Dlaczego warto polemizować z mareczkiem w.? Ponieważ przedstawia on myślenie obecnej ekipy neokonów Bidena-Blinkena. Zagrania neokonów nigdy nie skończyły sie dobrze dla Ameryki, przynosiły tylko fatalne skutki.

 Cytat z mareczka w. „ ...Obama miał taki pomysł, ale mu to skutecznie wybiliśmy z głowy”. Jeśli mareczek w. zasiada w gremiach decydujących o amerykańskiej polityce, to tylko winszować noekonom takiego kluczowego doradcy.

Znowu mareczek w. popełnił tekst o rojeniach amerykańskich neokonów o hegemonii amerykańskiej na XXI wiek, z czym sie zresztą nie kryli od czasów Ronalda Reagana, który to wyniósł ich do władzy nad polityką zagraniczną USA. Od czasów Reagana następuje zaangażowanie militarne USA w interesie przede wszystkim Izraela na Bliskim Wschodzie. Szczytowe osiągnięcie dla neokonów następuje za prezydentury najgorszego prezydenta w historii USA, G.W. Busha, kiedy to dochodzi do tzw. drugiej wojny w Zatoce, kiedy to po irackim blitzkriegu, neokoni chcieli by USA uderzyły na Iran, ale dowództwo wojskowe zdecydowanie się temu sprzeciwiło. Nastąpiła więc walka o stabilizację Iraku, która to zakończyła się  w 2008 roku totalną katastrofą, którą aby ukryć przed Amerykanami, uruchomiono potężny kryzys finansowy, za którą tzw. rynki finansowe zażądały 16 bilionów USD łapówki, którą błyskawicznie otrzymały na koszt podatnika amerykańskiego. Z drugiej strony robiono wszystko, by nie wyszła prawda, że prawdziwym zwycięzcą drugiej wojny w Zatoce okazał się Iran.
W tej chwili trwa dobijanie wpływów amerykańskich w Iraku, gdzie Iran, Rosja, Chiny, Turcja testują swoje najnowsze rodzaje bronii, głównie na bojówkach wspieranych przez Zachód i Izrael. Natomiast królikiem doświadczalnym wojsk amerykańskich pozostaje wojsko i ludność cywilna Syrii.Tak więc Iran wybił skutecznie z zakadzonych łbów neokonów Wielki Izrael, zaś ostatnim aktem dobijającym propagandowo niezwyciężony Izrael, było skuteczne uderzenie irańskiej rakiety  na najbardziej ponoć strzeżony izraelski ośrodek atomowy.
Od czasów starożytnych po czasy obecne, aby prowadzić skuteczne wojny, potrzebne są przede wszystkim pieniądze. Ameryka już ich nie ma, gdyż dalsze finansowanie wojen będzie skutkowało potężną inflacją, która to dla gospodarki każdego kraju jest zabójcza. A w dzisiejszej Ameryce, dzięki polityce ekipy Bidena inflacja się rozkręca. Najlepiej widać to na stacjach benzynowych, gdzie pomimo spadku popytu cena wzrasta galopująco. Ja osobiście tankuję na stacji, gdzie jest najtaniej, za Trumpa płaciłam 1.80 za galon, a teraz płacę 3.45 USD, a ceny idą w górę codziennie.
Pańskim neokonom z którymi jak się domyślam, mareczek w. współdecyduje o amerykańskiej polityce, sądząc po tym co mareczek w. wypisuje, znowu się zamarzyło zawojować świat, z tą tylko różnicą, że jeszcze za G.W. Busha, Ameryka była niekwestionowaną potęgą militarną na świecie. Ale pod przywództwem neokonów, zwłaszcza Paula Wolfowitza, który to był autorem planu zmiany reżimów na B.W., skończyło się to najgorszą klęską pod każdym względem w historii Ameryki.
Za prezydentury Trumpa niejaki John Bolton również przygotował plany pewnej wygranej wojny z Wenezuelą i również skończyło się to wielką kompromitacją. Za co sie nie wezmą neokoni, wszystko zawsze kończy sie wielką, widowiskową klapą. Mam wrażenie, że albo Pan jest potwornie zaślepiony wizją świata neokonów, albo Pan rozważa sytuacje Ameryki, nie mając zielonego pojęcia, co się dzieje wewnątrz Ameryki.
