Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
570 postów 2482 komentarze

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Sens Powstania Warszawskiego-widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jedynym pozytywnym skutkiem powstania powinno być ostrzeżenie dla przyszłych pokoleń Polaków, by już nigdy więcej nie przelewać w bezsensowny sposób polskiej krwi w obcym interesie. W przypadku powstania było to aż nadto widoczne.

 

  Zawsze zastanawiam się w każda kolejna rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, czy warto było? Jaki był sens tej barbarzyńskiej decyzji osób podejmującej decyzję o wybuchu powstania, w wyniku której cała lewobrzeżna Warszawa została obróconą w ruinę.? Czyżby podejmujący decyzję wierzyli, że Niemcy będą uciekać w popłochu przed nastoletnimi głównie powstańcami, uzbrojonymi w broń wyprodukowana metodami chałupniczymi, której było najwięcej i która często zawodziła?

Przecież Niemcy bardzo dobrze orientowali się, jaka bronią dysponują powstańcy, oraz że w starciu z jednostkami ściągniętymi z frontu, zaprawionymi w walkach, przejma w krótkim czasie inicjatywę strategicza i będą powoli jak młyn mieli ziarno, niszczyli dzielnicę po dzielnicy, ulice po ulicy, dom po domie, każdy punkt oporu głównie warszawskiej młodzieży, całkowicie niedostosowanej do boju z regularnymi jednostkami frontowymi.

Przecież zupełnie czymś innym były spektakularne akcje typu zamach na kąta Warszawy Kutschere, czy też pojedyncze akcje odbicie więźniów. Do tego typu akcji nie potrzeba było używać czołgów ani dział, natomiast do walki z jednostkami frontowymi, tego typu broń była niezbędna, a która powstańcy wogole nie dysponowali.
Biorąc pod uwagę ogromna przewagę w ciężkim sprzęcie wojskowym, oraz w doświadczeniu niemieckich jednostek bojowych, decyzję o wybuchu powstania należy ocenić jako kompletnie amatorską, albo wroga Polsce robotę. Kto w końcu podjął ta kretyńska decyzję? Nie uwierzę, że podejmujący decyzję o wybuchu powstania, nie wiedzieli o ogromnej dysproporcji w ciężkim uzbrojeniu. Nie wierzę też, by oficerowie podziemia nie wiedzieli, że ta podziemną armia, pomimo bardzo wysokiego morale i motywacji do walki, nadaje się tylko do akcji sabotazowo-dywersyjnych na tyłach wroga, a nie do walki z regularymi jednostkami frontowymi.

Mój nieżyjący już dziadek, opowiadał mi, jak to było z akcjami partyzanckimi przeciwko Niemcom. W ciągu kilku miesięcy udało się oddziałowi dziadka przeprowadzić parę dywersyjnych akcji przeciwko Niemcom, podczas których zdobyto broń. Jak już partyzanci zdobyli broon, wówczas Niemcy ściągnęli jednostkę z frontu, która w ciągu paru minut rozprawiła się z bohaterskim oddziałem mojego dziadka. Dziadziuś opowiadał, że Niemcy zasypali ich ogniem, i nikt nie miał odwagi wychylić się z okopów i prawie wszyscy partyzanci narobili w portki że strachu. Po paru minutach było po walce i partyzanci wyciągnęli biała flagę. Niemcy o dziwo nie zastosowali żadnych represji wobec partyzantów, ponieważ oddział składał się wyłącznie z chłopów, a była to pora żniw, więc dla Niemców w tym czasie było ważniejsze zebranie plonów niż karanie chłopów. Po żniwach chciano ich rozstrzelać, ale mój dziadek wraz z partyzantami przezornie uciekł i ukrywał się w sąsiednim województwie, aż do całkowitego wycofania się Niemców.

Ludność cywilna Warszawy w ogromnej większości przeklinała powstańców, kiedy już wybuchło. Każda rodzina w Warszawie przed wybuchem powstania, wiedziała że dni Niemców są policzone. Z opowiadań jakie usłyszałam będąc w Chicago w pierwszych latach mojego pobytu w USA, od osób które były uciekinierami z Warszawy ogarniętej powstaniem, nie było żadnego entuzjazmu dla powstania, a raczej sypały się przekleństwa pod adresem osób, które wydały rozkaz rozpoczęcia powstania. Ludność Warszawy czekała, spokojnie, aż Niemcy sobie sami pójdą. Zresztą według opowiadań naocznych świadków, Niemcy bardzo się spieszyli i jedynie co robili, to pilnowali mostów na Wiśle i je minowali, by opóźnić wejście Armii Czerwonej. Ludzie pomimo mrocznych opowieści o wyczynach czerwonoarmiejcow, wcale przed nimi nie czuli żadnego strachu, spokojnie sobie czekając na tzw. czerwona zarazę.

Jak wybuchło powstanie ludzie w panice zaczęli uciekać że swoich domów, Niemcy zaczęli do nich strzelać. Ile ludności zginęło od niemieckich kul w pierwszych dniach powstania, tego się nigdy nie dowiemy, gdyż Niemcy strzelali do wszystkiego co się ruszało. Niemcy spędzali ludzi do przygotowanych ciężarówek i wywozili ich w nieznanych kierunkach. Wiele osób pozostało jednak w swoich mieszkaniach, by pilnować dobytku przed złodziejami, ci ginęli od płomieni z miotaczy ognia, którymi Niemcy podpalali kamienice, a następnie je burzyli. Nie jest wiadoma dokładną liczba ludności cywilnej Warszawy, która zginęła podczas trwania powstania.
Nie wiemy też ile było w czasie wybuchu powstania osób spoza Warszawy. Wiadomo że te osoby były traktowane z definicji jako bandyci i jeżeli były przyłapane przez Niemców, natychmiast były rozstrzeliwane.
Trudno jest też oszacować straty ludności cywilnej Warszawy podczas powstania. Od naocznych świadków dowedzialam się, że podczas ich ucieczki widziały one ulice Warszawy zasłane trupami. I to w ciągu jednego dnia. Ginęła w tysiącach bohatersko walcząca młodzież Warszawy w bezsensownej i całkowicie nierównej walce z jednostkami liniowymi wojsk niemieckich. Ktoś kto podjął decyzję o tej nierównej walce z Niemcami, zupełnie się nie liczył że stratami wśród ludności cywilnej, jak również wśród młodych żołnierzy AK.

