Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
570 postów 2481 komentarzy

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Prof. Antoni Dudek autorytetem dawnej SB-widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przypadek Antoniego Dudka pokazuje, jak nisko upadla polska nauka, skoro na podstawie takich dokumentow insynuuje sie wspolprace z SB profesora Cieszewskiego.

 Niejaki Tomasz Siekielski triumfalnie oswiadczyl byl wczoraj, ze amerykanski profesor Krzysztof Chris Cieszewski, wspolpracowal z SB. Dla mnie nie jest to zadna sensacja, zwlaszcza po tym, jak prof. Cieszewski  obalil mit o brzozie i to w sposob niepodwazalny. Nie mogac sie w zaden sposob dobrac do profesora, trzeba bylo siegnac do metod juz wyprobowanych i calkowicie skompromitowanych.  Profesor Cieszewski pokazal cala nedze rzadowych autorytetow naukowych, habilitowanych z maksizmu-leninizmu. Zamiast dyskutowac z nim na polu naukowym, przeniesiono dyskusje na poziom najnizszy z mozliwych, a mianowicie poziom pomowien i insynuacji. Oto dzisiejsze mozliwosci polskiej nauki!!!!

Jestem tylko lekko zdziwiona udzialem w tej manipulacji niejakiego prof. Antoniego Dudka, ktory tylko potwierdzil swoim „autorytetem” obecne mozliwosci polskiej nauki.  Przejdzmy zatem do jego autorytatywnych wypowiedzi:
„Można powiedzieć, że w jakiejś formie współpracował ze służbą bezpieczeństwa w 82 roku, czyli w okresie stanu wojennego. To była epoka sprzyjająca masowym werbunkom, wiadomo szczególna stanu wojennego, presja psychologiczna, zagrożenie internowaniem i wieloletnim więzieniem.”
Nie ma zadnych dokumentw w archiwach IPN, ani w zbiorach zastrzezonych, ani zadnej decyzji o podjeciu wspolpracy przez prof. Cieszewskiego z SB. Pytam sie Dudka: gdzie jest ten dokument o podjeciu wspolpracy zSB? Gdzie sa jego donosy, bo przeciez profesorze Dudek, na tym polegala wspolpraca z SB, ze trzeba bylo skladac raporty w formie pisemnej, oraz pobierac za nie wynagrodzenie, gdzie sa takie dokumenty. 
Mozna powiedziec  ze w jakiejs fornmie wspolpracowal z SB-twierdzi Antoni Dudek. Ja tez wspolpracowalam z SB. Skladalam swego czasu ksiazki dla Krakowskiej Oficyny Literackiej, ktora prowadzil niejaki Henryk Karkosza, etatowy pracownik SB i co gorsza, nawet je rozprowadzalam. To, ze Karkosza byl pracownikiem SB, wyszlo dopiero w roku 2003 i bylo to dla mnie szokiem. Malo tego, znalam kolportera, ktory bral od Karkoszy ksiazki w ilosciach hurtowych od 1982 do 1989 rooku i on zdaniem prof. Dudka tez wspolpracowal z SB. Podobnie jak i ja, on tez nie mial zielonego pojecia o tym, ze Karkosza to etatowy pracownik SB.
Niczego nowego tez prof. Dudek nie powiedzial, twierdziac ze byla to epoka sprzyjajaca masowym werbunkom, ale nie mowi, jakimi metodami poslugiwala sie SB. Najczesciej szantazem,  biciem, zastraszaniem. Prawie nikt w tamtych czasach nie zdecydowal sie na wspolprace z SB dobrowolnie. Przypadki dobrowolnej wspolpracy byly bardzo rzadkie.  
Przejdzmy teraz do kolejnej wypowiedzi autorytetu dawnej SB.
„Prawdopodobnie należał do tej kategorii ludzi, którzy powiedzieli co mieli do powiedzenia, po czym prosili o nagrodę, czyli możliwość wyjechania z kraju”
Otoz panie Dudek, autorytecie SB,  w czasach Solidarnosci zelzala nieco polityka paszportowa. Mozna bylo sobie trzymac paszporty w domu. Ale zeby wyjechac ponownie do KK, czyli tzw. drugiego obszaru platniczego, trzeba bylo posiadac tzw. karte przekroczenia granicy, ktora wydawal tylko wydzial paszportowy przy komendach wojewodzkich.  Jak sobie przedsiebiorcza ludnosc radzila z tym problemem. Po prostu dawalo sie urzednikowi w wydziale paszportowym lapowke w dolarach. W Krakowie byla to taksa 200 -300 USD. Niektorzy bardziej pomyslowi, robili sobie po prostu ksero i wielokrotnie w ten spoosb przekraczali granice. Mysle ze prof. Cieszewski pierwszy raz wyjezdzajac za granice, nie musial robic tego typu kombinacji. Poniewaz SB nie miala skomputeryzowanego systemu, wiec namierzajac prof. Cieszewskeigo do wspolpracy, nie wiedziala ze on ma juz paszport w kieszeni, z karta przekroczenia granicy. A prof. Cieszewski mogl ich zwodzic obietnica wspolpracy, ale jak widac wykiwal ich, wyjezdzajac do Kanady. Skoro po tylu poszukiwaniach nie udalo sie znalezc zadnych dokumentow, zadnych kwitow, wiec na jakiej podstawie Dudek insynuuje mozliwosc wspolpracy.  
Nie podejrzewalam ze prof. Antoni Dudek bedzie robil za autoryteyt dawnej, komunistycznej SB.  Jest to dowod kompletnej degrengolady polskiej nauki. Widac tez wyraznie, na czyich uslugach jest obecnie polska nauka. Pare nazwisk, jak chociazby prof. Andrzej Nowak, czy tez s.p. prof. Janusz Kurtyka nie zmienia fatalnej kondycji polskiej nauki. Stajac sie z bozej laski autorytetem dawnej SB, prof. Dudek pokazal dno polskiej nauki. I chwala mu za to.