Napisałam o tym w poprzedniej notce, więc teraz tylko uzupełniam. Walka z białym rasizmem sie nasila, czego przykładem jest skandaliczny wyrok wydany w tzw. sprawie Georga Floyda. Pod względem redystrybucji bogactwa następuje coraz większy rozdział, gdzie już  5% miliarderów kontroluje 90% bogactwa USA. Nie jest to nie tylko dla USA, ale i dla każdego kraju sytuacja bardzo niezdrowa, zwłaszcza kiedy miliarderzy i ich firmy nie płacą żadnych podatków dochodowych. Jak się takie kraje nazywało, mareczku w.? Republikami bananowymi.
Czy Pan sądzi że ci miliarderzy zrobią zrzutkę na nowe kosztowne zabawki zbrojeniowe dla US. Army? Niby dlaczego mieliby to zrobic. Najbardziej autentyczny miliarder i najbogatszy obecnie człowiek na świecie Jeff Bezos, jest zajęty własną prywatną podróżą w kosmos. Gospodarka amerykańska w obecnym stanie nie jest w stanie utrzymać żadnych nowych wojen amerykańskich. Miliarderzy nie dadzą złamanego centa na uzbrojenie US Army, zaś zbiedniała w wyniku zamknięcia z powodu pandemii gospodarki klasa średnia, sama potrzebuje zastrzyku finansowego. Trump podczas kampanii obiecał pożyczki federalne dla klasy średniej, zaś Biden woli wspierać multi-kulti, teorię rasy krytycznej, oraz walkę z białym terroryzmem wewnętrznym, czemu dał wyraz podczas swojego przemówienia w Tulsie.
Do tego dochodzi kryzys graniczny, dzięki czemu wlewają sie do Ameryki w pierwszej kolejności wszelkiej maści przemytnicy narkotyków oraz niepiśmienni latinos. Armia USA, która ma walczyć z Chinami, jest poddawana czystkom etnicznym w imię teorii rasy krytycznej, czyli przede wszystkim parytety rasowo-ilościowe. Symbolem walki z rasizmem w armii jest jeden z dowódców sił kosmicznych, który został zwolniony za krytykę wdrażania teorii rasy krytycznej do armii.
Najgorsze zaś jest to, że nowy szef CIA wziął na poważnie teorię rasy krytycznej i też do wywiadu przyjmuje osoby z klucza rasowego. Na pewno jest to ciekawy eksperyment. Jeszcze parę słów o Chinach.
Wszyscy miliarderzy chińscy są z nadania komunistycznej partii i ściśle z nią współpracują. Jakakolwiek kariera biznesowa nigdy by nie powstała bez zgody chińskich komunistów. A to znaczy że to co w USA jest własnością chińskich biznesmanów, jest naprawdę własnością KPCh. Dwa miesiące temu okazało się, że zakłady przetwórstwa wieprzowiny należą do chińskiego biznesu. Tak naprawdę nikt nie wie, ile dokładnie firm z Wall Street jest własnością Chin, gdyż Chińczycy kupowali wszystko poprzez podstawionych ludzi. FBI doskonale wiedziało jakie to są firmy, ale potworna korupcja w Waszyngtonie, jak również w samym FBI, ciągle uniemożliwia przeprowadzenie rzetelnego śledztwa. Należałoby wyaresztować prawie cały Kongres USA i pracowników administracyjnych.
Ponadto Ameryka nie dość że ma władze skorumpowane na każdym szczeblu, to jeszcze ma wobec właśnie Chin potworny dług, zaś Chiny są wierzycielem największym. Wystarczy że Chiny sprzedadzą amerykańskie obligacje i wcale nie potrzeba wojny, by położyć Amerykę na łopatki, gdyby w tych chorych neokońskich łbach roiła się myśl o wojnie Ameryki z Chinami.