Tłumaczenie że była ogromna presją by stanąć do walki z wojskami niemieckimi, jest tłumaczeniem najgłupszym nie zasługującym wogole na uwagę. Jak wspomniałam powyżej, była ogromna dysproporcja w sprzęcie ciężkim. Powstańcy nie mieli czołgów ani dział, natomiast wysyłanie zdesperowanych modych ludzi z butelką benzyny na czołgi, świadczy o kompletnej głupocie dowódców. Trzeba też podkreślić, że nawet gdyby jakimś cudem zdobyto czołgi i działa na Niemcach, to nikt z tych młodych ludzi nie był przeszkolony w obsłudze dział i czołgów. A przecież to ciężki sprzęt pancerny decydował o wygraniu wojny.

Jak widać dedydenci powstania nie mieli o tych sprawach zielonego pojęcia, zerując na patriotycznych uczuciach młodzieży, kierując ich świadomie na rzeź. Liczenie na to, że Niemcy i tak się muszą wycofać, a jak wybuchnie powstanie to będą uciekać w panice, graniczyło z kompletnym brakiem wyobraźni strategicznej. Można by tak bez końca pisać o bezdennej głupocie decyzji o wybuchu powstania w tamtej sytuacji.
Czy wobec tego można napisać cośkolwiek pozytywnego o Powstaniu Warszawskim? Jedyny sens powstania i ofiar bohaterskiej młodzieży jest taki, że nigdy nie wolno dopuścić do takiej sytuacji, by się w tak bezsensowny sposób wykrwawiać. Oby Powstanie Warszawskie było ostatnią lekcją dla przyszłych pokoleń, by nie porywać się z motyka na księżyc.
Patrząc wstecz, Insurekcja Kościuszkowska była pierwszą lekcją, jak to armia uzbrojoną głównie w kosy, rzuciła się na regularną armię rosyjską i po krótkim czasie poniosła klęskę. Nie pomogło nawet efektowne zwycięstwo i bohaterstwo pod Raclawicami. Zresztą Kosciuszko był specjalista od fortyfikacji, a nie żadnym strategiem, więc cała insurekcja zakończyła się ostatecznym rozbiorem Polski i zupełnie niepotrzebną rzezią warszawskiej Woli. Analogia pomiędzy Powstaniem Warszawskim a rzezią Woli jest uderzająca zwłaszcza swoim bezsensem. W obu przypadkach nie liczono się absoutnie z ofiarami cywilnymi Warszawy, jak również spodziewana klęska w obliczu przeważającej siły wroga pod każdym względem. Zamiast oszczędzać ludność cywilna zrobiono z niej zakładnika chorych ambicji dowódców, bujających w obłokach.
Również szukanie zbawienia po stronie Francji Napoleona, okazało się błędem i brnięciem w kolejna beznadziejność. Jedynym efektem postawy pronapoleonskiej było Księstwo Warszawskie jako protektorat francuski. W marszu Napoleona na Rosję jego półmilionowej armii, armia wystawiona przez Księstwo Warszawskie liczyła ok 100 000 żołnierzy. Napoleon nigdy nie myślał o wskrzeszeniu niepodległej Rzeczypospolitej, tylko o protektoracie francuskim, z rynkiem zbytu na towary francuskie.

Po klęsce Napoleona w Rosji na mocy Kongresu Wiedeńskiego powstało Królestwo Polskie całkowicie podporządkowane Rosji. Pod rządami Księcia Druckiego-Lubeckiego, polską gospodarka zaczynała się dźwigać z upadku, a gospodarka zaczęła kwitnąć. Rozwój gospodarczy Królestwa Polskiego został przerwany przez wybuch powstania listopadowego. Sił i środków na prowadzenie regularnej wojny z Cesarstwem Rosyjskim starczyło na rok, po czym trzeba było skapitulować, wobec ogromnej przewagi rosyjskich wojsk. Twierdzenia, że Powstanie Listopadowe miało duże szansę powodzenia, można włożyć między bajki, identycznie jak Powstanie Warszawskie.

Jedynym plusem Powstania Listopadowego było ujawnienie siły polskiej gospodarki, która pod rządami Księcia Druckiego-Lubeckiego i w dodatku pod prawie całkowita konntrola rosyjską, była w stanie dać ograniczonemu Królestwu Polskiemu, regularną armię zdolna do rocznej walki z armia rosyjskiego imperium. Kto wie, czy wybuch powstania nie był prowokacja wymierzona w coraz silniejsza gospodarkę Królestwa Polskiego. Ponownie Polacy udali się na Sybir, polską Golgotę XIX wieku. Ilu zginęło a ilu nie wróciło, a ile osób cywilnych zginęło w trakcie walk powstańczych trudno ocenić, ale jestem pewna że liczba zesłanych, zabitych i zaginonych w trakcie walk szła w dziesiątki tysięcy.

Kolejne niepotrzebne powstanie, porównywane swoim bezsensem i trwonieniem polskiej krwi z Powstanie Warszawskim, to Powstanie Styczniowe. Tu już nie było żadnej regularnej polskiej armii że strony polskiej, tylko luźne oddziały działające na zasadzie partyzanckiej. Dzisiaj wiemy że wybuch powstania był prowokacja, by odebrać Polsce resztę praw już i tak ograniczonej autonomii.
Stawiający na rozwój gospodarczy Polski hrabia Aleksander Wielopolski, przegrał z krzykaczem i międzynarodowym, zawodowym rewolucjonista Henrykiem Mieroslawskim. Pojawienie się Mieroslawskiego było darem niebios dla Rosjan, którzy kontrolowali sytuację polskich rewolucjonistów przygotowujących powstanie.

Rosjanie pomni siły polskiej gospodarki która dała ponad trzydzieści lat temu pieniędzy na regularną armię, zdonej do rocznej walki z wojskami rosyjskimi, dlatego zaczątki reform gospodarczych prowadzone przez Wielopolskiego, należało zdusić przy pomocy powstania. Do wybuchu posłużył nagły pobór do wojska. Rosjanie od samego początku całkowicie kontrolowali sytuację. Nie pozwolili na żadne wiekszee zgrupowania oddziałów polskich i powstanie zostało zamęczone na śmierć. I znowu była wysyłką Polaków na Sybir, konfsikata majątku powstańców. Polską krew znowu przelano bezsensownie.
Podczas pierwszej wojny światowej ludność polską pomna tragicznych lekcji w XIX wieku, specjalnie się nie garnęła do walki. Działalność Pilsudskiego i jego “legionow” szybko się skończyła, a on sam został osadzony w twierdzy magdeburskiej. Dopiero pod koniec wojny Polacy włączyli się do walki, jako wojsko polskie. Dzięki temu że nie roztrwoniono krwi kolejnego polskiego pokolenia, oraz siły Polonii Amerykańskiej I działalności dyplomatycznej Romana Dmowskiego, Polską odzyskała niepodległość i mogła ja obronić w 1920 roku przed nawala bolszewicka, kierowana przez żydowskich komisarzy ludowych.