KOMENTARZE

 • Akurat w tym
  przypadku mam gdzieś czy współpracował, liczy się czy jest fachowcem w tym co robi. Atakami potwierdzili fachowość. Interpretacja zdjęć nie jest zawodem zaufania publicznego. Jeśli twierdzą że kłamie niech przedstawią kontrekspertyzę, może znajdą jakiegoś błazna, który się podłoży.

  Nauka polska schodzi do magla.
 • @korwinista 19:19:13
  Lustrować to my, a nie nas, tak należy odbierać aj-waj pisowców, gdy sprawa jest oczywista. Zachowały się w IPN dokumenty świadczące niezbicie, że Cieszewski był TW SB o pseudonimie ,,Nil". Współprace z sb podjął w 1982 roku, zakończył w 85 roku. Zasoby teczki zostały zniszczone, a pod protokołem zniszczenia podpisał się esbek Lesiak.
  Tłuczaenia Cieszewskiego są dziwne oraz sam wyjazd uzyskania paszportu oraz wizy do Canady odbyło się w sposób łatwy jak na opozycjonistę.
  Dlaczego środowisko pisowskie tak ochoczo niszczyło Arb. Wielgusa, gdzie sytuacja była podobna???
  Tak samo Piotrowicz, kłamie jak bura suka, sam usilnie zabiegał o służbe dla PZPR - sekretarz egzekutywy, kierownik szkoleń pzpr-owców, oskarżył działacza podziemnej solidarności a teraz udaje ,,prawicowca". Chodzi o to, żeby życie polityczne odbywało się w jawności.
  Będzie za tydzień ciąg dalszy tej sprawy, obrońcom komunistów i agentów SB oczy wyjdą na wierzch.
 • -----WSZEM i WOBEC -nie interesują mnie Polacy !! podpisujący listy
  -------INTERESUJĘ MNIE żydzi !! udający Polaków i ich MORDY na nas Polakach --interesuje mnie !! KTO ?? WYWODZI się z UBeckiej ŻYDOSKIEJ -familii
 • @Wrzodak Z. 20:46:06
  Szwagier internowany w Załężu, miał przyniesione przez esbeków do domu 3 paszporty w jedną stronę bez prawa powrotu!!! Siostra nie zdecydowała o wyjeździe ponieważ była z drugim dzieckiem w ciąży, i zresztą nie mieli zamiaru wyjeżdżać, mówili im niech oni do Moskwy wyjadą, to samo dotyczy mnie, niech pan nic tu nie insynuuje. Pomagała im Solidarność Rolnicza zaopatrując w żywność panie Wrzodak.
 • Mała refleksja
  "...ze amerykański profesor Krzysztof Chris Cieszewski, współpracował z SB"

  No pewnie, z CIA i Mossad współpracować to nie wstyd ale z SB to coś okropnego. Mimo że nie bylem politycznie tajnie zaangażowany i mówię postronnie, proszę pamiętać że jednak to SB była bardziej polska niż obce służby jak CIA i inne. Jeżeli mówimy że praca w jakby nie było rodzimej służbie była naganna to co musimy mówić o rodakach pracujących dla obcych wywiadów jakim jest CIA, dawne KGB czy Mossad?

  Nie dajmy się zwariować. Często za granicami odbywają się różne nagonki i wykłady o współpracownikach SB. Przychodzą ludzie siadając na krzesłach i słuchają. A ja tak myślę i w duchu zadaje sobie pytanie ilu
  z tych słuchaczy i publicystów potajemnie pracowało dla SB a ilu z tych
  deklarujących się Polakami ludzi współpracowało z obcymi wywiadami pokroju Mossad lub CIA? Kto był zdrajca, czy człowiek z SB czy współpracujący z obcymi służbami?
  Jest to bardzo delikatny temat, który powinno się raz i na zawsze wyjaśnić. Każdy naród musi mieć służbę czuwającą nad jego bezpieczeństwem. SB z przymusu musiało współpracować z sowietami
  a w ich szeregach było dużo kanalii. Tylko czy mamy prawo traktować ich jako zdrajców?