Wojna Ameryki z Chinami zagraża przede wszystkim interesom amerykańskich korporacji, które tylko w samym Wuhan zainwestowały lekko licząc grubo ponad 10 bilionów USD.  Czy mareczek w. zastanowił się że lobby korporacji pozwoli Bidenowi na wojne z Chinami, by przepadły wielobionowe inwestycje? To właśnie dlatego Trump został odsuniety od władzy, gdy jako prezydent spoza układu, rozpoczynał wojnę gospodarczą z Chinami w obronie amerykańskiego przemysłu.
I co sie wtedy okazało? Że Ameryka aż 90% lekarstw produkuje w Chinach. Materiałów budowlanych sprowadza sie z Chin w podobnych ilościach co lekarstwa. Nie mówiąc juz o elektronice użytkowej. Gigant handlu internetowego Amazon 80% swoich produktów firmowanych przez Amazon sprowadza z Chin. To samo dotyczy części samochodowych. I kto kogo mareczku w. może złapać za gardło? Wcześniej firmy, które zainwestowały w Chinach ogromne pieniądze, zrobią przewrót w Waszyngtonie, niż pozwolą neokonom Bidena na wojnę Chinami.
Wracając do spraw rosyjsko-amerykańskich, gdzie jak twierdzi mareczek w. srogi Joe wezwał na dywanik carka Putina, to moim zdaniem, o czym pisze zresztą amerykańska prasa, spotkanie odbywa sie na prośbę strony amerykańskiej. Moim zdaniem spotkanie będzie miało bardzo nierówny przebieg, gdyż to Rosjanie nają o wiele wiecej atutów. To Amerykanie jeśli zdecyduja sie na konfrontację z Chinami, będą musieli sobie zapewnić neutralność Rosji. Przy okazji warto przypomnieć mareczkowi w., że to nie Rosja idzie na konfrontację z Chinami tylko Ameryka. 
Ponadto Rosjanie mają ciągle w ręku od kilkunastu lat najważniejszy atut, który jest zapominany przez wszystkich polskojęzycznych blogerów, jakim jest Edward Snowden. Przypominam, że Snowden kosztował Amerykanów setki miliardów dolarów, jesli nie biliony, Dostał się w ręce Rosjan przez rozdętą pychę i głupotę neokonów, którzy doradzili Obamie jak najsurowsze restrykcje wobec tego najzdolniejszego amerykańskiego kryptografa. Nie jest wiadomo do końca, co Snowden wiedział o tajemnicach CIA i NSA, ale cała wiedza jaką posiadał Snowden, aż do dzisiaj stała się własnoscią Rosji. Trudno jest ocenić, ile wiedza Snowdena będzie jeszcze kosztować Amerykę, ponieważ Snowden był i jest nadal największym ekspertem od szyfrowania i deszyfrowania danych wywiadowczych.
Jak więc widzi mareczek w. neokoni zrobili wspaniały prezent carkowi Putinowi pare lat temu, swoją głupotą i ciasnym umysłem. Z takimi monstrami intelektualnymi mamy teraz po stronie amerykańslkiej, których reprezentuje sekretarz stanu Blinken.  Czy mareczek w. mysli że ekipa Putina jest na poziomie intelektualnym Amerykanów, czy może reprezentuje wyższy poziom.   
Czy mareczek w. myśli, że jak srogi Joe wezwie carka Putina na dywanik, to carek Putin od razu odda Krym Ukrainie, czy też wycofa swoje wojska z Donbasu? Albo jak zarząda od carka Putina wycofania swoich wojsk z Syrii, to Putin zrobi to w podskokach.
Mareczek w. twierdzi, że wyłuskanie Ukrainy dla Zachodu było największym sukcesem polityki amerykańskiej. Przecież głównym celem zamachu stanu na Ukrainie było przejęcie bazy rosyjskiej w Sewastopolu, oraz co za tym idzie całego Krymu, Jak widzielismy Rosjanie w sposób wręcz pokazowy wybili ametrykańksim neokonom marzenia o Krymie w ciągu paru dni, zaś największym rozczarowaniem dla Amerykanów była postawa ukraińskiego wojska, które bez jednego strzału oddało Krym pod władanie Rosji.
Kończąc moim zdaniem lepiej niech mareczek w. zajmie sie pisaniem o polskich sprawach, ponieważ jego wiedza i uwagi na temat wspólczesnego świata, a zwłaszcza Ameryki jest infantylna.
">www.youtube.com/watch