Po wybuchu drugiej wojny i klęsce wrześniowej Polacy robili wszystko, by niepotrzebnie nie ponosić ofiar i nie przelewać bezsensownie krwi. Wiedziano doskonale, że za każdego zabitego Niemca, zginie 10 Polaków. Wiedziano wobec tego, że okupant niemiecki postępuje bardzo okrutnie, więc wszelkie akcje zbrojne przeciwko okupantpwi były podejmowane rzadko. Nie były to jakieś regularne bitwy, tylko akcje sabotażowe przeciwko wojskom niemieckim. Wobec takiego rozsądnego zachowania dowództwa A.K. podjęcie decyzji o wybuchu powstania akurat wtedy gdy już było wiadomo, że lada dzień Niemcy opuszcza Warszawę wysadzając wszystkie mosty na Wiśle, graniczyło z kompletna głupotą, jeśli nie prowokacja że strony obcego państwa, które chciało niemieckimi rękami kompletnie zniszczyć Warszawę, wybijając maksymalnie ludność cywilna stolicy.

W tej nierównej walce, o czym doskonale wiedziało dowództwo, została wybita przyszła inteligencja, która mogła być siła napędowa niepodległej Polski powojennnej. Świadomie i cynicznie wysłano na śmierć nastolatków dziewczęta i chłopców, którzy byli potrzebni Polsce żywi, a nie jako martwe symbole. Więc jedyny pozytywny cel jaki osiągnęło powstanie, to taki, byśmy już nigdy pomni lekcji bohaterskich chłopców i dziewcząt Warszawy, nie dali się sprowokować obcym nam wrogim państwom oraz ich agentom, by przelewać nasza polską krew w obcym nam interesie.
W ciągu istnienia Polski magdalenkowej od 1989 roku do dnia dzisiejszego, której siła napędowa jest eliciarstwo złożone z agentów wysługujących się obcym państwom, koniecznie chciano nas wciągnąć do awantur międzynarodowych by znowu podobnie jak w Powstaniu Warszawskim, polską krew została przelana wyłącznie w obcym interesie. Klasycznym tego przykładem jest dzisiejszy konflikt pomiędzy oligarchami na Ukrainie. Zarówno obóz pisowskiej patriotycznie inaczej warszafki, jak i platformerski obóz zdrajców i zaprzańców, udzielają wsparcia politycznego i materialnego neobanderowcom, którzy są dumni z tego, że ich poprzednie pokolenie wymordowało w okrutny sposób ponad 100 tys. Polaków na Wołyniu. To niezlusrowane eliciarstwo chciało nnas wciągnąć w wojnę z uzbrojoną po żeby Rosja, gdzie dysproporcja w każdym rodzaju uzbrojenia jest wielokrotnie większa niż w 1944 roku po stronie powstańców i Niemców.

Zwłaszcza w dobie internetu, widać aż nadto wyraźnie, w czyim interesie byłaby awantura wojenną sprowokowana przez nasze eliciarstwo, będące całkowicie na usługach obcych państw.Zobaczymy jak ukształtuje się sytuacja po wyborach, kiedy ster rządów przejmie majdaniarskie pisowskie eliciarstwo. Na dzisiaj nasi eliciarze jeszcze się wstrzymują w otwarte poparcie dla banderowców że względu na wybory.
 

 

KOMENTARZE

 • @trybeus 16:31:44
  ".Zobaczymy jak ukształtuje się sytuacja po wyborach, kiedy ster rządów przejmie majdaniarskie pisowskie eliciarstwo. "

  PiS bardzo szybko pokapował się i zaprzestał popierać banderowców.
  Natomiast PO robi to do tej pory.
 • @trybeus 16:31:44
  PiS nie popierał banderowców, tylko Majdan licząc na to, że pomiędzy Rosją a Polską powstanie strefa buforowa.
  Także kibicowałem majdanowcom do czasu, aż pojawił się Prawy Sektor.
  Popierał ich także Kukiz z tego samego powodu.
  To ruska propaganda powyciągała te sprawy przeinaczając ich intencje.
 • @trybeus 16:31:44
  Dzięki tryb, prze edytowałem tekst Mańki, na ręczną korektę nie mam czasu i siły...
  Ale tekst jest doskonały i warto, żeby wyglądał ok.

  Może usuń swój koment bo teraz mamy dublet :)
 • @trybeus 16:31:44
  aha jeszcze jedno, jeśli chcesz pisać tą trzcionką, którą pisałaś (bodajże z worlda) sam ją używam, to trzeba skopiować po obróbce w "spolszcz" przekopiować do worlda, a potem znów przekopiować do edytora na swoim blogu...będzie wyglądać supcio...pozdr
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:29:05
  ok usuwam...Mańka powinna się nauczyć używania "spolszcz",bo to proste jak budowa cepa :))
 • @Talbot 17:26:18
  ...komentarze musisz kierować do Mańki , to jej tekst..pozdr
 • @trybeus 17:33:55
  Teraz to ma wygląd :) Dzięki.
 • @
  Dobry post zgodny z moimi osobistymi odczuciami. Bardzo dobrze
  iz poruszyła Pani następny temat tabu czyli czasy Napoleona. Moim zdaniem to tamte czasy pozbawiły nas elit i patriotycznego wzorca. Czasy gdy ludzie sprzedawali swoje majątki aby walczyć za Rzeczpospolita już nigdy nie powrócą ponieważ tak charyzmatycznych i patriotycznych rodaków już nie ma. Czasy które spowodowały całkowite wyniszczenie szlachty polskiej oraz spowodowały załamanie
  wiary w wielkość ojczyzny. To tamte czasy są piętnem odpowiedzialnym za późniejsze błędy naszych dziadów.

  PS: Pomijając niepowetowana stratę setek tysięcy ludzi wywodzącej się z patriotycznej szlachty trudno jest dzisiaj sobie wyobrazić jakie wielkie spustoszenie terenów Polski zrobił przemarsz "zaprzyjaźnionej" półmilionowej armii Napoleona przez Polskę. Wtedy chłodni ani lodówek nie było a żołnierz jeść musi. Chłopi zostali okradzeni i wykorzystani co do ostatniej porcji żywności.
 • Wkrótce po powstaniu Paweł Jasienica napisał:
  "Powstanie Warszawskie było wymierzone militarnie przeciwko Niemcom, politycznie przeciw Sowietom, demonstracyjnie przeciw Anglosasom, a faktycznie przeciw Polsce."
 • @Talbot 17:09:12
  "PiS bardzo szybko pokapował się i zaprzestał popierać banderowców.
  Natomiast PO robi to do tej pory."