  PS: jeżeli wyżej wymieniony profesor był "amerykański" i współpracował z SB, dopuścił się zdrady USA a nie Polski. Jego rodzimymi służbami
  są CIA i nikt poza tym.
 • @Wrzodak Z. 20:46:06
  "Zasoby teczki zostały zniszczone, a pod protokołem zniszczenia podpisał się esbek Lesiak."

  No tak, komu, jak komu ale płk Lesiakowi możemy wierzyć wszak knuł ze starym stalinowcem, samym Jackiem Kuroniem. Zapomniał Pan dodać, że podpisał się dwa dni temu, bo trochę czasu zajęło znalezienie papieru z tamtych lat.

  Miałem kolegę, który podobnie jak Kris Cieszewski wyjechał do Kanady a żeby dostać paszport to nawet sfałszował wpisy w indeksie, co by stary komuch, dziekan wydziału pobłogosławił mu swoim podpisem.

  Robol to jest jednak robol p. Wrzodak i nie będę się dłużej nad tym rozwodził.

  Dodam tylko, że na miejscu p. Krisa Cieszewskiego to niezwłocznie założyłbym w amerykańskim sądzie (jeśli jest tak możliwość) trzy sprawy:

  1. Sekielskiemu
  2. Dudkowi
  3. TVP

  Każda o 10 - 50 mln $ odszkodowania za zniesławienie.

  Szczęść Boże myślącym
 • @Nathanel 18:27:20
  Nie mam zielonego pojecia, czy Dudek upublicznil swoj tzw. rekord z SB znajdujacy sie w IPN czy tez nie. Mysle ze bylaby to ciekawa lektura.

  Pozdr.
 • @korwinista 19:19:13
  Mnie rozchodzi sie glownie o to, ze sa to zwykle pomowienia, ktore sa podyktowane wylacznie chwilowymi potrzebami.
  ma Pan racje, liczy sie jego fachowosc nie do podwazenia przez habilitantow z marksizmu-leninizmu.
 • @night rat 20:18:22
  Zawsze mowilam, ze lustracja jest najwazniejsza, by wyjsc z PRL, w ktorym ciagle tkwimy.
 • @Wrzodak Z. 20:46:06
  Na jakiej podstawie twierdzi Pan ze Cieszewski wspolpracowal z SB w latach 1982-1986. W tamtych latach wystarczylo zachowac paszport i wazna karte przekroczenia granicy, co nie bylo wcale takie trudne. Takich jak on opzycjonistow w czasach stanu wojennego bylo wtedy dzieisatki tysiecy.
 • @ninanonimowa 20:56:48
  Od obecnych wladz sie pan nie doczeka zaspokojenia swojej ciekawoscii, ani tym bardziej od PiS.
 • @panMarek 00:23:53
  Studenci i osoby z wyzszym wyksztalceniem inaczej byli traktowani przez SB niz robotnicy. Szczegolnie bylo to widac po obozach internowania w stanie wojennym.
  Mysle ze prof. Cieszewski zalozy sprawe a merykanskim sadzie o znieslawienie.
  Zaplaca niestety polscy podatnicy.
 • @Stara Baba 22:57:06
  Jak napisalam niestety na podstawie tego co mowil Dudek, trudno uznac to za wspolprace z SB. Gdzie sa akta operacyjne, lista podpisow Cieszewskiego za wynagrodzenia, opinie przelozonych oficera prowadzacego.
 • @slepa manka 01:05:34
  --od władz spodziewam się -śmierci głodowej
 • @panMarek 00:23:53
  Szafy Lesiaka to bali się przede wszystkim wywrotowcy z pisuaru.
  Co z tego, że ty mnie tak nazywasz ,,robol", to wielki zaszczyt usłyszeć takie słowo od szumowiny posługującego się językiem Szechtera., Tak jak pisuarowcy jesteś odważny, że pod nickiem można kogos poniżać. Podpisujesz się prawicowiec a tyle masz w tym pustym łbie parchatym komuny, że nawet sam o tym nie wiesz.
  Arb Wielgusa to wy aj-wjjj lustrowaliście, ale was parchatych to nie można ruszyć, już niedługo całe wasze towarzystwo, będzie miało swoje miejsce na śmietniku parchatej historii.
 • @Wrzodak Z. 09:40:06
  1. "Tak jak pisuarowcy jesteś odważny, że pod nickiem można kogos poniżać." - moja ksywka to moje imię Panie głupiutki robolu
  2. "Podpisujesz się prawicowiec a tyle masz w tym pustym łbie parchatym komuny, że nawet sam o tym nie wiesz." - niegramatyczny bełkot
  3. "Arb Wielgusa to wy aj-wjjj lustrowaliście" - arcybiskup był i jest moim autorytetm tępaku.
  4. "już niedługo całe wasze towarzystwo, będzie miało swoje miejsce na śmietniku parchatej historii" - nie jestem w żadnym towarzystwie głupiutki i tępawy robolu.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31