bzdury.
  Ale to mało śmieszne, napisz coś lepiej o tych rakietach hiper- upper- co to jak ruskie wystrzelą, to wszyscy padną ze śmiechu :)
 • koszty
  Pocisk hipersoniczny jest zbyt kosztowny aby nie przenosić głowicy niekonwencjonalnej. Generalnie pociski są drogie. Nawet głupia haubica w kilka minut wystrzela dobrą pensję.
  W zasadzie tylko USA stać na rozrzutność w postaci wystrzeliwania pocisków samosterujących w wojnie konwencjonalnej. Rosja to robiła niedawno w Syrii, ale bardziej aby zademosntrować skuteczność swoich pocisków na wypadek wojny jądrowej.
 • @Sol 22:47:39
  tzn. Rosja strzelała na sztuki, a USA na setki (w Iraku, w Libii).
 • @Laznik 15:04:26
  Moim zdaniem imperium ma problemy z samym sobą. Punktem przełomowym będzie mam nadzieje sprawa Epsteina,. To ona może zlikwidować wpływy lobby proizraelskiego.
  Wbrew temu co się sądzi o Ameryce, ale Chiny mają dużo większe problemy gospodarcze niż Ameryka.
  Proszę zauważyć że cChiny poniosły klęskę kiedy chciały zastapić handel ropą za juany. Świat woli jednak dolary i wolność gospodarczą w stylu amerykańskim niż komunistycznym.
  Dopóki Chiny mogły kraść wynalazki amerykanskie, to mogły byc uważane za wiodące technologicznie. proszę sobie zobaczyć na statystykę ile wynalazkó jest po stronie amerykańskiej a ile po chińskiej.
  Ekipa Trumpa to zdecydowanie ukróciła.
  Co do Niemcow, to dalej sa pod pelną kontrola Ameryki, widocznnie jest im na rękę polityka Niemiec wobec Rosji.
  W MFW żadza Żydzi, ale to nie jest globalny gracz, który decyduje.
  pozdrawiam
 • @staszek kieliszek 21:01:30
  Staszku, moj sąsiedzie zza miedzy. Moim zdaniem Iran odpowie natychmiast atakiem totalnym rakietowym na Izrael ze swoich baz W syrii i Libanie. N ie zawracaj sobie glowy niejakim Jackowskkim.
  NIedaleko mnie jest taka nawiedzona Mieczysława, która Ropzmawia a to z samym Jezusem CHrystusem, a to z janem Chrzcicielem, kltórzy mówia do wierszem w rymie częstochowski i ona to zapisuje na swoim blogu.
  Pozdrawiam
 • @Mind Service 22:46:17
  Skoro ja według ciebie jestem ruską agentką , to ty jesteś trollem żydwoskim i to w dodatku prymitywnym, niewartym uwagi.
 • @Sol 22:47:39
  Iran moim zdaniem pokazal koalicji proizraelskeij że z nim to nie będa przelewki, więc propagandowo rozegrali to po mistrzowsku. Nie ważne czy ich stać czy nie na setki zmarnowanych pocisków, ale pokazać skuteczność i to zrobiło wrażenie. Proszę zauważyć że odkąd iran ogłosił że posiada swój system obrony powietrznej, o czym przekonali sie partę dni temu sami Amerykanie. Zaś izrael zaniechał lotów nad Syrie.
  Pozdrawiam
 • @Mind Service 22:46:17
  Armia Izraela jest na 17 miejscu a Iranu na 14 miejscu. Iran ma 83 miliony ludzi a Izrael 8. Turcja z kim bedzie w tym konflikcie? Ma armie na 9 miejscu i 81 milionow ludzi. Az dziw bierze ,ze tolerowano Izrael do tej pory. Izrael to 3 miasta: Haifa, Tel Aviv i Jerozolima. Nie powinno byc klopotow dla Iranu na zrownanie ich z ziemia.Juz nieraz na me posty odpowiadali trole, przesmiewcy, kpiarze i jakos pozniej bylo cicho.
 • @Ślepa Mańka 03:45:41
  Ja Jackowskiego biore na powaznie.Ma niewatpliwe osiagniecia.Z mojej strony zwrocilem sie do niego o odnalezienie krewnego, ktory byl wywieziony do Niemiec na roboty.Po wyzwoleniu przez Amerykanow ozenil sie z Austriaczka i wyjechal do Kanady i tam sluch po nim zaginal.Rodzina w Polsce zmienila miejsce zamieszkania, on w Kanadzie zmienil miejsce zamieszkania, listy sie rozminely i tak juz zostalo. Czerwony Krzyz nie pomogl ani komputery. Jackowski dal nam slad: "Zmarl po dlugiej chorobie w 1984. Lezy na cmentarzu "zachodnim" w Toronto.Mial 2 corki." Teraz do mnie nalezy ruch: napisac listy do wszystkich cmentarzy w Toronto z prosba aby sekretarka chciala wstac z siedzenia , pojsc do regalu, otworzyc ksiazke 1984 i poszukac nazwiska. Czy pinda to zrobi?
 • @staszek kieliszek 04:17:30
  Panie Staszku...proszę przyjąć do wiadomości, że ok. 20% społeczeństwa izraelskiego stanowią Arabowie. To dużo, biorąc pod uwagę fakt, że aktualnie łączna liczba ludności zamieszkująca Izrael wynosi niespełna 9 milionów. Nasuwa się wiec logiczne pytanie, a mianowicie: dlaczego ci Arabowie chcą zamieszkiwać na terenie Izraela oraz posiadać obywatelstwo i paszport państwa żydowskiego?
  Dlaczego nie zamierzają wyjechać z Izraela, który ponoc prowadzi politykę apartheidu wobec części swych obywateli?
  Dlaczego ci Arabowie, było nie było ( obywatele Państwa Izrael) nie opuszczają Izraela i nie emigrują do Iranu lub któregokolwiek z krajów arabskich, aby połączyć się ze swymi braćmi w wierze, kulturze, obyczajach i w języku?
  Dlaczego?
  8-))))))
  pzdr.
 • @Ślepa Mańka 03:52:22
  Iran to widać poważny kraj i nie dadzą sobą pomiatać jak sądzą brytole i trampek ze swoim żydowskim oficerem prowadzącym o ksywce Bibi. Za Iranem wstawi się Rosja i Chiny i rzeczywiście pewiem malutki kraik nad M.Śródziemnym przestanie istnieć w 30minut. Oni teraz analizują wszystkie możliwe scenariusze tzw „gry wojenne”, ciekawe czy poświęca ten malutki kraik żeby zniszczyć Iran?
 • @Husky 06:40:49
  "Dlaczego ci Arabowie, było nie było ( obywatele Państwa Izrael) nie opuszczają Izraela i nie emigrują do Iranu lub któregokolwiek z krajów arabskich, aby połączyć się ze swymi braćmi w wierze, kulturze, obyczajach i w języku?
  Dlaczego? "