  I nie dziwota :-/ polszewiki to niemiecka V kolumna, a nacjonalistów ukraińskich popierali niemcy już przed wojną, aby wbić klin między Polskę i Ukrainę - te 2 państwa będące w unii lub nawet współpracujące ze sobą mogą osłabić rolę niemiec w Europie. I stąd ten pomysł. Podobnie było z Heksagonale, także wywiad niemiecki podsycał nastroje separatystyczne przed referendum w sprawie niepodległości Szkocji aby osłabić UK. O RAŚ wspominać nie trzeba, podobnie o fundacji ministra-psychiatry.

  Osoby słusznie przypominające o zbrodniach UPA muszą zatem uwzględnić, że pośrednio (bardzo często, o ile nie zawsze) nieświadomie wychodzą naprzeciw niemieckim interesom geopolitycznym.... Ot, taka układanka :-(
 • @Talbot 17:09:12
  "PiS bardzo szybko pokapował się i zaprzestał popierać banderowców."

  Niby tak, ale jest i druga strona medalu- czyli osłabienie Rosji poprzez odcięcie jej od przemysłu Ukrainy co obok zajęcia bazy na Krymie było celem USA. Jeśli PiS zdobyło władzę dzięki reaktywacji stronnictwa usraelskiego, to wspieranie banderowców może być dla PiS warunkiem koniecznym do zwycięstwa w warunkach parlamentarnych. Inną sprawą jest to, czy będą o tym wspominać ścierwomedia. Część jest wykupiona przez USA, a przeważająca część pozostała w rękach niemieckich. Ani jednym, ani drugim mówienie o tym może być nie w smak. Ale od czego jest baza typu Stare Kiejkuty itp, gdzie można wszystko, tylko że bardziej skrycie.... :-(
 • @ Autorka
  "Więc jedyny pozytywny cel jaki osiągnęło powstanie, to taki, byśmy już nigdy pomni lekcji bohaterskich chłopców i dziewcząt Warszawy, nie dali się sprowokować obcym nam wrogim państwom oraz ich agentom, by przelewać nasza polską krew w obcym nam interesie."

  Moim zdaniem jest jeszcze jeden cel jaki osiągnięto.
  Gdyby nie Powstanie, to ruskie zaszłyby w Europie dużo dalej i być może nawet do teraz bylibyśmy częścią ZSRR, bo po zdobyciu całych Niemiec i być może części (całej) Francji ZSRR byłby dużo silniejszy i trudniejszy do obalenia. Rolę PRL mogłaby pełnić właśnie Francja. Niby niepodległa, ale jednak w Układzie Warszawskim. Niby brzmi jak science - fiction, ale brzmi tak właśnie dzięki Powstaniu. To moim zdaniem cel tak duży, że aż nie wszyscy mogą objąć go wzrokiem i uznają za "stały ląd", niezmienny element rzeczywistości, ale jednak tak nie jest.

  A o tym, żeby nie dać się podpuszczać trzeba oczywiście pamiętać. I tu ma Pani absolutną rację.

  5*

  Cześć i chwała Bohaterom!
 • ŚPIĄCY PROROK EDGAR CAYCE WIDZIAL TO CO JUZ SIE DZIEJE
  Wbrew temu co sily ciemnosci prubuja wmowic narodą. Rosja jest na dzis jeyna konstruktywna sila na planecie . niestety zmienic reguly gry niejest latwo tak jak z ludzkim mysleniem. oddajmy glos Edgarowi Cayce
  Z Rosji przyjdzie nadzieja dla świata; ale nie od komunizmu, czy bolszewizmu, nie, ale z wolnej Rosji. Każdy człowiek wtedy będzie żył dla swego współbrata…

  Trzeba powiedzieć, że w tej frazie znajduje się głęboki sens. W mentalności Rosjan (do których odnoszą się nie tylko Rosjanie) zawsze odnosiła się ta myśl: żyć nie tylko dla pieniędzy, ale dla czegoś większego – przyjaźni, powszechnego szczęścia, dla ludzi. wystarczy wspomnieć nasze bajki, przekazania, powiedzenia: „Pieniądze szczęścia nie dają”, „Zgiń samemu, pomagając towarzyszowi”, „Nie miej 100 rubli, miej 100 przyjaciół”…

  Jeśli na Zachodzie, a szczególnie w USA zawsze królował kult pieniądza i indywidualizmu, to w Rosji naród żył „dla świata”, tzn. był cząstka społeczeństwa. I ludzie skłaniali się zawsze ku czemuś wyższemu. Nieprzypadkowo nasza rosyjska literatura z jej duchowymi skarbami – ideami i myślami – Czechow, Tołstoj, Dostojewski – do dziś dnia stanowi wskazówkę dla całego świata.


  Siła – w prawdzie


  Cayce mówił:

  Misja narodów słowiańskich polega na tym, żeby zmienić jakość ludzkich stosunków interpersonalnych, wyzwolić je od egoizmu i innych materialnych wad, i ustanowić je na nowej bazie – miłości, wierze i mądrości.

  Rosjanie będą bardzo silnymi i zawsze chętnymi do pomocy słabym. Mamy masą przykładów na to w naszej historii. Można wspomnieć tutaj wiele wydarzeń historycznych, pokazujących różnicę pomiędzy mentalnością Rosji a Zachodu, ale ograniczę się tu do jednego, i wszystko stanie się zrozumiałe. Zwycięstwo nad faszyzmem w II Wojnie Światowej – czyją krwią było ono okupione, wszyscy wiedzą.
 • @jan 21:14:26
  // Z Rosji przyjdzie nadzieja dla świata; ale nie od komunizmu, czy bolszewizmu, nie, ale z wolnej Rosji.//

  to jednak przyjdzie nam czekac, dluuuuugo czekac az Rosja bedzie wolnym krajem
  ps.
  czym jest w/g Ciebie wolny kraj ????
 • pytanie o fotkę wejściową
  Na froncie artykułu znajduje się fotka z niemieckimi i jakimiś innymi żołdakami. Kim oni są ? Czy fotka dotyczy Powstania ?
 • @libero 21:30:00
  Ma,to jedno ze zdjec dotyczacych wlasnie powstania, warto poszperac w necie, i wszystko bedzie jasne 8-)))
  ps.
  dla chcacego nic trudnego
 • "Nikt nie miał odwagi wychylić się z okopów".
  Boże, Ty widzisz i nie grzmisz.
  Z całym szacunkiem dla dziadka, ale nie powinien był wnuczkowi opowiadać po pijaku bzdur o partyzantce.
  Partyzantka NIGDY nie kopała okopów. To nie ten rodzaj walki.
  Partyzantów z reguły szkolono do szybkich uderzeń i jeszcze szybszych odwrotów. Nigdy nie walczono w okopach, tylko chroniono się w tym, na co natrafiono w danym terenie.
  Przy zasadzce strzelcy okopywali SIĘ do leżącej pozycji strzeleckiej. Takie okopanie SIĘ nie ma nic wspólnego z okopami, jest to niewielki dołek, z którego nie dość, że nie można się "wychylić", to nawet mocniej unieść głowy, żeby nie zostać trafionym. W momencie ostrzału z broni ciężkiej, a nawet RKM, nie ma szans na przeżycie, jeśli przeciwnik zna twoją pozycję.
  Pisać o partyzantce i okopach, to tak jakby napisać, że amerykańscy Navy Seals, którzy ponoć zabili Bin Ladena, zaatakowali go szturmem z okopów.
  Drogi panie/pani Mańku/ Mańko. Mój dziadek również (?) był partyzantem, walczył w Małopolsce w batalionie Skała AK.
  Babcia opowiadała, że czasem znikał na parę dni z domu, raz wrócił solidnie poraniony, ale z krzyżem żelaznym, który zabrał jakiemuś zabitemu Niemcowi. Dostałem ten krzyż jako dzieciak, później zginął, albo ktoś go ukradł. I dobrze, bo to przeklęta rzecz.
  Otóż dziadek opowiadał, że akcje zawsze były solidnie planowane, w tym zawczasu opracowywano drogi ucieczki i rzadko dawano się zaskoczyć.
  Akcje z reguły polegały na atakowaniu transportów. Rozpinano linę między drzewami, albo wylewano olej na zakręcie drogi, a kiedy auta się rozbijały, puszczano salwę na wiwat, żeby wystraszyć ochronę.
  Strzelano tylko do tych żołnierzy, którzy wykazywali ochotę do walki.
  Lecz oni najczęściej się poddawali! Byli to z reguły starsi faceci ze Shutzpolizei, którzy mieli w d.. ginąć za Hitlera. Oddawali co mieli i puszczano ich wolno.
  Jeśli natrafiano na niespodziewanie duży opór, na przykład ukryty na ciężarówce pluton piechoty, przerywano walkę i wycofywano się. Karabiny maszynowe, takie jak niemiecki MG-34 to kawał żelastwa - 20 kilo z trójnogiem, plus skrzynia z amunicją, więc nie da się ich szybko znieść z samochodu i rozstawić do pozycji bojowej. Więc jeśli nawet staż konwoju by go miała, zanim zdążono by go użyć, jego obsługa byłaby albo martwa, albo partyzanci dawno byliby z powrotem w lesie.
  Wiele lat później, kiedy szkolono mnie w wojsku na szturmana, a była to jednostka powietrznodesantowa, walcząca według partyzanckich reguł walki, przekonałem się, że zasady taktyki "uderz i wycofaj się"i są identyczne, jak te, które znałem z opowiadań.
  Zatem wydaje mi się, że pana/pani dziadek walczył w bardzo dziwnej partyzantce. A może to było pod Lenino?
 • @ zbujnicki pies
  Maja uszy ale nie slysza mają oczy ale nie widzą ,wypowiadaja slowa le nie rozumieja. Graczowa ,,Swieta Rus,, polecam
 • Pan alek.san, 21:54:28
  Widzę, że rozstrzygnięcie starcia nastąpiło w pierwszej rundzie, przeciwnik na deskach.

  pozdrawiam

  PS.
  polecam
  http://rebelya.pl/post/5195/brygada-swietokrzyska-nsz-polska-arka-recenzja-
 • @jAutorka
  Jako podsumowanie napiszę tak , wy zajmijcie się wymordowanymi przez was Indianami , my pamiętamy o Gibraltarze , Jałcie , Teheranie ,obietnicach pomocy dla Powstania Warszawskiego o linii Curzona ,o kupczeniu Polską . Tarczę antyrakietową instalujcie sobie u waszych braci w izraelu .Od Polski wam wara.
 • @Stonek 22:03:36
  Dzięki, zainteresuję się lekturą.
  Również pozdrawiam.

  P.S. Jakieś wieści o Maxie? Wyglądaliście na dość zaprzyjaźnionych, a chłop tak nagle znikł.
 • @alek.san 22:36:37-
  Stonek to chyba Maks po odwykówce... -Nie sądzisz? (na neonie powoli się przepoczwarzył, w okresie przejściowym występując podwójnie, byśmy nie doznali szoku nagłą przemianą.) :)))))))))))))))))
 • @ireneusz 22:45:24 // nie zmienia to faktu ze wybory prezydenckie opierały sie na kandydatach z majdanu.//
  Irek, jeśli sam to pokojarzyłeś, to z ciebie jeszcze mogą być ludzie. -:)))
 • @alek.san 22:36:37
  Brak danych.
  To tylko zbieżność myśli i ich wirtualna wymiana.
  Gdzieś się na pewno pojawi, nie odpuści.
 • Pan moher, 22:52:03
  Pudło. :)
  Ale muzyczka się należy.

  https://youtu.be/ScjViSj6jiE

  pozdrawiam
 • @Stonek 23:48:17-Taka duchowa wspólnota?
  -No cóż, zdarza się. -( Dziękuję za link)
 • @moher 23:51:23
  Wspólny cel POLSKA.

  http://www.cda.pl/video/220162d8

  PS.
  Myślę, że administracja ma odpowiedź na rozważania :).
 • @Stonek 00:09:07
  Nie ma , akurat dokładnie myśl Administracji przekazałeś .Pozdrawiam.
 • @Repsol 22:08:42
  //wy zajmijcie się wymordowanymi przez was Indianami , my pamiętamy o Gibraltarze , Jałcie , Teheranie ,obietnicach pomocy dla Powstania Warszawskiego o linii Curzona ,o kupczeniu Polską . Tarczę antyrakietową instalujcie sobie u waszych braci w izraelu .Od Polski wam wara.//

  Właśnie tak !