  Bo mieszkają tam od stuleci, nawet od tysięcy lat. Mają tam domy, ziemię, krewnych i przyjaciół, i nie zamierzają mieszkać w obozie dla uchodźców.

  Przetrwali Greków, Rzymian, Persów, kalifów arabskich, Turków, Brytyjczyków, przetrwają Izrael też. Jak się doda ich współplemieńców z Gazy i Zachodniego Wybrzeża to jest ich około 50%, dlaczego mają się wyprowadzać?
 • Nie podzielam poglądu
  .
  @Ślepa Mańka 03:40:53

  "Punktem przełomowym będzie mam nadzieje sprawa Epsteina,", to jest tylko notatka na marginesie wydarzeń.

  "Proszę zauważyć że Chiny poniosły klęskę kiedy chciały zastapić handel ropą za juany" to będzie długtrwały proces.

  "Świat woli jednak dolary", udział dolary w obrotach systematycznie spada, ostatnio do ok. 60%, dokładynie chyba 62 ? Udział euro systematycznie rośnie, z tego względu prowadzą USA od dziesięcioleci wojnę gospodarczą przeciwko UE, ostatnio sankcjami.

  - http://miksa.neon24.pl/post/132759,turecki-gambit#comment_1321567

  uzupełniając temat

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/376oper/#FazKo

  "Świat woli jednak ... wolność gospodarczą w stylu amerykańskim", wolność ?!!

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Perkins

  "jest im na rękę polityka Niemiec wobec Rosji" bo "sa pod ... kontrola Ameryki", gorzej, są pod okupacją. jednak RFN, nie ma państwa Niemcy, chyba, że chodzi tu o mieszkańców, ignoruje wiele zakazów, inaczej niż kolonia USA określana fantazyjnie jako Wolna Polska, wymiana z Rosją rośnie, Stream 2 też, a przyłączenie Krymu do Rosji wielu z elity uznało za zgodne z prawem i historią.

  "MFW żadza Żydzi, ale to nie jest globalny gracz", któż więc ?

  Wypowiedź Y.B.Ghali jest godna zastanowienia, który w 2008. wprowadził inkarnację MWF jako najważniejszej instancji:
  „But more importantly, the support of the entire financial community of a set of measures implemented, this is a crucial component for restoring confidence ...That is not a small achievement. ”
  patrz portal MFW (ang. IMF)

  - https://www.imf.org/en/News/Articles/2015/09/28/04/54/tr101108
 • @kula Lis 68 09:18:24
  Bingo.
 • @Husky 06:40:49
  Dlaczego nie wyjeżdżają? Bo ktoś musi tam po was posprzątać. Jak już was Persowie wystrzelają.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31