  pozdrawiam :)
 • @Astra 00:46:30
  Ave .Siostro . https://www.youtube.com/watch?v=OxSfnrh1l8Y
 • @Talbot 17:09:12
  Nawet oficjalnie nie przestalo pisowskie eliciarstwo popierac banderowcoww. Jaroslaw Majdaniarz nigdy nie przeprosil Polakow za swoja fatalna wypprawe do Kijowa, a pisowscy eliciarze nadal nawoluja do popierania banderowcow jak niejaki Szczerski czy Czarnecki.
 • @Talbot 17:26:18
  A wyprawa kijowska Jaroslawa do Kiowa to co? A pojawianie sie innych luminarzy pisowskich obok banderowcow na Majdanie, to co to bylo?Ruska propaganda wcalle sie nie musiala wysilac, wystarczylo pisac prawde o pisowcach na Majdanie i to wlasnie ta wraza ruska propaganda robila.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:29:05
  Dziekuje ci Jarku i Trybeusowi za instruktaz, rzewczywiscie nie wiedzialam o takiej mozliwosci.
  Serdecznie pozdrawiam.
 • @trybeus 17:31:02
  Jeszcze raz dziekuje za instruktaz i pozdrawiam.
 • @Stara Baba 18:53:54
  Wojska francuskie postepowaly tak w kazdym kraju, niezaleznie od tego czy dany kraj zajmowal wobec Francji stanowisko wrogie, przyjazne., czy obojetne. Wiem ze powrot Francuzow z Rosji wygladal sromotnie, jesli taki zolnierz dostal sie w rece polskich chlopow, to natychmiast ginal. Zreszta Napoleon traktowal Polske jak kraj okupowany, ktory przy dobrej dla niego koniunkturze nalezy maksyalnie zlupic.
 • @PontoSarmata 19:48:17
  Niestety podzielam calkowicie zdanie Pawla Jasienicy. Tylko tych mlodych dziewczat i chlopakow zal, prowadzonych na zatracenie przez dowodztwo.
 • @Jasiek 20:17:49
  Francja sie wcale nie przejmuje, wiec im nalezalo zyczyc jak najbardziej sowieckiego knuta, jestem za. To w Powstaniu Niemcy wymordowali ponad 200 000 cywili i nalezalo sie liczyc z takimi wlasnie stratami, podejmujac decyzje o wybuchu. Mpoim zdaniem wybuch pawstania by prowokacja by zniszczyc Warszawe i jej ludnosc. I to sie prowokatorom znakomicie udalo.
 • @Ślepa Mańka 02:23:12
  Dokładnie tak. Co więcej, po przejrzeniu na oczy i oszustwie w jakie się wplatali, mała ilość szlachty przeszła na stronę Cara. Za zasługi w walce przeciw Napoleonowi podostawali od niego połacie ziemi pod Warszawa gdzie pobudowane zostały przez tych ludzi bardzo znane dzisiaj miasteczka.
 • @alek.san 21:54:28
  Niestey moj dziadek nigdy nie zaprowadzil mnie do tych okopow w ktorych sie schowali przed nawala ogniowa regularnej jednostki wojskowej. Prosilli Boga by tylko mogli przezyc. W koncu Niemcy zauwazyli rozwieszona biala szmate i przerwali ogien. Skoro przezyli nawale ogiowa kilkuminutowa, to nie byly jakies goreczki czy naturalne wzniesienia, tylko to musialy byc solidne okopy. Z tego co pamietam, dziadek robil podobne akcje ze swoim oddzialem, co twoj. W tamtychh czasach tylko takie mozliwosci mieli. Raz udalo im sie wysadzic w powietrze transport broni kolejowy na wschod, wiec stad taka duza ilosc bronii, i stad tez jednostka niemiecka sciagnieta z frontu.
 • @Repsol 22:08:42
  Jestem i czuje sie Polka i bede pisac o sprawach polskich z mojego indywidyualnego punktu widzenia.
 • @Ślepa Mańka 02:35:45
  "Francja sie wcale nie przejmuje, wiec im nalezalo zyczyc jak najbardziej sowieckiego knuta, jestem za. To w Powstaniu Niemcy wymordowali ponad 200 000 cywili i nalezalo sie liczyc z takimi wlasnie stratami, podejmujac decyzje o wybuchu."

  Francyja Francyjom, ale jeśli im się należało i oni byliby pod sovieckim butem, to jak napisałem - ZSRR byłoby silniejsze i trwało być może do tej pory.
  Gdyby do tego doszło to możliwość wybuchu III WŚ byłaby dużo większa. Wybuch Powstania to w tym świetle drugi Cud nad Wisłą. Ocaliliśmy być może cały świat, a przy okazji siebie. Osłabiliśmy ZSRR, a tym samym to właściwie pomogliśmy nawet Rosjanom pozbyć się ustroju, jakiego świat nie widział.
  To się stało niezależnie od błędów dowódców, knowań anglosasów. Oni też potracili ludzi. Ale Polska została ocalona.
  Nie można także wykluczyć, że ilość ofiar została zawyżona przez Niemców i Sovietów - Mackiewicz pisał o tym zdecydowanie, że w żadnym razie liczba nie przekroczyła 50 tys łącznie wojska i ludności - wiem, to też za dużo... Ale znów zatrzymaliśmy sowietów. Na tyle krótko, żeby Niemcy były podzielone przez 40 lat, i na tyle długo, żeby ZSRR nie trwał do tej pory. To taki długofalowy rezultat tego przelania krwi naszych Bohaterów.
  Militarnie przegraliśmy, ale politycznie w długim okresie - wygraliśmy. Do tej pory przeważnie było odwrotnie - zwycięstw militarnych nie potrafiliśmy przekuć na sukcesy polityczne.
 • @ Ślepa Mańka - cd.Jasiek 03:27:55
  "Ale znów zatrzymaliśmy sowietów. Na tyle krótko, żeby Niemcy były podzielone przez 40 lat, i na tyle długo, żeby ZSRR nie trwał do tej pory. To taki długofalowy rezultat tego przelania krwi naszych Bohaterów."

  W tym kontekście uważam, że nasze przystąpienie do UE to właśnie zaprzepaszczenie pozytywnych skutków Powstania Warszawskiego - sami oddaliśmy się niemcom i mało tego - sami jeździmy do nich na roboty.

  Musimy zatem powrócić do tej samej idei Polski, o którą walczyli Powstańcy. Tym razem wolność powinniśmy mierzyć krzyżami, ale wrogów. To też powinna być nauka z Powstania.

  Ukłony
 • Nasze eliciarstwo...jak piszesz
  Czeka na jesienne wybory.Do tego czasu temat Ukrainy,Bandery będzie przemilczany przy poparciu mediów.Media tez nie chcą Ukrainy pomimo ze piszą co innego.Co nie znaczy ze temat zamknięty.On się toczy a widać to w
  ukrytych słowach Dudy o sojuszu od morza do morza.A samo powstanie Warszawskie?.Samo AK wzbudza w ukraińskich władzach odruch wymiotny, więc i Polacy za wiele nie podskoczą.Bo Ukraina sądzi ze AK była organizacją terrorystyczną.A PiS i PO nie podskoczą Ukraincom bo ich zruga ambasador(kraju zza oceanu).
  http://litera.fr/category/news/
 • @Ślepa Mańka 02:09:54
  "Nawet oficjalnie nie przestalo pisowskie eliciarstwo popierac banderowcoww. Jaroslaw Majdaniarz nigdy nie przeprosil Polakow za swoja fatalna wypprawe do Kijowa, a pisowscy eliciarze nadal nawoluja do popierania banderowcow jak niejaki Szczerski czy Czarnecki."

  No to ciekawostka...

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/pis-domagal-sie-potepienia-zbrodni-wolynskiej-przez-ukraincow-#

  Coś tam u was w Petersburgu przeginają z tym PiSem
  Ja wiem, że Lech Kaczyński wyciął numer Putinowi w Gruzji (dlatego musiał zginąć), ale takie przedstawianie PiS to przeginanie pały.
 • @nocny gryzoń 11:36:43
  "w taki sposób działa antypolska propaganda. "

  Skąd taka krytyka Autorki w stosunku do PiS, skoro Polonia amerykańska popiera PiS i prawicę?
 • @nocny gryzoń 11:32:49
  "a czy Ty przeprosiłaś Polaków za wyjazd do Ameryki?"

  No właśnie....
  Czy to jest pisane z USA czy Rosji to nie wiadomo.
  Obama zmienia strategię i zostawia Europę pod opieką Putina.
  Przenosi się na Pacyfik w pobliże Chin...
  Niektórzy na Neonie będą bardzo zadowoleni, że Polska powróci pod kacapski but.
  Mogę im poradzić, aby zaczęli szukać kontaktów w SLD, może Kwaśniewski i Miller ich zarekomenduje na kandydatów na członków.
 • @Talbot 12:09:50
  "Niektórzy na Neonie będą bardzo zadowoleni, że Polska powróci pod kacapski but."

  ??????? Nie zauważył Pan, że kacapów już nie ma? Zostały same Ruskie, bez ustroju jakiego świat nie widział. I dobrze. Wiem, zostało im może trochę podejścia w ruskim stylu (wojna z Gruzją) i wyprane mózgi (pewnie wielu nie wie o 17 września i myśli, że wsiegda była drużba i to balszaja) ale, Rosja to już nie to samo co ZSRR.

  Ale, że i na NEonie mogą się znaleźć osoby "miłujące pokój" po kacapsku, to też możliwe. Są chyba wszędzie.
 • @Talbot 12:09:50
  Kacapski but..
  Szkoda że nie doprecyzujesz o jaki but chodzi.
  Jak na razie Rosja stara się spod tego buta wykaraskać, wpadła pod niego 1917 dzięki kasie Niemców i żydostwa z Wall Street.
  Efektem jest to co mamy w Polsce - brak rodowitych Polaków na kluczowych stanowiskach od czasu zaboru Polski po 2 wojnie światowej.
  Nie zapominaj że to właśnie ci kacapi, bolszewicy, sowieci zamordowali ponad 50 mln Rosjan.
 • @klroman 13:21:14
  "Jak na razie Rosja stara się spod tego buta wykaraskać"

  Na zmianę mentalności potrzeba kilka pokoleń.
  Na zmianę mentalności "homo sovieticus" potrzeba kilkanaście wieków.
 • @nocny gryzoń 13:11:13
  "kacapski but to dziś przymierze rosyjsko-niemieckie."

  Trafne - dzięki.

  Przyznam się, że miałem w tej kwestii zawężone pole widzenia - tylko do kierunku wschodniego.
  Ale co do tematu "stare bezpieki" :Bez ich obecności w Rosji, ten kraj zostałby tak samo rozkradziony jak Polska. Działalność takich czołowych "demokratów" jak Niemcow jest tego dowodem. Sam nie wiem co byłoby lepsze - Rosja jak teraz, czy z takim samym bajzlem jaki mamy w Polsce.
  To moim zdaniem trudna kwestia.
 • @Talbot 13:30:15
  Słowianin zawsze będzie Słowianinem, to kwestia genów.
  Wystarczy wdrożyć hasło żydzi do Izraela, i problem "homo sovietikus" zmieni swoją lokalizację i zasięg. I wystarczy kilka lat, aby wszystko wróciło do normy.
 • @Jasiek 13:33:46
  "Ale co do tematu "stare bezpieki" :Bez ich obecności w Rosji, ten kraj zostałby tak samo rozkradziony jak Polska."


  A Polskę to kto okradał?
  WSI powiązane z GRU i KGB
 • Rusvesna na amerykańskim serwerze
  http://rusvesna.su/
 • @Talbot 13:44:03
  Wątpię, żeby w momencie okradania Polski WSI miało jako całość związek z GRU. Pojedyncze przypadki pewnie tak, ale przebieg "prywatyzacji" i kierunek odpływu gotówki wskazują już raczej na przewerbowanie się na kierunek zachodni.

  Mam wrażenie (mylę się?) że ruska bezpieka jest bardziej patriotyczna od polskiej. Co oczywiście nie oznacza, że jestem jej fanem - o to proszę mnie nie posądzać. Ale z drugiej strony patriotyzm przydałby się i tej niby polskiej. A tu, także w tej kwestii "ch..., d... i kamieni kupa"
 • @Talbot 13:52:18
  .su – domena internetowa przypisana do Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Powstała 19 września 1990 i mimo formalnego rozpadu ZSRR w grudniu 1991 domena jest ciągle używana i nadal rejestrowane są w niej nowe strony, głównie w Rosji.


  Lenin i Stalin wiecznie żywi....
 • @Talbot 13:58:35
  ".su – domena internetowa przypisana do Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. "

  No dobra, ale idąc tym tropem, to można powiedzieć, że jak młotek powstał w czasach istnienia ZSRR (może mieć nawet napis "sdziełano w CCCP ;-) to czy oznacza to, że jeśli młotek nadal istnieje, to istnieje też S.U.? I czy gwoździe nim wbijane nadal budują ZSRR? Moim zdaniem takie podejście to przegięcie.
  Moim zdaniem to tylko relikt.
 • @nocny gryzoń 14:13:47
  Dlatego na Kremlu nadal świeci Pentagram.
  Każde państwo, które posługuje się Pentagramem jest państwem agresywnym...
 • @Talbot 14:21:07
  Życie symbolami pisane - Roman Then - 27.10.2014

  https://www.youtube.com/watch?v=incn2lMgJyw
 • @Talbot 13:44:03
  "A Polskę to kto okradał?
  WSI powiązane z GRU i KGB"

  Tobie przybłędo chyba przez pomyłkę mózg obrzezali,ze piszesz takie bzdury.
  Pokaż mi ile to banków,firm i przedsiębiorstw jest w ruskich łapach.Pokaż ile to ziemi wykupili ruscy..

  Polskę okradli twoi ziomale garbatonose do spólki z frycami i chociaż byś się zes..ał nie zakrzyczysz prawdy.
 • @matterhorn 15:24:34
  "Tobie przybłędo chyba przez pomyłkę mózg obrzezali,ze piszesz takie bzdury.
  Pokaż mi ile to banków,firm i przedsiębiorstw jest w ruskich łapach."

  Nie napisałem,że Rosjanie okradli Polskę, tylko WSI i postkomuna.
  A WSI to kto, jak nie ruskie KGB i GRU?
 • @matterhorn 15:24:34
  Długie Ramię Moskwy

  https://www.youtube.com/watch?v=1afz2veq1MM
 • @Jasiek 03:27:55
  Jasku!!!
  Wdze ze dalej wierzysz w mit Polski jako zbawiciela. W Teheranie pare miesiecy wczesniej postanowiono, ze granica sowieckiej strefy wplywow bedzie siegac do Laby. Nie wiem skad ci przyszedl do glowy termin drugiego cudu nad Wisla. Za wybuch powstania jest odpowiedzialne dowodztwo krajowe i w Londynie. W chwili cakowitej kleski nikt sie nie przyznaje do katastrofalnego bledu.
  Jak napisalam powyzej, decyzja o wybuchu byla prowokacja ze strony sil sprzymierzonych, by rekami Niemcow wybic elity i nieprzewidywalna polska mlodziez. To dlatego wciaz nie ma dostepu do brytyjskich archiwow z czasow II wojny.

  Pozdrowienia i uklony.
 • @prese 07:20:35
  Jak sie okazalo, to wlasnie Ukranina jest pod wzgledem strategicznym duzo wazniejsza od Polski dla USA. Natomiast Polacy maja zdaniem USA popierac bandderowska Ukraine.
 • @Talbot 08:45:47
  Sama sie zdemaskowalam jako agentka Wladymira Wladymirowicza. Putin nie mial zadnego interesu, by zabijac Kaczynskiego. Czy Kaczynski bylby w Gruzji czy tez nie i tak by sie awantura Saakaszwilego skonczyla by sie tym, czym sie wlasnie skonczyla.
  Kaczynski mogl przynajmniej przeprosic srodowiska tych rodzin ktore stracily swoich bliskich w wyniku banderowskich rzezi.
  Piszesz ze PiS domagal sie potepienia zbrodni wolynskiej, a Kaczynski jako Fuhrer PiS jedzie do Kijowa, staje obok lidera banderowcow i wyrykiwuje hasla z ktorymi banderowcy szli mordowac Polakow.
  Natomiast fuhrerkowie mniejsi, tacy jak Szczerski czy Czarnecki nadal popieraja banderowcow.
 • @nocny gryzoń 11:32:49
  Od 25 lat w Polsce wygrywa wybory ta partia, ktora wytypowala Magdalenka, ktora kontroluja obce panstwa. PiS jest taka sama partia, majacaa tyle samo do powiedzenia w sprawach Polski co PO PSL SLD i Palikociarnia.
  Wyjezdzajac do Ameryki nie wyrykiwalam hasel z ktorymi banderowcy szli mordowac Polakow na Wolyniu, podczas gdy Jaroslaw robil to swiadomie i ja to slyszalam.
  Rozumiem ze w Polsce Magdalenka wpychaa teraz wladze PiS-owi, niemalze na sile, po to, by uwiarygodnic poparcie dla banderowcow, poniewaz wciskanie kitu probanderowskiego przez PO, okazalo sie calkowitymm blamazem.
 • @Talbot 11:53:02
  Z tego co wiem Polonia Amerykanska liczy okollo 5 mln. osob. Do wyborow w USA idie okolo 10 000 polonusow i oni popieraja PiS. Znam osobiscie pare tysiecy osob ktore podzielaja moje zdanie w sprawie PiS.
  PiS owszem rozni sie od PO w sprawach trzeciorzednych natomaist w sprawach najwazniejszych dla Polski zachowuja zawsze identyczne stanowisko. np. banderowska Ukraina.
 • @Ślepa Mańka 14:36:19
  To nie do końca tak. To Polska, a raczej jej położenie jest bramą do zdobycia całej Europy. Ukraina jest następnym krokiem gdyż ten najważniejszy USA już osiągnęło. Podporządkowało sobie i swoim planom Polskę! Tak samo i w drugą stronę. To niezawisła i w pełni suwerenna Polska jest ostoją spokoju i pokoju dla Rosji. (nie podległa Rosji lecz silna oraz neutralna dla wszystkich)
 • Powstanie i warunki kapitulacj ratunkiem przed zagładą
  http://telewidz.neon24.pl/post/113515,cudowne-zwyciestwo-kapitulacji-powstania
  http://telewidz.neon24.pl/post/69102,ludobojcze-zatrzymanie-frontu-na-wisle-w-1944r-i-akcja-burza-w-lublinie
 • czy ktoś się zastanawiał
  Czy ktoś się zastanawiał, co by się stało, gdyby Powstanie nie wybuchło?

  Czy bardziej prawdziwy jest scenariusz, według którego Niemcy grzecznie wychodzą z Warszawy, nie zabijając Warszawiaków i nie paląc miasta, na ich miejsce wchodzą kurtuazyjnie nastawieni Sowieci, którzy z radością witają dowództwo AK,

  czy też scenariusz inny. Niemcy bronią Warszawy do ostatniego Warszawiaka, ruskie bomby niszczą miasto, potem wpada tłuszcza sowiecka i zaczyna to co zwykle, gwałty i rzeź.

  Trzeba w tyle pamięci mieć jeszcze jedną sprawę. Niemcy z Ruskimi się tłukli, ale NKWD z Gestapo współpracowało do końca.

  A Anglikom też nie na rękę była niezłomna Warszawa, domagająca się po wojnie na przykład zdeponowanego złota, które jakoś dziwnie wyparowało z londyńskiego skarbca.

  Warszawa, czy Powstanie by wybuchło, czy nie i tak była skazana na zagładę. Przeszkadzała wszystkim, zarówno sojusznikom jak i wrogom.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31